Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

73 Strony « < 71 72 73 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Zamach na JFK, Kto stał za tym zabójstwem?

Zamach na JFK
CIA [ 163 ]  [44.41%]
Kubańczycy [ 21 ]  [5.72%]
Rosjanie [ 48 ]  [13.08%]
mafia [ 37 ]  [10.08%]
Oswald działał sam [ 40 ]  [10.90%]
inni [ 58 ]  [15.80%]
Suma głosów: 367
Goście nie mogą głosować 

as81

III ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 57.202

post 14/05/2018, 23:34 Quote Post

QUOTE(MaG11 @ 7/05/2018, 12:43)
  W 2 sekundy Oswald pobił rekord świata można? można? 

3 strzały i 2 przeładowania w 13 sekund to "rekord świata" ? Przypominam, że przed PWS od zawodowych szeregowych armii brytyjskiej wymagano prowadzenia mierzonego ognia z repetierów w tempie 15 strzałów na minutę.
*

13 sekund.. i pomysleć że oficjalne stanowisko Secret Service przed komisją warrena było takie że wszystko działo się tak szybko że nie można było nic zrobić..

User is offline  PMMini Profile Post #1081

adinus

IV ranga
Nr użytkownika: 83.368

post 15/05/2018, 8:00 Quote Post

QUOTE(as81 @ 14/05/2018, 23:22)
QUOTE(adinus @ 7/05/2018, 20:12)
Drugi wcale nie był najlepszy ponieważ JFK dostał „jedynie” pod kark a kolejne rany to już Conally'ego.

A za szyję się nie złapał? Normalna reakcja na ranę zadaną w to konkretne miejsce. Chetnie zobaczył bym te trajektorie na rysunku, on strzelał z piwnicy czy ze składnicy.

Komisja nigdy nie podała aby wersja 5,6 sekund była obowiązująca

Po ogłoszeniu raportu komisji innej Amerykanie nie znali, to fakt.

Dowód drugi i film Zaprudera,za klatką 160 zatrzymująca się  Rosemary Willis (dziewczynka ubrana na biało czerwono biegnąca za limuzyną po trawniku) i spoglądająca na składnice

Tak, nie ona jedna po klatce 160 spojrzała w strone składnicy, agent SS bezpośrednio odpowiadający za ochronę JFK też nie mógł odwrócić wzroku od składnicy. Różnica miedzy nim a nią jest taka że ta mała dziewczynka około klatki 220 spojrzała na pagórek "strzał w szyję". Co właśnie widać na owym filmie.
https://www.youtube.com/watch?v=OKD_1-ijpc4
*

Ja akurat zakładam że człowiek któremu cokolwiek i jakkolwiek zalgnie lub uszkodzi się w obrębie gardła złapie się instynktownie za przód szyji ponieważ najzwyczajniej może się zacząć dusić.Dodając że rana wylotowa jest w większości większa od wlotowej i to że moment gdy kula wchodzi pod kark i wychodzi szyją jest niezauważalny ponieważ trwa pewnie milisekundy to.....Tak,po prostu nie ma w złapaniu się za przód szyji nic nadzwyczajnego.

Amerykanienie nie znali dokładnej zawartości raportu Warrena(z własnej woli i lenistwa) dlatego też teoretycy spiskowi (np.Lane,Garrisson)Zaczęli rozgłaśniać wersję 5,6 sekundy z trzema strzałami.Przeciętny amerykanin w latach 60-tych nie czytał raportu Warrena tylko opierał się na prasie i TV,a tam „kręcono lepsze lody” niż dziś niektórzy o katastrofie smoleńskiej.

Rozumiem że wedle twojej wersji Connally został trafiony osobnym pociskiem od tyłu?

User is offline  PMMini Profile Post #1082

as81

III ranga

post 15/05/2018, 9:20 Quote Post

QUOTE(adinus @ 15/05/2018, 8:00)
Amerykanienie nie znali dokładnej zawartości raportu Warrena(z własnej woli i lenistwa)

W 1964 roku komisja warrena zakończyła pracę, księga którą sędzia Warren przekazał prezydentowi to tylko niewielka część całego raportu zapisanego w 26 tomach. Nie było indeksu.

QUOTE(adinus @ 15/05/2018, 8:00)
Rozumiem że wedle twojej wersji Connally został trafiony osobnym pociskiem od tyłu?

To jego zdanie, z którym komisja warrena się nie zgodziła, to fakt.

User is offline  PMMini Profile Post #1083

MaG11

III ranga
Nr użytkownika: 102.530

Stopień akademicki: lek.stom
Zawód: lekarz stomatolog

post 15/05/2018, 9:37 Quote Post

13 sekund.. i pomysleć że oficjalne stanowisko Secret Service przed komisją warrena było takie że wszystko działo się tak szybko że nie można było nic zrobić..

Coś to można było zacząć robić od momentu, gdy drugi strzał trafił Kennedy'ego w szyje plus sekunda na zauważenie tego faktu. Bo pierwszy ,niecelny został przez pasażerów wozu po prostu przeoczony. Czyli przez jakieś 4.5 sekundy. Nie wiedząc skąd padają strzały.

https://www.maryferrell.org/php/showlist.ph...t=title&page=16

Tu masz 99% z 50 tysięcy stron dokumentów stworzonych przez Komisję. Jak chcesz to możesz sobie przejrzeć.

User is offline  PMMini Profile Post #1084

as81

III ranga

post 15/05/2018, 9:54 Quote Post

QUOTE(MaG11 @ 15/05/2018, 9:37)
Tu masz 99% z 50 tysięcy stron dokumentów stworzonych przez Komisję. Jak chcesz to możesz sobie przejrzeć.
*

Nie dzięki, ten raport to tylko zasłona dymna, nie uważasz?

User is offline  PMMini Profile Post #1085

MaG11

III ranga
Nr użytkownika: 102.530

Stopień akademicki: lek.stom
Zawód: lekarz stomatolog

post 15/05/2018, 12:27 Quote Post

QUOTE(as81 @ 15/05/2018, 9:54)
QUOTE(MaG11 @ 15/05/2018, 9:37)
*

Nie dzięki, ten raport to tylko zasłona dymna, nie uważasz?
*

Nie uważam. A ty na podstawie jakich jego fragmentów tak uważasz ? :-). Potrafiłbyś go wogóle przeczytać ? :-).

User is offline  PMMini Profile Post #1086

as81

III ranga

post 15/05/2018, 13:02 Quote Post

Jakich? Na takich których w ogóle w nim nie ma. No to w takim razie nie ma o czym z tobą rozmawiać, bo to wie każdy. Potrafiłbym a ty?

Ten post był edytowany przez as81: 15/05/2018, 13:20

User is offline  PMMini Profile Post #1087

adinus

IV ranga
Nr użytkownika: 83.368

post 15/05/2018, 20:22 Quote Post

Panie As81....Można poczytać lub zapoznać się z 899 stronicowym ostatecznym streszczeniem lub nawet kilku dziesięcio stronicowym opisem raportu wydanym dla amerykańskiej ambasady w Warszawie w 1964 r.I te 26 tomów nie zmienią absolutnie nic.

Co do Johna Connally...

Komisja zakwestionowała że nie został trafiony oddzielnie od JFK innym strzałem.Wedle relacji Johna Connally pierwszy JFK,drugi sam On a trzeci w głowę.Co mówił Gubernator dalej...

"Jedynym sposobem, w jaki moge pogodzić się z moją pamięcią o tym co się wydarzyło i co się wydarzyło, w odniesieniu do teorii jednego pocisku jest to że w sekundę pocisk mógł trafić nas obu."

"pierwsza kula mnie nie trafiła ... druga kula mnie trafiła"

100% racji,ponieważ pierwsza była pudłem ogólnym a druga ugodziła JFK i właśnie Gubernatora.

"Wszystko, co mogę powiedzieć, z całą ostatecznością, jeśli teoria pojedynczej kuli jest prawidłowa, to druga kula,uderzyła w prezydenta Kennedy'ego i mnie."

http://www.jfk-online.com/222-262-full-small.gif

Dodam że dla wiedzy proponuje przejrzeć opis ran Connally'ego....Rana wejściowa w plecach ma kształt pionowego owalu,gdzie żadna rana (bezpośrednio) wlotowa takiej nie daję.Pocisk po wejściu i wyjściu w JFK zmienił kąt i dlatego w plecach pojawiła się rana wlotu wielkości przepiórczego jajka.

https://www.history-matters.com/essays/jfkm...nd/gregory1.gif

https://www.history-matters.com/essays/jfkm...llWound/sbt.jpg

Ten post był edytowany przez adinus: 15/05/2018, 20:43

User is offline  PMMini Profile Post #1088

pjoter

II ranga
**
Nr użytkownika: 86.262

Piotr Niewiadomski
Zawód: bezrobotny

post Dzisiaj, 18:58 Quote Post

Pierwszy strzał niecelny? Poważnie?
Dlaczego w to nie wierzę?, z kilku banalnych i mniej banalnych powodów, z których można wyróżnić nastepujące:

1. Cel był najbliżej zasięgu snajpera, który miał czas na wycelowanie, w momencie najmniejszego obciążenia stresem, gdy nikt jeszcze nie próbował zlokalizować źródła strzału;
Ponadto, nie kupuje wersji z gałęzią czy wysięgnikiem sygnalizacji, dlaczego? ano dlatego, że nikt nigdy żadnych śladów po kuli, tam nie znalazł ani żadnych kul/odłamków kul w obrębie drzewa. Zresztą śladów po kulach ani samych kul (poza słynnym krawężnikiem ) nie znaleziono na całym kompleksie DP, więc dla mnie ten argument pozostaje w kręgu teorii a właściwie fantazji;
Na niekorzyść teorii gałęziowej, przemawia jeszcze inna kwestia. Obejrzyjcie sobie film z rekonstrukcji zamachu 1964 i zobaczycie, że jedyne co mogło przeszkodzić snajperowi do klatki 166 to właśnie ten wysięgnik, a nie gałęzie. Dlaczego tak precyzyjnie określiłem, kiedy drzewo wchodzi w widok?, ponieważ czytałem, że właśnie WC ustaliła, że drzewo przysłoniło widok pomiędzy klatką 166 a 210, ale przyznaje, że nie jestem pewien na 99%, ponieważ później nie sprawdzałem tego w raporcie, ale obiecuje sobie, ze tego poszukam.
[https://www.youtube.com/watch?v=OeLpnnwEQUY-od 13:50]

2. Reakcje świadków, SS, policji w tym samego prezydenta...
No sorry Gregory ale dlaczego osoba, która miała tylu wrogów wewnętrznych, na którą krótko przed Dallas udaremniono zamach i miała świadomość, że może go dosięgnąć kula snajpera, jedzie sobie po usłyszeniu 1. strzału jak gdyby nigdy nic, uśmiecha się, pozdrawia ludzi, jest w swoim żywiole.
I kto jak nie mundurowi albo ochrona prezydenta, powinna być przewrażliwiona na punkcie strzałów. Ja rozumiem, że cywile, mogą myśleć, że to jakieś fajerwerki no ale nie osoby, które z bronią są 24/24 i co, zero reakcji po usłyszeniu 1. wystrzału?, dry.gif, agenci SS byli co prawda skacowani po imprezie ale nie byli przygłusi a tu nie chodziło o ochronę wesela ale głowy państwa, której grożono...

3. Zeznania najbliższych świadków.
Ja wiem, że kto mi zaraz napisze, że przebiegu zamachu nie można odtwarzać na podst. samych zeznań, no ale jakieś znaczenie chyba one mają...
Niech mnie ktoś tylko oświeci, skoro pierwszy strzał był niecelny, to dlaczego gro osób zeznało, że po usłyszeniu pierwszego strzału (w którym momencie by to nie było w odniesieniu do filmu Zaprudera), JFK zareagował, tak jak to widzimy na filmie Zaprudera? Rozumiem, że część zeznań, szczególnie osób bliskich emocjonalnie ofiarom zamachu jak prezydentowa, czy Nellie mogło mieć spaczoną pamięć co do sekwencji wydarzeń, no ale chyba nie inni, w tym agenci SS, czy policjia(!)

A sam Zapruder? osoba, która miała najlepiej uwidoczniony obraz zbrodni i pełna świadomości jej przebiegu z zimną krwią kręciła przebieg zamachu. No i co on zeznał?
Mr. LIEBELER - As you stood there on this abutment with your camera, the motorcade came down Houston Street and turned left on Elm Street, did it not?
Mr. ZAPRUDER - That's right.
Mr. LIEBELER - And it proceeded then down Elm Street toward the triple underpass; is that correct?
Mr. ZAPRUDER - That's correct. I started shooting--when the motorcade started coming in, I believe I started and wanted to get it coming in from Houston Street.
Mr. LIEBELER - Tell us what happened as you took these pictures.
Mr. ZAPRUDER - Well, as the car came in line almost--I believe it was almost in line. I was standing up here and I was shooting through a telephoto lens, which is a zoom lens and as it reached about--I imagine it was around here--I heard the first shot and I saw the President lean over and grab himself like this (holding his left chest area).
Mr. LIEBELER - Grab himself on the front of his chest?
Mr. ZAPRUDER - Right---something like that. In other words, he was sitting like this and waving and then after the shot he just went like that.

Mr. LIEBELER - He was sitting upright in the car and you heard the shot and you saw the President slump over?
Mr. ZAPRUDER - Leaning--leaning toward the side of Jacqueline. For a moment I thought it was, you know, like you say, "Oh, he got me," when you hear a shot--you've heard these expressions and then I saw---I don't believe the President is going to make jokes like this, but before I had a chance to organize my mind, I heard a second shot and then I saw his head opened up and the blood and everything came out and I started--I can hardly talk about it [ the witness crying].

Ten post był edytowany przez pjoter: Dzisiaj, 19:02

User is offline  PMMini Profile Post #1089

73 Strony « < 71 72 73 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2017 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej