Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
15 Strony « < 13 14 15 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wznowienia w serii HB, oficjalny wątek, propozycje, dyskusje
     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.847
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 11/09/2018, 22:01 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 11/09/2018, 14:41)
QUOTE(Lord Mich @ 7/09/2018, 12:11)
Byłem u Pana redaktora Brodeckiego i o wznowieniach decyduje dział marketingu. Sam w tej materii się nie orientuje, nie wykluczone że coś będzie w tym roku.

Pozdrawiam!
*



Nie od dziś wiadomo, że dział marketingu tej oficyny, to największa zagadka ludzkości. Przynajmniej w kwestii zastosowanych metod wyboru wink.gif

Pozdrawiam,
DW
*


A co wg Ciebie Damianie jest z nim nie tak smile.gif?

QUOTE
No i ja liczyłem na trochę inne wiadomości.

Tytusie, zerknij na swoją listę - np. 3. Magnezja - przecież autor wydaje właśnie w innej firmie, czy Bellona ma w ogóle prawa do wznowienia?
Dwa stare HB-eki tak samo - jak wygląda kwestia praw?

Zresztą podobno "niewykluczone że coś będzie w tym roku", może coś akurat wink.gif.
 
User is offline  PMMini Profile Post #211

     
TytusPullo
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 516
Nr użytkownika: 98.752

£ukasz
Zawód: urzêdnik
 
 
post 12/09/2018, 9:04 Quote Post

Nie do końca o to mi chodziło Wysoki
w HB-ekach siedzę od 4 lat, mam stare wydania i najnowsze, w swojej kolekcji posiadam ich około 150. I jak tak patrzę na to co się dzieje, to zauważam że chyba ktoś tu próbuje zarżnąć "kurę znoszącą ...". Co do wznowień to nie wydaje mi się żeby był to aż taki problem. Tu chyba rozbija się o ilość, bo nie ukrywajmy że nowych czytelników książek historycznych na pewno nie przybywa w "zastraszającym tempie" a wydrukować pewnie potrzeba ileś tam tysięcy egzemplarzy i jeszcze je sprzedać by koszty się zwróciły to już wyzwanie. No i tu pole do popisu ma dział marketingu rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #212

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.320
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 12/09/2018, 9:33 Quote Post

QUOTE(TytusPullo @ 12/09/2018, 9:04)
Nie do końca o to mi chodziło Wysoki
w HB-ekach siedzę od 4 lat, mam stare wydania i najnowsze, w swojej kolekcji posiadam ich około 150. I jak tak patrzę na to co się dzieje, to zauważam że chyba ktoś tu próbuje zarżnąć "kurę znoszącą ...". Co do wznowień to nie wydaje mi się żeby był to aż taki problem. Tu chyba rozbija się o ilość, bo nie ukrywajmy że nowych czytelników książek historycznych na pewno nie przybywa w "zastraszającym tempie" a wydrukować pewnie potrzeba ileś tam tysięcy egzemplarzy i jeszcze je sprzedać by koszty się zwróciły to już wyzwanie. No i tu pole do popisu ma dział marketingu  rolleyes.gif
*


Problemem Tytusie są umowy z autorami i ich zgody na ewentualny dodruk.
Ja przykładowo zgodziłem się trzykrotnie na zwiększenie nakładu (wyjście poza pułap 4000 sztuk), ale wiem, że nie wszyscy są tacy chętni. Powody są różne i tutaj należałoby mieć prędzej pretensje do samych autorów, bo wiem, że Bellona występowała wielokrotnie z inicjatywą wznowień starych i trudno dostępnych pozycji, ale dostała zdecydowanie negatywny feedback: "A bo nie jestem zadowolony z pracy sprzed 10 lat", "a bo planuję drugie wydanie za kilka lat", "a bo generalnie nie będę miał z tego specjalnie korzyści, więc w sumie po co".

Z pewnością wydawnictwo nie złamie warunków umowy dla lepszej sprzedaży wśród oczekujących czytelników. Koszty związane z ewentualną przegraną sprawą sądową, jak również straty wizerunkowe sprawiają, że jest to kompletnie nieopłacalne, no i przede wszystkim nieetyczne przedsięwzięcie.

Wznowienia w serii HB będą planowane w ramach możliwości, zgodnie z wolą samego autora, a także uwzględniając oczekiwania czytelników. Nie zawsze będą to decyzje zgodne z tym, co proponuje się na forum, ale na pewno wiele takich propozycji jest w fazie realizacji.
 
User is offline  PMMini Profile Post #213

     
Krzysztof M.
 

poilu
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.513
Nr użytkownika: 19.359

Stopień akademicki: ++++
Zawód: ++++
 
 
post 12/09/2018, 9:38 Quote Post

QUOTE
w HB-ekach siedzę od 4 lat, mam stare wydania i najnowsze, w swojej kolekcji posiadam ich około 150. I jak tak patrzę na to co się dzieje, to zauważam że chyba ktoś tu próbuje zarżnąć "kurę znoszącą ...".


Ja siedzę ćwierć wieku i uważam, że dramatyzujesz wink.gif
Habeki były lepsze gorsze od czasów prl-u, prognozy o upadku serii pojawiały się już nie raz. Zawsze byli entuzjaści, krytycy i niezadowoleni.
 
User is offline  PMMini Profile Post #214

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.320
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 12/09/2018, 9:51 Quote Post

Przypominam, że jest odpowiedni wątek o poziomie serii HB na przestrzeni lat: http://www.historycy.org/index.php?showtopic=174887
 
User is offline  PMMini Profile Post #215

     
Mazin82
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 695
Nr użytkownika: 97.151

Morten Zimsi
 
 
post 22/05/2019, 12:42 Quote Post

Czy mi sie wydaje czy wyjatkowo w tym roku nie ukazalo sie jeszcze zadne wznowienie, ani takiego nawet jeszcze nie zapowiedziano?
 
User is offline  PMMini Profile Post #216

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.320
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 22/05/2019, 12:54 Quote Post

Nie zapowiedziano jeszcze żadnego wznowienia i póki co w planach nie ma nic takiego. wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #217

     
Mazin82
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 695
Nr użytkownika: 97.151

Morten Zimsi
 
 
post 22/05/2019, 12:57 Quote Post

Chyba juz dawno nie bylo takiej sytuacji, co? smile.gif Czy to norma? Jakos mam wrazenie po prostu jakby poprzednie lata obfitowaly w nie rokrocznie wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #218

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.320
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 22/05/2019, 13:10 Quote Post

Jest dużo nowych pozycji, rynek jest nasycony przynajmniej do końca wakacji. Co będzie później, zobaczymy... wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #219

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.257
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 24/07/2019, 22:12 Quote Post

Na Grupie jest informacja iż ponoć pojawiło się IV wydanie Bzury 1939. W księgarniach internetowych widzę tylko III z 2013. Do jutra sprawa powinna być wyjaśniona przez autora wieści.
 
User is offline  PMMini Profile Post #220

     
TytusPullo
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 516
Nr użytkownika: 98.752

£ukasz
Zawód: urzêdnik
 
 
post 12/08/2019, 7:28 Quote Post

Wczoraj w świecie książki zamówiłem Cudnów i Vilcabambe, pozycje już dawno nie wznawiane, jak komuś brakuje w jego "biblioteczce" to okazja aby uzupełnić.
 
User is offline  PMMini Profile Post #221

15 Strony « < 13 14 15 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej