Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
7 Strony « < 5 6 7 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Konfrontacja konwencjonalna i/lub atomowa, Możliwości wybuchu konfliktu ZSRR-USA
     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.837
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 10/08/2014, 19:44 Quote Post

QUOTE(poldas372 @ 10/08/2014, 16:59)
A o zniszczeniu w Marsylii 6 kwietnia 1979 roku rdzenia reaktora przeznaczonego dla Iraku przez "Francuski Ruch Ekologiczny" wink.gif czytali?
*


O ile pamiętam to to było dokładniej tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/La_Seyne-sur-Mer ale atak na transport to jednak trochę co innego, zwłaszcza biorąc pod uwagę skalę, jaką zaproponował chruszczowus smile.gif.
 
User is offline  PMMini Profile Post #91

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 10/08/2014, 19:51 Quote Post

Nie było ataku na transport.
To czekało na wysyłkę w magazynie wyżej wskazanej przeze mnie firmy.
Tam ładunki wybuchowe podłożyło siedmiu (ponoć) kolesi.
Rezultatem było jednak nie zniszczenie, ale uszkodzenie rdzenia.
Tak, czy siak, Francuzi w końcu to posłali do Iraku po półrocznej naprawie, albo... Zrobieniu nowego rdzenia.
 
User is offline  PMMini Profile Post #92

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.837
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 10/08/2014, 20:14 Quote Post

QUOTE(poldas372 @ 10/08/2014, 20:51)
Nie było ataku na transport.
To czekało na wysyłkę w magazynie wyżej wskazanej przeze mnie firmy.
Tam ładunki wybuchowe podłożyło siedmiu (ponoć) kolesi.
Rezultatem było jednak nie zniszczenie, ale uszkodzenie rdzenia.
Tak, czy siak, Francuzi w końcu to posłali do Iraku po półrocznej naprawie, albo... Zrobieniu nowego rdzenia.
*


No ale było to w trakcie przewożenia z miejsca na miejsce, więc można chyba użyć sformułowania, że reaktor znajdował się w transporcie smile.gif? Czyli sprawy ochrony wyglądały zupełnie inaczej niż normalnie.
No i co tego rodzaju atak może wnieść do tematu jednoczesnego masowego szturmu komandosów na setki silosów? I to jeszcze w celu przejęcia i skierowania rakiet na byłych właścicieli?

Nie chcę się też czepiać drobnych szczegółów, ale firmy nie wskazałeś wink.gif.
Taka trochę długa nazwa: Constructions Navales et Industrielles de la Méditerranée.
 
User is offline  PMMini Profile Post #93

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 10/08/2014, 20:29 Quote Post

Oż w mordeczkę;
Faktycznie nie wskazałem.
Dzięki za sprostowanie.

Numer z tymi komandosami na silosy rakiet balistycznych to dla mnie scenariusz na jakiś tani film klasy B - Nic ponadto.

W 1962 roku było jednak "gorąco" w aspekcie konfliktu kubańskiego.
Wciąż czytam dwie wersje:
1- To ustąpili jednak Amerykanie, ponieważ musieli wycofać rakiety Jupiter z Turcji.
2- To ustąpili jednak Sowieci, bo musieli się wynosić z Kuby, a Nikita został przez Biuro polityczne rozliczony i wywalony ze stanowiska.
I niech się cieszy, że nie skończył jak Beria.
 
User is offline  PMMini Profile Post #94

     
chruszczowus
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 47
Nr użytkownika: 94.536

Zawód: uczen
 
 
post 10/08/2014, 21:38 Quote Post

To wreszcie piotruś chodzi o ten atak an elektrownię o który się pytałeś czy coś innego?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #95

     
czarny piotruś
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.638
Nr użytkownika: 77.765

 
 
post 11/08/2014, 6:21 Quote Post

Ja pytałem o atak na elektrownię ???
Coś pokręciłeś.
 
User is offline  PMMini Profile Post #96

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.837
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 11/08/2014, 10:40 Quote Post

QUOTE(chruszczowus @ 10/08/2014, 22:38)
To wreszcie piotruś chodzi o ten atak an elektrownię o który się pytałeś czy coś innego?
*


Chruszczowusie, dalej nie widzę odpowiedzi na moje pytanie. Mam dosyć olewania i przestaję prosić. Masz na jej udzielenie 24 godz. od ponownego zalogowania się.
QUOTE
Jezu czego wy tu wymagacie.

Jeśli zaś dotąd nie zrozumiałeś prostej zasady to wyjaśnię - jako forum historyczne wymagamy tworzenia tez na podstawie wiedzy a nie tylko i wyłącznie bogatej wyobraźni.
 
User is offline  PMMini Profile Post #97

     
chruszczowus
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 47
Nr użytkownika: 94.536

Zawód: uczen
 
 
post 11/08/2014, 22:45 Quote Post

Tu Ci pomogę, żebyś potem nie narzekał . Znany jest nam pewien przypadek takiego planu związany z Izraelem i elektrownią atomową. Co możesz na jego przykładzie powiedzieć?

Nie rozumiem o co ci tu chodzi w tym pytaniu, myślałem że chodzi o to na co odpowiedziałem, jednak nie, więc jakie jest to twoje pytanie bo mi się trochę pokręciło? Było by dobrze gdybyś mi odpowiedział. A to z komandosami i silosami wycofam, ale sam wierzę że taka akcja miałaby chociaż 50% szans na powodzenie.Sorka Piotruś, chodziło mi o to o co pytał się Wysoki. Pozdrawiam.

Ten post był edytowany przez chruszczowus: 11/08/2014, 22:46
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #98

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.837
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 11/08/2014, 23:00 Quote Post

QUOTE(chruszczowus @ 11/08/2014, 23:45)
Tu Ci pomogę, żebyś potem nie narzekał . Znany jest nam pewien przypadek takiego planu związany z Izraelem i elektrownią atomową. Co możesz na jego przykładzie powiedzieć?

Nie rozumiem o co ci tu chodzi w tym pytaniu, myślałem że chodzi o to na co odpowiedziałem, jednak nie, więc jakie jest to twoje pytanie bo mi się trochę pokręciło? Było by dobrze gdybyś mi odpowiedział. A to z komandosami i silosami wycofam, ale sam wierzę że taka akcja miałaby chociaż 50% szans na powodzenie.Sorka Piotruś, chodziło mi o to o co pytał się Wysoki. Pozdrawiam.
*


Moje pytanie będzie wyboldowane:
QUOTE
Na forum obowiązuje zasada - Ty stawiasz tezę, do Ciebie należy obowiązek jej udowodnienia bądź wycofania się z niej, jeśli zostanie zakwestionowana.
Jak rozumiem z tezy o silosach się wycofałeś, ale dobrze byłoby abyś udowodnił, że w temacie masz jakąś wiedzę i Twoje pomysły nie są oparte tylko i wyłącznie na Twojej wyobraźni.
Krótko mówiąc, na czym opierasz te swoje teorie?


Tu zadam drugie, ale to już "poza konkursem"...
QUOTE
A to z komandosami i silosami wycofam, ale sam wierzę że taka akcja miałaby chociaż 50% szans na powodzenie.

Czyli wg Ciebie uda się co drugi atak czy każdy atak uda się w połowie wink.gif?

 
User is offline  PMMini Profile Post #99

     
czarny piotruś
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.638
Nr użytkownika: 77.765

 
 
post 12/08/2014, 6:20 Quote Post

Spróbuję Ci troszkę pomóc w stworzeniu planu ataku na płaskowyż Albion wink.gif.
Sam teren to Masyw Centralny, teren rozbudowany inżynieryjnie( schrony dla broni zespołowej, przeszkody itp),rozbudowana obrona OPL. Bezpośrednia ochrona silosów to cały pułk Legii Cudzoziemskiej z ciężkim sprzętem w zasadzie odpowiadający normalnemu pułkowi zmechanizowanemu armii francuskiej. Do tego w odległości godziny marszu stacjonują czołgi, legioniści mają zapewnione na wezwanie wsparcie artylerii, w dyspozycji śmigłowce szturmowe Gazelle a i Mirage się zjawią jak zawołają.
To dawaj tych specnazowców i niech szturmują smile.gif Tylko najpierw powiedz skąd tam się wezmą, Zrzut spadochronowy( po przelocie nad połową Europy i pokonaniu niemieckiej i francuskiej rubieży opl), pieszo wink.gif czy jescze inaczej. Skąd wezmą ciężki sprzęt bo z karabinkami na czołgi to sam wiesz wink.gif
Widzisz, nie chodzi o rzucenie pomysłu ale o scenariusz możliwy do wykonania i dlatego moderacja się słusznie czepia. Troszkę pomogłem ale teraz piłka po Twojej stronie a zegar moderatora już tyka wie c bierz si e do roboty smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #100

     
OGUREK
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.314
Nr użytkownika: 94.475

 
 
post 12/08/2014, 10:12 Quote Post

Mogliby zostać legionistami...en masse zaciągnąć się do legii i liczyć na przydział na płaskowyżu Albion...nie mam lepszego pomysłu biggrin.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #101

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.837
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 12/08/2014, 11:56 Quote Post

Widzę chruszczowusie, że nie rozumiesz prostych informacji i nie zamierzasz udzielać odpowiedzi na żadne pytania. To teraz umawiamy się tak. Każdy kolejny nic nie wnoszący post, w którym dzielisz się tylko wytworami swojej wyobraźni od razu będę usuwał.
Druga sprawa - 24 godz. powoli mijają, zegar do ostrzeżenia tyka.
 
User is offline  PMMini Profile Post #102

     
chruszczowus
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 47
Nr użytkownika: 94.536

Zawód: uczen
 
 
post 12/08/2014, 14:46 Quote Post

Dobra opiszę realny plan.
(...)
Zaserwowałeś tu tylko kolejny zestaw kompletnie zmyślonych bzdur nie mających żadnego oparcia w realiach i kolejny raz udowodniłeś, że brak Ci w temacie najbardziej podstawowej wiedzy. Takie posty będą od razu usuwane a Ty w końcu nagrodzony za spam.
Oczywiście odpowiedzieć na moje pytanie nadal nie zamierzasz.


Ten post był edytowany przez wysoki: 12/08/2014, 17:28
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #103

     
czarny piotruś
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.638
Nr użytkownika: 77.765

 
 
post 12/08/2014, 20:55 Quote Post

QUOTE(chruszczowus @ 12/08/2014, 21:04)
To nie są bzdury gdyby UW zajął Niemcy Zachodnie i Austrię to mogliby wysłać wojska na te silosy, ja chce wam powiedzieć że przy sytuacji jakiej mogli Rosjanie osiagnąć mogli również wysłać wojska na te silosy, po prostu Kulikov daje rozkaz i jadą a to że przegrają to zuupełnie inna bajka.
*


Rzucasz pomysłami jak z kapelusza. Zdaje się nie rozumiesz sensu istnienia francuskiej broni nuklearnej i nic nie słyszałeś o doktrynie jej użycia. Broń ta była gwarancją i każdy atak na nią to przekroczenie pewnej granicy. Mówiąc wprost to zmusi praktycznie Francję do ich odpalenia więc żaden Kulikow rozkazu nie wyda, silosy ominą szerokim łukiem... Pod warunkiem,że pokonają przedtem wojska Nato. Atak przez Austrię i Szwajcarię to kiepski pomysł, spójrz na mapę ale topograficzna a nie drogową... Dopóki nie pojmiesz pewnych prawideł rządzących nowoczesną wojną nie stworzysz żadnego wartościowego scenariusza i w końcu zarobisz bana od moderacji. Naprawdę idź. Do biblioteki, wez kilka książek bo z netu głównie bzdury czerpiesz i wróć z wiedzą bo tu się to liczy najbardziej. Nie obrażaj się bo to rada a nie kpina.
 
User is offline  PMMini Profile Post #104

     
chruszczowus
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 47
Nr użytkownika: 94.536

Zawód: uczen
 
 
post 12/08/2014, 22:28 Quote Post

Swoje teorię o silosach opierałem na tym że gdyby UW doszedł do Szwajcari
do Genevy(pisałem że Geneva w Austrii-sora mój błąd) bo przecież w planach inwazji mieli tez dojść do Szwajcarii, wogóle całą Europę chcieli zająć to by mogli zatakować silosy rakietowe we Francji które był między Lyonem a Marsylią. Odpowiadam i na podstawie tego wymyśliłem (przypadkowo gdy oglądałem taki filmik Układ Warszawski vs Nato i tam mówili że by rakiety Francuzi puścili na Rosjanów, to pomyślałem że by obmyślić plan inwazji na silosy) ten plan, głównie na podstawie filmiku o którym wspomniałem wyżej i każdy by chyba pomyślał chociaż przez chwileczkę o tym że można by spróbować znisczyć silosy które są największym zagrożeniem. A to że takie bajeczne wymyślałem teorię o których jak ktoś napisał "nawet Andropowowi po pijaku się nie śniło" to szczerze z mojej niewiedzy, uświadomiłem że muszę poczytać trochę o tej całej zimnej wojnię.
Pozdrawiam.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #105

7 Strony « < 5 6 7 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej