Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
67 Strony « < 50 51 52 53 54 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Seriale, Jakie seriale oglądają użytkownicy
     
gregski
 

Pirat of the Carribean
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.067
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO
 
 
post 6/08/2019, 18:07 Quote Post

QUOTE(Eamr @ 5/08/2019, 16:12)
A co konkretnie niepoprawnego politycznie zauważyłeś?
*


A pare rzeczy!

Po pierwsze tam wogole nie ma kolorowych ludzi! Sami biali. Strasznie to rasistowskie. Wystarczylo wstawic kilku czarnych wojownikow paru mulatow wsrod kleru i juz byloby bardziej poprawne politycznie. Alfred tez moglby byc taki troche bardziej bezowy, albo chociaz ozeniony z jakas ksiezniczka pochodzenia azjatyckiego. Z Indii na przyklad, albo z Pakistanu.

Druga sprawa to brak zainteresowania tematyka LBGT!
Nic!
Kompletne zero!
Wszyscy obrzydliwie heteroseksualni!
A przeciez ze trzy, cztery sceny seksu lesbijskiego wystarczylyby by zmniejszyc znaczaco homofobiczna wymowe tego filmu.

Trzecia sprawa to klerykalizm posuniety wrecz do obrzydliwosci.
Ksieza i zakonnicy sa praktycznie wszedzie i niestety zwykle sa pozytywnymi postaciami. Przez to wymowa filmu jest bardzo jednostronna nie uwzgledniajaca nowoczesnych trendow.

Czwarta sprawa to zupelnie skandaliczny spowob w jaki pokazano emigrantow z Danii. Nie baczac na fakt, ze przybyli oni do Brytanii z powodow ekonomicznych przedstawia sie ich w bardzo niekorzystnym swietle. Mimo iz nie mogli sie oni utrzymac w swojej ojczyznie z powodow srodowiskowych i musieli szukac innego miejsca do zamieszkania to nie zostali przyjeci ze zrozumieniem. Nieporozumienia wynikajace z roznic kulturowych wziely gore nad humanizmem i duchem zrozumienia. Przeto zamiast powitac przybyszow z otwartymi rekoma eskalowano konflikty i zamykano przed nimi granice nie baczac na prawo kazdego czlowieka do swobody przemieszczania sie.

Powiem tak.
Zniesmaczyl mnie ten serial!
 
User is offline  PMMini Profile Post #766

     
Eamr
 

Bojowa Gęś Wizygocka z Setidavy
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.636
Nr użytkownika: 39.134

 
 
post 6/08/2019, 19:57 Quote Post

No widzisz, The last kingdom stoi w poprzek tezie że politycznie niepoprawny scenariusz nie ma szans na produkcję. tongue.gif

Ale mogę Cię zapewnić, że A very english scandal jest bardzo poprawny politycznie i wielce ucieszny. Zresztą reżyserował Stephen Frears, ten od Niebezpiecznych związków i Pani Henderson.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #767

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.979
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 12/08/2019, 10:44 Quote Post

Na Amazonie pojawili się "The Boys" na podstawie antybohaterskiego komiksu Gartha Ennisa.

Bardzo, bardzo udane. Kinowe uniwersum DC się samozaorało "realistycznym" podejściem Snyder'a do klasycznych bohaterów, zamiast pozostawić ich dekonstrukcję właśnie takim produkcjom.
 
User is offline  PMMini Profile Post #768

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.257
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 30/08/2019, 21:33 Quote Post

The Boys - zapisane wink.gif

A ja wróciłem do Expance https://www.youtube.com/watch?v=WeCdqbZqHac No tak, drugi sezon jest o poziom lepszy od pierwszego. Szkoda tylko że tak szybko znika Miller, ale patrząc co tam się dzieje na Wenus, jestem pewien że powróci (w tej czy innej formie) do serialu. Oczywiście dało się wypatrzyć kilka wpadek logicznych (np. ucieczka ot tak z ambasady strzeżonej wszystkim co Mars wymyślił bo na skraju wojny), jak i szybkie scenariuszowe dorzucenie informacji o zabraniu protomolekuły z Nubisa przy ucieczce z Erosa (jakoś tak ważnej sceny brakło w finalnej części sezonu pierwszego ). Faktem jest, że tempo przyspiesza choć niestety gubi po drodze ważne wątki, bo kolejne przygody gonią. A to nie wiemy co się stało z tym ogromnym (ponoć największym w historii ludzkości) statkiem Mormonów gdy nie trafił w Erosa. Nie trafił? No to już nieważny rolleyes.gif Rakiety... przepraszam - torpedy z ładunkami nuklearnymi (o ile pamiętam 1/3 arsenału) ziemian zostały częściowo utracone? No nic, zapomnijmy o nich. A przynajmniej przywódcy ziemian (w odróżnieniu od pasiarzy) już więcej się nimi nie interesowali. Jak mówiłem, jest całkiem dobrze, choć ciągle tu i tam lepiej nie myśleć nad scenariuszem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #769

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.257
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 7/09/2019, 0:17 Quote Post

Nieścisłości oczywiście są, ale serial robi ogromne wrażenie. Czarnobyl

https://www.youtube.com/watch?v=s9APLXM9Ei8

user posted image

 
User is offline  PMMini Profile Post #770

     
dd100
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 591
Nr użytkownika: 73.323

 
 
post 13/09/2019, 19:59 Quote Post

"Czarnobyl" naprawdę robi duże wrażenie, ale najbardziej zaskoczyła mnie osoba reżysera wink.gif - niejaki Stakka Bo.
 
User is offline  PMMini Profile Post #771

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 13/09/2019, 22:11 Quote Post

Netflix wprowadził niedawno dwie ciekawe serie:
The Dark Crystal: Age of Resistance-prequel The Dark Crystal z 1982 roku autorstwa Jima Hensona, i Franka Oza.
https://www.youtube.com/watch?v=a3_owZfYVR8
oraz
The Spy, serial szpiegowski oparty na faktach( https://en.wikipedia.org/wiki/Eli_Cohen ), w roli tytułowej Sacha Baron Cohen
https://www.youtube.com/watch?v=5UijUOy0MmE
 
User is offline  PMMini Profile Post #772

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.257
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 2/10/2019, 16:45 Quote Post

The Boys obejrzany, wszyscy którzy namawiali mnie na ten serial mieli w zupełności rację. Gorąco polecam cool.gif

https://www.youtube.com/watch?v=-iOi1f2CEcQ
 
User is offline  PMMini Profile Post #773

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.979
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 25/10/2019, 10:56 Quote Post

Obejrzany duński miniserial "1864" - o (nomen omen) Wojnie Duńskiej (a nie o naszym powstaniu czy Wojnie Secesyjnej).

Ładne toto. Niektóre ujęcia są żywcem wzięte z malarstwa batalistycznego (polecam scenę z kontratakiem 8 Brygady pod Dybbøl), do tego bardzo dobra gra kluczowych postaci historycznych dramatu (Bismarck, Moltke, Wagner). Wątek główny (chłopaki, dziewczyna, wojna) jak wątek, ale nie dla niego ten serial warto zobaczyć.

Ten post był edytowany przez Baszybuzuk: 25/10/2019, 11:08
 
User is offline  PMMini Profile Post #774

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.257
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 2/11/2019, 15:36 Quote Post

3 sezon Expance obejrzany https://www.youtube.com/watch?v=MowKgO0IeyU . Odpowiedzi są, nowych pytań jeszcze więcej. Co prawda chyba już nie zostanę piewcą serialu, jednak czekam na sezon 4. Co do jego zwiastunu. Naomi było lepiej w starej fryzurze wink.gif https://www.youtube.com/watch?v=RR91DGTgWbY
 
User is offline  PMMini Profile Post #775

     
dd100
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 591
Nr użytkownika: 73.323

 
 
post 3/11/2019, 0:03 Quote Post

Ja za to jestem po czwartym, i niestety już ostatnim, sezonie "Preachera". "Ryje mózg" chyba jeszcze bardziej niż wcześniejsze sezony. Wszystkie świętości zostały zbrukane do cna. Jak ktoś chce wiedzieć dlaczego Bóg wybił dinozaury to się dowie tongue.gif (aby nie było - ostrzegałem wink.gif). Dla tych co nie znają tego serialu, to jest oparty na podstawie komiksu Gartha Ennisa (tego samego od "The Boys").

Teraz na tapecie ląduje piąty sezon "Peaky Blinders", a w kolejce czekają kolejne sezony "Dom z papieru" i "Killjoys".

PS. Niedawno obejrzałem też "The Crown". Żona prosiła, abyśmy obejrzeli wspólnie (jej przyjaciółki bardzo zachwalały). Nie powiem, serial przyjemnie się ogląda, ale tak jak mnie usypiał wink.gif, 20 minut i prawie zawsze spałem. biggrin.gif

Ten post był edytowany przez dd100: 3/11/2019, 0:10
 
User is offline  PMMini Profile Post #776

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.257
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 25/11/2019, 12:14 Quote Post

Ciekawa propozycja https://naekranie.pl/seriale/hernan
 
User is offline  PMMini Profile Post #777

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 25/11/2019, 16:20 Quote Post

QUOTE(Gajusz Mariusz TW @ 25/11/2019, 13:14)

Zapowiada sie wspaniale, na jakiej platformie będzie dostępne?
 
User is offline  PMMini Profile Post #778

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.257
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 25/11/2019, 16:46 Quote Post

https://naekranie.pl/aktualnosci/hernan-zwi...1#?&gid=1&pid=5

QUOTE
Na razie nie wiadomo, czy lub kiedy serial trafi do Polski.
 
User is offline  PMMini Profile Post #779

     
Zamorano
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 342
Nr użytkownika: 139

 
 
post 26/12/2019, 23:22 Quote Post

QUOTE(force @ 25/11/2019, 16:20)
QUOTE(Gajusz Mariusz TW @ 25/11/2019, 13:14)

Zapowiada sie wspaniale, na jakiej platformie będzie dostępne?
*

Na platformie Amazona już jest. Pierwszy odcinek zrobił na mnie duże wrażenie. Generalnie dość ambitna konstrukcja jak na tak drogi serial. Nie jest to opowiadane linearnie. Każdy odcinek to perspektywa innej postaci. Pierwszy odcinek to Malinche/ Dona Marina. Do tego retrospekcje. Mocna rzecz w tym pierwszym odcinku i nie taka oczywista.

Ten post był edytowany przez Zamorano: 26/12/2019, 23:23
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #780

67 Strony « < 50 51 52 53 54 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej