Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
11 Strony « < 8 9 10 11 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Projekty książkowe forumowiczów..., planowane bądź realizowane
     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.322
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 8/11/2018, 21:04 Quote Post

Dla zainteresowanych:

http://www.mkidn.gov.pl/pages/posts/konkur...2019-r-8608.php
 
User is offline  PMMini Profile Post #136

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.883
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 8/11/2018, 21:20 Quote Post

Czyli źle też pamiętałem sumę - 3500 zł brutto, nie netto.
Nie wiem ile tam odpada, ale zapewne minimum 19% podatku.
 
User is offline  PMMini Profile Post #137

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.322
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 8/11/2018, 21:34 Quote Post

Stypendia nie są opodatkowane. Przynajmniej te naukowe. Stąd dziwi mnie nieco to "brutto". smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #138

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.883
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 9/11/2018, 11:42 Quote Post

No to już się nie wtrącam, zostawiam pole lepiej zorientowanym smile.gif.

 
User is offline  PMMini Profile Post #139

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 21/01/2019, 19:51 Quote Post

Drobna aktualizacja planów wydawniczych. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią obecnie siedzę nad monografią o Procarzach balearskich. Praca o Adrianopolu została na razie odłożona. Planuję bowiem, po zakończeniu prac nad pierwszym ze wspomnianych tytułów, zająć się inną epoką niż antyk. Zarówno w ramach odpoczynku, jak i spróbowania swoich sił na innym polu badawczym.

Podobnie sprawa się tyczy, od dawna odwlekanej, Jazdy numidyjskiej. Przy czym tu dochodzi ten powód, że ich los rozsądzi się po ukazaniu się Balearów. Jeżeli zostaną dobrze przyjęci, to postaram się kontynuować opracowywanie kolejnych formacji antyku. Być może będą to właśnie Numidowie albo jacyś inni dawni wojownicy (chodzą mi po głowie dwa nawet fajne pomysły). Konkrety pojawią się gdy kolejny projekt książkowy zostanie ukończony.

Sygnowany projekt biografii o Konstantynie został zawieszony. Po rozmowie z pewnym znajomym akademikiem sądzę, że znajdzie się ktoś inny kto podejmie się tego przedsięwzięcia.

Pozdrawiam,
DW

Ten post był edytowany przez Damian W.: 22/01/2019, 15:18
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #140

     
KLAssurbanipal
 

Unregistered

 
 
post 24/01/2019, 0:01 Quote Post

Jeśli chodzi o mnie to jestem zainteresowany zarówno Balearczykami i Numidyjczykami, a także każdą inną formacją z antyku.
Kibicuję projektowi balearskiemu, żebyś miał możliwość tworzyć kolejne tego typu publikacje. wink.gif
Sądzę, że jednostki istniejące gdzieś w świadomości ludzi dzięki popkulturze, a nie mające polskich monografii np. Święty Zastęp, Nieśmiertelni na pewno jednostki "sprzedadzą".
 
Post #141

     
Lord Mich
 

Capitaine
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.516
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)
 
 
post 24/01/2019, 14:54 Quote Post

Ta Jazda numidyjska i Procarze będzie w formie ospreyu?

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #142

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 24/01/2019, 15:49 Quote Post

QUOTE(KLAssurbanipal @ 24/01/2019, 1:01)
Jeśli chodzi o mnie to jestem zainteresowany zarówno Balearczykami i Numidyjczykami, a także każdą inną formacją z antyku.
Kibicuję projektowi balearskiemu, żebyś miał możliwość tworzyć kolejne tego typu publikacje. wink.gif
Sądzę, że jednostki istniejące gdzieś w świadomości ludzi dzięki popkulturze, a nie mające polskich monografii np. Święty Zastęp, Nieśmiertelni na pewno jednostki "sprzedadzą".
*



Miło, dziękuję za zainteresowanie. To proszę Kolegę, aby zebrał jeszcze tak z 200-300 osób wink.gif Pomimo tego, że wojny punickie mają grono swoich miłośników, to wątpię, aby zainteresowanie przekroczyło (chociaż chciałbym się mylić) wskazaną liczbę. Tematyka jest egzotyczna, ryzykowna i okaże się czy istnieje sens cyklu takich publikacji.

Dziękuję. Zapewniam, że zostanie ukończony w swoim czasie. Po tym zacznie się 'zabawa' ze znalezieniem wydawcy, który zaryzykuje w wydanie książki.

Co do wspomnianych "Nieśmierelnych" i Świętego Zastępu. Planuję raczej skupić na formacjach z zachodniej części Morza Śródziemnego. Myślę, że przynajmniej w jednym przypadku każdy o nich słyszał wink.gif

Przy czym, po głowie, chodzą mi 1-2 jednostki ze świata greckiego. Wydaje mi się, że dosyć znane, ale mogę się mylić. W kwestii krain Wschodu, to szczerze powiedziawszy, to nawet się nie zastanawiałem, aby coś stamtąd ruszyć.

Tak na marginesie. Jeżeli Most zostanie uznany chociaż za przyzwoitą pracę. Jako debiutant na więcej nie liczę, jestem bowiem świadomy niedoskonałości własnego opracowania i każda merytoryczna uwaga, która pomoże mi ulepszyć własny warsztat i kolejne monografie są mile widziane smile.gif To, o ile starczy czasu i chęci, będzie rozwijany cykl o bitwach późnego antyku. Na razie planowane są trzy tytuły. Jednym z nich będzie wspomniany już parokrotnie Adrianopol, który jest już dosyć rozpoczęty, ale musi swoje odczekać. Ostatnia część 'trylogii' zostanie ujawniona po ukazaniu się 'środka'.

Po tym się zobaczy. Liczę na zainteresowanie nie tylko tutejszego środowiska, ale również całego rodzimego społeczeństwa wink.gif Bo nie tworzy się dla samego siebie wink.gif

QUOTE(Lord Mich @ 24/01/2019, 15:54)
Ta Jazda numidyjska i Procarze będzie w formie ospreyu?

Pozdrawiam!
*



'Osprey' to raczej nie będzie wink.gif Będą przypisy i niewiele map (jeżeli w ogóle). Trudno mi też powiedzieć, jak wyjdzie z ilustracjami. Przede wszystkim nie mam skończonej książki wink.gif Więc te kwestie zostawiam na sam koniec. W kwestii Jazdy wypowiedziałem się wyżej wink.gif

Chyba, że rozmawiamy o objętości? To myślę, że uda się osiągnąć (uwzględniając oczywiście wszystkie elementy danej książki - mapy, ilustracje, przypisy i bibliografię) poziom tomików serii Campaign - 96 stron. Na Warriora jest już bowiem trochę 'za duża' wink.gif

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #143

     
Lord Mich
 

Capitaine
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.516
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)
 
 
post 24/01/2019, 15:51 Quote Post

Chodziło mi właśnie o objętość i ewentualne grafiki/zdjęcia oporządzenia.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #144

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 24/01/2019, 15:56 Quote Post

QUOTE(Lord Mich @ 24/01/2019, 16:51)
Chodziło mi właśnie o objętość i ewentualne grafiki/zdjęcia oporządzenia.

Pozdrawiam!
*



Rozumiem. Będę się starał, aby zdjęcia się pojawiły. Mapy również. Na dzień dzisiejszy są to jednak sprawy trzeciorzędne. Bo trzeba skończyć sam maszynopis.

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #145

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.290
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 24/01/2019, 16:07 Quote Post

Most kupię na tegorocznych Targach, jak będę miał wiedzę że mimo wszystko Muzeum WL się nie wystawia (ponoć co dwa lata), to wcześniej. Na procarzy także jestem chętny, byłoby miło gdyby choć jedna kolorowa sylwetka tytułowego bohatera pojawiła się. Mapy - tu aż się prosi by na jednej z nich zaznaczyć miejsca w których ich obecność na polach bitew była wspomniana przez starożytnych.
 
User is offline  PMMini Profile Post #146

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 24/01/2019, 16:30 Quote Post

QUOTE(Gajusz Mariusz TW @ 24/01/2019, 17:07)
Most kupię na tegorocznych Targach, jak będę miał wiedzę że mimo wszystko Muzeum WL się nie wystawia (ponoć co dwa lata), to wcześniej. Na procarzy także jestem chętny, byłoby miło gdyby choć jedna kolorowa sylwetka tytułowego bohatera pojawiła się. Mapy - tu aż się prosi by na jednej z nich zaznaczyć miejsca w których ich obecność na polach bitew była wspomniana przez starożytnych.
*



To sobie Kolega jeszcze poczeka wink.gif Okaże się w tym roku. Co do planszy. Jak ktoś wyłoży kilkaset zł. na rysownika, to nie ma sprawy. Co zaś do mapy. To muszę uczciwie przyznać, że ów pomysł mam zamiar 'zapożyczyć' z wykorzystanych publikacji hiszpańskojęzycznych (m.in. tekstu V. Guerrero, El Mercenario balear: (Una aproximación a su problemática socioeconomic), Maine, 1, 1980, s. 39), w których zamieszczono takowe mapy.

Dla przykładu jedna znaleziona (na szybko) w sieci: https://i.pinimg.com/originals/36/c5/39/36c...bbcf981cf64.jpg

Pozdrawiam,
DW

Ten post był edytowany przez Damian W.: 24/01/2019, 16:40
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #147

     
Eamr
 

Bojowa Gęś Wizygocka z Setidavy
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.636
Nr użytkownika: 39.134

 
 
post 24/01/2019, 20:29 Quote Post

@ Damian

Adrianopol zechcę na pewno. 2 pozostałe bitwy zapewne też, chyba że wybrałeś jakieś szalenie egzotyczne smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #148

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 25/01/2019, 9:30 Quote Post

QUOTE(Eamr @ 24/01/2019, 21:29)
@ Damian

Adrianopol zechcę na pewno. 2 pozostałe bitwy zapewne też, chyba że wybrałeś jakieś szalenie egzotyczne smile.gif
*



Zapewniam, że nie będą to konflikty królestw majańskich wink.gif Czy innych państw spoza Europy. Bitwy będą dotyczyły dziejów cesarstwa rzymskiego.

Skoro jesteśmy przy egzotyce i starożytności. Marzy mi się kiedyś napisać opracowanie poświęcone chińskiej "wojnie stuletniej".

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #149

     
Eamr
 

Bojowa Gęś Wizygocka z Setidavy
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.636
Nr użytkownika: 39.134

 
 
post 25/01/2019, 17:28 Quote Post

A jest szansa, byś uchylił rąbka tajemnicy co do tych bitew? Może nie tak, żebym od razu odgadła, które zamierzasz brać na warsztat, ale mogła mieć pewne podejrzenia? smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #150

11 Strony « < 8 9 10 11 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej