Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Francuski dwór, napoleońska armia. Początek XIXw.., Piszę książkę.
     
Emperior
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 102.741

Micha³
Zawód: Student medycyny
 
 
post 13/01/2020, 13:03 Quote Post

Zamierzam napisać książkę, której akcja pierwszego tomu toczy się w czasach wojen napoleońskich i mam kilka pytań.

1. Mógłby ktoś polecić książki na temat
- francuskiego dworu, etykiety salonów paryskich z czasów Napoleona
– armii napoleońskiej i księstwa warszawskiego
– edukacji początku XIX w. w bogatej szlacheckiej rodzinie.
– ogółem sytuacji politycznej, skandali, trosk i problemów początku epoki napoleońskiej

Najlepiej, żeby książki były fachowe i zgodne z realiami, ale bez przesady. Nie piszę dziesięciotomowej powieści historycznej, więc nadmiar szczegółów sprawiły, że byłaby rozwlekła i nudna. Chciałbym dużo wiedzy, ciekawostek itp. ale przystępnych, bez wdawania się w akademickie dysputy.

2. Głównym bohaterem mojej ksiażki jest młody polski szlachcic z bogatej rodziny mającej dwór pod Lwowem. Ja wyglądała kariera nastoletnich chłopców z arystokracji w armii napoleońskiej? Zostawali porucznikami czy jakoś inaczej. Mieli szkolenie jako "kadeci" mając te 12-15 lat i potem zostawali oficerami? Jeśli jest jakaś książka to proszę o tytuł. Czy taki 15 latek mógł być oficerem kawalerii, czy były rygory wiekowe i czy szkolenie odbywałoby się w Księstwie Warszawskim czy we Francji (zakładając, że jego rodzina jest dos wpływowa i bogata by sobie na to pozwolić.

3.I czy pochodzenie ze Lwowa utrudniałoby karierę w Księstwie, lub groziła konfiskata majątku dla poddanych Austrii za takie coś? A może Polak z tego rejonu raczej walczyłby po stronie austriackiej?

4.Jak wyglądałoby powiedzmy zauroczenie takiego nastoletniego szlachcica/młodego żołnierza w francuskiej księżniczce/ arystokratce. I czy w ogóle była za
Napoleona władza książęca ( nie licząc jego rodziny). Jeśli nie to jaka jest najwyższa godność dla młodej francuskiej arystokratki, możecie podać przykład autentycznej postaci mającej około 1810/12 te kilkanaście lat, jeśli istnieje ktoś kto wpasowuje się w mój wzorzec.

Ten post był edytowany przez Emperior: 13/01/2020, 13:04
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
indigo
 

Ad maiorem Historycy.org gloriam!
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 4.524
Nr użytkownika: 488

Stopień akademicki: magister
 
 
post 13/01/2020, 15:07 Quote Post

Myślę, że biografia tej postaci bardzo Ci pomoże.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej