Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
13 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Przewrót "Czarnych Pułkowników", Dyktatura w ojczyźnie demokracji
     
godfrydl
 

Diabolus in musica
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.136
Nr użytkownika: 9.524

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 3/12/2009, 12:32 Quote Post

QUOTE
az do br. mieliśmy prawo zabraniające aresztowań demonstrantów, nawet rzucających mołotowem, podobnie jak zakaz wejścia za płot uczelni, gdzie zakapturzeni nieznani przygotowują te mołotowy... albo gdy kapturnicy zajęli wydział Filozofii i metodą "na Huna" dewastują po kolei całą jego biurową elektronikę...

I to wina "czarnych"? Przecież te prawa uchwalali lewicowcy, którym były one jak najbardziej na rękę.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 2/01/2010, 4:06
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
dim
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 473
Nr użytkownika: 58.772

Dimitris K.
Stopień akademicki: cos... studiowal...
Zawód: wolny nie-najmita
 
 
post 4/12/2009, 15:39 Quote Post

QUOTE(godfrydl @ 3/12/2009, 13:32)

QUOTE
az do br. mieliśmy prawo zabraniające aresztowań demonstrantów, nawet rzucających mołotowem, podobnie jak zakaz wejścia za płot uczelni, gdzie zakapturzeni nieznani przygotowują te mołotowy... albo gdy kapturnicy zajęli wydział Filozofii i metodą "na Huna" dewastują po kolei całą jego biurową elektronikę...

I to wina "czarnych"? Przecież te prawa uchwalali lewicowcy, którym były one jak najbardziej na rękę.
*



Gotfryd, ale nie mam żadnej ochoty na pyskówki, bez celu, OK ?
A co do praw, to uchwaliła je demokratyczna prawica, natychmiast po upadku faszystowskiej chunty.
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
dim
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 473
Nr użytkownika: 58.772

Dimitris K.
Stopień akademicki: cos... studiowal...
Zawód: wolny nie-najmita
 
 
post 2/01/2010, 0:31 Quote Post

QUOTE(Anakin @ 20/11/2009, 23:02)
czy można konkretnie przedstawić osoby junty czarny pułkowników wraz z ich życiorysami?
*


Po zbadaniu tematu, ogólnie okazało się, że konkretnie ja, ja konkretnie mam kłopot prawny. Wyjaśniam: jestem Grekiem i mieszkam w Grecji, toteż obowiązuje mnie tutejsze prawo.

Otóż w 1989 powstała jedna z dziwniejszych koalicji rządowych w historii demokracji. Najpierw wybory parlamentarne, po raz trzeci z rzędu, wygrał centro-lewicowy Panhelleński Ruch Socjalistyczny. Partia ta już wcześniej sympatycznie i pomocnie odniosła się do byłych, lewicowych partyzantów ELAS oraz komunistycznych partyzantów i wychodźców EDS.

Jednak wygrywający już po raz trzeci z rzędu PASOK uzyskał mniej głosów, niż wymagane to było do parlamentarnej samodzielności. Toteż zaproponował koalicję przedstawiającym niemal identyczny wyborczy program komunistom. Niespodziewanie dla wszystkich KC KPG odrzucił formowanie wspólnego z socjalistami rządu. Stwierdzili, ze dzielą te partie wielkie różnice w podstawowych sprawach... W efekcie, misję tworzenia rządu, konstytucja nakazwyła powierzyć szefowi drugiej partii, pod względem ilości oddanych na nią głosów, czyli prawicowej Nowej Demokracji. Ale wtedy jeszcze hmm...to był po prostu tamten obcy obóz, tym bardziej, że zgrupowali się w nim (prócz rzeczywistych demokratów) także wszyscy prawie byli greccy faszyści, z okresu wojny domowej oraz ich dzieci!

Przez pół roku, bardziej czerwoni niż flaga ZSRR, greccy posłowie komunistów współrządzili z w sojuszu z prawicą. Jeśli dobrze pamiętam, komuniści w szczególnści wzięli wtedy resort spraw wewnętrznych.

Cóż więc połączyło ideowo te dwie... aż tak odległe od siebie partie i grupy polityków ???
Otóż głosami prawicy plus głosami komunistów, uchwalono wtedy ustawę o... zniszczeniu teczek osobowych, przechowywanych w archiwach spec służb, a następnie o dalszej, niezwykle szczelnej ochronie danych osobowych. Co obowiązuje do dziś.

Czego w tej ustawie nie wolno ?
========================================
Zniszczono, czy nie też nielegalne kopie pozostały cyfrowo, to nie ważne. Ważne, że teraz wszelkie, pochodzące z teczek osobowych info przestały być legalne. Z jednej strony wydaje się to piękne, w duchu praw człowieka, okazało się też warunkiem tzw. zgodny narodowej (polska wersja: gruba kreska) ale z drugiej strony teraz nie da się już teraz bardzo wytykać palcem, kto był niegdyś kim i co robił... W każdym razie internet milczy, może poza ekstremalnymi forami.

Nie wolno też, pod karą więzienia, tworzyć nowych zbiorów info osobowych, poza przypadkami określonymi ustawą. Partyjni karierowicze mogli odtąd spać spokojnie - nareszcie nie będzie śledztw dziennikarskich w sprawie przeszłości ! Pomimo, że przecież liczne dokumenty z nazwiskami, jeszcze leżą w archiwach...

Polskie forum może robić co chce, ale ja (Grek) nie mogę, poza zamkniętymi forami akademickimi i dostępnymi tylko w celu naukowym. Teoretycznie wolno mi pójść na uniwerek i poprosić, ale nie wolno wynosić...

Cóż zatem, w/g greckiej ustawy, jest dozwolone ?
=======================================================
- Wolno gromadzić informacje o życiorysach, ale wyłącznie na użytek nauki i to konkretnie uniwersytetom, ich oddziałom zajmującym się historią, osobom, zajmującym się konkretnie tym okresem historii. Wolno nawet publikować, pod warunkiem umieszczenia takich wydawnictw tylko w bibliotece uniwersytetu i o dostępie ograniczonym do wybranych grup, w celu naukowym.

Wolno cytować dane z publikacji, wydanych pod kontrolą komitetu historyków uniwersyteckich. Także programy publicystyczne TV bardzo rzadko wypowiadają info z nazwiskiem sprawcy przestępstwa, ustami dziennikarza czy świadka. Nawet, jeśli wydarzenia opisuje ich uczestnik. Nazwiska czasem poda jednak, zawsze zaproszony do tej dyskusji, pracownik uniwersytetu.

Każdemu wolno publikować dane z życiorysu osób, jeśli zostały one ujawnione wcześniej przez greckie sądy, np. w sentencji wyroku, w omawianej sprawie. Wtedy jednak trzeba ten wyrok przywołać oraz musi posiadać klauzulę podania do wiadomosci publicznej... Oczywiście wolno też cytować informacje z życiorysu, świadomie udostępnione w tym celu przez zainteresowanych.

Oraz wolno cytować info osobowe, jeśli pochodzą z legalnie wydawanych gazet i czasopism, sprzed wejścia w życie ustawy. Należy wtedy podać także tytuł i numer czasopisma.

I to jest dopiero profesjonalnie opracowana zasada czarnej kreski smile.gif !



Tak wyjaśnili mi to Grecy, których pytałem, dlaczego tylu wojskowych i polityków ma w życiorysie "dziury", w okresie wojny i wojny domowej ? Np. napisano, że Iks walczył w prawicowym ruchu oporu, ale bez podania który to oddział ? A jest to istotne, gdyż jedne walczyły z Niemcami, inne z lewicową partyzantką, a jeszcze inne głównie z cywilami.

Wobec tego... internet pełen jest info w stylu "Iks od 1940 roku walczył w ruchu oporu w Grecji, następnie przedostał się do greckich sił zbrojnych w Alexandrii, skąd powrócił do Grecji w 1944 r.". Ale konkretnie, gdzie był i czym się zajmował ? - cisza...! Może był tym przyjętym przez króla i awansowanym oficerem hitlerowskich Batalionów Bezpieczeństwa ? (patrz Wiki, właśnie korygowałem to hasło).

Albo służył w królewskich siłach w Egipcie, na tym koniec info... Ale co tam robił ? Czy dzielnie walczył pod El Alamein ? Czy raczej przygotowywał w tym czasie listy bodaj 8 tysięcy żołnierzy, których należy aresztować i skazać za brak miłości do monarchy, a następnie do obozów jenieckich w brytyjskiej Afryce, zamiast skierować ich do wyzwalania Grecji ?


Pozapropagandowe poznawanie komunistów jest jeszcze trudniejsze oraz jeszcze bardziej nieporządane. Mają swych wielkich bohaterów, kochanych przez znaczną część narodu, jednak tych ludzi także ktoś przecież w partii gnoił, sypał, mordował. "A po co w ogóle dziś szukać kto i jak to robił ? Przecież ci ludzie, to nie jest jeszcze jedynie historia ?"
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
dim
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 473
Nr użytkownika: 58.772

Dimitris K.
Stopień akademicki: cos... studiowal...
Zawód: wolny nie-najmita
 
 
post 9/03/2010, 7:07 Quote Post

"Przyczyny zamachu stanu mają swe korzenie w deformacjach, wywołanych Wojną Domową oraz niezdolnością kolejnych rządów do złagodzenia systemu politycznego i zakorzenienia w nim wartości demokratycznych"

Źródło cytatu: Zeszyty naukowe "Monografie Wojenne", zeszyt nr.99 "Wojskowy Zamach Stanu 21 Kwietnia 1967", autorzy: Panos Pikramenos, Emmanuil Mpentrouvakis Πάνος Πικραμένος - oryg.: Eμμανουήλ Μπεντρουβάκης ΤΟ ΠΡΑΞΙΚΟΠΗΜΑ, wydawnictwo DEFENCE Media, Ateny, Grecja 2010, wstęp do rozdziału 3. Znalazłem to dziś.
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
Blake
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.419
Nr użytkownika: 37.436

Zawód: student
 
 
post 9/03/2010, 17:59 Quote Post

Dim - przy całym moim szacunku do Grecji, to prawo, o którym piszesz jest kretyńskie. Jak w ojczyźnie ojca historiografii może istnieć taki zakaz? Przecież do praktycznie uniemożliwia Grekom zgłębianie ich najnowszej historii!
A jak jest chociażby z wikipedystami albo portalami plotkarskimi? Czy są jakieś znane przykłady ukarania osoby na mocy prawa, o którym wspominasz?
Stwierdzam też, że wciąż nadużywasz słowa "faszyzm". Naprawdę, o klasyfikacji do ideologii świadczą naukowe dowody, a nie przekonanie wielu ludzi. Być może za kilkadziesiąt lat pojęcie faszyzmu się rozszerzy, może wtedy faszystą zostaną Salazar, Pinochet i Piłsudski, ale póki co, trzymajmy się obecnego znaczenia.
A co do członków junty, najsłynniejszy, Papadapulos, to dla mnie zwykły oportunista i zbrodniarz. Ciekawi mnie, na ile biografie innych "czarnych" są podobne do jego.
QUOTE
  "Przyczyny zamachu stanu mają swe korzenie w deformacjach, wywołanych Wojną Domową oraz niezdolnością kolejnych rządów do złagodzenia systemu politycznego i zakorzenienia w nim wartości demokratycznych"
Z tym cytatem nie sposób się nie zgodzić. Chociaż większy akcent położyłbym na niestabilność demokracji greckiej, niż brak "łagodności" systemu - no, ale ja nie jestem specjalistą, a pan Pikramenos pewnie jest smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
dim
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 473
Nr użytkownika: 58.772

Dimitris K.
Stopień akademicki: cos... studiowal...
Zawód: wolny nie-najmita
 
 
post 9/03/2010, 20:33 Quote Post

Właściwsze byłoby mówienie o hitlerowcach, nie o faszystach. Niemniej Grecy nie używają słowa "hitlerowiec". Przy Auschwitz mówią o nazistowskim obozie. Historycznie, chodzi o tę dużą część kadry oficerskiej, po 1944 roku, która niegdyś służyła ochotniczo w hitlerowskich Batalionach Bezpieczeństwa. W 1945 roku było ich 2,5 raza więcej, niż "wojsk królewskich", które przybyły tu z Afryki. To głównie z nich tworzono nowe "kadry demokracji".

Ponadto...
po grecku, potocznie, "faszysta" to niesamowita obelga. Tak, jakbyś w Polsce powiedział o kimś, że jest s/syn i esesman. A ktoś na to zechce wiedzieć, czy mama tamtego rzeczywiście była "taka", a tata czy faktycznie służył w SS ? czy może w innej formacji ?
Bardziej plugawy od "faszysty" jest w greckim języku tylko "tagmatasfalistis" czyli dodakowo jeszcze i zdrajca ojczyzny - członek Tagma Asfalias... Batalionu Bezpieczeństwa. Przysięgali Adolfowi. (http://pl.wikipedia.org/wiki/Bataliony_Bezpiecze%C5%84stwa ). I to był właśnie (m.in.) czarny pułkownik Papadopoulos.

"Faszystowski zamach stanu 1967 r." był to niewątpliwie akt dokonany przez faszystów, gdyż byłych hitlerowców. Ale czy wprowadzono wtedy faszyzm ? Grecy twierdzą, że tak było, a czy słusznie twierdzą ? (ja tego nie wiem).

Pozdrawiam i b.miło Cię znów czytać, ale wracam na łono rodzinki, bo dopiero z pracy.


===================
Do 1940 roku, panował system dyktatora Metaxasa, oficjalnie nazywający sam siebie faszyzmem, a oni siebie - faszystami. Niemniej przy chuncie, czy też przy systemie od 1945 roku, tamci "faszyści" bledną. Oraz historycy uważają, że do 1940 roku chodziło głównie o pozory zewnętrzne faszyzmu (symbole, parady, ćwiczenia, militaryzacja życia itp), by zyskać dla Grecji więcej czasu i okazji na skryte przygotowanie obrony przed Włochami.

A propos "niestabilności demokracji", to do 1967 roku w Grecji nie było żadnej demokracji. Wyłaniano "ciała", ale bez władzy, sięgającej dalej, niż po sam tylko próg budynku, w którym obradowały.

Kilka razy wychylił się Sąd Najwyższy, nakazując zwolnić tego, czy tamtego, gdyz wybrano go właśnie na posła. W połowie lat 60-tych wydano pierwsze paszporty, z zezwoleniem (czasem), by brat odwiedził brata w Polsce, pod warunkiem, że będzie pisemnie raportował po przyjeździe wszystko, co widział.
Z donosów wydarła się bezwstydna prawda, że Grecy w PRL nie mieszkają w komunistycznych obozowiskach, a w normalnych mieszkaniach i to z wannami, wentylacją w ścianach, kaloryferami czynnymi całą dobę, jeśli na dworze jest zimno, itd. Czyli zyją w o niebo lepszych warunkach, niż ich bracia i kuzyni proletariatu Grecji. A ich dzieci mają też lepsze szkoły i dobrą opiekę medyczną, a nawet zupełnie wszystkie rodziny mają w gomułkowskiej Polsce telewizory... (w Grecji była to jeszcze wielka rzadkość).
Rozsiewanie tak defetystycznych wiadomości i to w drodze pisemnych raportów policyjnych, a przy tym zagrożenie prawdziwą demokracją, za starego Georgiosa Papandreou, musiało wywołać zamach stanu, tuż przed jego ponownym dojściem do władzy. Uznano, że za wiele byłoby już wolności...

Ten post był edytowany przez dim: 10/03/2010, 7:27
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
Blake
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.419
Nr użytkownika: 37.436

Zawód: student
 
 
post 11/03/2010, 16:18 Quote Post

QUOTE
Właściwsze byłoby mówienie o hitlerowcach, nie o faszystach. Niemniej Grecy nie używają słowa "hitlerowiec".
Ano, w takim rozumieniu to co innego. W każdym razie systemu panującego w Grecji po II wojnie nie nazywa się raczej faszystowskim.
Analogicznie, w 1993 r. wybory w Polsce wygrali byli komuniści. Możemy więc mówić o rządach komuchów, ale nie o powrocie komunizmu.
QUOTE
Przy Auschwitz mówią o nazistowskim obozie.
Miło wiedzieć, że nie o "polskim obozie" wink.gif
QUOTE
czy wprowadzono wtedy faszyzm ? Grecy twierdzą, że tak było, a czy słusznie twierdzą ? (ja tego nie wiem).
Wedle tych opinii, z którymi się spotykałem, twierdzą niesłusznie.
QUOTE
Do 1940 roku, panował system dyktatora Metaxasa, oficjalnie nazywający sam siebie faszyzmem, a oni siebie - faszystami.
Naprawdę? Mógłbyś zalinkować coś na ten temat? Nie wiedziałem, że Metaxas określał siebie jako faszystę. Ciekawi mnie, jak było w momencie, gdy zaatakowały Włochy, czy władze Grecji wciąż uważały się za wyznawców, bądź co bądź, stworzonej przez Włochów ideologii.
W każdym razie, chociaż nie wiem bardzo dużo o tamtym systemie, nie nazwałbym go totalitarnym.
QUOTE
Z donosów wydarła się bezwstydna prawda, że Grecy w PRL nie mieszkają w komunistycznych obozowiskach, a w normalnych mieszkaniach i to z wannami, wentylacją w ścianach, kaloryferami czynnymi całą dobę, jeśli na dworze jest zimno, itd. Czyli zyją w o niebo lepszych warunkach, niż ich bracia i kuzyni proletariatu Grecji.
Ciekawi mnie, na ile wynikało to z tego, że Greków traktowano w sposób specjalny, "na pokaz" właśnie. Mimo wszystko uchodźca polityczny, ideologiczny sprzymierzeniec, to nie byle kto. W wiosce obok mojej mieszkał Grek, otrzymał od PRL-u całkiem przyzwoity domek, lepszy niż inni. Czytałem jego autobiografię, pochodził z bardzo biednej greckiej rodziny, więc tym bardziej doceniał dobre warunki, w których się znalazł.
QUOTE
a nawet zupełnie wszystkie rodziny mają w gomułkowskiej Polsce telewizory... (w Grecji była to jeszcze wielka rzadkość).
Wszystkie rodziny Greków, czy Polaków w ogóle? Wydaje mi się, że trochę przesadzasz. Mój dziadek miał telewizor dopiero w czasach gierkowskich - i był jednym z pierwszych w wiosce, poza tym jako górnik był dość zamożny.
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
dim
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 473
Nr użytkownika: 58.772

Dimitris K.
Stopień akademicki: cos... studiowal...
Zawód: wolny nie-najmita
 
 
post 12/03/2010, 14:17 Quote Post

Offtop, więc na więcej Twych pytań odpowiem Ci więc mailem, gdy będzie chwila czasu. Zresztą, zadałeś mi je głównie w mailu smile.gif
Ale co do TV, kaloryferów, wanien, opieki zdrowotnej, szkolnictwa itd...
Wszyscy w Polsce Ludowej mieli pracę. A telewizor cz-b. za Gomułki kosztował 1,5 kiepskiej pensji miesięcznej. Nasz "Szmaragd" kosztował 4.000 złotych. W Polsce osobiście nie znałem ani jednej rodziny bez telewizora, w II połowie lat 60-tych. Pralka wirnikowa kosztowała wtedy ponad 1.100 zł, czynsz za mieszkanie około 100 zł m-cznie... Mama i tata zarabiali wtedy trochę ponad 4.000 zł, każde z nich, miesięcznie, gdyż oboje po studiach, dobrzy specjaliści i były to dobre pensje. Mieszkań w PRL bardzo brakowało i za wczesnego Gomułki Grecy faktycznie dostawali je w Polsce znacznie szybciej, niż Polacy.

Kaloryfery i wanny w PRL były zupełnym standardem budowanych po wojnie domów miejskich (w Grecji nie). Ponadto w gomułkowskiej PRL kaloryfery grzały nawet po 24 godz. na dobę, non-stop, jeśli zachodziła taka potrzeba. W Grecji, jeśli kaloryfery w ogóle istnieją w mieszkaniach z tamtych lat, to i tak grzeją po 2-3 godziny na dobę, aby tylko wygonić z murów wilgoć. Grzanie przez całą dobę nie byłoby dla Greków do udźwignięcia finansowo, ani obecnie, ani tym bardziej ówcześnie.

Opieka zdrowotna... szkolnictwo bezpłatne, w ogóle zapomnij o ich poziomie w Grecji, w porównaniu do PRL Gomułki. Także obecnie, niestety też jest z tymi w Atenach znacznie gorzej, niż w Warszawie, Gdańsku, czy Poznaniu, a akurat te polskie miasta trochę znam. Z pensjami i z mieszkalnictwem, Grecja dopiero od połowy lat 60-tych ruszyła ostro do przodu. Ruszyła, ale następnie stanęła (to temat na inny offtop: skutki waluty Euro).

Porównałem tu tyle szczegółów, by wskazać, że w Grecji biedocie było (wtedy) znacznie ciężej żyć, niż żyło się w PRL. O niemal zerowych szansach awansu dla dzieci z biednych, greckich rodzin, także nie zapominajmy. A oboje moi rodzice, żyjąc w PRL, wszystko mieli osiągnęli wyłącznie z własnej pracy, na państwowym i bez partyjnych karier. Przy tym oboje byli inwalidami, z dużymi ograniczeniami osobistych szans.
W Grecji tacy ludzie zwyczajnie przymieraliby wtedy głodem i oczywiście bezdomnie oraz bez opieki lekarskiej. W PRL były to nudne truizmy, niemniej przy porównaniu do Grecji okazywały się prawdą.

To jedna z przczyn, dla której Grecy w Polsce (ówcześnie) dumnie ogłaszali się komunistami. Druga przyczyna była taka, że nie pozostawiono im innej opcji. Mam na myśli ten PRL z połowy lat 60-tych. Jasne, że nie tęsknię za komuną. Pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
dim
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 473
Nr użytkownika: 58.772

Dimitris K.
Stopień akademicki: cos... studiowal...
Zawód: wolny nie-najmita
 
 
post 15/11/2010, 22:00 Quote Post

Tutaj pułkownik Padopoulos ogłasza zamach stanu: http://www.youtube.com/watch?v=fWuzaapQB4s&feature=related
Generał Wojciech Jaruzelski byłby to - przy tym osobniku - sam Juliusz Słowacki.



A oto seria filmów z procesu chunty greckiej. Ten z linku, dość sugestywny, jest to monaż z procesu, z dodanym dźwiękiem wydarzeń na ateńskich ulicach. Pozostałe filmiki, wszystkie o tytule Η Δίκη της Χούντας, zwykle są to dokumenty z "co ciekawszych" momentów procesu. Czy będzie to duży offtop, dodać, że nie było takiego procesu w Polsce ? sprawnego i skutecznego ? Choć wydawałoby się - kilkakrotnie popełniano tak samo i te same zbrodnie ?

Filmik zaczyna się odczytaniem wyroku na Papadopoulosa - kara śmierci, degradacji i dożywocia... dwóch kolejnych spiskowców podobnie... zaskakuje spokój, prawie nuda na sali... Wyroki były oczekiwane - w powszechnym odczuciu prawników nie mogły zapaść inne. Następnie słychać głosy z ulic, gdy ktoś przemawia: Demokracja, wolność, duma narodowa - nigdy nie są podarunkiem. Są zdobyczą, pozyskiwaną walką każdego dnia...

film: http://www.youtube.com/watch?v=A-h4ZtZKxzo&feature=related

Ten post był edytowany przez dim: 15/11/2010, 22:24
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
godfrydl
 

Diabolus in musica
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.136
Nr użytkownika: 9.524

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 5/10/2011, 11:00 Quote Post

Warto zastanowić się, czy zamach stanu i twarde rządy kolejnej junty nie byłyby jedynym wyjściem dla Grecji, której społeczeństwo wydaje się być kompletnie odporne na argumenty w sprawie potrzeby reform.
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
dim
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 473
Nr użytkownika: 58.772

Dimitris K.
Stopień akademicki: cos... studiowal...
Zawód: wolny nie-najmita
 
 
post 5/10/2011, 11:55 Quote Post

QUOTE(godfrydl @ 5/10/2011, 12:00)
Warto zastanowić się, czy zamach stanu i twarde rządy kolejnej junty nie byłyby jedynym wyjściem dla Grecji, której społeczeństwo wydaje się być kompletnie odporne na argumenty w sprawie potrzeby reform.
*



ponieważ to nie jest miejsce na debaty polityczne, odpowiem Ci tylko, ze padłeś ofiarą manipulacji informacyjnych

Deficyt Grecji to tylko 0,16% PKB Unii Europejskiej (0,0016) i jest tylko listkiem figowym, na chorobę całej Unii. Góry korupcji, defraudacji, masa kłamstw w mediach (jak choćby o Grecji), jeszcze więcej przemilczeń, a Eurostat wg starej, dobrej szkoły Gebelsa. A na to waluta Euro, katastrofalna dla wszystkich, bez wyjątku, krajów o gospodarce profilu śródziemnomorskiego. Nie ważne przy tym, czy przemysłowych(Włochy), czy nie.

A propos...
Gdyby nie recesja, wywołana narzuconymi przez tzw. trojkę "metodami wychodzenia z kryzysu", Grecja miałaby w tej chwili +12 procent nadwyżki budżetowej pierwotnej, czyli spoko obsługiwałaby sama swe długi z roku 2008, nawet mogąc je sama pospłacać spłacić w ciągu ok. 10 lat. A jest topiona. Teraz nastąpić ma szaber dokładnie w stylu wyprzedaży NRD i przeprowadzany przez tę samą grupę osób.

Ten post był edytowany przez dim: 5/10/2011, 11:56
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
Sagittarius_Rex
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 116
Nr użytkownika: 66.394

 
 
post 13/10/2011, 13:38 Quote Post

Witam

dim

QUOTE
A propos...
Gdyby nie recesja, wywołana narzuconymi przez tzw. trojkę "metodami wychodzenia z kryzysu", Grecja miałaby w tej chwili +12 procent nadwyżki budżetowej pierwotnej, czyli spoko obsługiwałaby sama swe długi z roku 2008, nawet mogąc je sama pospłacać spłacić w ciągu ok. 10 lat. A jest topiona. Teraz nastąpić ma szaber dokładnie w stylu wyprzedaży NRD i przeprowadzany przez tę samą grupę osób.


Ech, tak w mediach greckich cały czas mówią o złej trójce, która jest odpowiedzialna za złą sytuację gospodarczą Grecji.
Nie prawda. Grecję topią sami Grecy. Ukrywanie dochodów, zaciąganie kredytów, których nie jest się w stanie spłacić, to przyczyny recesji. W statystykach nikt Ci nie napisze, że Greccy właściciele mieszkań wynajmują je bez podpisania umów, bo boją się Urzędu Podatkowego. Nowobogaccy na Kifissi kombinują jak mogą, aby nikt nie mógł sprawdzić ich dokładnych dochodów. Za własne "cwaniakowanie" oskarżają innych, strajkują miesiącami, bo ktoś im odebrał 14 pensję...


Ale to offtopic.

Co do junty to mogę tylko powiedzieć jedno. W Grecji wykorzystuje się szkoły do propagandy lewicowej, gdzie na lekcji literatury w liceach, przedstawia się opowiadania napisane w latach 1965-1974, o tym jak przeprowadzano łapanki i o tym jak rząd był faszystowską dyktaturą. Niestety nie spotkałem się ani razu, powtarzam ani razu z tekstem, czy też opowiadaniem przedstawiającym sytuację w Grecji okiem oficerów, którzy przeprowadzili zamach stanu.


Sagittarius_Rex



 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
dim
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 473
Nr użytkownika: 58.772

Dimitris K.
Stopień akademicki: cos... studiowal...
Zawód: wolny nie-najmita
 
 
post 13/10/2011, 14:00 Quote Post

QUOTE(Sagittarius_Rex @ 13/10/2011, 14:38)
Witam

dim

QUOTE
A propos...
Gdyby nie recesja, wywołana narzuconymi przez tzw. trojkę "metodami wychodzenia z kryzysu", Grecja miałaby w tej chwili +12 procent nadwyżki budżetowej pierwotnej, czyli spoko obsługiwałaby sama swe długi z roku 2008, nawet mogąc je sama pospłacać spłacić w ciągu ok. 10 lat. A jest topiona. Teraz nastąpić ma szaber dokładnie w stylu wyprzedaży NRD i przeprowadzany przez tę samą grupę osób.


Ech, tak w mediach greckich cały czas mówią o złej trójce, która jest odpowiedzialna za złą sytuację gospodarczą Grecji.
Nie prawda. Grecję topią sami Grecy. Ukrywanie dochodów, zaciąganie kredytów, których nie jest się w stanie spłacić, to przyczyny recesji. W statystykach nikt Ci nie napisze, że Greccy właściciele mieszkań wynajmują je bez podpisania umów, bo boją się Urzędu Podatkowego. Nowobogaccy na Kifissi kombinują jak mogą, aby nikt nie mógł sprawdzić ich dokładnych dochodów. Za własne "cwaniakowanie" oskarżają innych, strajkują miesiącami, bo ktoś im odebrał 14 pensję...


Ale to offtopic.

Co do junty to mogę tylko powiedzieć jedno. W Grecji wykorzystuje się szkoły do propagandy lewicowej, gdzie na lekcji literatury w liceach, przedstawia się opowiadania napisane w latach 1965-1974, o tym jak przeprowadzano łapanki i o tym jak rząd był faszystowską dyktaturą. Niestety nie spotkałem się ani razu, powtarzam ani razu z tekstem, czy też opowiadaniem przedstawiającym sytuację w Grecji okiem oficerów, którzy przeprowadzili zamach stanu.


Sagittarius_Rex
*




W tematach gospodarki, zapraszam na forumu Salon24, znajdź "dimkoa", tam Ci chętnie wyjaśnię (albo ty mnie) o Grecji dziś. Przedtem poczytaj notki, gdyż od końca czerwca notuję wydrzenia i sytuacje i tam je zamieszczam. M.in. by nie powatarzać się do paru przyjaciół po kolei, którym relację musiałbym zdawać smile.gif

A teraz o chuncie:
100% ich bredni, na które zdobywali się pytani oficjalnie, znajdziesz w youtube, pod hasłem "procesy chunty". Dziesiątki godzin ich "wypowiedzi", oraz pytań sądu i znów "odpowiedzi" na te pytania. Jedni bredzą, jak Papadopoulos, przy którym Wojciech J. byłby to sam Juliusz Słowacki, inni przepięknie składnym językiem, godzinami uciekają od pytań sądu w niebieskie migdały... Niczego do powiedzenia na swą obronę nie mają - sprawa była oczywista, nie było żadnego spisku przeciw demokracji, to oni go wywołali, gdyż ich opcja polityczna przegrałaby wybory, za kilka dni. I Grecja zaczęłaby stawać się prawdziwą demokracją. Jaką stawała się już powoli, za premiera Papandreou I, przy jego poprzednich rządach.

Zamach stanu wszedł tak łatwo, gdyż wszyscy (w wojsku także) sądzili, że jest to królewski zamach stanu, którego owszem, oczekiwano. Tylko kilku generałów wiedziało, że nie królewski, a paru stukniętych faszystów-pułkowników. Cieszyli się (generałowie), że to nie ich będzie odpowiedzialność. Król najpierw akceptował zamach (zatwierdził), gdy zorientował się co to są za zbrodniarze, próbował potem interweniować, pewnie wiesz... nie udało się, zwiał. Gdyż rozumiał, że inaczej zostanie kiedyś powieszony, po legalnym wyroku, za zdradę stanu.

Zauważ, że we wzorowo praworządnie i jawnie prowadzonym procesie, oskarzony nie dostanie "za dobre chęci" 7-krotnego wyroku śmierci. Nic na to nie poradzę, że nikt ich nie drukuje. Jest wolny rynek, może każdy, widać brak zapotrzebowania. W youtube są po grecku, gdyż nikomu nie chciało się tego tłumaczyć na angielski. Śmieci się nie tłumaczy.

Ten post był edytowany przez dim: 13/10/2011, 14:13
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
Sagittarius_Rex
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 116
Nr użytkownika: 66.394

 
 
post 13/10/2011, 14:10 Quote Post


QUOTE
A teraz o chuncie:
100% ich bredni, ale to 100,00%, jest w youtube, pod hasłem "procesy chunty". Dziesiątki godzin ich "wypowiedzi", oraz pytań sądu i znów "odpowiedzi" na te pytania. Jedni bredzą, jak Papadopoulos (Wojciech J. to przy nim Juliusz Słowacki), inni przepięknie składnym językiem, godzinami uciekają od tematu i pytania w niebieskie migdały... Nikt na temat, o którym niczego do powiedzenia na swą obronę nie mają - sprawa była oczywista. Za nic nie dostaje się w legalnym sądzie 7-krotnego wyroku śmierci. Nic na to nie poradzę, że jest wolny rynek i żaden (prawie) Grek nie wyda forsy na książkę, spisującą te smutne kawałki.

Ale zawsze możesz to przetłumaczyć i wydać Ty, tylko czy ktoś kupi ?



Ja pisałem wyraźnie o szkole greckiej, a nie o książkach w księgarniach. Szkołę powinien cechować obiektywizm, a nie propaganda( niezależnie czy lewicowa, czy prawicowa). Jeśli na lekcji literatury omawiany jest tekst spisany przez osobę, która bała się czy też ucierpiała przez zamachowców, to czemu nie podaje się też wersji zamachowców?

Pakuje się wszystkim lewicowe poglądy, ale kiedy dzieciaki przesiąknięte tą lewą ideologią wychodzą na ulice, to leje się je w iście faszystowski sposób. Zależy mi na obiektywizmie.


Sagittarius_Rex
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
dim
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 473
Nr użytkownika: 58.772

Dimitris K.
Stopień akademicki: cos... studiowal...
Zawód: wolny nie-najmita
 
 
post 13/10/2011, 14:17 Quote Post

sorry, ale nie mam (w tym momencie) czasu. To bzdura z lewicowością. Popatrz w wyborach: 40% centro-lewica, 40% centro-prawica (w programach nie różniące się od siebie kompletnie niczym, prócz pochodzenia większej części dziadków elektoratu), obie skrajnie populistyczne, Kilkanaście procent lewica, ok. 6 procent rzeczywista prawica, plus jakieś tam... kawałki czegoś, 0,6% łącznie wszsytkich zakładów psychiatrycznych, wszystkich razem: rewolucyjnych komunistów, swastykowych faszystów, slavo-macedońskich rewizjonistów (choć słowiańskojęzycznej z domu ludności jest ok. 200 tysięcy, ta wcale na nich nie głosuje, poza wyborami władz gminnych). Najnormalniejsze odbicie krzywej prawdopodobieństwa.

Co innego, że Grecy, w państwowych szkołach i tych na tańszych prywatnych kursach, wychowani są na KRETYNÓW społecznych.
Ale to nie jest lewicowe wychowanie. Lewicowe mieliśmy w PRL i było ono znacznie lepsze, często lepsze od zachodniego.
A tu jest wychowawnie cieląt i owiec do łatwego strzyżenia i okradania.


Strajki
są sterowane. Ich żądania odwracają uwagę od jakiejkolwiek ideologii reformy kraju. Mało kto słyszał w ogóle o takiej.
Oraz straje niemal wyłącznie sektor publiczny, prywatny ułamkowo kidykolwiek i niezmiernie rzadko.



Naciągasz mnie tutaj na politykę, moderator wytnie i przywali nam punkty karne I BĘDZIE MIAŁ RACJĘ !
więc zapraszam do S-24.

Ten post był edytowany przez dim: 13/10/2011, 14:23
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

13 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej