Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony « < 3 4 5 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Olimpiada Historyczna dla gimnazjum, Temat istnieje od 2005 r.
     
Marthinus
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.019
Nr użytkownika: 38.063

Marcin
Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Nauczyciel/Archeolog
 
 
post 10/09/2009, 10:03 Quote Post

Nie liczyłbym na to,że do Olimpiady Historycznej wystarczą jedynie linki.
Są setki tytułów dotyczących podanych przez ciebie okresów.

ad.1) Maria Jaczynowska : "Historia Starożytna"
"Wielka Historia Świata Tom2,3
ad2.)Wielka Historia Świata tom 4,5
ad3.)"Polska Piastów" Paweł Jasienica
"Polska Jagiellonów" Paweł Jasienica
ad4.)"Zarys Historii Odkryć Geograficznych" Babicz,Walczak,każda książka opisująca historię nowożytną.
ad.5)"Reformacja,kontrreformacja,tolerancja" Janusz Tazbir.
"Renesans" Adam Karpiński
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #61

     
angel_95
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 58.956

 
 
post 3/10/2009, 10:39 Quote Post

Z tego co mi wiadomo to "Jagillonowie" są tematem przewdonim, więc to z tego rozdziału będzie najwięcej pytań. Piastów podobno ma nie być w ogóle. I mam do Ciebie pytanie. O co chodzi z tym zagadnieniem: "Europa i świat w wiekach średnich". Których dokładnie okresów dotyczy?
Aha, podobno na etapie szkolnym większość pytań jest na poziomie podstawowym, więc może nie będzie tak źle. A ja głównie skupiam się na nauce z Jagiellonów, starożytnych cywilizacjach i epoce odrodzenia. A Ty startowałes już kiedys w takim konkursie, na czym głównie się skupiasz? Ile czasu poswiecasz? Pozdrawiam smile.gif) i czekam na odp.
 
User is offline  PMMini Profile Post #62

     
michal_262
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 10
Nr użytkownika: 58.211

 
 
post 5/10/2009, 17:48 Quote Post

QUOTE(angel_95 @ 3/10/2009, 10:39)
Z tego co mi wiadomo to "Jagillonowie" są tematem przewdonim, więc to z tego rozdziału będzie najwięcej pytań. Piastów podobno ma nie być w ogóle. I mam do Ciebie pytanie. O co chodzi z tym zagadnieniem: "Europa i świat w wiekach średnich". Których dokładnie okresów dotyczy?
Aha, podobno na etapie szkolnym większość pytań jest na poziomie podstawowym, więc może nie będzie tak źle. A ja głównie skupiam się na nauce z Jagiellonów, starożytnych cywilizacjach i epoce odrodzenia. A Ty startowałes już kiedys w takim konkursie, na czym głównie się skupiasz? Ile czasu poswiecasz? Pozdrawiam smile.gif) i czekam na odp.
*



Jezeli to pytanie skierowane jest do mnie, to tak bralem udzial.Nie bylem najgorszy,ale w moim odczuciu napisalem fatalnie.To chyba dlatego ze praktycznie ani razu nie zdecydowalem sie zajrzec do ksiazki.W tym roku mam zamiar,przynajmniej doloze wszelkich staran aby przejsc do dalszych etapow.Wiesz,jezeli chodzi o wieki srednie,to mieli na mysli sredniowiecze.Bizancjum i te sprawy.Skad wiesz o jagielonach??Ja tematy mam z kieleckiego kuratorium,bo stad pochodze.Z jakich materialow uczysz sie o epoce odrodzenia???Ja staram coddziennie przynajmiej poltorej godziny poswiecic historii.
 
User is offline  PMMini Profile Post #63

     
angel_95
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 58.956

 
 
post 6/10/2009, 20:36 Quote Post

Piszac ze nie zdecydowales sie zajrzec do ksiazki masz na mysli podreczniki szkolne? czy jakie inne dodatkowe?
W zadaniach chyba może byc lekka roznica bo ja jestem z krakowskiego i u nas tematem przeodnim sa Jagiellonowie, ale cała podstawa tez obowiazuje, co mnie przeraza. O epoce odrodzenia głownie mam zamiar uczyc sie z podrecznika, w sumie wlasnie w szkole ten temat przerabiam, wiec jest mi to jak najbardziej na reke. Mowisz, 1,5 h dziennie !? Wow, podziwiam. Ja tak zwlekam,zwlekam, i nie moge sie zabrac do roboty, przed chwila zakonczylam temat niejakiego Jana Olbrachta:D a Ty jakie już tematy przerobiles? Wiesz moze czy w kieleckim konkurs bedzie inny niz w krakowskim?
 
User is offline  PMMini Profile Post #64

     
michal_262
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 10
Nr użytkownika: 58.211

 
 
post 7/10/2009, 14:30 Quote Post

QUOTE(angel_95 @ 6/10/2009, 20:36)
Piszac ze nie zdecydowales sie zajrzec do ksiazki  masz na mysli podreczniki szkolne? czy jakie inne dodatkowe?
W zadaniach chyba może byc lekka roznica bo ja jestem z krakowskiego i u nas tematem przeodnim sa Jagiellonowie, ale cała podstawa tez obowiazuje, co mnie przeraza. O epoce odrodzenia głownie mam zamiar uczyc sie z podrecznika, w sumie wlasnie w szkole ten temat przerabiam, wiec jest mi to jak najbardziej na reke. Mowisz, 1,5 h dziennie !? Wow, podziwiam. Ja tak zwlekam,zwlekam, i nie moge sie zabrac do roboty, przed chwila zakonczylam temat niejakiego Jana Olbrachta:D a Ty jakie już tematy przerobiles? Wiesz moze czy w kieleckim konkurs bedzie inny niz w krakowskim?
*




Wlasnie przez to zwlekanie, nauka nie "wychodzila".Nie zagladalem ani do podrecznika ani do jakiejkolwiek innej ksiazki o tematyce historycznej.Tak,1,5h dziennie.Wystarczy jeden tydzien i juz jestes przyzwyczajony,mozna powiedziec ze szybko wchodzi w krew.Kielecki konkurs na pewno bedzie sie roznil o krakowskiego.Taka zasada ze, "inne wojewodztwo,inne tematy".Ja starozytnosc mam za soba.Teraz mam plan, niedlugo skonczyc sredniowiecze.
 
User is offline  PMMini Profile Post #65

     
angel_95
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 58.956

 
 
post 8/10/2009, 18:51 Quote Post

Wiesz, my w obowiazujacych lekturach mamy jedynie Wielki Atlas Historyczny i podreczniki szkolne. Sądze, ze jezeli material jest tak obszerny to będą raczej pytania na poziomie podstawowym. Dzięki za wszystkie info.
Życze powodzenia w nauce i oczywiscie na konkursie ;]]
 
User is offline  PMMini Profile Post #66

     
michal_262
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 10
Nr użytkownika: 58.211

 
 
post 9/10/2009, 17:39 Quote Post

QUOTE(angel_95 @ 8/10/2009, 18:51)
Wiesz, my w obowiazujacych lekturach mamy jedynie Wielki Atlas Historyczny i podreczniki szkolne. Sądze, ze jezeli material jest tak obszerny to będą raczej pytania na poziomie podstawowym. Dzięki za wszystkie info.
Życze powodzenia w nauce i oczywiscie na konkursie ;]]
*




Mam nadzieje ze pierwszy etap to poziom podstawowy,ale zapewne masz racje zbyt duzy material.Nie dziekuje zeby nie zapeszyc.
 
User is offline  PMMini Profile Post #67

     
aleksandrus
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 61.248

aaa aaa
Stopień akademicki: aaaaa
Zawód: aaaaaa
 
 
post 12/12/2009, 17:42 Quote Post

poszukuę inforamcji na tema etapu rejonowego z HIST,w woj, małopolskich

zagadnienia ksiazki poszukuje też kontaktu z osobami z małopolski, które etap szkolny przeszły

czekam na info
jak się uczycie jakie są zagadnienia

pozdrawiam
 
User is offline  PMMini Profile Post #68

     
MikTadr
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 25
Nr użytkownika: 65.987

Zawód: Uczen
 
 
post 1/06/2010, 15:01 Quote Post

Odkopuję temat i mam pytanie odnośnie olimpiady historycznej, która ma się odbyć na początku następnego roku szkolnego, gdyż zamierzam w niej wystartować.
Czy ktoś już wie coś na temat tej olimpiady?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #69

     
Miłośniczka
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 53.831

Zawód: uczennica
 
 
post 16/11/2010, 14:47 Quote Post

Ponieważ nie mogę założyć nowego tematu (pewnie jakiś błąd na forum) dopiszę swoje pytanie tu.
W lekko zmienionej formie pojawiło się ono kiedyś na zDolnym Ślązaku.

Jak nazywają się rzemieślnicy zakładający swoje zakłady po za murami miasta?

Proszę o w miarę szybką odpowiedź, bo czas nagli smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #70

     
Filip1998
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 71.237

Filip Nowaczynski
Zawód: Uczen
 
 
post 15/02/2011, 14:43 Quote Post

Chyba partacze, z tego co pamiętam. W tym roku jestem w III etapie z podstawówki z lubelskiego (24 pozycja w II etapie, 44/50).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #71

     
Deloryn
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 72.405

Zawód: Uczeñ
 
 
post 12/04/2011, 19:45 Quote Post

Witam, nie wiem czy piszę w dobrym temacie, ale to moja pierwsza wypowiedź tutaj. Chcę się przygotować do tegorocznej olimpiady z historii dla gimnazjum. Rozpoczyna się koło listopada. I tu pytanie: kiedy powinienem zacząć na poważnie się uczyć? Z jakich źródeł? Czy powinienem czytać literaturę historyczną? Najlepiej, jak wypowiedzą się te osoby, które brały udział i dobrze im szło.
 
User is offline  PMMini Profile Post #72

5 Strony « < 3 4 5 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej