Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
15 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Mit "dobrej" dyktatury
     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 21/12/2015, 12:09 Quote Post

QUOTE
Może z małych dyktatur Monaco i Luksemburg?


user posted image
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
dariusman
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 199
Nr użytkownika: 62.516

 
 
post 21/12/2015, 12:29 Quote Post

QUOTE(Darth Bane @ 21/12/2015, 11:23)
Może z małych dyktatur Singapur, HongKong, Monaco i Luksemburg? Watykan nie pasuje za dużo przestępczości jak na mój gust. Z dużych Rosja i Chiny obecnie.
*


Jestem ciekaw, co tutaj oznacza "dobra dyktatura". Bo Monaco i Luksemburg dyktaturami nie są. Rosja to głównie prężenie muskułów na zewnątrz, a tak naprawdę kraj przeżywa kryzys. Jedynie Chiny (choć tutaj to też nie takie proste) i Singapur by tu pasował.
QUOTE
Z demokracji jedynie Szwajcaria - chociaż gdy kobiety otrzymały prawo głosu to już nie to....

A niby dlaczego?
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Darth Bane
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.282
Nr użytkownika: 78.386

Stopień akademicki: jest
Zawód: powazny
 
 
post 21/12/2015, 12:45 Quote Post

Monaco - jest "dyktaturą" bo "Władza ustawodawcza dzielona jest pomiędzy księciem i Radą Narodową. Władca wnosi projekty ustaw, a Rada przyjmuje je lub odrzuca w drodze głosowania. Władza wykonawcza spoczywa niemal całkowicie w rękach księcia – Minister Stanu i Rada Rządowa są bezpośrednio odpowiedzialni przed księciem za kierunek podejmowanych działań. Również władza sądownicza jest częściowo zależna od księcia – sądy wydają wyroki w jego imieniu." - jak by nazwała UE taki system w Polsce z Kaczyńskim zamiast Księcia. rolleyes.gif Dodajmy do tego 100% praw tylko dla obywateli księstwa - w praktyce bez naturyzacji dla około 23% ludności! jak to brzmi? rolleyes.gif
Podobnie Luksemburg. Rosję podałem jako dyktaturę za polskimi merdiami rolleyes.gif to czy "przeżywa kryzys" nie wiem gdyby 70% finansowe świata wypowiedziało wojnę finansową USA - też by "przeżywały kryzys". W każdym razie jak dyktator to dyktator .. rolleyes.gif Bat'cka z Białorusi zbyt marionetkowy. USA i reszta wszystko tylko nie demokracja... Ciężko wybrać... tak demokrację jak i porządną dyktaturę...

Ten post był edytowany przez Darth Bane: 21/12/2015, 12:48
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
dariusman
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 199
Nr użytkownika: 62.516

 
 
post 21/12/2015, 12:52 Quote Post

QUOTE
Monaco - jest "dyktaturą" bo "Władza ustawodawcza dzielona jest pomiędzy księciem i Radą Narodową. Władca wnosi projekty ustaw, a Rada przyjmuje je lub odrzuca w drodze głosowania. Władza wykonawcza spoczywa niemal całkowicie w rękach księcia – Minister Stanu i Rada Rządowa są bezpośrednio odpowiedzialni przed księciem za kierunek podejmowanych działań. Również władza sądownicza jest częściowo zależna od księcia – sądy wydają wyroki w jego imieniu." - jak by nazwała UE taki system w Polsce z Kaczyńskim zamiast Księcia.  rolleyes.gif

Monaco jest jednak staroświecką monarchią, ja bym jej nie włączył do dyskusji toczonej tutaj. Luksemburg ma podobny ustrój do Wielkiej Brytanii.
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Darth Bane
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.282
Nr użytkownika: 78.386

Stopień akademicki: jest
Zawód: powazny
 
 
post 21/12/2015, 13:37 Quote Post

QUOTE(dariusman @ 21/12/2015, 13:52)
QUOTE
Monaco - jest "dyktaturą" bo "Władza ustawodawcza dzielona jest pomiędzy księciem i Radą Narodową. Władca wnosi projekty ustaw, a Rada przyjmuje je lub odrzuca w drodze głosowania. Władza wykonawcza spoczywa niemal całkowicie w rękach księcia – Minister Stanu i Rada Rządowa są bezpośrednio odpowiedzialni przed księciem za kierunek podejmowanych działań. Również władza sądownicza jest częściowo zależna od księcia – sądy wydają wyroki w jego imieniu." - jak by nazwała UE taki system w Polsce z Kaczyńskim zamiast Księcia.  rolleyes.gif

Monaco jest jednak staroświecką monarchią, ja bym jej nie włączył do dyskusji toczonej tutaj. Luksemburg ma podobny ustrój do Wielkiej Brytanii.
*


Tak to jest monarchia - chciałem tylko Szanownym Kolegom uświadomić jakby klasyfikowano takie państwo gdyby jego skala była inna. W czasach gdy panuje "1984++"
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
Piro
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.723
Nr użytkownika: 8.580

Stopień akademicki: mgr
Zawód: Dokladajacy do Kotla
 
 
post 21/12/2015, 19:31 Quote Post

QUOTE(Rommel 100 @ 20/12/2015, 21:57)
QUOTE
Franko namaścił Króla - ten przeprowadził zmiany- gdzie tu dylemat?


Namaścił go by zmian nie robił.
*


Wg mojego źródła właśnie po to go namaścił - aby zmienił
Ja mam źródło - a ty?
Singapur to jednak ciekawy przykład- tyle że to państwo-miasto
Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 21/12/2015, 20:41 Quote Post

QUOTE(Piro @ 21/12/2015, 20:31)
QUOTE(Rommel 100 @ 20/12/2015, 21:57)
QUOTE
Franko namaścił Króla - ten przeprowadził zmiany- gdzie tu dylemat?


Namaścił go by zmian nie robił.
*


Wg mojego źródła właśnie po to go namaścił - aby zmienił
Ja mam źródło - a ty?
*



http://archives.chicagotribune.com/1969/07...franco-in-spain
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
starscream
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 217
Nr użytkownika: 25.031

 
 
post 21/12/2015, 21:13 Quote Post

W sumie Korwin wierzy, że "dobra dyktatura" jest lepsza od Demokracji...
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
Darth Bane
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.282
Nr użytkownika: 78.386

Stopień akademicki: jest
Zawód: powazny
 
 
post 22/12/2015, 0:14 Quote Post

QUOTE(starscream @ 21/12/2015, 22:13)
W sumie Korwin wierzy, że "dobra dyktatura" jest lepsza od Demokracji...
*



O ile go dobrze zrozumiałem - monarchia jest jeszcze lepsza. Zgadzam się z tym. Tylko broń Boże nie taka jak w np. Anglii czyli "konstytucyjna".
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Kandahar
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 794
Nr użytkownika: 75.197

 
 
post 22/12/2015, 11:53 Quote Post

QUOTE(Darth Bane @ 22/12/2015, 0:14)
QUOTE(starscream @ 21/12/2015, 22:13)
W sumie Korwin wierzy, że "dobra dyktatura" jest lepsza od Demokracji...
*



O ile go dobrze zrozumiałem - monarchia jest jeszcze lepsza. Zgadzam się z tym. Tylko broń Boże nie taka jak w np. Anglii czyli "konstytucyjna".
*


Czyli taka jak Korei PN jest OK? Czy państwo islamskie. Ideał Korwina. konserwatyzm obyczajowy. Monarchia bezkonstytucyjna. I państwo minimum: tylko policja i wojsko. Reszta w rekach mieszkańców. Państwo im dróg czy szpitali nie buduje.
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
Darth Bane
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.282
Nr użytkownika: 78.386

Stopień akademicki: jest
Zawód: powazny
 
 
post 22/12/2015, 12:50 Quote Post

QUOTE(Kandahar @ 22/12/2015, 12:53)
QUOTE(Darth Bane @ 22/12/2015, 0:14)
QUOTE(starscream @ 21/12/2015, 22:13)
W sumie Korwin wierzy, że "dobra dyktatura" jest lepsza od Demokracji...
*



O ile go dobrze zrozumiałem - monarchia jest jeszcze lepsza. Zgadzam się z tym. Tylko broń Boże nie taka jak w np. Anglii czyli "konstytucyjna".
*


Czyli taka jak Korei PN jest OK? Czy państwo islamskie. Ideał Korwina. konserwatyzm obyczajowy. Monarchia bezkonstytucyjna. I państwo minimum: tylko policja i wojsko. Reszta w rekach mieszkańców. Państwo im dróg czy szpitali nie buduje.
*


Korea Północna to chyba nie monarchia ale za to Państwo które "im drogi i szpitale buduje" - czyli w żadnym razie nie ideał ani mój ani Korwina. smile.gif Pewnie Szanownego Kolegi? Moim ideałem nie jest islam tak, że monarchia w stylu np. Saudów na nim oparta nie jest tym co mnie cieszy. Tym bardziej Kalifat. Natomiast chrześciański monarcha z władzą "absolutną" (śmiech na sali w porównaniu do tego co się dzieje z władzuchną w tzw. demokracji obecnie!!!!) TAK!
Czyli przeciw "systemowi 1984++" oraz "budowaniu dróg i szpitali przez Państwo" - jak najbardziej przeciw.
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
starscream
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 217
Nr użytkownika: 25.031

 
 
post 22/12/2015, 12:53 Quote Post

QUOTE
Państwo im dróg czy szpitali nie buduje.

Dlatego w Libertarianizmie (i Somalii...)nie będzie dróg! wink.gif biggrin.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
dariusman
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 199
Nr użytkownika: 62.516

 
 
post 22/12/2015, 13:32 Quote Post

QUOTE
Natomiast chrześciański monarcha z władzą "absolutną" (śmiech na sali w porównaniu do tego co się dzieje z władzuchną w tzw. demokracji obecnie!!!!) TAK!

A co z tymi co są, ekhm, niewierzący? Albo mieliby czelność się nie zgodzić z chrześcijańskim monarchą? Katolickie państwo wyznaniowe?
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Darth Bane
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.282
Nr użytkownika: 78.386

Stopień akademicki: jest
Zawód: powazny
 
 
post 22/12/2015, 13:51 Quote Post

QUOTE(dariusman @ 22/12/2015, 14:32)
QUOTE
Natomiast chrześciański monarcha z władzą "absolutną" (śmiech na sali w porównaniu do tego co się dzieje z władzuchną w tzw. demokracji obecnie!!!!) TAK!

A co z tymi co są, ekhm, niewierzący? Albo mieliby czelność się nie zgodzić z chrześcijańskim monarchą? Katolickie państwo wyznaniowe?
*


A kto mówi, że Rzymsko-katolickie? smile.gif rolleyes.gif rolleyes.gif A jak się żyje ateistom obecnie w "demokratycznym państwie prawa" w Polszcze? Co z uroczystościami wojskowo-państwowo-religijnymi z udziałem żołnierza ateisty? Co z lekcjami etyki dla niewierzących dzieci niewierzących rodziców? Się żyje? rolleyes.gif Może być gorzej?
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
Adiko
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.388
Nr użytkownika: 81.745

Adam
Zawód: specjalista
 
 
post 22/12/2015, 14:15 Quote Post

QUOTE(starscream @ 22/12/2015, 12:53)
QUOTE
Państwo im dróg czy szpitali nie buduje.

Dlatego w Libertarianizmie (i Somalii...)nie będzie dróg! wink.gif biggrin.gif
*


Ale czy w Somali jest "Libertarianizm"? Nie ma, to jest państwo upadłe, podzielone, bez władcy, bez systemu sprawiedliwości (przynajmniej w naszym rozumieniu).
Znaczna część Somali to szariat i prawa Islamskie (zwyczajowe), różnie dla różnej części interpretowane i "wdrażane".

Tam panuje Anarchia.
Chociaż i w tej Anarchii. ludzie potrafią sobie radzić, pewne gałęzie gospodarki jakby się rozwijają - przynajmniej jak na standardy Afryki oraz zły pijar jaki ten kraj ma na świecie. smile.gif
http://mises.pl/blog/2011/08/09/murphy-anarchia-w-somalii/

Ten post był edytowany przez Adiko: 22/12/2015, 14:24
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

15 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej