Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

60 Strony « < 58 59 60 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Telewizja publiczna (czytaj: panstwowa), Roznie o roznych kanalach

Fuser

VII ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 15.418

post 22/10/2017, 14:37 Quote Post

QUOTE(szczypiorek @ 21/10/2017, 16:52)
Swego czasu jedna z głównych trollic pisowskich na twitterze (także PAD się przed nią tłumaczył niedawno) napisała tak:
Propaganda nie ma  być adresowana do intelektualistów, powinna być ludowa i na takim poziomie, żeby mogła dotrzeć do nawet do najglupszych.

https://twitter.com/iszafranska/status/856801978449616897
*

Mając w pamięci, jak ostatnio rozgryzała na Twitterze sprawę "lekarza-rezydenta, bratanka gen. Dukaczewskiego o innym nazwisku", a swego czasu zawiłości funkcjonowania Twittera mogła w kwestii adresowania "propagandy ludowej" pisać o sobie.

Podobno zmian w kwestii abonamentu za ten "produkt" ma nie być. A tyle było argumentowania, jakie to konieczne i uzasadnione.

Ten post był edytowany przez Fuser: 22/10/2017, 16:31

User is offline  PMMini Profile Post #886

szczypiorek

VIII ranga
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr

post Wczoraj, 09:34 Quote Post

Warzecha i TVP. Ciąg dalszy historii:

Łukasz Warzecha zawieszony za krytykowanie związkowców. Jacek Kurski: nie wiem, czy wróci do „W tyle wizji”

Łukasz Warzecha, jeden z gospodarzy program „W tyle wizji” na antenie TVP Info, na początku października wypadł z grafiku prowadzeń. Oficjalną wersją było to, że miał być nielojalnym względem TVP. Taką wersję przedstawił innym prowadzącym ten program jego szef, Marcin Wolski. Warzecha w swoich tekstach i na Twitterze negatywnie oceniał niektóre działania obozu rządzącego, w ostatnim okresie m.in. plany ograniczenia handlu w niedzielę oraz wykluczenie z PiS Łukasza Rzepeckiego. Był za to krytykowany przez niektórych zagorzałych zwolenników tej partii, których określał nieraz jako „PiS-owski beton”.

Ale to właśnie krytyka związkowców w związku z planami zakazu handlu w niedzielę - zdaniem prezesa TVP Jacka Kurskiego - były powodem zawieszenia dziennikarza.

- Poprosiłem o wyjaśnienia w tej sprawie. Dostałem w odpowiedzi protesty od „Solidarności” i od związkowców, z których wynikało, że redaktor Warzecha naobrażał ich, wyzywał od leni i nierobów - ludzi pracujących w marketach i ludzi „Solidarności”. Zdecydowanie nie popieram takiego stylu. W związku z czym nie zmieniłem decyzji dyrekcji programu „W tyle wizji”. Jesteśmy telewizją publiczną, nie obrażamy „Solidarności” - powiedział dla Wirtualnemedia.pl Kurski.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jacek...do-w-tyle-wizji

User is offline  PMMini Profile Post #887

ChochlikTW

W trakcie uczłowieczania
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister

post Wczoraj, 10:10 Quote Post

QUOTE(szczypiorek @ 23/10/2017, 10:34)
Warzecha i TVP. Ciąg dalszy historii:

*

Pełen tekst, który min. stał się przyczyną zawieszenia - https://dorzeczy.pl/kraj/42778/Zakaz-niedzi...i-populizm.html
Celne i nie do zbicia argumenty. Wygląda na to, że Warzęcha został zawieszony nie tyle za sam język, ale za krytykę pewnej persony i utarczki słowne na twitterze oraz podważenie słusznej linii partii.

Latte jest wyznacznikiem czegoś? Ziemowit Kossakowski za tekst o rzekomym kawiorze został zawieszony, Ogórek za tekst o piciu latte nic się nie stało.

CODE
W jednej z warszawskich kawiarni nagle dwójka młodych ludzi obok mnie, kończąc swoje latte, wyciągnęła transparent dosyć obszerny, na patyku. I tam było napisane: żądamy 6,8 PKP, chcemy poprawy służby zdrowia. Ja poszłam za nimi, oni dołączyli po paru krokach właśnie do tego protestu.

CODE
Po prezenterce wypowiedział się działacz opozycji demokratycznej w PRL i - jak zauważa wp.pl - szef klubu "Gazety Polskiej" w Warszawie Adam Borowski. - Oni sobie robią tak naprawdę kurację odchudzającą - stwierdził i wyjaśnił, że sam stosuje 12-dniowe głodówki. - Mnie to śmieszy jak oni się tam kładą, już są wielkimi bohaterami. 12-dni głodóweczka, 10 kilo spada i ja normalnie pracowałem. To jest hucpa. 7 dni to jest nic - wyśmiewał rezydentów.

W takim wypadku Adam Borowski powinien odmówić przyjęcia medalu od MEN-u...

CODE
Podobne słowa padły z ust posła PiS Stanisława Pięty. Jego zdaniem protest jest
"idiotyczny", a lekarze "jeżeli uczciwie głodują, to trochę schudną".

CODE
"Zohydzanie zawodu lekarskiego" w TVP

To nie pierwszy raz, kiedy w programie "Studio Polska" przeprowadzany jest atak na lekarzy. Pod koniec czerwca wyemitowano odcinek, którego punktem wyjścia było pytanie "Lekarze - kasta czy ofiary wadliwego systemu?". W oświadczeniu wydanym przez wiceszefa zarządu krajowego OZZ Lekarzy dr. Zdzisława Szramika, mogliśmy przeczytać, że zaproszono go do programu pod pretekstem rozmowy o naprawie służby zdrowia.

"Właściwie nie padło żadne pytanie jak zmienić system ochrony zdrowia, a 90% czasu antenowego poświęcono pokazaniu jak bardzo źli są lekarze w Polsce i jak wielu cierpień przysparzają swoim pacjentom" - ubolewał dr Szramik, którego zdaniem cel programu był tylko jeden: "dalsze zohydzenie zawodu lekarskiego w oczach pacjentów". "Ale takich celów nie powinna realizować telewizja publiczna ani żadna inna" - podsumował lekarz.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,1...kImg&a=167&c=96

Patrząc na przekaz TVPiS, słowa posła, szefa klubu "GP" nasuwa się na myśl stare przysłowie - "Jak trwoga do Boga" ,bo do lekarzy pewnie nikt od nich chodzi.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #888

60 Strony « < 58 59 60 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2017 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej