Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
63 Strony « < 61 62 63 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> BRONISLAW KOMOROWSKI, B. prezydent RP
     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 6/10/2021, 9:17 Quote Post

QUOTE
Dziennikarz Andrzej Bober, który poznał Bronisława Komorowskiego osobiście jeszcze jako ministra obrony, wspomina go jako "człowieka łagodnego". Ale to niekoniecznie oznacza skutecznego polityka, często oznacza coś wręcz przeciwnego.

To nie łagodność, lub coś więcej niż jedynie to.
https://www.youtube.com/watch?v=tFrMXI202a4
Hmmmm..., z planowanego wielkiego powrotu do polityki nic nie wyszło( ktoś Kosiniaka uświadomił, co skutków takiego "wzmocnienia" PSL).
Ten filmik to jedynie próba możliwości, jakie serwowałby PBK, gdyby nadal pozostawał czynny w polityce. Cud, naprawdę cud, iż jeszcze nie prowadzi kuchennych rewolucji( zamiast Geslerowej), idealne miejsce by sie dzielić wiadomościami o wódzie, bigosie, pilnowaniu żony,ect.
Fakt, że Bronisław Komorowski był prezydentem RP mnie nie przeraża, to jedynie funkcja de facto reprezentacyjna, ale on był też Ministrem Obrony Narodowej confused1.gif . Człowiek o mentalności naprutego wuja, na wiejskim weselu, vel jak to pisze ZespolyFilmoweSA "człowieka łagodnego".
Edit :
sorrki mie mogę sie powstrzymać, by nie odnieść się do następcy PBK, to nie jest człowiek łagodny, to prawdziwy twadziel, PAD twardy jak stal:
https://www.youtube.com/watch?v=0U2ChjBeWts
rolleyes.gif wink.gif tongue.gif biggrin.gif laugh.gif

Ten post był edytowany przez force: 6/10/2021, 9:28
 
User is offline  PMMini Profile Post #931

     
Krzysztow
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.632
Nr użytkownika: 101.502

Krzysztof Kowalski
Zawód: uczen
 
 
post 9/10/2021, 15:53 Quote Post

QUOTE
sorrki mie mogę sie powstrzymać, by nie odnieść się do następcy PBK, to nie jest człowiek łagodny, to prawdziwy twadziel, PAD twardy jak stal:


Czy gdybyś słuchał jedynie słów nie widząc obrazu nie wiedząc kto je wypowiada to byś się domyślił kto jest ich autorem?
 
User is offline  PMMini Profile Post #932

     
ZespolyFilmoweSA
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 674
Nr użytkownika: 107.418

Ed Janiski
Stopień akademicki: dr
Zawód: wykladowca
 
 
post 9/10/2021, 16:52 Quote Post

QUOTE(Krzysztow @ 9/10/2021, 16:53)
Czy gdybyś słuchał jedynie słów nie widząc obrazu nie wiedząc kto je wypowiada to byś się domyślił kto jest ich autorem?
*


Kiedy ja pierwszy raz usłyszałem memiczny monolog: "Jak masz być prezydentem, musisz być twardy. [ . . . ] Tu są naprawdę poważne sprawy, tu nie ma żartów. Tu może przyjdzie dzień, że trzeba będzie podjąć taką decyzję, że człowiek sobie nawet nie wyobraża!" - to zrazu pomyślałem, iż z taką intonacją to wygłaszać go może jedynie aktor Paweł Koślik (znakomity prezydent Adrian z "Ucha Prezesa" i ze skeczy pokazywanych w programach "Młodzi i Moralni").
https://aszdziennik.pl/133533,andrzej-duda-...-a-jak-on-wideo
 
User is offline  PMMini Profile Post #933

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 9/10/2021, 17:06 Quote Post

QUOTE(Krzysztow @ 9/10/2021, 16:53)
QUOTE
sorrki mie mogę sie powstrzymać, by nie odnieść się do następcy PBK, to nie jest człowiek łagodny, to prawdziwy twadziel, PAD twardy jak stal:


Czy gdybyś słuchał jedynie słów nie widząc obrazu nie wiedząc kto je wypowiada to byś się domyślił kto jest ich autorem?
*


Nie, ale bawiły by mnie tak samo, sorrki ale o swojej wybitnej "twardości" potrafią opowiadać jedynie osoby, z "erectile dysfunction".....
PAD jest tak twardym, samodzielnym, i niezależnym politykiem,że jego twardość przejdzie do legendy.
EOT,
temat dotyczy PBK rolleyes.gif
Edit:
@ZespolyFilmoweSA, na Twoim miejscu uważałbym na słowa, prokuratura czuwa wink.gif .Prokuratura dba o dobre imie pierwszej osoby w państwie, niezależnie kto tą osobą jest, co robi, i co mówi, gdzie skacze, i co zażywa:
https://wyborcza.pl/1,75398,12486571,Tworca...pl_skazany.html PBK
&
https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Polityka/...enta-09-08-2021 PAD

Ten post był edytowany przez force: 9/10/2021, 17:17
 
User is offline  PMMini Profile Post #934

     
Krzysztow
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.632
Nr użytkownika: 101.502

Krzysztof Kowalski
Zawód: uczen
 
 
post 10/10/2021, 12:52 Quote Post

QUOTE
PAD jest tak twardym, samodzielnym, i niezależnym politykiem,że jego twardość przejdzie do legendy.


Różnica między Dudą a Komorowskim polega na tym że Duda wydawał się być kimś z pomysłem czy inicjatywą dzięki czemu nie będzie on tylko "strażnikiem żyrandola".
Między innymi dlatego też wygrał wybory bo ktoś w to uwierzył tak jak w "osiem tysięcy wolne od podatku".
On tego nie spełnił i stąd do niego niechęć. Jednak rolą kandydata na Prezydenta jest być "miernym ale wiernym".
Kimś podobnym był Komorowski i on z tej roli się wywiązywał i co więcej wydaje mi się że nie był on tak irytujący jak DUDA.
A może po prostu było go mniej widać? Rzadziej głos zabierał?
Ale tak jeden jak i drugi byli bądź są "kolejnymi ministrami" aktualnych rządów tyle że postawa Dudy bardziej irytuje.

 
User is offline  PMMini Profile Post #935

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 10/10/2021, 13:14 Quote Post

QUOTE(Krzysztow @ 10/10/2021, 13:52)
QUOTE
PAD jest tak twardym, samodzielnym, i niezależnym politykiem,że jego twardość przejdzie do legendy.


Różnica między Dudą a Komorowskim polega na tym że Duda wydawał się być kimś z pomysłem czy inicjatywą dzięki czemu nie będzie on tylko "strażnikiem żyrandola".
Między innymi dlatego też wygrał wybory bo ktoś w to uwierzył tak jak w "osiem tysięcy wolne od podatku".
On tego nie spełnił i stąd do niego niechęć. Jednak rolą kandydata na Prezydenta jest być "miernym ale wiernym".
Kimś podobnym był Komorowski i on z tej roli się wywiązywał i co więcej wydaje mi się że nie był on tak irytujący jak DUDA.
A może po prostu było go mniej widać? Rzadziej głos zabierał?
Ale tak jeden jak i drugi byli bądź są "kolejnymi ministrami" aktualnych rządów tyle że postawa Dudy bardziej irytuje.
*


Hmmmm...., postawa przywódców partyjnych wybierających, na stanowisko prezydenta osoby mierne, a wierne, jest logiczna. Prezydent może jedynie blokować, stawiać veto(gdy pan pozwoli). Prezydent samodzielny, korzystający z prawa inicjatywy ustawodawczej, jest zwyczajnie groźny. To dla tego, mamy takie postacie jak Komorowski, czy Duda, idealne do pilnowania "żyrandola".
Takie postacie nie są groźne dla Polski, jedynie obciachowe, gdy wejdą na salony międzynarodowe, czego najlepszym przykładem Komorowski.
 
User is offline  PMMini Profile Post #936

63 Strony « < 61 62 63 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej