Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Progi punktowe na prawo UAM (Poznan), Temat kontynuowany od 2008
     
dexterro
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 255
Nr użytkownika: 79.061

dexter
 
 
post 13/07/2013, 21:08 Quote Post

QUOTE(PatrycjaD @ 13/07/2013, 18:16)
Ja jeszcze zastanawiam się nad analityką gospodarczą na UE we Wrocławiu ponieważ uwielbiam Wrocław i jest to równie dobry kierunek.
*



Raczej sto razy lepszy, a nie równie dobry wink.gif

Tak w ogóle to szuka ktoś ogarnięty mieszkania w Poznaniu? Bo chyba jednak zdecyduję się na prawo, najwyżej przegram życie wink.gif prawdopodobnie będę tam we wtorek żeby złożyć dokumenty jak coś.

Ten post był edytowany przez dexterro: 13/07/2013, 21:55
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
PatrycjaD
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 42
Nr użytkownika: 82.982

Patrycja Deredas
Stopień akademicki: Uczen
Zawód: uczen
 
 
post 13/07/2013, 22:25 Quote Post

Dlatego daje sobie czas do namysłu i składam na obie uczelnie.
We wtorek będę w Łodzi, ktoś też składa dokumenty w tym terminie?
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Raviel
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Nr użytkownika: 74.317

Orfeusz Baj
Zawód: Student
 
 
post 13/07/2013, 23:31 Quote Post

QUOTE(dexterro @ 13/07/2013, 21:08)
QUOTE(PatrycjaD @ 13/07/2013, 18:16)
Ja jeszcze zastanawiam się nad analityką gospodarczą na UE we Wrocławiu ponieważ uwielbiam Wrocław i jest to równie dobry kierunek.
*



Raczej sto razy lepszy, a nie równie dobry wink.gif

Tak w ogóle to szuka ktoś ogarnięty mieszkania w Poznaniu? Bo chyba jednak zdecyduję się na prawo, najwyżej przegram życie wink.gif prawdopodobnie będę tam we wtorek żeby złożyć dokumenty jak coś.
*



No AG to dość rozwijające studia - uczysz się analitycznego myślenia oraz ekonomii/finansów/rachunkowości, także trochę z prawa i informatyki.
Miejsc pracy po tym jest perdyliard, a absolwentów mało bo limity są na 60 osób.
No i była przez 2 lata zamawiana, w tym roku już chyba nie, ale umowy z pracodawcami są wiążące.

Z 2 strony jeśli ktoś bardzo chce być prawnikiem, to sugerowałbym nastawić się na prawo podatkowe, ewentualnie jakieś specyficzne prawa np. energetyka - inaczej obudzi się z ręką w nocniku.
MSZ też ciekawy temat, ale to 2 języki trzeba znać perfect.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
RT_NR
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 367
Nr użytkownika: 68.435

Zawód: Student WPIA UŚ
 
 
post 14/07/2013, 0:03 Quote Post

QUOTE
Z 2 strony jeśli ktoś bardzo chce być prawnikiem, to sugerowałbym nastawić się na prawo podatkowe, ewentualnie jakieś specyficzne prawa np. energetyka - inaczej obudzi się z ręką w nocniku.


A czy prawo to tylko zawody prawnicze? Co z mundurówką? Szczególnie teraz jak liczba wakatów wzrasta, bo wielu mundurowych odchodzi, a zainteresowanie troszkę mniejsze, ze względu na gorsze (lecz mimo wszystko dalej bardzo korzystne) kwestie związane z emeryturą. Wiadomo dobry adwokat zarobi więcej, ale emerytura nie wypłacana z ZUS-u i na takim poziomie, że przeciętny zjadacz chleba będzie mógł o takiej pomarzyć. cool.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
PatrycjaD
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 42
Nr użytkownika: 82.982

Patrycja Deredas
Stopień akademicki: Uczen
Zawód: uczen
 
 
post 14/07/2013, 9:58 Quote Post

Zdecydowałam, że idę na prawo. Po roku na UŁ będę starała się przenosić na Uwr jeśli mi się uda to może tam podejmę studia na drugim kierunku właśnie AG.
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
Raviel
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Nr użytkownika: 74.317

Orfeusz Baj
Zawód: Student
 
 
post 14/07/2013, 15:07 Quote Post

QUOTE(PatrycjaD @ 14/07/2013, 9:58)
Zdecydowałam, że idę na prawo. Po roku na UŁ będę starała się przenosić na Uwr jeśli mi się uda to może tam podejmę studia na drugim kierunku właśnie AG.
*



Bez sensu.
Nie wyrobisz i nic z tego nie będzie.
Albo robisz jeden kierunek / branże konkretnie, albo wszystko po łebkach i nic z tego nie ma.

QUOTE
A czy prawo to tylko zawody prawnicze? Co z mundurówką?


A to w mundurówce, pracują tylko ludzie po prawie? rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
RT_NR
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 367
Nr użytkownika: 68.435

Zawód: Student WPIA UŚ
 
 
post 14/07/2013, 15:24 Quote Post

Nie, ale np. w Straży Granicznej absolwenci prawa (jedyny kierunek z ułatwieniami poza prawem, to informatyka) mają skrócony proces rekrutacji. W WSO we Wrocławiu absolwenci prawa mogą iść na studium do ŻW, zaś do policji (choć tą formacją nie jestem zainteresowany, więc nie sprawdzałem szczegółowo) prawo to kierunek dający najwięcej punktów przy rekrutacji. Pomijam inne służby typu ABW, AW, SWW, SKW, gdzie absolwenci prawa również mają większe szanse na zatrudnienie.

Ten post był edytowany przez RT_NR: 14/07/2013, 15:26
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Raviel
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Nr użytkownika: 74.317

Orfeusz Baj
Zawód: Student
 
 
post 14/07/2013, 15:28 Quote Post

Do Straży to nie czasem jakieś bezpieczeństwo wewnętrzne czy narodowe?
Zresztą dunno, nie ogarniam za bardzo mundurówek, ale mój znajomy, który chce pracować w policji ( tak jak jego ojciec ) poszedł na AWF twierdząc, że po tym będzie łatwiej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
RT_NR
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 367
Nr użytkownika: 68.435

Zawód: Student WPIA UŚ
 
 
post 14/07/2013, 15:47 Quote Post

Właśnie sprawdziłem i do SG poszukiwane są osoby po prawie, administracji, informatyce, czy po filologiach. Co ciekawe aplikacje prawnicze są również ważnym elementem, ale to zależy od oddziału. Niemniej bezpieczeństwo wewnętrzne, czy też narodowe nie pojawia się nigdzie.
Zaś jeśli chodzi o policję:
"Osoby z wyższym wykształceniem otrzymują dodatkowe punkty podczas rekrutacji (wyższe prawo, ekonomia, administracja, informatyka - 18 pkt, wykształcenie wyższe inne - 14 pkt, licencjat, inżynier - 12 pkt, średnie - 10 pkt)."
Tak więc po AWF wcale nie będzie miał łatwiej. wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Raviel
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Nr użytkownika: 74.317

Orfeusz Baj
Zawód: Student
 
 
post 14/07/2013, 16:04 Quote Post

AWF - testy sprawnościowe.
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
dexterro
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 255
Nr użytkownika: 79.061

dexter
 
 
post 14/07/2013, 16:28 Quote Post

Co do mundurówek to można jeszcze iść po prawie na studium oficerskie (8,5 miecha bodajże), jeśli jest się sprawnym fizycznie to można tam uderzać - pewność zatrudnienia, drugim Rockefellerem może nie będziesz, ale przy dzisiejszej sytuacji na rynku na pewno nie ma co narzekać no i fajna emeryturka, nawet pomimo nowych przepisów.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
RT_NR
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 367
Nr użytkownika: 68.435

Zawód: Student WPIA UŚ
 
 
post 14/07/2013, 16:45 Quote Post

QUOTE(Raviel @ 14/07/2013, 17:04)
AWF - testy sprawnościowe.
*



Tak, ale ze zdaniem testów osoba sprawna fizycznie problemów nie będzie miała. wink.gif A sprawność fizyczną można sobie wyrobić niekoniecznie na AWF. wink.gif

QUOTE
Co do mundurówek to można jeszcze iść po prawie na studium oficerskie (8,5 miecha bodajże), jeśli jest się sprawnym fizycznie to można tam uderzać - pewność zatrudnienia, drugim Rockefellerem może nie będziesz, ale przy dzisiejszej sytuacji na rynku na pewno nie ma co narzekać no i fajna emeryturka, nawet pomimo nowych przepisów.


To akurat zależy gdzie, bo w WSO po prawie jest chyba tylko roczne studium oficerskie do ŻW. Wiadomo, dobry adwokat zarobi więcej, ale dla niektórych praca w kancelarii jest nudna - mundurówka to dobre wyjście dla tych aktywnych, a i oficer sporo zarobić może. wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
dexterro
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 255
Nr użytkownika: 79.061

dexter
 
 
post 14/07/2013, 16:57 Quote Post

QUOTE(RT_NR @ 14/07/2013, 16:45)
Wiadomo, dobry adwokat zarobi więcej, ale dla niektórych praca w kancelarii jest nudna - mundurówka to dobre wyjście dla tych aktywnych, a i oficer sporo zarobić może. wink.gif
*



Tylko ilu będzie tych 'dobrych adwokatów' przy dzisiejszym zatrzęsieniu na rynku? To raczej marzenie ściętej głowy... już teraz jest niezła lipa, a pamiętaj, że ci, którzy robili aplikację już po otwarciu dopiero zaczną wchodzić na rynek. Naprawdę jeżeli komuś niestraszny wysiłek fizyczny to powinien tam próbować - masz jakąś pewność, że Cię nie wywalą z dnia na dzień, dostajesz już na dzień dobry nienajgorszą pensję (coś około 3k jak dobrze znalazłem, znajdź mi aplikanta, który tyle dostaje), nie robisz za murzyna i sama robota też mniej stresująca.

Ten post był edytowany przez dexterro: 14/07/2013, 16:57
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
RT_NR
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 367
Nr użytkownika: 68.435

Zawód: Student WPIA UŚ
 
 
post 14/07/2013, 17:07 Quote Post

Dlatego idąc na prawo myślę właśnie o mundurówce, nie mam zamiaru brać udziału w wyścigu szczurów. smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
PrawoHelpMe
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 48
Nr użytkownika: 82.960

 
 
post 15/07/2013, 7:27 Quote Post

orientuje sie ktos do ktorej godziny w czwartek do lodzi papiery trzeba dowiezc?
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

3 Strony < 1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej