Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Progi punktowe na prawo UAM (Poznan), Temat kontynuowany od 2008
     
TeaTime
 

Unregistered

 
 
post 6/06/2006, 23:30 Quote Post

Witam smile.gif, chciałbym się was zapytać; po pierwsze czy jest tu ktos z UAMu w Poznaniu ? tongue.gif a jeśli tak to jak wygląda /wyglądała sprawa z przyjęciami, tak mniej więcej ile trzeba pkt smile.gif i z czego smile.gif jestem rocznik 88 tak więc mam jeszcze rok do maturki, ale zastanawiam się czy zdawac tą maturke z historii, i przysiąść w te wakacje. A tak przy okazji to czy to do jakiego liceum chodziłem ma wpływ na to czy mnie przyjmą na studia ? Bo jak naprzykład chodze do Liceum profilowanego tongue.gif a nie ogólniaka/ Chodzi mi oczywiśćie o studia dzienne smile.gif z góry dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam
 
Post #1

     
Baldur
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 9
Nr użytkownika: 12.536

Mateusz
Stopień akademicki: magister
Zawód: prawnik
 
 
post 28/06/2006, 17:02 Quote Post

Ja w tym roku składam papiery na prawo, między innymi na UAM. Nie wiem ile wynosi próg, jeżeli się dowiem to obwieszczę tu tą informację wink.gif. Chciałbym tyklo dodać, że oprócz historii musisz zdawać jeszcze 2 dowolnie wybrane przedmioty, przynajmniej tak było w tym roku. A to czy kończyłeś LO czy profilowane nie powinno mieć większego znaczenia. Decyzja o przyjęciu zapada w oparciu o wyniki z matur.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Monia!!!
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 20.092

Monika Namyslak
Zawód: licealistka
 
 
post 31/07/2006, 22:30 Quote Post

hm a tak poza powyższym pytaniem... jak w koncu jest z ta matematyka??? kazdy udziela mi innej odpowiedzi, wie cjuz nie wiem czy musz esie starac o zdanie maturki z matmy.... niby do wrocka nie trzeba... ale osobiscie wolalabym dostac sie w przyszlosci do poznania...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Baldur
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 9
Nr użytkownika: 12.536

Mateusz
Stopień akademicki: magister
Zawód: prawnik
 
 
post 2/08/2006, 19:39 Quote Post

Witam. Jako, że sie dostałem na UAM na prawo mogę coś w tej kwestii powiedzieć smile.gif. W tym roku matematyka nie była juz obowiązkowa. Trzeba było zdawać polski rozszerzony obcy podstawę, historię podstawę i 2 dowolnie wybrane. W tym roku do zdobycia było 50 pkt. Zsumowane procenty z 5 zdawancy przdmiotów i podzielone przez 10. Trzeba było zdobyć 39,5 pkt czyli praktycznie pozdawać wszystkie przedmioty na 80 %. Za rok mają być wymagane już tylko 4 przedmioty. Niby lepiej, ale pewnie będzie więcej chętnych. Życzę szczęścia i mam nadzieję, że się za rok spotkamy na wydziale smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Monia!!!
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 20.092

Monika Namyslak
Zawód: licealistka
 
 
post 2/08/2006, 22:30 Quote Post

heh jaki dumny ze sie dostał biggrin.gif no nic gratuluje, mam nadzieje ze z ta matma tak bedzie ale ja maturke za 2 lata zdaje wiec wszystko moze sie zmienic.. no ewentualnie pojde na politologie
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Jediloop
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 10.371

 
 
post 1/02/2007, 1:15 Quote Post

Witam smile.gif

Tak się składa, że jestem studentem UAM - dokładnie rzecz biorąc wydziału prawa i administracji (stacjonarne prawo).

Jeżeli ma ktoś jakieś pytania, to śmiało walić, postaram się powiedzieć, co wiem biggrin.gif

A ogólnie, jeżeli ktoś chce się dowiedzieć czegoś więcej szczegółowo o samym prawie (WPiA) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to polecam serdecznie forum dyskusyjne studentów prawa: www.prawo.livenet.pl

Hmm, w ogóle na prawie jest tutaj całkiem nieźle smile.gif

_________
Prawo na UAM
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Bariel
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 80.646

Zawód: student
 
 
post 13/07/2013, 16:00 Quote Post

Kandydowałem i dostałem się na obie uczelnie, ale nie jestem do końca pewien, którą wybrać. Która z nich oferuje większe możliwości, tak pod względem infrastruktury, kadry nauczycielskiej, jak i możliwości pracy w danym mieście?
Do Łodzi zniechęca mnie fakt, że samo miasto strasznie się wyludnia i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić, a zakładamy, że miałbym tam zostać i rozwijać działalność jako prawnik. Do samego "charakteru" Łodzi nic nie mam, ładna starówka to nie jest rzecz najważniejsza wink.gif Z drugiej strony UŁ punktuje nowoczesnym, wyremontowanym budynkiem wydziałowym i wysoką statystyką zdawalności na aplikację.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
RT_NR
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 367
Nr użytkownika: 68.435

Zawód: Student WPIA UŚ
 
 
post 13/07/2013, 16:32 Quote Post

Brałbym UAM właśnie ze względu na postępujący upadek Łodzi. Poza tym w Poznaniu masz tylko Lecha, a z własnego doświadczenia wiem, że dla własnego bezpieczeństwa lepiej unikać miast derbowych. laugh.gif

Teraz czekać na kolejne tematy typu: "UW kontra UJ" "UŚ kontra UwB", czy "Wyższa Szkoła Biznesu w Pcimiu Dolnym czy Wyższa Szkoła Prawa w Ustrzykach Dolnych".

Ten post był edytowany przez RT_NR: 13/07/2013, 16:32
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
sQuare
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 79
Nr użytkownika: 82.972

 
 
post 13/07/2013, 18:04 Quote Post

QUOTE(RT_NR @ 13/07/2013, 17:32)
Brałbym UAM właśnie ze względu na postępujący upadek Łodzi. Poza tym w Poznaniu masz tylko Lecha, a z własnego doświadczenia wiem, że dla własnego bezpieczeństwa lepiej unikać miast derbowych. laugh.gif

Teraz czekać na kolejne tematy typu: "UW kontra UJ" "UŚ kontra UwB", czy "Wyższa Szkoła Biznesu w Pcimiu Dolnym czy Wyższa Szkoła Prawa w Ustrzykach Dolnych".
*



Łódź powoli schodzi ze statusu miasta derbowego, bo ŁKS wylądował w czwartej lidze i zostali mu tylko naprawdę wierni fani. Co do takich tematów to masz rację, ale z drugiej strony cóż, studia to poważny wybór i każdy szuka potwierdzenia swojej decyzji, więc nie ma się co dziwić.

Ten post był edytowany przez sQuare: 13/07/2013, 18:05
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
PatrycjaD
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 42
Nr użytkownika: 82.982

Patrycja Deredas
Stopień akademicki: Uczen
Zawód: uczen
 
 
post 13/07/2013, 18:15 Quote Post

Sama idę do Łodzi właśnie na Prawo.
Łódź nie jest pięknym miastem ale wydział Prawa pod względem aplikacji jest nawet wyżej od UW.

 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
PatrycjaD
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 42
Nr użytkownika: 82.982

Patrycja Deredas
Stopień akademicki: Uczen
Zawód: uczen
 
 
post 13/07/2013, 18:16 Quote Post

Ja jeszcze zastanawiam się nad analityką gospodarczą na UE we Wrocławiu ponieważ uwielbiam Wrocław i jest to równie dobry kierunek.
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
PatrycjaD
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 42
Nr użytkownika: 82.982

Patrycja Deredas
Stopień akademicki: Uczen
Zawód: uczen
 
 
post 13/07/2013, 18:18 Quote Post

Fakt Łódź się wyludnia ale z tym bywa różnie jak z progami na Prawo ;p
Przez jakiś czas może być spadek ludności a potem nagły wzrost.
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
PrawoHelpMe
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 48
Nr użytkownika: 82.960

 
 
post 13/07/2013, 18:19 Quote Post

pod wzgledem samego studiowania i znalezienia pracy dorywczej? lodz vs poznan?

Też dostałem się tu i tu i nie wiem co zrobić xD
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
RT_NR
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 367
Nr użytkownika: 68.435

Zawód: Student WPIA UŚ
 
 
post 13/07/2013, 18:22 Quote Post

QUOTE
Przez jakiś czas może być spadek ludności a potem nagły wzrost.

Raczej nie za bardzo, statystyki wróżą właśnie dalszy spadek...

QUOTE
Łódź powoli schodzi ze statusu miasta derbowego, bo ŁKS wylądował w czwartej lidze i zostali mu tylko naprawdę wierni fani.


Wiesz, to akurat jest taki sobie argument bo fanatycy dalej będą stać przy swojej drużynie. Ba, niech przykładem będzie Cracovia która długo tułała się po niższych ligach a mimo to "na mieście" dalej była silna. Paradoksalnie to od czasu gdy znajdują się w ekstraklasie, bądź też na jej zapleczu jak w poprzednim sezonie, to tracą "wpływy na mieście" na rzecz Wisły. wink.gif Ale nie ma sensu bawić się w takie offtopy bo to byłby temat na długą dyskusję, niekoniecznie powiązaną z tym forum. wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
PatrycjaD
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 42
Nr użytkownika: 82.982

Patrycja Deredas
Stopień akademicki: Uczen
Zawód: uczen
 
 
post 13/07/2013, 18:23 Quote Post

Same studiowanie to Poznań a pracą dorywczą nie ma problemu chyba w każdym z tych miast.
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

3 Strony  1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej