Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Żydowskie mordy rytualne, Prawda czy fikcja?
     
Fafciu
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 250
Nr użytkownika: 72.591

Libertarianski socjalista
Stopień akademicki:
Zawód: Lokalny goszysta
 
 
post 3/09/2011, 23:01 Quote Post

QUOTE
Zasady koszerności nie są akurat jakimś tajnym przepisem Talmudu, można je znaleźć w Księdze Kapłańskiej i Powtórzonego Prawa uznawanych, tłumaczonych i powielanych przez chrześcijan.

Księgę Kapłańską uznają co najwyżej adwentyści dnia siódmego rolleyes.gif Bo, po pierwsze już nauczanie Jezusa obalało niektóre z praw lewickich (a także z Księgi Powtórzonego Prawa), a po drugie, św. Paweł odstąpił od żydowskich tradycji i nauk z owych ksiąg, dzięki czemu w ogóle możemy mówić tu o osobnej religii, a nie jakimś odłamie judaizmu.
Nie przypominam sobie żeby, kiedy ostatnim razem byłem w kościele, składano ofiarę całopalną z jagnięcia rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
MarekMRB
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 430
Nr użytkownika: 73.402

Marek Piotrowski
Stopień akademicki: magister
Zawód: informatyk
 
 
post 4/09/2011, 0:16 Quote Post

QUOTE(kundel1 @ 3/09/2011, 21:34)
Niemniej nie rozumiem, dlaczego akurat na macę?
Zasady koszerności nie są akurat jakimś tajnym przepisem Talmudu, można je znaleźć w Księdze Kapłańskiej i Powtórzonego Prawa uznawanych, tłumaczonych i powielanych przez chrześcijan.

To akurat nie argument; takie praktyki nie muszą być praktykowane w zgodzie z Prawem Mojżeszowym.
W końcu Kabała jest praktykowana (w pewnym okresie była nawet popularna) mimo że jest wielkim grzechem.

Co oczywiście jeszcze nie znaczy że takie mordy musiały być.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
bachmat66
 

vaquero
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.948
Nr użytkownika: 7.402

Dario TW
Stopień akademicki: Juris Doctor
Zawód: wolny
 
 
post 4/09/2011, 3:33 Quote Post

Alez tu 'pieniscie', ergo ksiazke mozna przeczytac np po angielsku biorac ja z netu, przestajac bic piane na chwile, i po przeczytaniu bic ja, te piane, de novo - http://www.israelshamir.net/BLOODPASSOVER.pdf

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Hrod Loptrsson
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 169
Nr użytkownika: 34.434

Hrod Loptrsson
 
 
post 22/10/2016, 1:12 Quote Post

QUOTE(Gazda Leon @ 20/06/2010, 23:52)
Dajcie spokój... dewianci występują w każdym społeczeństwie. Nie wierzę, by nowożytny judaizm tolerował jakiekolwiek formy mordów rytualnych. Spójrzcie na przykazania zawarte w trzeciej mojżeszowej księdze "Powtórzonego Prawa", i na sankcje grożące za ich łamanie...
*




A jednak jednym ze świąt żydowskich jest np Święto Purim, można dyskutować z czego bardziej się tu cieszą smile.gif

Czy jednak Żydzi nie byli chronieni prawem królewskim czy książęcym przed oskarżeniem właśnie o to przestępstwo?
Jestem bardzo ciekaw, kiedy te oskarżenia były spowodowane prawdziwymi wydarzeniami, pisaliście np pedofilu żydowskim, bo przez tyle lat, taka sytuacja mogłaby się zdarzyć choć raz...
- to nie dlatego, że jakoś szczególnie interesuje mnie mord rytualny, raczej zastanawiam się ile w legendach (bo tak oskarżenie mord rytualny traktuję) jest prawdy i jak taką prawdę, jak takie ziarenko można wyłuskać. Dlatego np bardzo podobały mi się Wasze rozważania na temat Smoka Wawelskiego smile.gif
W tej chwili słucham na yt wykładu pani dr hab. Anny Michałowskiej-Mycielskiej, z XIX Festiwalu Nauki w Warszawie (21 września 2015), pomyślałem, że i tu zajrzę. Właśnie pani doktor mówi o zaskakującej żywotności tych legend (tego sformułowania użyła).
Może jakąś podstawą tych opowieści jest opaczne zrozumienie czegoś co mówili sami Żydzi?
No a już istnienie przywołanej tu książki, czy sekty - w tym momencie prawie osłupiałem. Jest już polskie wydanie?

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

3 Strony < 1 2 3 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej