Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Erika Steinbach: pruskie powiernictwo
     
kalev
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 759
Nr użytkownika: 37.135

Stopień akademicki: miszcz
 
 
post 29/08/2013, 10:08 Quote Post

Z Wehrmachtem wlazła do Polski, z Wehrmachtem ją przegonili. Niech się cieszy, że jej sowieci nie zgwałcili szczotką klozetową albo nie wysiedlili na Syberię, bo z Niemcami się nie patyczkowali. Jedyne na co to babsko zasługuje, to na to żeby znaleźć się na śmietniku historii.

CODE
Ponadto w opinii publicznej nierealne roszczenia z lat po II wś i uzasadnione z lat .70 XXw. zlewają się w jedną całość. Uzasadnione powinny być w 100% spełnione, nie mają one nic wspólnego z Hitlerem, Oświęcimiem, Wehrmachtem.


I za jedne i drugie wysiedlenia nic im się nie należy. Jedyne co mogę zarzucić, że władze PRL powinny były wszystkich Niemców wysiedlić od razu po wojnie. "Cofnięcie" im etnicznej granicy o jakieś 700 lat było jak najbardziej słuszne

CODE
Niemiecki historyk Ingo Haar potwierdził swoją opinię, że podczas wysiedlenia Niemców zmarło 500 000 – 600 000, w tym ok. 400 000 na wschód od Odry-Nysy.

Naturalnie rząd RFN i Erica z "ziomkami" trzyma się liczby 2-2,5 milionów ofiar.


Nawet gdyby te 2,5 miliona był liczbą prawdziwą, to i tak można byłoby mówić że zostali humanitarnie potraktowani po II wojnie światowej. Skala niemieckich zbrodni w okresie wojny była o wiele większa. I jeszcze mają czelność pluć jadem na wschodnich sąsiadów...

Ten post był edytowany przez kalev: 29/08/2013, 10:22
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
Ossee
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.501
Nr użytkownika: 65.050

 
 
post 2/09/2013, 17:09 Quote Post

Steinbach przechodzi do historii. Merkel pomimo kampanii wyborczej nie pojawiła się na zjeździe Związku Wypędzonych - jest pierwszym kandydatem na kanclerza z CDU/CSU, który tego przed kampanią nie zrobił.
A sama Steinbach ma bardzo ważną i odpowiedzialną funkcję - przewodnicząca Komisji d/s Praw Człowieka. wink.gif

Ten post był edytowany przez Ossee: 2/09/2013, 17:09
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
pogezan
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.103
Nr użytkownika: 78.883

 
 
post 2/09/2013, 17:20 Quote Post

Dzisiaj, mój znajomy stwierdził że Erike Steinbach my sami pomogliśmy się wypromować w Niemczech. Z mało znanej pani, stała się osobą rozpoznawalną. Prawda to czy fałsz?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 2/09/2013, 17:46 Quote Post

QUOTE(pogezan @ 2/09/2013, 18:20)
Dzisiaj, mój znajomy stwierdził że Erike Steinbach my sami pomogliśmy się wypromować w Niemczech. Z mało znanej pani, stała się osobą rozpoznawalną. Prawda to czy fałsz?
*


Coś w tym jest... Gdyby nie media, to kto by słyszał o jakiejś Steinbach, żądającej zwrotu mienia poniemieckiego? Te sprawy zostały już uregulowane na szczeblu międzynarodowym różnymi traktatami polsko-niemieckimi, szczególnie na początku lat 90-tych. Ewentualne wygrane byłych niemieckich właścicieli - z tego co słyszałem - wynikały z bałaganu w księgach wieczystych, gdzie ci Niemcy nadal figurowali jako właściciele (choć nie powinni) - sprawę wygrywali. Zwykłe niedopatrzenie przez polskich urzędników.

Mały offtop: z tym medialnym kreowaniem Steinbach to trochę, jak z Andżeliką Borys ze Związku Polaków na Białorusi. Gdy pojawiały się w internecie jakieś wiadomości na temat konfliktów na lini Związek - rząd Białoruski, to kilkakrotnie spotykałem się z komentarzami, że Borys jest nikim na Białorusi, a Polacy mają ją w nosie... Nie wiem, ile w tym prawdy, ale według mnie tak jest ze Steinbach...

Ten post był edytowany przez master86: 2/09/2013, 17:47
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

3 Strony < 1 2 3 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej