Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Podsumowanie liderów polskiej sceny 2013 ,
     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 31/12/2013, 12:38 Quote Post

QUOTE
W sumie Lancasterze, Trompie, moglibyście tak spokojnie napisać, czemu tak nie lubicie Jarosława Kaczyńskiego. A może lepiej, jaki musiałby być Prezes, abyście go zaakceptowali.
Tylko, tak nie kpiarsko.

Szanowny Alcarcalimo ,
kwestia akceptacji Prezesa to nie rzecz moja czy tez Bartka , a jedynie sprawa wyznawców "sekty " ( to słowa RAZ-a nie moje ). Kaczyński byłby mi zupelnie obojętny gdyby nie zagrożenie jaki stanowi dla Polski . To postać która zamknęła polska scenę polityczna w dwubiegunowym systemie , z prostej przyczyny zablokował miliony prawicowych wyborców . Ci ludzie oddając głos na PiS nie zdają sobie sprawy , ze to glosy stracone , bo PiS nigdy rzadzic nie będzie , nikt absolutnie , nikt z Kaczyńskim nie wejdzie w koalicje , nigdy nawet PSL .
I tu jest w duzej mierze winna jest osobowość Prezesa , osoby nieco paranoicznej , przekonanej o własnej wyższości wobec wszystkich , a jego Dwór tylko go w tej paranoi utwierdza .
Grzechem PiS-u jest tez ( jednym z największych ) kompletna indolencja i głupota w polityce zagranicznej , jeśli lokalna niemiecka gazetka napisze o Prezesie Kartofel , to ten będzie się pewnie domagał przeprosin od Merkel na kolanach . Waszczykowski "główny ekspert " Prezesa od polityki zagranicznej , to zwolennik twardej doktryny Giedroycia , uczyli ustępstw , śmierdzącego kundlizmu , wobec różnych Ukrain , czy Lietuv , kosztem polskich interesów i Polaków ( sam widzisz co Kaczyński na Majdanie wyprawiał , z gościem co się domaga przyłączenia do Ukrainy 19 powiatów RP , JAK TO NIE ZDRADA TO CO ? Głupota )
Ect , Etc, poczytaj lub posłuchaj Ziemkiewicza , co mówi lub pisze o Prezesie zgadzam się z nim w 100 % .
 
Post #46

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 31/12/2013, 12:45 Quote Post

Oo, przegapiłem sad.gif
Kol. Alcarcalimo:
CODE

W sumie Lancasterze, Trompie, moglibyście tak spokojnie napisać, czemu tak nie lubicie Jarosława Kaczyńskiego. A może lepiej, jaki musiałby być Prezes, abyście go zaakceptowali.

Apolityczny rolleyes.gif
A poważnie-jego zaakceptować nie sposób. Sam w sobie jest ciutkę niezrównoważony, otacza się szaleńcami oraz imbecylami, gros jego pomysłów jest jednoznacznie szkodliwa dla Polski i/lub Polaków... Naprawdę nie wiem, co tam jest do poprawki. Brak takiego człowieka w polityce jest jedynym rozsądnym wyjściem, a jedyną możliwą odpowiedzią na twoje pytanie jest-"daleki od polityki".
Innymi słowy-jaki Wodzunio, taki PiS-niestety nie znam wielu osobników będących wyborcami PiS, o których z czystym sumieniem był, że są zdrowe na umyśle, a jeśli nawet, trudno byłoby mi ich nazwać osobnikami kolokwialnie mówiąc dobrymi. Kilkadziesiąt sztuk (co do ok. 40-50 jestem pewien, że to elektorat PiS) to nie jest grupa reprezentatywna, ale tragedią w tym wypadku jest fakt, że o ile różne odmiany zaślepienia są częste i w innych partiach, to jednak tam dotyczą tylko betonu-a i to nie całego. Zaznaczam jednak, że to subiektywne odczucie.


Jacku-jakkolwiek za RAZ-em nie przepadam, tak w tej kwestii obawiam się, że ma rację.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #47

     
adaho-siedem
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 271
Nr użytkownika: 59.706

Adam
Stopień akademicki: magister
Zawód: ekonomista
 
 
post 31/12/2013, 13:38 Quote Post

Drodzy lancasterze i Trompie - zastanawialiście się kiedyś - na ile wasze zdanie o JarKaczu i jego polityce jest projekcją waszych własnych wyobrażeń , które wyrobiliście sobie na podstawie relacji z "gazet lub czasopism" lub mainstreamowego przekazu z wiodących mediów i jak to się ma do rzeczywistości ? Cały czas słyszę katastrofa , paranoja , tragedia . Przecież JarKacz sprawował władzę w latach 2005-2007 . Statystyki pokazują , że do żadnej tragedii nie doszło - tragedię przeżywały jedynie pewne opiniotwórcze grupy społeczne , które zostały czasowo odsunięte od władzy i wpływów . Wbrew medialnej propagandzie - międzynarodowa pozycja Polski była nieporównywalnie większa niż dzisiaj . Byliśmy autentycznym liderem regionu . Wyobrażacie sobie , że np dzisiaj Komorowski dzwoni do premierów Litwy , Łotwy , Estonii , Czech , Węgier , Ukrainy i wspólnie montują jakąś spektakularną akcję - tak jak Lech Kaczyński w Gruzji ? ( na Węgrzech wtedy rządzili postkomuniści a Klaus miał kontuzję).

Moja konkluzja jest taka , iż nie wolno zapominać - że to co widzimy w TV jest tylko wyreżyserowanym spektaklem - nie mającym nic wspólnego z rzeczywistością . To tak jakbyśmy utożsamiali aktorów seriali z ich rzeczywistym życiem . Zresztą każdy historyk powinien wiedzieć , że :

"to co niewidzialne rządzi tym co widzialne" .


 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #48

     
Bartłomiej Rychlewski
 

naczelny opluwacz , wróg ludzkości postępowej
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.116
Nr użytkownika: 7.736

Stopień akademicki: mgr nauk tajemnych
Zawód: prawnik oprawca
 
 
post 31/12/2013, 13:46 Quote Post

[quote=Piegziu,31/12/2013, 3:24]

CODE
Normalnie jestem w szoku. Skoro stara gwardia widzi takie kardynalne błędy prezesa, to znaczy, że albo panuje tam nadzwyczajny zamordyzm i hipokryzja albo PiS wcale nie jest taki "zmobilizowany i spójny" w swoich poglądach na kwestię przewodnictwa Kaczyńskiego.


To nie dziwi ( że jesteś w szoku) mając na uwadze twoje kłopoty z logiką , albo raczej ,co bardziej prawdopodobne , skłonności do manipulacji. Po pierwsze doskonale wiesz, że nie jestem i nigdy nie byłem członkiem PiS , więc nazywanie mnie ,,starą gwardią" jest albo błędem , albo nadużyciem. Gdybym miał zaś dostęp do ucha p. Kaczyńskiego to bym mu powiedział , to, co mówię głośno : Ot choćby, że ma ,,złą rękę" co do ludzi, z których tworzył i tworzy ,,dwór" , że ma w sobie więcej z porządnego człowieka niż z polityka ( mówi co myśli , a nie mówi tego co lud durny chce usłyszeć - np. że mamy drugą Irlandię, że jest tak dobrze że ludzie będą do nas wracać, a nie od nas wyjeżdżać itp - to z jednej strony dobrze , że jest taki, ale z drugiej źle ( bo władzę trudniej zdobyć). Także wnioski, które wyciągasz z błędnego założenia są tyleż błędne ( no w sumie jakżeby mogło być inaczej) co są wynikiem twojego ,,chciejstwa" , albo propagandy którą wessałeś. Moja wypowiedź ( gdybym był członkiem PiS lub obracał się w jego sferach ,,dowódczych" ) sugerowałaby raczej że jest tam pełna demokracja ( bo każdy mówi, co mu ,,leży na wątrobie" ) i że z ,,wodzem" można dyskutować , a nie tak jak to się dzieje w ponoć ,,demokratycznej i otwartej" Platformie gdzie niepodzielnie panuje zamordysta Donald Donaldowicz Tusk.


CODE
Pozwolę sobie tylko skomentować, że ktoś, kto miał i ma jeszcze nadzieję na piastowanie odpowiedzialnej funkcji w państwie związanej z władzą, nie powinien pisać takich rzeczy. Na pewno nie publicznie, bo w tej chwili zapachniało mi stalinizmem w pełnej okrasie i nie zmieni tego żaden uśmieszek.


Czemu jesteś dwulicowy ? ( właściwie po co pytam , skoro wiem - taki masz charakter , tak Cię ukształtowało życie). Przecież dostarczam Ci ,,bezcennego" materiału, który masz zamiar przecież wykorzystać , gdy tylko nadarzy się okazja . Zwrot zaś ,,na pewno nie publicznie" w pełni pokazuje twoją obłudę oraz obłudę i zakłamanie twojego ,,donaldolubnego" towarzystwa - po twojemu jedno należy myśleć, drugie mówić - jakże to symptomatyczne.

Po wtóre, ja swojej funkcji nie ,,piastowałem". To zwrot żywcem z PRL i obecnego PRL - bis - to ich urzędnicy i funkcjonariusze ,,piastują " ( sprawdź w słowniku co to był ,,piastun" albo ,,piastunka" ) swoje stanowiska , ja pełniłem służbę , a to jest ogromna różnica.

Po trzecie , co również symptomatyczne dla platformianej retoryki( lubuje się w tym zwłaszcza niejaki Stefan - entomolog) , usiłujesz mnie , razem Alcarcalimo, a wcześniej lancelotem, obrazić nazywając stalinistą i przyrównując mnie do ubeka. A ja tylko wyszydzam waszą ,,nowomowę" stworzoną przez waszych polityków i dziennikarzy, którzy mówili, pisali, mówią i piszą o ,,totalitarnym lub faszystowskim zagrożeniu , ze strony sekty smoleńskiej czy brunatnej nienawistnej prawicy" - radzę Ci przeczytaj , nie tylko jak sugerował Ci adaho - siedem ,,Resortowe dzieci " ale i drugą równie ciekawą pozycję ,,Strachy z Gazety" ( obie chętnie Ci sprzedam za rozsądną cenę i wyślę , po cenach Poczty Polskiej , w dowolny zakątek świata)może pojmiesz jak groteskowy i paskudny zarazem jesteś powtarzając takie wymysły.

A propos Poczty Polskiej i świata - doszły mnie słuchy , że opuściłeś ,, Kraj nad Wisłą mlekiem i Tuskiem płynący" - czy to awans ( wyjazd służbowy) czy może realizacja wyborczych obietnic p. Tuska ?

Ten post był edytowany przez Bartłomiej Rychlewski: 31/12/2013, 13:57
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #49

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.320
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 31/12/2013, 14:24 Quote Post

QUOTE(Bartłomiej Rychlewski @ 31/12/2013, 13:46)
że ma w sobie więcej z porządnego człowieka niż z polityka ( mówi co myśli , a nie mówi tego co lud durny chce usłyszeć
*


Czyli krzycząc "Sława Ukraina" w głębi duszy popiera Banderowców? confused1.gif

QUOTE
Czemu jesteś dwulicowy ? ( właściwie po co pytam , skoro wiem - taki masz charakter , tak Cię ukształtowało życie).  Przecież dostarczam Ci ,,bezcennego" materiału, który masz zamiar przecież wykorzystać , gdy tylko nadarzy się okazja . Zwrot zaś ,,na pewno nie publicznie" w pełni pokazuje twoją obłudę oraz obłudę i zakłamanie twojego ,,donaldolubnego" towarzystwa - po twojemu jedno należy myśleć, drugie mówić - jakże to symptomatyczne.

Dlaczego donaldolubnego? Skąd wiesz na kogo zagłosuję w następnych wyborach? Czy dla Ciebie istnieje tylko jeden prosty schemat myślowy pt. jak przeciwko Kaczorowi to kocha Tuska?

QUOTE
Po trzecie , co również symptomatyczne dla platformianej retoryki( lubuje się w tym zwłaszcza niejaki Stefan - entomolog)  , usiłujesz mnie , razem Alcarcalimo, a wcześniej lancelotem, obrazić nazywając stalinistą i przyrównując mnie do ubeka.

Raczej żadna normalna osoba w demokratycznym państwie nie chwali się w Internecie jaki to urząd sprawuje (skoro wolisz takie określenie) i jakie rzeczy może w związku z tym zrobić jeżeli tylko coś jej nie pasuje. Wykorzystywanie władzy do prywatnych pobudek to właśnie typowy objaw sowieckiej mentalności. Nie ma co się obrażać. W państwie prawa za takie deklaracje, które wypisujesz publicznie i w prywatnych wiadomościach, byłbyś przekreślony na amen. Ale kogo tam obchodzi prawo, jakieś normy...

QUOTE
A ja tylko wyszydzam waszą ,,nowomowę" stworzoną przez waszych polityków i dziennikarzy, którzy mówili, pisali, mówią i piszą o ,,totalitarnym lub faszystowskim zagrożeniu , ze strony sekty smoleńskiej czy brunatnej nienawistnej prawicy"  - radzę Ci przeczytaj , nie tylko  jak sugerował Ci adaho - siedem ,,Resortowe dzieci " ale i drugą równie ciekawą pozycję ,,Strachy z Gazety" ( obie chętnie Ci sprzedam za rozsądną cenę i wyślę , po cenach Poczty Polskiej , w dowolny zakątek świata)może pojmiesz jak groteskowy i paskudny zarazem  jesteś powtarzając takie  wymysły.

To nie jest prawica tylko banda przebierańców. Żaden prawicowy polityk nie pojechałby na Ukrainę i kompromitowałby się wspierając ukraińskich bandytów. Dla mnie, potomka ofiar w Galicji Wschodniej, to była potwarz.


QUOTE
A propos Poczty Polskiej i świata - doszły mnie słuchy , że opuściłeś ,, Kraj nad Wisłą mlekiem i Tuskiem płynący" - czy to awans ( wyjazd służbowy) czy  może realizacja wyborczych obietnic p. Tuska ?

Wiem, że przykro Ci to usłyszeć, ale już wróciłem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #50

     
Alcarcalimo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.934
Nr użytkownika: 43.461

Robert
 
 
post 31/12/2013, 14:32 Quote Post

Bartłomieju, ja Ci tylko wskazałem powody, dla których nie macie szans na wystarczające poparcie społeczne. Możesz mieć dobre i szlachetne intencje, tak i Kaczyński. Tyle, że ja kto się mówi, dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane.
Po prostu przez tyle lat mierząc się z pewnym sposobem myślenia, przejmuje się jego strukturę i wbudowuje w swój światopogląd. Socjologia i psychologia.
Możesz się na to burzyć, ale po prawdzie staliście się odbiciem lustrzanym tego z czym walczycie, w dodatku w duchu romantycznego mesjanizmu. Choćby twoje stwierdzenie, że ma złą rękę. Przejawia przez Ciebie idealizowanie "partii" i "wodza", dokładne takie jakie występuje u socjalistów.
A to nie jest tak, że Prezes dobiera sobie złych współpracowników, tylko tak, że on nie potrafi współpracować.
Nie rozumie społeczeństwa i nie potrafi z nim rozmawiać.
Tu jest problem.

Lancasterze, Trompie dziękuję za wypowiedź.
Mam jednak nieodparte wrażenie, że kontra Adaho jest celna.
My, jakie całe społeczeństwo prawdopodobnie nie znamy prawdziwego obrazu psychiki Jarosława Kaczyńskiego. Albo jest ono skrzywione przez meainstream, albo wyidealizowane przez "sektę".

Z chęcią bym przeczytał jego biografie, ale najlepiej napisaną przez kogoś z drugiego końca świata.

Życzę wam Panowie na przyszły rok, aby wreszcie było na kogo głosować.
Sukcesów w nowym roku.


 
User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #51

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.521
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 31/12/2013, 14:35 Quote Post

QUOTE
razem Alcarcalimo, a wcześniej lancelotem, obrazić nazywając stalinistą i przyrównując mnie do ubeka.
Cóż Koledzy, Pan BR może sobie płakać ale niestety mentalność nie zależy od opcji politycznej a od...mentalności. Skoro ma się UB-cką to krzyczenie o własnych prawicowych poglądach niewiele pomaga.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #52

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 31/12/2013, 14:47 Quote Post

QUOTE(adaho-siedem @ 31/12/2013, 13:38)
Drodzy lancasterze i Trompie - zastanawialiście się kiedyś - na ile wasze zdanie o JarKaczu i jego polityce jest projekcją waszych własnych wyobrażeń , które wyrobiliście sobie na podstawie relacji z "gazet lub czasopism" lub mainstreamowego przekazu z wiodących mediów i jak to się ma do rzeczywistości ? Cały czas słyszę katastrofa , paranoja , tragedia . Przecież JarKacz sprawował władzę w latach 2005-2007 . Statystyki pokazują , że do żadnej tragedii nie doszło - tragedię przeżywały jedynie pewne opiniotwórcze grupy społeczne , które zostały czasowo odsunięte od władzy i wpływów . Wbrew medialnej propagandzie - międzynarodowa pozycja Polski była nieporównywalnie większa niż dzisiaj . Byliśmy autentycznym liderem regionu . Wyobrażacie sobie , że np dzisiaj Komorowski dzwoni do premierów Litwy , Łotwy , Estonii , Czech , Węgier , Ukrainy i wspólnie montują jakąś spektakularną akcję - tak jak Lech Kaczyński w Gruzji ? ( na Węgrzech wtedy rządzili postkomuniści a Klaus miał kontuzję).

Moja konkluzja jest taka , iż nie wolno zapominać - że to co widzimy w TV jest tylko wyreżyserowanym spektaklem - nie mającym nic wspólnego z rzeczywistością . To tak jakbyśmy utożsamiali aktorów seriali z ich rzeczywistym życiem . Zresztą każdy historyk powinien wiedzieć , że :

"to co niewidzialne rządzi tym co widzialne" .
*


Tyle , ze ja nie mało oglądam mainstreamowe media , a wręcz przeciwnie raczej te co się określają jako media prawicowe , jak TV Republika , GP , internetowe portale jak Klub Ronina , i dalej widzę Kaczyńskiego jako małostkowego , chamowatego , gbura o kompleksie Napoleona , który podsycają usłużni dworacy . IMHO Kaczyński to nie szansa polskiej prawicy , a wręcz przeciwnie blokada jej szans na dekady . Co do jego rzadow w latach 2005-2007 , WTF co to było kto z czystej glupoty po dwóch latach rezygnuje z szansy by zreformować kraj ?
Wizyty Kaczyńskiego Lecha w Gruzji , oceniam źle jako głupawe awanturnictwo , a Twoje słowa "....międzynarodowa pozycja Polski była nieporównywalnie większa niż dzisiaj . Byliśmy autentycznym liderem regionu . Wyobrażacie sobie , że np dzisiaj Komorowski dzwoni do premierów Litwy , Łotwy , Estonii , Czech , Węgier , Ukrainy ..." , wybacz ale smiesza bo nie znasz faktow smile.gif . Czechy nigdy nas nie uznawały za jakiegokolwiek lidera ( czy reprezentata )w regionie to totalna bzdura , podobnie jak Węgry , jak Lietuva potraktowała Lecha Kaczyńskiego za jego umizgi w czasie glosowania nad polskimi nazwiskami w sejmasie tez nie wiesz ,ect, ect , zastanawiam się kto takie bzdurne legendy tworzy , gdzie to przeczytałeś? Czy tez sam do takich wniosków doszedłeś ?
BTW- Ukraina i Lech Kaczyński i jego gorąca miłość do pomarańczowego Juszczenki , wskazuje chyba na to ze banderowskie ciągoty mają obaj bliźniacy dry.gif
http://www.youtube.com/watch?v=izBrWE9bwy0
Hańba i wstyd .
 
Post #53

     
misza88
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.035
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.
 
 
post 31/12/2013, 15:01 Quote Post

CODE

Najpierw Kaczyński musiałby się nauczyć rozmawiać. Tworzyć koalicję z innymi prawicowcami.
W tym z RN i Gowinem.

CODE

Ci ludzie oddając głos na PiS nie zdają sobie sprawy , ze to glosy stracone , bo PiS nigdy rzadzic nie będzie , nikt absolutnie , nikt z Kaczyńskim nie wejdzie w koalicje , nigdy nawet PSL .
I tu jest w duzej mierze winna jest osobowość Prezesa , osoby nieco paranoicznej , przekonanej o własnej wyższości wobec wszystkich , a jego Dwór tylko go w tej paranoi utwierdza .


Chciałem skomentować tego typu myślenie, ale znacznie lepiej ode mnie zrobił to adaho, pod czym się podpisuje.
Piszecie o emocjach, emocjach które rządzą JK i polityką, a to serwuje nam się jedynie w mediach. Starzy wyjadacze którzy w ławach sejmowych zasiadają dokładnie wiedzą co mają ludowi przedstawić, dziś mamy wielką wojnę PO-PIS, jutro może będzie PO i PIS vs. SLD, tak jak dekadę temu. W zależności od zapotrzebowania i możliwości, partie a w tym i prezesi dostosują się do sytuacji.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #54

4 Strony « < 2 3 4 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej