Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

612 Strony « < 610 611 612 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Aktualne wojsko polskie

Gajusz Mariusz TW

Ambasador San Escobar
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 98.326

Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus

post 21/10/2018, 20:55 Quote Post

Jak to my będziemy proponować Szwedom zakupy naszych samolotów wielozadaniowych, korwet, rakiet przeciwokrętowych, wyrzutni rakiet p-panc i okrętów podwodnych to wyślijcie mi na pw info. Jak się ma takie możliwości przemysłu skokowy wzrost zdolności armii jest tylko kwestią czasu i budżetu. Coś mi się zdaje że Kreml dał już na to wyraźny sygnał ćwicząc atak lotniczo-rakietowy na Sztokholm od strony Bałtyku. O kwestii dziwnych manewrów pod wodą na wodach terytorialnych Szwecji nie wspomnę bo to oczywiście prowokacja... NATO.

User is online!  PMMini Profile Post #9166

Tromp

Młody wilk (morski)-gryzie!
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal

post 21/10/2018, 21:11 Quote Post

QUOTE(Gajusz Mariusz TW @ 21/10/2018, 21:55)
Jak to my będziemy proponować Szwedom zakupy naszych samolotów wielozadaniowych, korwet, rakiet przeciwokrętowych i okrętów podwodnych to wyślijcie mi na pw info.
*

Ja tylko wspomniałem, że Visby jest nieudany i koncepcyjnie, i (częściowo) technologicznie. A co do reszty, to nie rozumiem, dlaczego do mnie pijesz.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9167

An_Old_Man

VI ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 100.119

post Wczoraj, 10:42 Quote Post

Ja uważam że jak już jest armia, to powinna być dobrze wyposażona a żołnierze godziwie opłacani.
Na wojsku się nie znam więc nie będę pisał co i za ile powinno być zamówione.
Natomiast mam uwagę odnośnie twierdzeń że zagrożenia należy oczekiwać ze strony Rosji.
Gdy ja służyłem w wojsku to Polska była członkiem Układu Warszawskiego i zagrożenia oczekiwano od zachodu. Wszyscy wiedzą jak szybko sytuacja się odwróciła. Uczymy się z historii że się nie uczymy z historii.
W 1940 Francja znalazła się także w nieciekawej sytuacji. Nieco później USA dozbrajało i dokarmiało Armię Czerwoną.
Nikt z nas nie zna przyszłości, ale ja wiem że tylko siła może spowodować skutek więc warto być silnym. Czasy drewnianych armat już dawno się skończyły.
PS. Armia powinna być apolityczna.

User is offline  PMMini Profile Post #9168

612 Strony « < 610 611 612 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2018 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej