Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

> "Odwszawianie" nazizmu., Tendencja nowoczesnej Europy
     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 28/04/2013, 11:12 Quote Post

QUOTE(szczypiorek @ 28/04/2013, 11:59)
QUOTE
Cisną mi się na usta naprawdę brzydkie słowa ... dry.gif Znowu mamy rozwalanie i rozmydlanie tematu ... Szczypiorku - w rozważanej kwestii naprawdę nie ma najmniejszego znaczenia, czy np. 90% Niemców popierało Hitlera, a 10% było przeciw bądź na odwrót !!!

QUOTE
Jacy tajemniczy naziści wywołali wojnę


Dawałem Ci w innym podobnym temacie przykład SDP i jej sympatyków, którzy głosowali przeciw Hitlerowi (przeciw nazistom). Były to miliony ludzi, których pamięć obrażasz wrzucając do jednego worka z nazistami.
*



Niestety - jeżeli tylko to z tego zrozumiałeś, co napisałem, to chyba naprawdę nie mamy o czym dyskutować. Bo rozmawiamy o dwóch całkiem różnych rzeczach. W/g szczypiorka wojnę wywołali i napadli na Polskę jacyś "naziści" (ale bez bez SPD), i basta. Over sad.gif
 
Post #31

     
Muszynianin II
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 265
Nr użytkownika: 79.979

 
 
post 28/04/2013, 11:28 Quote Post

QUOTE(MarekMRB @ 28/04/2013, 9:59)
Były dwa wielkie totalitaryzmy w XX wieku - narodowy socjalizm (nazizm) i internacjonalistyczny socjalizm (komunizm). Jedni eksponowali "wielki naród niemiecki" a drudzy "rewolucję światową" - ale  wspólnym mianownikiem jest owa lewicowa komponenta.
*



Chłopie o czym ty w ogóle piszesz. Nazizm był i jest wykwitem prawicowej myśli o konserwatywnej rewolucji, która to myśl z zasady niezbyt jest lotna i twórcza, bo czegóż wymagać od osobników, którzy kurczowo trzymają się przeszłości. Eksponowanie narodu nigdy nie jest i nie było jakimkolwiek mianownikiem dla lewicowej komponenty. Jest na forum temat o tym, czy nazizm jest prawicowy czy lewicowy, w którym pełno jest "otkryfców", którzy ignorując definicje encyklopedyczne, fakty, cytaty, system sojuszy, pochodzenie elektoratu itd itp zauważyli, że socjalizm oznacza lewicowy.

I jeszcze jedno. Zbrodniczość nazizmu wynikała z członu: narodowy i pogardy dla ras i narodów niższych, a nie z przyjętego systemu gospodarczego.
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.287
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 28/04/2013, 11:30 Quote Post

QUOTE
W/g szczypiorka wojnę wywołali i napadli na Polskę jacyś "naziści" (ale bez bez SPD), i basta. Over


Czytaj ze zrozumieniem a wtedy niektóre Twoje wypowiedzi nie będą tak płytkie jak kilka ostatnich.

W swych annałach historia odnotowuje taką partię jak NSDAP. Zdziwiony ? Zatem to nie byli "jacyś naziści" tylko naziści. Co do SPD to kolejny raz przypomnę, że ta partia, jej członkowie i jej sympatycy byli jedną z zapór, które powstrzymywały marsz Hitlera do władzy. Niestety okazało się, że przegrali a Aldi zatryumfował.

W kwestii wybielania się Niemców, a konkretniej pewnej części tego społeczeństwa to już swój pogląd przedstawiałem. I w sumie jest on zgodny z tym, co w cytowanym przeze mnie artykule mówiła profesor Wolff-Powęska.

Więc może odnieś się do tego wywiadu a wówczas spiszemy protokół rozbieżności. Bo póki co pogrywasz sobie wobec mnie pustymi hasełkami, żeby nie powiedzieć lipną propagandą.
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 28/04/2013, 11:45 Quote Post

W
QUOTE
swych annałach historia odnotowuje taką partię jak NSDAP. Zdziwiony


Tak. Bo jakoś nie widzę, w jakim to kraju owa partia powstała (Może w Dorzeczu górnej Wolty? rolleyes.gif ), i obywatele jakiego kraju do niej należeli ? Z jakim trudem przychodzi wielu userom tego forum dodawanie przymiotnika odmienionego przez rodzaje: "niemiecki", "niemiecka", "niemieckie" ...
 
Post #34

     
Ossee
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.501
Nr użytkownika: 65.050

 
 
post 28/04/2013, 12:12 Quote Post

CODE
lub nawet reszty swiata (ostatnio).


Hę? Niemcy są obecnie ostoją normalności w Europie i na świecie.
W przeciwieństwie do USA prowadzą odpowiedzialną politykę fiskalną - i żądają tego od swoich partnerów w zamian za swoje pieniądze. Co z tego światu zagraża - nie mam pojęcia.


szczypiorek - może inaczej. Niemieckie obozy czy nazistowskie? Nazistowskie czy niemieckie SS?
Bo kluczysz zamiast dać jasną odpowiedź. Wybory z 1933 to jedno - a zbrodnie ery 1939 - 1945 to drugie.

Ten post był edytowany przez Ossee: 28/04/2013, 12:13
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
Andronikos
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 796
Nr użytkownika: 67.214

Stopień akademicki: mgr
Zawód: mened¿er IT
 
 
post 28/04/2013, 12:15 Quote Post

QUOTE(szczypiorek @ 28/04/2013, 12:30)
W swych annałach historia odnotowuje taką partię jak NSDAP. Zdziwiony ? Zatem to nie byli "jacyś naziści" tylko naziści. Co do SPD to kolejny raz przypomnę, że ta partia, jej członkowie i jej sympatycy byli jedną z zapór, które powstrzymywały marsz Hitlera do władzy. Niestety okazało się, że przegrali a Aldi zatryumfował.
*


Aha, a w czym wygrał ten twój "Aldi" z SPD? W walnej bitwie na kije czy w ogólnoniemieckich wyborach, w których uczestniczyli Niemcy i z pełną świadomością wybierali swoich przedstawicieli?
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
MarekMRB
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 430
Nr użytkownika: 73.402

Marek Piotrowski
Stopień akademicki: magister
Zawód: informatyk
 
 
post 28/04/2013, 14:38 Quote Post

QUOTE(Muszynianin II @ 28/04/2013, 12:28)
QUOTE(MarekMRB @ 28/04/2013, 9:59)
Były dwa wielkie totalitaryzmy w XX wieku - narodowy socjalizm (nazizm) i internacjonalistyczny socjalizm (komunizm). Jedni eksponowali "wielki naród niemiecki" a drudzy "rewolucję światową" - ale  wspólnym mianownikiem jest owa lewicowa komponenta.
*



Chłopie o czym ty w ogóle piszesz. Nazizm był i jest wykwitem prawicowej myśli o konserwatywnej
*



Jasne. Przypomnisz nam co oznacza skrót NSDAP?
QUOTE
która to myśl z zasady niezbyt jest lotna i twórcza, bo czegóż wymagać od osobników, którzy kurczowo trzymają się przeszłości.
No cóż, kto tu kieruje się uprzedzeniami to widac... wink.gif
CODE
Eksponowanie narodu nigdy nie jest i nie było jakimkolwiek mianownikiem dla lewicowej komponenty
Jeżeli "lewicowość" ograniczasz do Sowieckiej Rosji, to nie.
Wybór nacjonalizm/internacjonalizm jest ortogonalny do wyboru lewica/prawica, dlatego możliwe są wszystkie 4 kombinacje: narodowy socjalizm, internacjonalistyczny socjalizm, narodowa prawica, międzynarodowa prawica.

CODE
I jeszcze jedno. Zbrodniczość nazizmu wynikała z członu: narodowy i pogardy dla ras i narodów niższych, a nie z przyjętego systemu gospodarczego.
Wynikało nie tyle z "pogardy" co z przekonania że inne niż wymarzona "aryjska" rasa są gorsze. I z typowo lewicowego przekonania, że "należy coś z tym zrobić" (przyjętego zresztą z lewicy amerykańskiej).
Czynnik narodowy odegrał pewną rolę, ale nie co do tego że nalezy jakąś ("gorszą") część ludzkości wybić (to było przekonanie czysto lewicowe) lecz co do tego która to ma być część.

Dobrze jest pamiętać, że w początku lat 30-tych NSDAP lansowała obraz Żyda jako kapitalisty.
Świadkowie Jehowy, gdy chcieli podlizać się Hitlerowi,pisali w swoim oświadczeniu:
"Największym i najbardziej gnębicielskim imperium jest imperium anglo-amerykańskie. Przez to należy rozumieć Imperium Brytyjskie, którego Stany Zjednoczone Ameryki stanowią część. To kupieccy Żydzi brytyjsko-amerykańskiego imperium są tymi, którzy zbudowali i nadal rozwijają 'wielki kapitał' jako środek wyzysku i ciemiężenia wielu narodów. Dotyczy to zwłaszcza Londynu i Nowego Jorku, bastionów 'wielkiego kapitału'. Fakt ten jest oczywisty w Ameryce, że istnieje przysłowie dotyczące Nowego Jorku: 'Żydzi go posiadają, katoliccy Irlandczycy rządzą nim a Amerykanie płacą rachunki.' (...)
"Obecny rząd Niemiec wypowiedział się zdecydowanie przeciwko ciemiężcom reprezentującym 'wielki kapitał' i jest przeciwny szkodliwemu wpływowi religii w polityce narodu. Takie jest dokładnie nasze stanowisko i w naszej literaturze przedstawiamy przyczyny istnienia gnębicielskiego 'wielkiego kapitału' i szkodliwego wpływu religii."
[1934 Yearbook of Jehovah's Witnesses, s.134-135]



user posted image

Ten post był edytowany przez MarekMRB: 28/04/2013, 14:39
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
Arbago
 

Pomorzanin
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.032
Nr użytkownika: 38.089

 
 
post 28/04/2013, 15:58 Quote Post

O-o co ja widzę. Czyżby topic przemienił się w sześćdziesiąty trzeci temat o tym czy nazizm był lewicowy czy prawicowy?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
Recoil
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.123
Nr użytkownika: 13.511

 
 
post 28/04/2013, 16:03 Quote Post

QUOTE(Muszynianin II @ 28/04/2013, 11:28)
Chłopie o czym ty w ogóle piszesz. Nazizm był i jest wykwitem prawicowej myśli o konserwatywnej rewolucji, która to myśl z zasady niezbyt jest lotna i twórcza, bo czegóż wymagać od osobników, którzy kurczowo trzymają się przeszłości. Eksponowanie narodu nigdy nie jest i nie było jakimkolwiek mianownikiem dla lewicowej komponenty. Jest na forum temat o tym, czy nazizm jest prawicowy czy lewicowy, w którym pełno jest "otkryfców", którzy ignorując definicje encyklopedyczne, fakty, cytaty, system sojuszy, pochodzenie elektoratu itd itp zauważyli, że socjalizm oznacza lewicowy.

I jeszcze jedno. Zbrodniczość nazizmu wynikała z członu: narodowy i pogardy dla ras i narodów niższych, a nie z przyjętego systemu gospodarczego.


Sterta bzdur, jak zwykle. Narodowo-Socjalistyczna Niemiecka Partia Pracy w typowo lewicowy sposób chciał zbudować "nowy wspaniały świat". Tak jak to napisał MarekMRB, narodowy element jej ideologii wyznaczał (i to nie w 100%) tylko to, kto miał być wymordowany w imię budowy tego "nowego wspaniałego świata", natomiast sama nadrzędna idea budowy nowego porządku i masowego mordowania ludzi była jak najbardziej lewicowa i stawia nazistów w jednym szeregu z francuskimi rewolucjonistami i sowieckimi komunistami.

Nawiasem mówiąc, dzisiaj mało mówi się o tym, że nazistowski antysemityzm miał też silne elementy lewicowe - Żydzi byli przedstawiani także jako "ci przeklęci kapitaliści", a nie tylko w kategoriach czysto narodowych czy rasowych.

QUOTE
Były dwa wielkie totalitaryzmy w XX wieku - narodowy socjalizm (nazizm) i internacjonalistyczny socjalizm (komunizm). Jedni eksponowali "wielki naród niemiecki" a drudzy "rewolucję światową" - ale wspólnym mianownikiem jest owa lewicowa komponenta.


100% racji. Jedni budowali "nowy wspaniały świat" w wydaniu takim, drudzy w innym, ale w obu przypadkach nadrzędną cechą był właśnie ten wspólny, patologiczny, lewicowy element.

Ten post był edytowany przez Recoil: 28/04/2013, 16:06
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.129
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 28/04/2013, 16:31 Quote Post

Widzę, że doszło nie wiedzieć czemu do tej samej:

CODE

Sterta bzdur, jak zwykle.


W ramach budowania podobno lewicowej rzeczywistości, koalicję z NSDAP zbudowali konserwatyści von Papena. Konserwatyści zapewne widzieli w Adolfie Hitlerze komunistę, lewicowca...

Ale co tam - o ile pamiętam ten temat był o czym innym - o rozgrzeszaniu przedstawicieli narodu niemieckiego z okresu narodowego socjalizmu...
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
BartłomiejPSD
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 87
Nr użytkownika: 76.158

 
 
post 28/04/2013, 17:08 Quote Post

NSDAP to był mutant.Myślę ,że nie da się jednoznacznie powiedzieć czy partia Hitlera to był twór prawicowy czy lewicowy.Ja trzymam się wizji ,że to hybryda tych dwóch wizji świata z dawką hipokryzji i patologii.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
Generalissimus
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 19
Nr użytkownika: 81.367

 
 
post 28/04/2013, 17:15 Quote Post

Bez względu na to, czy NSDAP była partią prawicową, czy lewicową była partią niemiecką. Tylko to jest istotne dla bieżącego tematu, więc proszę o zaniechanie jałowej dyskusji na temat jej umiejscowienia na osi prawica-lewica. Zaoszczędzi do pracy moderatorom.

Ten post był edytowany przez Generalissimus: 28/04/2013, 17:16
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.287
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 28/04/2013, 20:30 Quote Post

Arbago

QUOTE
O-o co ja widzę. Czyżby topic przemienił się w sześćdziesiąty trzeci temat o tym czy nazizm był lewicowy czy prawicowy?



Dokładnie. W sumie to chyba lepiej tu : http://www.historycy.org/index.php?showtopic=20737

Ossee

QUOTE
szczypiorek - może inaczej. Niemieckie obozy czy nazistowskie? Nazistowskie czy niemieckie SS?
Bo kluczysz zamiast dać jasną odpowiedź.


Nie wiem czy lepiej niemieckie czy nazistowskie. Szczerze : nie wiem. A Twoim zdaniem jak powinno się je określać ?

QUOTE
Wybory z 1933 to jedno - a zbrodnie ery 1939 - 1945 to drugie.


Fajnie . Tylko, że w pokrewnych tematach znajdziesz informacje iż Niemcy nie zrobili nic by powstrzymać Hitlera itp. Są to bzdety, na których wypisywanie nie mam ochoty się godzić. I ponadto zauważyłem tu jakąś przemegadziwaczną tendencję by od określenia "nazizm" / "naziści" odpędzać się jak od diabła wcielonego. Żałość bierze.

QUOTE
Nazistowskie czy niemieckie SS?


Tu to już był narodowy mix. O ile kojarzę pod koniec wojny w takiej Waffen SS Niemcy byli w mniejszości.

A ogólnie : nie mam żadnych problemów, żeby wskazać narodowość tych, którzy nazizm powołali do życia, czule go pielęgnowali i w jego imieniu popełniali zbrodnie. Były to głownie osoby narodowości niemieckiej. Jak widzisz (Ty i nie tylko Ty) problemu z tym nie mam.

Andronikos

QUOTE
Aha, a w czym wygrał ten twój "Aldi" z SPD?


Nie "mój" jakby co (o co Ci do jasnej Anielki chodzi ?).

QUOTE
W walnej bitwie na kije czy w ogólnoniemieckich wyborach, w których uczestniczyli Niemcy i z pełną świadomością wybierali swoich przedstawicieli?


Więc wyborcy SPD "z pełną świadomością" Hitlera odrzucili. Coś nie pasuje ? Źle zrobili ? Masz z tym problem ?

I kończąc : nazizm był jednym z objawów choroby, którą można krotko określić : nacjonalizm (przez niektórych definiowany jako szowinizm narodowy).

Tyle na ten moment.

Ten post był edytowany przez szczypiorek: 28/04/2013, 20:31
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 28/04/2013, 20:32 Quote Post

QUOTE
Nie wiem czy lepiej niemieckie czy nazistowskie. Szczerze : nie wiem. A Twoim zdaniem jak powinno się je określać ?


Szczypiorek - skończ już uprawiać spam i trolling na forum, bo zgłoszę modowi ! mad.gif
 
Post #44

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.287
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 28/04/2013, 20:35 Quote Post

QUOTE
Szczypiorek - skończ już uprawiać spam i trolling na forum, bo zgłoszę modowi ! mad.gif


Gdyż albowiem ponieważ ?

Wysil się wreszcie w tym temacie na coś więcej niż komunały. Dasz radę. Wierzę w Ciebie wink.gif

Ten post był edytowany przez szczypiorek: 28/04/2013, 20:35
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej