Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
81 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Zamach na JFK, Kto stał za tym zabójstwem?
 
Zamach na JFK
CIA [ 170 ]  [44.27%]
Kubańczycy [ 22 ]  [5.73%]
Rosjanie [ 48 ]  [12.50%]
mafia [ 40 ]  [10.42%]
Oswald działał sam [ 44 ]  [11.46%]
inni [ 60 ]  [15.63%]
Suma głosów: 384
Goście nie mogą głosować 
     
Sylwuniaaa
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 15.610

 
 
post 21/03/2006, 13:58 Quote Post

Dlaczego nikt z was nie rzucił tezy, że zamach ,,zorganizowany" był prez jednego człowieka działające samotnie.Czemu od razu snuje się różne teorie, jak najbartdziej poplątane, a nikt nie weźmie pod uwagę tej najprostrzej, iż to Oswald sam zamordował Kennedyego. Przecież gdyby zamachowiec działał z tajnymi służbami radzieckimi lub z Fidelem Castro stworzono by mu możliwości ucieczki i nie pozwolonoby sobie na taką pomyłkę jak schwytanie Oswalda.
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
sell
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 34
Nr użytkownika: 8.272

Zawód: lekarz
 
 
post 27/03/2006, 21:39 Quote Post

sylwiniu- to proste, przeczą temu wszystkie poważne opracowania taśm filmowych,z owego dnia, jak też zeznania świadków, oraz manualna wydolność snajpera ( nikt nie może strzelić tak szybko, pomijając fakt czy celnie).
Z innej beczki- po pierwsze nie jest łatwo dojść kto mógł to zrobić... łatwiej jest odpowiedzieć kto mógł tak zamataczyć w tej sprawie. Moim zdanie tylko służby specjane, a czy na własną rękę czy w zespół z mafią , czy to mafii zależało, czy też raczej CIA wynajęło mafie by mieć czyste ręce... trudno powiedzieć.
Nowe światło na stosunki prezydent, tajne służby, i inne szemrane organizajce z mafią włącznie, rzuca jedno wydarzenie z najnowszej historii USA. MIanowicie plan zamachu na Fidela Castro- nawet nie chodzi o samo zdarzenie, i zaprzęgnięcie do tego zdarzenia mafii ( i pytanie jest czy to CIA zależało na zamachu i "poprosił" mafie o pomoc, czy też mafia chcąc odzyskać utracone majątki na Kubie, by ułatić sobie zadanie, poprosiła o przysługę CIA). W całej tej historii ciekawy jest fakt, ze realne działania, mające zlkiwidować, niezgodnie z międzynarodowymi konwencjami przywódcę państwa uszły uwadzę prezydenta USA. Wywiad najprawdopodobniej nie poinformował Eisenhowera ( sic!). W tym śiwetle zupełnie niezależna polityka CIA jest b prawdopodobna.
Polecam temat plany zamachu na Fidela Castro nieco poniżej. smile.gif
PZDR SELL
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
1789
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 119
Nr użytkownika: 16.429

Mariusz Walenda
Stopień akademicki: mgr
Zawód: prawnik
 
 
post 29/04/2006, 22:56 Quote Post

Jeśli Kubańczycy to którzy ?????
bo można obstawiać dwa możliwe warianty:

1. rząd Castro

2. antycastrowscy,antykomunistyczni emigranci z USA szkoleni przez CIA

ja uważam, że w zamach zamieszani byli emigranci, wynajmowami często przez CIA do różnej brudnej roboty na terenie Ameryki Łacińskiej (Operacja Condor - m.in. pomoc w mordowaniu przeciwników Pinocheta) lub USA (tzw."hydraulicy" z Watergate)
głównie służyli jednak do prowadzenia akcji terrorystycznych przeciwko Kubie

brak jeszcze jednego zestawienia w ankiecie łączącego z zamachem korsykańskich gangsterów i izraelski wywiad




 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
Adrian Mole
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 147
Nr użytkownika: 6.519

Zawód: Kibic
 
 
post 1/05/2006, 19:38 Quote Post

Nie dowiemy się kto zabił JFK bo prawda moze być niewygodna dla wielu ludzi w USA.
Ale popieram CIA.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
karol.kurczuk
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 146
Nr użytkownika: 15.472

Karol Kurczuk
 
 
post 2/05/2006, 9:54 Quote Post

[Myśle , że rosjanie bo Rosja w tamtych latach chyba zbyt dobrych stosunków z Usa nie mięli:)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
kopciuch1939
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 341
Nr użytkownika: 16.174

 
 
post 3/05/2006, 21:33 Quote Post

Kennedy najbardziej zalazł za skóre w Chruszczowowi i Castro , więc to
oni są chyba najbardziej odpowiedzialni za zamach . Z drugiej strony CIA obawiało się utraty swoich wpływów . Co do komisji to byc może specjalnie zaretuszowała ona pewne fakty aby nie dopuścic do międzynarodowego konfliktu , ale to wszystko tylko gdybanie pewnie nigdy nie poznamy prawdy .
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Jacobsson
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 17.241

Piotr Jacobsson
Zawód: student
 
 
post 5/05/2006, 11:12 Quote Post

Sylwuniaaa moim zdaniem laika w tej sprawie moze miec jednak racje. Czemu?

Otoz:

a) Cala zagmatwana teoria spiskowa jest cieta przez brzytwe Ockhama. bardziej prawdopodbne jest, ze Oswald dzialal sam.

cool.gif Cale masy potencjalnych agentow daja sie latwo wytlumaczyc autosugestia.

c) Nie wolzapominajmy, ze Oswald byl ex-marines. Podobno dobrze strzelal. Z tego tez powodu mogl sie znajdowac w aktach CIA.

Jedyne co by tutaj nie pasowalo to to ze kule by musialy latac po trajektoriach, ktore sa fizycznie mozliwe, ale bardzo nieprawdopodbne. Czyli szanse zblizone do skomplikowanej teorii spiskowej.

Poza tem czy bylo mozliwym, ze wiecej niz jedna strona chciala zabic Kennedy'ego? Oswald sobie, faworyci Mossadu do swojego celu jak padly pierwsze strzaly oswalda, albo vice-versa, podobnie zreszta jak kolejni hitmani trzeciej czwartej i n-tej strony. Taka moja mala teoria spiskowa wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
sell
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 34
Nr użytkownika: 8.272

Zawód: lekarz
 
 
post 15/05/2006, 11:57 Quote Post

pomiń tajektorję, sprawdź ludzką wydolność strzelecką - ja ekspertemniejestem, ale sprawdziło to wielu innych, wszystcy stwierdzili że strzeałów było za wiele i oddanych w zbyt krótkim czasie
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
piterw85
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 18.020

jan kowalski
 
 
post 18/05/2006, 21:30 Quote Post

Witam wszystkich miłośników historii! Ja co prawda do nich nie należę, ale nurtuje mnie pewien problem natury historycznej, więc zalogowałem się na tym forum licząc na waszą pomoc.
Problem dotyczy zamachu na Johna F. Kennedy'ego. Ciągle mówi się o tym, że nie wiadomo, kto tak naprawdę dokonał tego zamachu, kto jest w to zamieszany, ilu było zamachowców itd.. Dzisiaj przeglądałem sobie w internecie filmiki z tamtego dnia, i na jednym z nich (nakręconym z prawej strony limuzyny, tak, że widoczni są wszyscy jej pasażerowie) dostrzegłem, że strzał w przód głowy Prezydenta pochodził z pistoletu... kierowcy limuzyny! Być może się mylę, może on chciał go bronić, albo coś.. Moje pytanie jest następujące: Czy ta sprawa była wogóle wyjaśniana, brana pod uwagę itd.? Jest to wyraźnie widoczne i naprawde wygląda to tak jakby ten kirowca do niego strzelał! Proszę o odpowiedz, jeśli to możliwe to też na maila : piterw1@wp.pl Dzieki, pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Belfer historyk
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.525
Nr użytkownika: 8.375

Pawel
Stopień akademicki: posiadam
Zawód: patrz nick
 
 
post 18/05/2006, 21:43 Quote Post

Chyba musiało ci się coś pomylić. Oglądałem kilka razy film "JFK" Olivera Stone, gdzie moment zabójstwa jest pokazany kilkanaście, albo i więcej razy i na dodatek w zwolnionym tempie z różnych ujęć i nic takiego nie widziałem. Zamachowców było z pewnością kilku, ale byli to raczej snajperzy ulokowani na trasie przejazdu limuzyny prezydenckiej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
U C H I
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 23
Nr użytkownika: 3.398

Stopień akademicki: Naukowy naukowiec
Zawód: Uczen
 
 
post 21/05/2006, 16:27 Quote Post

Moim zdaniem, za zamachem stało na pewno CIA, możliwe lekkie ubezpieczenie w postacii Mafii.Zauważcie, że śmierć JFK była na ręke wszystkim w ankiecie, no może oprócz Oswalda, więc możliwe są jakieś 'sojusze' czy tym podobne sprawy.Sylwio - > co do sprawy 'spieprzenia' roboty, Oswald z góry był założony jako ofiara dla opinii publicznej, bo gdyby zabójca nie został schwytany, nie wiadomo jak by się to dalej potoczyło.Złapanie Oswalda miało zakończyć wszelkie dywagacja na ten temat.Ale popełniono błąd, który potem komisja Warrena starała się zatuszować.Oswald został zabity, gdyż możliwe, że wygadałby z całą wersją zdarzeń.Wydaje mi się, że skusił się na zamach kłamstwami CIA.Nie ma możliwości, że Oswald działał sam, mi się wydaje prawdopodbne, że Oswald nie pociągnął za spust.Ciekaw jestem jak miała się sprawa z Jaquelline Kennedy, żoną JFK.Czy wiedziała o wszystkim, a została zmuszona do milczenia ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
Andrzej80
 

powstaniec
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.321
Nr użytkownika: 16.934

Andrzej
Stopień akademicki: magister
Zawód: historyk archiwista
 
 
post 21/05/2006, 18:06 Quote Post

Nie wiem wątpie aby CIA było umoczone, juz bardzie tajne służby rządowe które obawiały się silnego, mające własne zdanie i wpływowego prezydenta jakim był J.F Kennedy. Oswald w tej sprawie miał odegrać rolę kozła ofiarnego i z pewnością o tym wiedział i wiedział tez wiele na temat bo by niezginą z rąk Rubiego,który tez z pewnoscią byl zamieszany w sprawe. Rozprawił się ze światkiem a jednocześnie człowiekiem który mógł coś wiedzieć. Niby podano żr ruby robił to z patriotyzmu itp. Nie mieszajcie żony Kennediego bo jakby wiedziała o zamachu cos by z tym zrobiła. Prawda jest że w to mogło byc równiez zamieszane byc KGB. Miało wielu agentów na całym swiecie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
U C H I
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 23
Nr użytkownika: 3.398

Stopień akademicki: Naukowy naukowiec
Zawód: Uczen
 
 
post 21/05/2006, 22:54 Quote Post

QUOTE("Andrzej80")
Nie mieszajcie żony Kennediego bo jakby wiedziała o zamachu cos by z tym zrobiła



Sama ?? Co by zrobiła ?? Wg mnie w tą sprawę zamieszanych jest dużo osób.Ruby był podstawiony, to fakt.Popatrzcie na to z innej strony - w to musiał, musiał być zamieszany rząd, CIA, albo Mafia, ale coś amerykańskiego, ponieważ Komisja Warrena, całe śledztwa itp. zostały tak ustawione, by świat się nie dowiedział prawdy.Wątpie, by KGB czy Kuba miały aż takie wpływy w USA, by tak maniupulować komisjami i śledztwami ! A dostęp do zwłok w samolocie ? Tam już chyba rosjanie nie mogli sięgnąć...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
sell
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 34
Nr użytkownika: 8.272

Zawód: lekarz
 
 
post 24/05/2006, 16:29 Quote Post

oczywiście, oczywiście- Hawana, ani KGB nie zamataczyła by tak mocno w pracach komisji śle3dczej, co do mafii to jest oczywiste, że tylko przy współpracy z CIA, mogła umknąć odpowidzialności. wioeć wnioski nasuwają się takie- CIA sama lub z mafią, KGB?jest wysoce prawdopodobne, że o wszystkim wiedziało ( ilość agentów na najwyższych szceblach różnych krajów świata powala) może nawet agenci KGB inicjowali ten pomysł, ale na pewno nie realizowali go w samotności, bo inaczej komisje śledcze nie opublikowały by wniosków przeczących zdrowemu rozsądkowi- dodatkowo Oswald miał być idealnym zamachowcem, jako oddany komunista, więc chronienie KGB i ZSRR wydaje się mało prawdopodobne, jeszcze raz przytoczę plan zamachu na Castro- prezydent o tym trwającym kilka lat procederze nic nie wiedział !!!!!
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
U C H I
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 23
Nr użytkownika: 3.398

Stopień akademicki: Naukowy naukowiec
Zawód: Uczen
 
 
post 25/05/2006, 14:52 Quote Post

Zgadzam się z Sellem.To, że Oswald był w ZSRR jak dla mnie miało tylko przyciągnąć uwagę opinii publicznej do tegoż właśnie kierunku poszukiwań zleceniodawców ( ZSRR, albo i w małym stosunku Kuba).Możliwe, że CIA nie chciało moczyć sobie rąk, dlatego zleciła to mafii, w zamian za ochronę w czasie śledztw i tej wersji się 3mam.Jak dla mnie byłoby głupotą zlecanie tak ważnej misji, komuś z zewnątrz, tym bardziej śmiertelnemu wrogu ZSRR (KGB), nawet gdyby miały z tego płynąc korzyści.Zresztą gdyby CIA nie maczało w tym palców, to Oswald byłby już dawno uniewinniony, a prawdziwych zamachowców już by dawno schwytano.Nie ma możliwości, że CIA nie działało w tej akcji, ale wg aby nie brudzić rąk wynajęło do tego mafię, zyski były i tak obustronne, + ochrona procesowa, więc chyba mafiosi nie musieli się 2 razy zastanawiać.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

81 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej