Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

9 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Antyrosyjskość prawicy,

Skrzetuski

Generalny Inspektor Jazdy Polskiej
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 58.568

Jakub Witczak
Zawód: Prawnik

post 2/12/2012, 17:22 Quote Post

Czołem!

QUOTE(farkas93 @ 2/12/2012, 17:07)
To, że większość członków SLD to byli członkowie PZPR lub osoby wywodzące się z rodzin aktywistów tej partii nie czyni jej jeszcze komunistyczną. Czy SLD nawołuje do wprowadzenia gospodarki centralnie planowanej?
*

1. A czy PiS forsuje prymat państwa nad jednostką, inwigilację obywateli, dyktaturę itp.? No nie, a nie przeszkadza to innym, by nazywać zwolenników PiS-u faszystami/neonazistami.
2. Nie, ale nie szata czyni człowieka. Czy zmiana dresów na garnitur automatycznie zmieni blokersa w dżentelmena? Zwyczajnie nie wierzę w zmianę poglądów dawnych działaczy jedynej słusznej partii. Ktoś może się ze mną nie zgadzać, ale taki już jest ten świat. smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #16

Ossee

VIII ranga
Nr użytkownika: 65.050

post 2/12/2012, 17:45 Quote Post

CODE
Zwyczajnie nie wierzę w zmianę poglądów dawnych działaczy jedynej słusznej partii

Ryzykowne założenie, że przed 1989 Miller, Kwaśniewski&Co wierzyli w realny socjalizm...

User is offline  PMMini Profile Post #17

piotral

VI ranga
Nr użytkownika: 62.951

Stopień akademicki: BANITA

post 2/12/2012, 17:56 Quote Post

QUOTE(Skrzetuski @ 2/12/2012, 14:56)
Czołem!

QUOTE(piotral @ 2/12/2012, 14:26)
Slowa maja znaczenie!
*

Akurat słowa "prawica" i "lewica" mają coraz mniejsze znaczenie, bo w różnych krajach jest różne kryterium. W Polsce jest to m.in. stosunek do Kościoła, homoseksualistów i przemiany ustrojowej.

Koledzy proszę o jedno - nie nazywajcie PiS i jego popłuczyny prawicą! Nie dajcie sobie narzucić terminologi przez "Gazetę". Jest nią tak samo jak był np. Mussolini!!! To po prostu lewica z odcieniem brunatnym z czarnymi lampasami.

Czekaj, czekaj - czyli PiS to faszyści/neonaziści! Kapitalne!
*

Tjaaaaa! To jest dopiero czytanie ze zrozumieniem! Ani faszyści nie byli prawicą, ani nie jest nią PiS! To że orzechy to nie jabłka i marchewki to nie jabłka nie oznacza , że orzechy równają się marchewkom! Trochę logiki Kolega łyknął, czy już nie uczą? PiS reprezentują postacie tak kabaretowe, że o zorganizowaniu przez nich czegoś takiego jak co zrobili włoscy faszyści czy niemieccy naziści nie można nawet marzyć! Nie może być prawicą partia socjalistyczno - etatystyczna w programie tak jak nie była nią np. Sanacja. Prawica w Polsce to kanapowe resztki - nie istnieje!

Prawica to jest to:

http://www.youtube.com/watch?feature=playe...d&v=TYuSt1WOqUA

Ten post był edytowany przez piotral: 2/12/2012, 18:36

User is offline  PMMini Profile Post #18

farkas93

VI ranga
Nr użytkownika: 73.595

Zawód: student

post 2/12/2012, 18:10 Quote Post

1. A czy PiS forsuje prymat państwa nad jednostką, inwigilację obywateli, dyktaturę itp.? No nie, a nie przeszkadza to innym, by nazywać zwolenników PiS-u faszystami/neonazistami.

Nazywanie PiS-u faszystami czy nazistami to oczywiście głupota, choć takie głosy istnieją. Niestety wiele zjawisk określa się dziś faszystowwskimi. Kiedyś czytając antyklerykalną stronę internetową dowiedziałem się, że Konfederacja Barska była faszystowską ruchawką. No comment. Natomiast jeżeli chodzi o łatki komunizmu to z kolei słyszy się głosy, (zresztą znam osobiście osoby mówiące takie rzeczy), które każdą partię znajdującą się obecnie w parlamenicie, poza PiS-em oczywiście, określają jako komunistyczną.

Nie, ale nie szata czyni człowieka. Czy zmiana dresów na garnitur automatycznie zmieni blokersa w dżentelmena? Zwyczajnie nie wierzę w zmianę poglądów dawnych działaczy jedynej słusznej partii. Ktoś może się ze mną nie zgadzać, ale taki już jest ten świat.

Wielu polityków ma poglądy powiedzmy mocno elastyczne. Różne rzeczy się głosi i mówi byle się tylko utrzymać w świecie polityki.

Aha, już wiem, stosujesz takie rozumowanie, że Putin jest zaprzeczeniem rosyjskości?

Nie chcę robić za adwokata, ale kolega emigrant po prostu zrozumiał, że określasz Korwina jako antyrosyjskiego.

Argumenty w stylu żydowskiej, polskojęzycznej gadzinówki

Skomentował bym to, ale brak mi słów.

User is offline  PMMini Profile Post #19

Skrzetuski

Generalny Inspektor Jazdy Polskiej
Nr użytkownika: 58.568

Jakub Witczak
Zawód: Prawnik

post 2/12/2012, 18:38 Quote Post

Czołem!

Ryzykowne założenie, że przed 1989 Miller, Kwaśniewski&Co wierzyli w realny socjalizm...

Wierzyli czy nie - karierowiczów i chorągiewek tym bardziej nie znoszę. smile.gif

Tjaaaaa! To jest dopiero czytanie ze zrozumieniem! Ani faszyści nie byli prawicą, ani nie jest nią PiS! To że orzechy to nie jabłka i marchewki to nie jabłka nie oznacza , że orzechy równają się marchewkom!

Myśl, zanim napiszesz, bo nigdzie nie pisałem, że faszyści to prawica. Podobnie nie twierdziłem, że PiS to prawica w prawidłowym tego słowa znaczeniu (jakie Ty preferujesz), tylko na gruncie polskim.

Trochę logiki Kolega łyknął, czy już nie uczą?

A Kolega czytania ze zrozumieniem? Aaa, przepraszam, z tym się człowiek rodzi...

Nazywanie PiS-u faszystami czy nazistami to oczywiście głupota, choć takie głosy istnieją. Niestety wiele zjawisk określa się dziś faszystowwskimi. Kiedyś czytając antyklerykalną stronę internetową dowiedziałem się, że Konfederacja Barska była faszystowską ruchawką. No comment. Natomiast jeżeli chodzi o łatki komunizmu to z kolei słyszy się głosy, (zresztą znam osobiście osoby mówiące takie rzeczy), które każdą partię znajdującą się obecnie w parlamenicie, poza PiS-em oczywiście, określają jako komunistyczną.

Takie obrzucanie wyzwiska jest ogólnie głupie - z dwóch stron.

Wielu polityków ma poglądy powiedzmy mocno elastyczne. Różne rzeczy się głosi i mówi byle się tylko utrzymać w świecie polityki.

Zatem można uznać, że nie mają poglądów, a chcą tylko utrzymać się przy tzw. korycie.

User is offline  PMMini Profile Post #20

farkas93

VI ranga
Nr użytkownika: 73.595

Zawód: student

post 2/12/2012, 18:43 Quote Post

Dokładnie.

Zatem można uznać, że nie mają poglądów, a chcą tylko utrzymać się przy tzw. korycie.

To zależy. Częśc na pewno, ale myślę, że znaleźli by się tacy, którzy mają swoje poglądy i realizowali by je po dojściu do władzy w miarę możliwości, ale wygadują różne rzeczy tylko po to by mieć do tej władzy łatwiejszą drogę.

User is offline  PMMini Profile Post #21

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 2/12/2012, 23:55 Quote Post

QUOTE(balum @ 2/12/2012, 10:40)
No dobra Emigrant. Popisałes swe credo, a terez spróbój przejśc do konkretów.
Jakie piękne zaproszenie do dyskusji na argumenty. Szkoda tylko, że pozorne, bo zaraz mamy:
CODE
Twoim zdaniem Tusk jest be, bo nie obraził partnerów zagranicznych, bo ma z nimi dobre układy.
Po pierwsze: już nagminne: ubzduranie sobie czegoś i walka z tym czymś... Wtworzyłeś sobie własną nibylandię (balumlandię, to sobie z nią polemizuj. Wesołej zabawy.
A wzorem są twoim zdaniem bracia Kaczyńscy. Ich rezultaty na polu polityki zagranicznej są nawet nie zerowe, ale ujemne, ale oni obrazili prezydenta Francji, prezydenta Rosji, kanclerz Niemiec, premiera Czech, premiera Węgier, premiera Słowacji, premiera Hiszpanii, prezydenta Ukrainy, prezydenta USA.
JAkbym był balumem, to bym dopisał :A także Marsjan i różowego słonia. ALe nie jestem, więc te koszałki-opałki zostaną bez odpowiedzi.
Polityka to sztuka osiągania rzeczy mozliwych do osiągnięcia. To podaj z łaski swojej, co mógł/ winien zrobić rząd Tuska na polu polityki zagranicznej, a nie zrobił.
Ileż można pisać o tym? Jak wspominałem; jest kilka wątków, gdzie nie tyle na bieżąco, co jak natrafiłem wpisywałem "sukcesy" Tuska i na polu m.nar. i w polityce wewnętrznej. Rozrzucone są po różnych wątkach i całe wypracowanie by się znalazło na ten temat...
Tu przychodzi taka refleksja: w 2003 roku, kiedy Miller negocjował warunki wejścia Polski do UE, mój kraj przewodził całej dziesiątce i był uznawany za niekwestionowanego lidera grupy. Teraz, po 9 latach z czego 5 ostatnich to rządy Tuska, Polska jest pośmiewiskiem zagranicy mając prezydenta, którego strach między ludzi puszczać, bo się odezwie i premiera, który robi za popychle dla silniejszych sąsiadów...

CODE
E:Schulz czy Tusk-efekt dla Polski taki sam. Różnica taka, że jak będzie Schulz, to Niemcy i Francuzi nie będą mogli piać na nutę: czego chcecie? Przecież Polak szefuje komisji, to są także wasze decyzje. Wolę już jak wszystko jest jasne...
Osse:Czyli SPISEG, czy znów - dasz jakieś przykłady kompletnej obojętności (/wrogości) Tuska do polskich interessów?

Po pierwsze: spisek się pisze przez "k", nie przez "g", po drugie: ja o żadnym spisku nie pisałem, po trzecie: przykłady także już były i to wiele. Choćby "poparcie" jakiego się polonia w Niemczech doczekała po zaapelowaniu od Tuska o pomoc dla swoich postulatów by odzyskać status mniejszości narodowej.

Co zaś do meritum, to w pierwszym poście czytamy:
Polska prawica która skupia się dziś głównie w PiS jest antyrosyjska, to nie ulega wątpliwości.
Czyli już oficjalnie jest uznane, że PO to nie prawica?

Ten post był edytowany przez emigrant: 3/12/2012, 0:01

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

piotral

VI ranga
Nr użytkownika: 62.951

Stopień akademicki: BANITA

post 3/12/2012, 7:56 Quote Post

QUOTE(Skrzetuski @ 2/12/2012, 18:38)
Czołem!

Wierzyli czy nie - karierowiczów i chorągiewek tym bardziej nie znoszę. smile.gif

Tjaaaaa! To jest dopiero czytanie ze zrozumieniem! Ani faszyści nie byli prawicą, ani nie jest nią PiS! To że orzechy to nie jabłka i marchewki to nie jabłka nie oznacza , że orzechy równają się marchewkom!

Myśl, zanim napiszesz, bo nigdzie nie pisałem, że faszyści to prawica. Podobnie nie twierdziłem, że PiS to prawica w prawidłowym tego słowa znaczeniu (jakie Ty preferujesz), tylko na gruncie polskim.

Trochę logiki Kolega łyknął, czy już nie uczą?

A Kolega czytania ze zrozumieniem? Aaa, przepraszam, z tym się człowiek rodzi...

*

A gdzie ja napisałem, że faszyści to prawica? natomiast "specyficznie polskiej prawicy" NIE MA!!! To lewica błędnie nazywana "prawicą" głównie przez tych którzy nie wiedzą czym jest prawica.

User is offline  PMMini Profile Post #23

balum

Sągorsi
Nr użytkownika: 46.347

post 3/12/2012, 9:15 Quote Post

No cóz emigrancie. Odmawiasz uzasadnienia swojego wniosku, jakoby cała polityka zagraniczna Tuska to jaja. Jak ma byc gołosłowny, to dla mnie EOT.

User is offline  PMMini Profile Post #24

General Belgrano

VI ranga
Nr użytkownika: 73.261

Zawód: BANITA

post 3/12/2012, 13:30 Quote Post

A jakie działania Tuska są jednoznacznie szkodliwe dla polskiej racji stanu?

Złe jest ostentacyjne wręcz lizanie czterech liter obydwu wielkim sąsiadom a zwłaszcza Niemcom, vide "hołd berliński" Sikorskiego w zeszłym roku. W aktualnym układzie geopolitycznym w jakim znajduje się Polska uniknięcie "lizania" jest niemożliwe, ale PO, wbrew wszelkiej logice liże obydwa tyłki. Pozornie wygląda to na odwrócenie polityki PiS która polegała na czubieniu się z Berlinem i Moskwą, ale w gruncie rzeczy jest to tylko druga strona tej samej polityki "równowagi" z XX-stolecia która nieciekawie się dla nas skończyła. Przy czym stojąc wiernie u boku Berlina, Tusk i Sikorski wręcz zachęcają i inspirują Merkel do dalszej "integracji" europejskiej. Jak taka integracja się skończy pisałem już wielokrotnie: Stanami Zjednoczonymi Europy albo, jak kto woli IV Rzeszą, czyli jednym państwem europejskim, którego "ośrodki decyzyjne" będą się znajdowały w Brukseli i Berlinie. Narodowe sejmy staną się fasadą bo wszelkie kluczowe decyzje np. w kwestii wysokości podatków, stóp procentowych i struktury wydatków, czy też polityki imigracyjnej i międzynarodowej będą w gestii brukselskich urzędników. A ponieważ w tak zjednoczonej Europie Niemcy nadal będą największym płatnikiem netto i będą mieli najwięcej deputowanych w Europarlamencie, oni, razem z Francuzami i Anglikami (o ile ci nie wystąpią wcześniej z Unii) będą mieli kluczowy wpływ na te decyzje. Będziemy mogli sobie zrobić premierem Kaczora, Korwina albo nawet samego Rydzyka a nic to nie zmieni, bo Polska będzie miała z grubsza taki status jak Galicja w CK Monarchii.

Tak więc największym zagrożeniem dla Polski są właśnie Niemcy i ich federacyjno-dominacyjne plany. Ci co piszą jak ogromnym zagrożeniem ma dziś być dla Polski Rosja nie mają pojęcia z jak ogromnymi problemami społecznymi i gospodarczymi (gigantyczna zapaść demograficzna, narastające ruchy separatystyczne na Kaukazie, ekstremizm islamski) musi ona walczyć. Na dzień dzisiejszy nie jest nawet w stanie odzyskać kontroli nad byłymi republikami radzieckimi a co dopiero Polską...

Czyli już oficjalnie jest uznane, że PO to nie prawica?

PO od co najmniej 2007 r. to zwykła partia władzy. Jedyną jej ideologią jest ideologia utrzymania się przy żłobie.

User is offline  PMMini Profile Post #25

Darth Stalin

X ranga
Nr użytkownika: 3.971

Zawód: hejter PiS-u

post 3/12/2012, 14:45 Quote Post

QUOTE(:General Belgrano")
Tak więc największym zagrożeniem dla Polski są właśnie Niemcy i ich federacyjno-dominacyjne plany.

A czy w efekcie to by było takie złe?
Pierwsza koncepcja "federalistyczna", do której Polska jak najbardziej zgłaszała swój akces, to plany Ottona III i papieża Sylwestra. Gdyby to wtedy wypaliło to czy kolejne 1000 lat byloby jednak lepsze czy gorsze...?

User is offline  PMMini Profile Post #26

Tromp

Młody wilk (morski)-gryzie!
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal

post 3/12/2012, 14:47 Quote Post

QUOTE(Darth Stalin @ 3/12/2012, 15:45)
Pierwsza koncepcja "federalistyczna", do której Polska jak najbardziej zgłaszała swój akces, to plany Ottona III i papieża Sylwestra. Gdyby to wtedy wypaliło to czy kolejne 1000 lat byloby jednak lepsze czy gorsze...?
*

Nie wiadomo. Na pewno lepiej by było, jakbyśmy nie oberwali w latach 1648-72, może to Niemcy jeździliby na saksy do nas...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

emigrant

Antykomunista

post 3/12/2012, 15:22 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 3/12/2012, 14:14)
QUOTE(General Belgrano @ 3/12/2012, 14:30)
PO od co najmniej 2007 r. to zwykła partia władzy. Jedyną jej ideologią jest ideologia utrzymania się przy żłobie.
*

PiS co najmniej rok dłużej-tyle, że partia-nieudacznik, bo tej władzy nie ma.
Generalnie wszystkie partie w Sejmie to nie partie władzy, a partie korytowe...
*

A co Ty rozumiesz pod "partia władzy"?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

Tromp

Młody wilk (morski)-gryzie!
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal

post 3/12/2012, 15:25 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 3/12/2012, 16:22)
*

Trzymanie się przy władzy jako jedyny cel.
Osobiście uważam, że do naszego poletka bardziej pasuje "partia koryta".

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

emigrant

Antykomunista

post 3/12/2012, 15:26 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 3/12/2012, 15:25)
QUOTE(emigrant @ 3/12/2012, 16:22)
*

Trzymanie się przy władzy jako jedyny cel.
Osobiście uważam, że do naszego poletka bardziej pasuje "partia koryta".
*

No, to w jaki sposób PiS Ci podpadł pod tę kategorię?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

9 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej