Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
47 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Tuskoland, czyli co się zmieni?
     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 20/05/2014, 6:52 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 19/05/2014, 16:05)
Z oświadczenia majątkowego pani poseł Julii Pitery wynika, że w ubiegłym roku z tytułu emerytury dostała 8888 złotych. To świadczenie za cztery miesiące. Urodzona pod koniec maja 1953 roku Julia Pitera przeszła więc na emeryturę trzy miesiące po swoich 60. urodzinach. I nie przeszkodziło jej w tym wykonywanie zawodu posła. Nie musiała złożyć mandatu, by ZUS zaczął wypłacać jej świadczenie. I ciepłą rączką może pobierać od razu i poselską pensję, i emeryturę. to się do sądu podaje, jeżeli są kłamliwe.
*


I co tu ma być nie teges? Widzocznie nie wisz, ze emeryt moze byc posłem. A dieta poselska nie wyklucza emerytury. Bo niby dlaczego miałaby wykluczać? Zaś posłow-emerytów jest w sejmie sporo. Z róznych ugrupowań. Co tu podawac do sądu?
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 20/05/2014, 13:10 Quote Post

QUOTE(balum @ 20/05/2014, 6:52)
QUOTE(emigrant @ 19/05/2014, 16:05)
Z oświadczenia majątkowego pani poseł Julii Pitery wynika, że w ubiegłym roku z tytułu emerytury dostała 8888 złotych. To świadczenie za cztery miesiące. Urodzona pod koniec maja 1953 roku Julia Pitera przeszła więc na emeryturę trzy miesiące po swoich 60. urodzinach. I nie przeszkodziło jej w tym wykonywanie zawodu posła. Nie musiała złożyć mandatu, by ZUS zaczął wypłacać jej świadczenie. I ciepłą rączką może pobierać od razu i poselską pensję, i emeryturę. to się do sądu podaje, jeżeli są kłamliwe.
*


I co tu ma być nie teges? Widzocznie nie wisz, ze emeryt moze byc posłem. A dieta poselska nie wyklucza emerytury. Bo niby dlaczego miałaby wykluczać? Zaś posłow-emerytów jest w sejmie sporo. Z róznych ugrupowań. Co tu podawac do sądu?
*


Dlaczego: nie wiem? I kto tu mówi o podawaniu do sądu? Pisane to było w innym kontekście. Doczytaj.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 15/06/2014, 1:08 Quote Post

A swoja drogą, czy można lepiej podsumować rządy Tuska jak jego własny minister:?
http://wpolityce.pl/polityka/200610-pol-po...ter-sienkiewicz
Plus parę prognoz... rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Klamot88
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 168
Nr użytkownika: 82.757

Piotrek Piotr
Zawód: student
 
 
post 15/06/2014, 21:14 Quote Post

Swoją drogą. Strach zagranicznych inwestorów przed PiS-em: user posted image
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 16/06/2014, 9:00 Quote Post

Przeglądając w wolnej chwili tytuły tematów naszło mnie pewne pytanie: dlaszego uzyto słowa "Tuskoland"?
Tego typu wyraz ma wydźwiek pejoratywny i szyderczy. Zastanawiam sie więc, dlaczego strony dyskusji (rzcz dotyczy wszystkich stron, bo i o "kaczyzmie" niekidy też jest mowa) próbują przeciwnika o z góry osmieszyć, wydrwić itd. Dyskusji to raczej nie sprzyja, gdyż juz na wstepie budzi emocje. Nie wiem czy autor tematu jest obecny, ale chętnie usłyszałbym odpowiedź na to pytanie.

QUOTE
Strach zagranicznych inwestorów przed PiS-em

2006 i 2007 rok to lata szybkiego wzrostu gospodarczego. Więc dziwić się nie ma czemu. dodam też, że gdyby PiS-owi udało się w przyszłym roku dojśc do władzy, to dostałby premię, bowiem znów (najprawdopodobniej) "trafiłby" na okres wzrostu gospodarczego. Tak to juz jest, że efekty przychodzą z czasem. Więc podniecać się nie za bardzo jest czym.
Problemem PiS-u jest zresztą nie jakaś antyrynkowość czy niekompetencja w kwestiach gospodarczych, ale nieobliczalność. Inwestorzy nie lubia sytuacji w której nie wiadomo czego mozna się spodziewać. A po PiS-ie można w zasadzie wszystkiego. I tu jest problem. Bo polityka PiS może być dla gospodarki całkiem niezła, ale równie dobrze może i być katastrofalna. Co w takim razie ma zrobić inwestor?

Ten post był edytowany przez Napoleon7: 16/06/2014, 10:07
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
Morpheuss
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 704
Nr użytkownika: 88.133

Asmodeusz
Stopień akademicki: III krag piekla
Zawód: Operator smolarki
 
 
post 16/06/2014, 9:09 Quote Post

Tym bardziej, że efekt jest działaniem poprzedniego roku, czyli sukcesy 2006 roku, to działania pojęte w 2005, etc.
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
Klamot88
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 168
Nr użytkownika: 82.757

Piotrek Piotr
Zawód: student
 
 
post 16/06/2014, 11:41 Quote Post

QUOTE(Morpheuss @ 16/06/2014, 9:09)
Tym bardziej, że efekt jest działaniem poprzedniego roku, czyli sukcesy 2006 roku, to działania pojęte w 2005, etc.
*

PiS przejął władzę w połowie 2005 roku.

Jeden z bohaterów mojej przypominki opublikował ciekawy tekst...

QUOTE
Wojciech Sumliński: MÓWIĄC WPROST - TO TYLKO GRA

Wiele osób zastanawia się nad powodami, dla których sympatyzujący z prezydentem Bronisławem Komorowskim Tygodnik „Wprost” publikuje podsłuchy z rozmów uderzających w Platformę Obywatelską.
Jak to możliwe, że taki tygodnik publikuje takie materiały? Czy jest możliwe, by „taśmy Wprost” stanowiły efekt tzw. „dziennikarskiej staranności i rzetelności”? Czy jest w tej sprawie jakieś drugie dno i kto ma na tym zyskać?

By to rozstrzygnąć, przedstawiam autentyczną historię stanowiącą zapis autentycznych wydarzeń, które opisałem w książce „Z mocy nadziei”, a które związane są pośrednio nawet z tym samym tygodnikiem.... Prezentowana tu historia wydarzyła się, gdy prezydentem Polski był jeszcze Aleksander Kwaśniewski i gdy cała Polska przygotowywała się do bezprecedensowego wydarzenia, jakim miało być przesłuchanie prezydenta na żywo, na oczach milionów widzów, przed Sejmową Komisją Śledczą.
Wnioski pozostawiam Czytelnikom.

Pułkownik służb tajnych, Aleksander L., informator kilku warszawskich dziennikarzy śledczych, a zarazem były szef kontrwywiadu w PRL, oczekiwał mnie w warszawskim hotelu Ibis.
- Jest temat. Bierzesz, albo nie. Stawiam tylko jeden warunek. Materiał musi być zwodowany najpóźniej w poniedziałek – zaczął bez zbędnych wstępów. – Jeśli nie, w poniedziałek newsa zwoduje ktoś inny.
- Nie da rady. Jest czwartek, co najmniej dzień na weryfikację…
- Metr osiemdziesiąt, dobrze zbudowany, około siedemdziesiątki, lekko siwiejący, w okularach. To będzie twoja weryfikacja. Nazywa się Kowalski. Przyniesie próbkę materiału. O jedenastej w tym samym miejscu. Jak twoja redakcja będzie zainteresowana, resztę otrzymasz o siedemnastej od mecenasa Kucińskiego.
- Od kogo?
- Od Ryszarda Kucińskiego, adwokata Marka Dochnala i naszego człowieka. Żegnam.


W oczekiwaniu na Kowalskiego (czy jak on się tam nazywał naprawdę) miałem półtorej godziny na przemyślenie całej historii. O tym, że Ryszard Kuciński, były rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, później adwokat m.in. Marka Dochnala, dysponuje materiałami pozyskanymi od klienta, które mogą wysadzić pół sceny politycznej, słyszałem wcześniej od dwóch informatorów.

Działali razem i byli znani co najmniej kilku dziennikarzom śledczym, a część ich informacji pochodziła prosto z „Abwhery” - jak w gronie dziennikarzy śledczych nazywaliśmy Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego - oraz innych służb tajnych. Teraz te same informacje w wersji skonkretyzowanej przynosił Aleksander L. Przypadek, czy prowadzona na szeroką skalę gra, w której jakąś rolę przypisano mediom?
Kilkadziesiąt minut później do stolika podszedł mężczyzna. Twardy osobnik, który nie wyglądał na sędziwego staruszka. Przysiadł się nie czekając na zaproszenie.
- Nazywam się Kowalski.
Może i był nim, ale z pewnością nie pod tym nazwiskiem się urodził. Jednakże przywitałem się z nim tak uprzejmie, jakby naprawdę nazywał się „Kowalski”.
- Ma pan do omówienia jakąś sprawę?
Kowalski wzruszył ramionami i położył na stole zalakowaną kopertę.
- Tu nie ma nic do omawiania. Proszę to obejrzeć. Do widzenia. Wstał od stołu i ruszył do obrotowych drzwi, którymi wszedł minutę wcześniej.

Przez chwilę przyglądałem się przesyłce, po czym naderwałem jej krawędź i otworzyłem. W środku było kilka zdjęć pary prezydenckiej z Markiem Dochnalem. Wszystko było już jasne. Po drodze do redakcji „Wprost” analizowałem wagę otrzymanego materiału. Przyciskany przez media i opozycję prezydent Kwaśniewski od tygodni wił się jak piskorz zapewniając w licznych publicznych wypowiedziach, że nigdy nie miał żadnych spotkań ani relacji z Markiem Dochnalem. Za kilka dni miał stawić się przed Sejmową Komisją Śledczą, by po raz sto pierwszy - za to pierwszy raz zeznając pod przysięgą - powtórzyć to, co mówił dotychczas. Prezydent wahał się, czy wziąć udział w przesłuchaniu. Zdjęcia były dowodem, że Aleksander Kwaśniewski nie mówił prawdy.
Zastanawiało mnie, dlaczego mojemu informatorowi, tudzież ludziom stojącym za nim, zależało, by materiał ukazał się w poniedziałek. Rozpatrywałem najbardziej irracjonalne koncepcje, ostatecznie jednak dałem sobie spokój. Powodów mogło być tak wiele, że zastanawianie się nad nimi nie miało sensu. „Rola dziennikarza śledczego polega na zebraniu informacji prawdziwych i ważnych z punktu widzenia opinii publicznej, nie na rozważaniu motywów informatorów” – przypomniałem sobie zasadę, która legła u podstaw współpracy z z Aleksandrem L. i innymi informatorami. O ewentualnej publikacji zdjęć i tak miało zdecydować kierownictwo redakcji. Nie dziwiło mnie natomiast wcale, że adwokat Dochnala kooperował z ludźmi służb tajnych. Połączenie szantażu, pieniędzy, niekiedy groźby złamania kariery lub nawet więzienia sprawiało, że na podobną współpracę decydowało się wiele osób - niekiedy wbrew swojej woli.

W redakcji po konsultacji z Markiem Królem i Staszkiem Janeckim podjęliśmy decyzję o publikacji materiału. Jeszcze tego samego dnia pojechałem ze Staszkiem Janeckim do umiejscowionej blisko Belwederu kancelarii mecenasa Kucińskiego, z którym przed laty miałem styczność, jako rzecznikiem Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. Z kancelarii wyjechaliśmy po godzinie dwudziestej, bogatsi o kilka zdjęć i notatniki Marka Dochnala na dokładkę.
Taki prezent ekstra.

Materiał poświęcony Aleksandrowi Kwaśniewskiemu opatrzony zdjęciami ukazał się w poniedziałkowy ranek, a już kilka godzin później przerażony prezydent zwołał konferencję prasową. Odmówił stawienia się przed Sejmową komisją Śledczą ds. PKN Orlen.
- Mógłbym tam pójść, by zaśpiewać i zatańczyć, tylko po co? – spointował. Większość mediów analizowała przyczyny panicznej reakcji prezydenta, mnie zastanawiało co innego: co by było, gdyby Aleksander Kwasniewski stanął przed Sejmową Komisja Śledczą, powtórzył pod przysięgą zapewnienia dotyczące kontaktów z Dochnalem i dopiero po tym zdjęcia ujrzałyby światło dzienne? Prezydent na oczach całej Polski popełniłby oczywiste przestępstwo. Co byłoby dalej? Impeachment? Trybunał stanu? Do tego jednak nie doszło, bo komuś zależało na wywołaniu reakcji łańcuchowej, która wprowadziła Kwaśniewskiego w przerażenie, ale de facto uratowała mu skórę.


Dlaczego rozegrano to właśnie w ten, a nie inny, sposób? Kto i po co wymyślił taki szatański, „wielopiętrowy”, plan? Nigdy nie poznałem odpowiedzi na te pytania...

Jako pointę do tej historii, dodam:
27 maja 2011 roku na stronie internetowej Samoobrony ukazały się kondolencje następującej treści:

„Odszedł nasz Kolega Mecenas Ryszard Kuciński, przyjaciel i długoletni współpracownik. Łącząc się w żalu z sercem pełnym bólu, w imieniu działaczy i sympatyków Samoobrony oraz własnym, składam Rodzinie i Bliskim wyrazy głębokiego współczucia. Żegnaj Ryszardzie - przewodniczący Andrzej Lepper”.

Mecenas Ryszard Kuciński był dla Andrzeja Leppera jedna z najbardziej zaufanych osób, na tyle bliskim, że to właśnie u niego Lepper zdeponował najbardziej tajne dokumenty i nagrania, które miały być zagrożeniem dla bardzo wpływowych, zajmujących wysokie stanowiska w państwie, osób, zaś dla Leppera stanowić swoistą polisę ubezpieczeniową. Czy Lepper wiedział u kogo deponuje dokumenty o tak gigantycznym znaczeniu? Wiadomo jedynie, że bliskim współpracownikom i jednemu z dziennikarzy deklarował, że dokumenty zostały zdeponowane w najbardziej bezpiecznym miejscu z możliwych. Tym „bezpiecznym miejscem” okazała się kancelaria adwokata, o właścicielu której wysocy rangą oficerowie służb tajnych mówili: „nasz człowiek”...

Mecenas Ryszard Kuciński zmarł pod koniec maju 2011 roku (na zawał serca), a nieco ponad dwa miesiące później w jego ślady podążył Andrzej Lepper, który według wersji oficjalnej zginął śmiercią samobójczą...


Oceniając „taśmy Wprost” warto pamiętać, że rzeczywistość III RP, to spektakl, w którym widzimy tylko to, co przedstawiają nam na scenie - właśnie jak w teatrze.
Prawdziwe życie toczy się za kurtyną...
http://wojciechsumlinski.salon24.pl/590162...-to-tylko-gra,3
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
Morpheuss
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 704
Nr użytkownika: 88.133

Asmodeusz
Stopień akademicki: III krag piekla
Zawód: Operator smolarki
 
 
post 16/06/2014, 11:53 Quote Post

QUOTE(Klamot88 @ 16/06/2014, 12:41)
QUOTE(Morpheuss @ 16/06/2014, 9:09)
Tym bardziej, że efekt jest działaniem poprzedniego roku, czyli sukcesy 2006 roku, to działania pojęte w 2005, etc.


PiS przejął władzę w połowie 2005 roku.
*



Listopad, to połowa roku?

Ten post był edytowany przez Morpheuss: 16/06/2014, 11:53
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
dariusman
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 199
Nr użytkownika: 62.516

 
 
post 16/06/2014, 13:42 Quote Post

Jeśli Tusk da radę się z tego wykaraskać - to trzeba stwierdzić, że jeśli chodzi o walkę o władzę to jest geniuszem (gorzej z korzystaniem z tej władzy...). Jak nie - to może być ciekawie. Upadek politycznego centrum wzmocni w tej sytuacji jedynie populistów takich jak Korwin. Na miejscu PiS-u bym się nie cieszył, bo ta afera walnie w nich rykoszetem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Morpheuss
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 704
Nr użytkownika: 88.133

Asmodeusz
Stopień akademicki: III krag piekla
Zawód: Operator smolarki
 
 
post 16/06/2014, 14:00 Quote Post

Trzeba znaleźć kozła ofiarnego -> Sławek.
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
Dawid_G
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 545
Nr użytkownika: 52.534

 
 
post 16/06/2014, 15:09 Quote Post

QUOTE
Przeglądając w wolnej chwili tytuły tematów naszło mnie pewne pytanie: dlaszego uzyto słowa "Tuskoland"?


W świetle ostatnich wydarzeń o wiele odpowiedniejszym byłoby "Tuskbekistan"

rolleyes.gif

 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
indigo
 

Ad maiorem Historycy.org gloriam!
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 4.524
Nr użytkownika: 488

Stopień akademicki: magister
 
 
post 16/06/2014, 16:31 Quote Post

QUOTE
Problemem PiS-u jest zresztą nie jakaś antyrynkowość czy niekompetencja w kwestiach gospodarczych, ale nieobliczalność.


Dokładnie. Bo np. Donald Tusk jest niesamowicie konsekwentny i obliczalny. Wystarczy wspomnieć główne postulaty PO - http://prawica.net/node/694

Albo można sobie przypomnieć pierwsze expose premiera - i porównać z rzeczywistością.

Napoleonie - zmień perspektywę, bo gloryfikacja PO przy jednoczesnym potępieniu opozycji wieje anachronizmem i nudą.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
Dziadek Jacek
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.413
Nr użytkownika: 53.918

 
 
post 16/06/2014, 16:55 Quote Post

Dżentelmeni w polityce są bardzo "obliczalni" smile.gif
/Marzy mi się powrót "afer makrelowych" smile.gif Pitera gzie jesteś confused1.gif /
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
kmat
 

Podkarpacki Rabator
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 10.108
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 16/06/2014, 19:46 Quote Post

CODE
Jeśli Tusk da radę się z tego wykaraskać - to trzeba stwierdzić, że jeśli chodzi o walkę o władzę to jest geniuszem (gorzej z korzystaniem z tej władzy...)

Jeśli nie wyjdzie jakieś większe jajko, to to co jest Tuskowi nie ma za bardzo jak zaszkodzić. Nowak oberwie, ale smród koło niego będzie wyłącznie jego problemem, jak zrobi się za głośno koło Sienkiewicza to i jego się przeczołga. Jeśli taka bomba jak afera hazardowa została rozbrojona, to to cuś tym bardziej.
CODE
Jak nie - to może być ciekawie. Upadek politycznego centrum wzmocni w tej sytuacji jedynie populistów takich jak Korwin.

Najwięcej z tego byliby w stanie wyciągnąć Miller, Palikot i Gowin. Oni są w stanie jakąś istotną część masy upadłościowej po PO przejąć, ufoludki z ekstremy nie za bardzo.
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
de Ptysz
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.486
Nr użytkownika: 61.808

Zawód: Wolnomysliciel
 
 
post 16/06/2014, 21:46 Quote Post

QUOTE(kmat @ 16/06/2014, 19:46)
Najwięcej z tego byliby w stanie wyciągnąć Miller, Palikot i Gowin. Oni są w stanie jakąś istotną część masy upadłościowej po PO przejąć, ufoludki z ekstremy nie za bardzo.
*


Nad Millerem bym się może zastanowił, ale Palikot to polityczny truposz, który zostanie oficjalnie złożony do grobu (czyt. nie przekroczy progu wyborczego) na przyszłorocznych wyborach. Niedawne eurowybory pokazały, że naiwny antyklerykalizm i totalne olanie obietnic wobec miłośników konopi w końcu go utopiły. IMHO z tej trójki chyba największym beneficjentem rozpadu PO byłby Gowin.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

47 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej