Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Praca dla studenta, Czy student może uczyć w szkole ?
     
Gość_Rychu_*
 

Unregistered

 
 
post 31/05/2005, 20:20 Quote Post

Witam wszystkich! Mam pytanie natury technicznej.Mianowicie, czy istnieje możliwość podjęcia pracy w szkole w charakterze nauczyciala historii przez osobę będącą jeszcze w trakcie studiów?Jeżeli ktoś wie bardzo proszę o odpowiedź, słyszałem od kogoś, że jest to możliwe, ale chciałbym wiedzieć na pewno, czy jest to w ogóle możliwe w świetle przepisów. Dzięki wielkie. Pozdrawiam wszystkich!
 
Post #1

     
ann
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 92
Nr użytkownika: 145

Stopień akademicki: magister kaczmarolog
Zawód: nauczyciel
 
 
post 2/06/2005, 20:30 Quote Post

Z tego co wiem, student może uczyć, ale tylko w podstawówce i pod warunkiem, że masz już uprawnienia (czyli masz pełny kurs pedagogiczny skończony). No i - że wciąż studiujesz smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Tanatos
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 293
Nr użytkownika: 2.073

Zawód: milosny :(
 
 
post 2/06/2005, 21:44 Quote Post

Na pewno nie tylko w podstawowce - co do reszty zagadnien technicznych nie wiem. W moim liceum dawnym uczylo mnostwo absolwentow i to juz na 3-4 roku studiow, gdzies tak polowa nauczycieli wogole to studenci byli wiec zakladam, ze jakas mozliwosci istnieje wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Polidaktyl
 

Teoretyk Kabaretu
*****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 625
Nr użytkownika: 2.700

Zawód: Kierownik Literacki
 
 
post 2/06/2005, 22:16 Quote Post

Nie wiem jak to jest dokładnie ale...
Miałem nauczycielkę łaciny i historii lecz z z łciny miała mgr a z historii licencjata. I mówiła, że historii może uczyć tylko w podstawówce lub gimnazjum a łaciny może wszędzie...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
ugedej
 

?
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 561
Nr użytkownika: 1.240

?
Stopień akademicki: doktorant historii
Zawód: soldier
 
 
post 26/09/2005, 15:17 Quote Post

QUOTE(Tanatos @ 2/06/2005, 22:44)
Na pewno nie tylko w podstawowce - co do reszty zagadnien technicznych nie wiem. W moim liceum dawnym uczylo mnostwo absolwentow i to juz na 3-4 roku studiow, gdzies tak polowa nauczycieli wogole to studenci byli wiec zakladam, ze jakas mozliwosci istnieje wink.gif
*



Hm?
To jak mogę składać papiery na nauczyciela Historii po ukończeniu kursu pedagogicznego? Jakoś nie chce mi się wierzyć.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Go¶ć_Diana_*
 

Unregistered

 
 
post 11/04/2006, 22:35 Quote Post

W świetle prawa oświatowego, by uczyć przedmiotu musisz mieć pełne kwalifikacje do nauczania- czyli ukończone studia. Kwalifikacje pedagogiczne możesz uzupełnić w trakcie pierwszego roku pracy. Stanie się to koniecznym warunkiem rozpoczęcia stażu na stopień awansu zawodowego.Nie musisz kończyć studiów magisterskich , może to być licencjat
 
Post #6

     
Guest
 

Unregistered

 
 
post 6/05/2006, 23:44 Quote Post

Z przykrością muszę przyznać,że prawdopodobieństwo przyjęcia do szkoły przed ukończeniem studiów jest bardzo nikłe. Jest to możliwe tylko wtedy gdy kuratorium wyrazi na to zgode, ale w wyjątkowej sytuacji, jeśli nie ma żadnego kandydata po studiach na stanowisko nauczyciela. Szczerze mówiąc ciężko w dzisiejszych czasach o posadę nauczyciela historii chyba że masz jeszcze ukończone studia z WOS, W-F, muzyki, j. polskiego i informatyki. Niestety taka dziś jest sytuacjia na rynku pracy. Pozdrawiam wszystkich nauczycieli historii.
Polsko trochę mi żal,że nie można rozwijać się w jednym kierunku.
 
Post #7

     
salah ad din
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 100
Nr użytkownika: 12.990

 
 
post 10/05/2006, 5:58 Quote Post

Zgadzam się z przedmówcą. Trudno o posadę nauczyciela historii w dzisiejszych czasach. Dzieci, a co za tym idzie godzin historii coraz mniej. Pozatym uczelnie wypuszczają co roku hurtowe ilości magistrów historii. Żeby mieć większe szanse należy zrobić chociażby studia podyplomowe z Wosu. Ja na szczęście od 2 lat pracuję w gimnazjum jako historyk i nie zamieniłbym tej pracy na żadną inną. Muszę też dodać, ze realia polskiej szkoły nijak się mają do tego, czego uczą studentów(sugerowałbym więcej praktyk w szkołach mniej teorii). Pozdrawiam wszystkich uczących historii.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
mateusz496
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 32
Nr użytkownika: 66.385

 
 
post 24/07/2010, 17:34 Quote Post

Twoje pytanie jest już pewnie nieaktualne, ale pewnie tak, bo w moim liceum uczyły dwie studentki, jedna historii, a druga polskiego. Obydwie były w trakcie studiów. Teraz jedna z nich odeszła, a druga uczy dalej. Pozdrawiam:)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej