Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Niepełnoletni w Armi USA
     
rasterus
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.627
Nr użytkownika: 89.006

 
 
post 29/03/2015, 16:24 Quote Post

Podczas lektury o desancie pod Inchon natrafiłem na informację, że na skutek protestów przesunięto na tyły ok. 500 17-latków. 500 osób to nie jest może dużo, ale nie można tego określić już jako pojedyncze przypadki, tym bardziej, że dotyczyło tylko sił mających walczyć w Korei. Dlaczego w wojsku znaleźli się niepełnoletni? Kwestia poboru rocznikowego, ochotnicy?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.839
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 30/03/2015, 9:00 Quote Post

Gdyby to był pobór rocznikowy to powinno być ich więcej niż tylko 500. Zresztą po co sięgać aż po takie roczniki? To musieli być ochotnicy, tu zasady kolejnych systemów Selective Service: http://en.wikipedia.org/wiki/Selective_Service_System
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
rasterus
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.627
Nr użytkownika: 89.006

 
 
post 30/03/2015, 20:46 Quote Post

Doczytałem, że te 500 dotyczyło tylko 1 Dywizji Piechoty Morskiej. Był to wrzesień, więc statystycznie tego rocznika powinno być ok. 1500 osób. Cała dywizja po uzupełnieniach liczyła 19500 żołnierzy i oficerów. Sporą część uzupełnień stanowili rezerwiści, którzy mieli doświadczenia bojowe z okresu DWŚ (75% rezerwistów).

Wg podanej strony pobór dotyczył wtedy osób, które ukończyły 19 lat. Całe siły zbrojne USA miały w momencie rozpoczęcia wojny koreańskiej ok. 615 tys. etatów, a było ok. 593 tys. personelu. Sama 1 DPM była mocno skadrowana, stan liczebny to 5400 personelu, w ciągu miesiąca została uzupełniona i skierowana do walki.

Nadal nie wiem skąd się tam wziął taki tłum małolatów.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej