Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Państwa średniowieczne, w których byście chcieli żyć ?
     
Czartodziwa
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 95
Nr użytkownika: 8.441

 
 
post 27/07/2006, 8:15 Quote Post

Norwegia, X wiek smile.gif
ach, ci strrrraszni Wikingowie...
świat niczym z powieści Very Henriksen czy Singrid Undset zawsze mnie nieodparcie pociągał
tylko się zastanawiam czy chciałabym żyć przed panowaniem Olafa Trygvassona czy też "dożyć" chrystianizacji średniowiecznej Norwegii - jako dla normańskiej poganki byłoby to niewskazane aczkolwiek sam okres panowania Olafa jakże pasjonujący wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Savary
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 113
Nr użytkownika: 19.658

Stopień akademicki: lek.stom.
Zawód: stomatolog
 
 
post 28/07/2006, 10:14 Quote Post

XIII wieczna Francja.Nigdy przed wiekiem XVIII kraj ten tak szybko sie nie rozwijał jak wtedy.Oczywiście chciałbym mieć odpowiednia pozycję społeczną(tak od jednowioskowego rycerza w górę) smile.gif .Byłbym wolnym człowiekiem niezależnym od zadnego biurewstwa jak obecnie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
heymdall
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 33.051

 
 
post 1/06/2007, 13:21 Quote Post

Irlandia w IX w. ne - ciekawie, bo i Wikingom można było po ryju dac i obserwować rozwój kultury chrześcijańskiej i ratowanie dziedzictwa kultury łacińskiej w oddaleniu od Rzymu
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
rycymer
 

Ellentengernagyként
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 5.900
Nr użytkownika: 30.754

 
 
post 7/06/2007, 0:24 Quote Post

Najchętniej nad rzeką Onon, w Górach Chentej, gdy jeszcze nic nie zapowiadało wpaniałych podbojów... rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Warnesis
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 116
Nr użytkownika: 30.890

Tomasz ktoś
Stopień akademicki: Dyplomowany uczen
Zawód: Bezrobotyny uczen
 
 
post 23/07/2007, 23:31 Quote Post

Szkocja czasy Williama Wallace'a i walczyć o wolność dla swojego kraju, z okrutnymi Anglikami! choć z drugiej strony ze Szkotów też były niezłe ziółka.
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
Konto Usuniete 13.04.15
 

Unregistered

 
 
post 14/01/2008, 18:56 Quote Post

Chciałbym mieszkać w średniowiecznych Niderlandach jako najlepiej zurbanizowanym regionie Europy I pozowac do obrazu samym braciom Eyck
 
Post #21

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 14/01/2008, 19:23 Quote Post

Jest dużo państw bądż krain, w których chciałbym żyć. Ale najbardziej chciałbym żyć. Bądż wśród pięknych skandynawskich fiordów i prowadzić barwne życie wikinga, u boku jakiegoś przesławnego jarla. Bądż, wśród walijskich gór, jako celtycki góral walczący, z Anglikami, bądż polujący wśród łąk i pól myśliwy.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
chariot rider
 

Monarchista podstępnie knujący przeciw republice i demokracji
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 582
Nr użytkownika: 15.636

Panie, pan nie wie kto ja jestem
Stopień akademicki: Zmasakrowany
Zawód: Herszt banitów
 
 
post 14/01/2008, 20:27 Quote Post

Plemię Pieczyngów lub Połowców - gdzie by się co nie dizało, oni po prostu powędruja w nowe miejsce.
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 15/01/2008, 15:37 Quote Post

Ja natomiast chciałbym być poddanym Wielkiego Chana Kubiłaja i piastować stanowisko nadwornego sokolnika na dworze w Szangtu. Albo być poddanym jednego z kalifów abbasydzkich i przeżywać niesamowite przygody wraz ze swoim przyjacielem Usamą Ibn Munkizem. wink.gif


Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
żołnierz
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 40.086

Zawód: rycerz
 
 
post 16/01/2008, 0:42 Quote Post

Gdzieś przy boku Zawiszy Czarnego . Pacząc jak na turniejach cała śmietanka ówczesnej Europy pade poraniona strachem przed rycerzem z naszego kraju .
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Lu Tzy
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 349
Nr użytkownika: 35.496

BJSZ
 
 
post 19/01/2008, 1:26 Quote Post

Jesli nie mam wplywu na to, w jakiej spolecznej warstwie objawi sie moje alter ego, to ja dziekuje, postoje. W XXI w.
Jesli takowy wplyw posiadam - chcialbym byc poddanym krola krolow krolujacego krolom. Takim z wyzszej polowy socjologicznego spektrum.
Epoka mniej wazna.
Choc dobrze by bylo umrzec godnie u boku Konstantyna Dragazesa.
Za kulture.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.521
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 19/01/2008, 8:05 Quote Post

Byc sobie drobnym rycerzem, panem na wlasnym zameczku, tu sie zaciagnac albo najac, tam kogos zlupic, ot zywot czlowieka poczciwego.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
kalev
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 759
Nr użytkownika: 37.135

Stopień akademicki: miszcz
 
 
post 23/08/2013, 12:24 Quote Post

Polska z czasów Kazimierza Wielkiego lub późniejszego, ewentualnie w jakimś pogańskim terytorium nad Bałtykiem przed okresem krucjat - przynajmniej żaden pasożyt w zbroi albo sutannie nie żyłby z mojej pracy, a o to Europie z okresu dojrzałego średniowiecza było ciężko wink.gif Warty rozważenia byłby jakiś arabski emirat we wczesnym średniowieczu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Lehrabia
 

Podobno Raper
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.404
Nr użytkownika: 81.793

Maciej Kamiñski
Zawód: Zusammen praktykant
 
 
post 23/08/2013, 13:08 Quote Post

Kalifat Kordoby, głównie ze względu na możliwości edukacji i medycynę deklasującą europejską.
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
elchullogrande
 

Rewolucjonista
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.476
Nr użytkownika: 60.239

Daniel
Stopień akademicki: mgr hist. i fil. pol
Zawód: taka jedna
 
 
post 23/08/2013, 22:40 Quote Post

QUOTE(Templariusz1104 @ 26/07/2006, 19:08)
QUOTE(vasil @ 1/05/2006, 22:18)
Ja chciałbym mieszkać w Prowansji, ale raczej w tej do XIII wieku, bo przecież trochę sie z nią rozprawił Innocenty III. Tak na marginesie, zawsze burzy się we mnie krew, gdy pomyślę o tej brutalnej krucjacie na Albigensów. Jedno z najpiękniejszych księstw Europy zostało tak zniszczone!
*


O tuż to przez tą grabieżczą wyprawę zniszczono moją ukochana Langwedocję! A przy okazji i Prowansję. A to wszystko jak zwykle poszło o pieniądze, przecież tamte tereny były terenami katarów którzy byli za ubóstwem w kościele co znów nie podobało się papiestwu
*



Dooobre. Katarzy to rzeczywiście takie fajne chłopaki były, a te wstręciochy ich gnębili. Naprawdę można uważać, że tylko głoszenie przez nich ubóstwa mogło przeszkadzać?

QUOTE
XIII wieczna Francja.Nigdy przed wiekiem XVIII kraj ten tak szybko sie nie rozwijał jak wtedy.Oczywiście chciałbym mieć odpowiednia pozycję społeczną(tak od jednowioskowego rycerza w górę) smile.gif .Byłbym wolnym człowiekiem niezależnym od zadnego biurewstwa jak obecnie.


Za Ludwika IX to ta biurokracja właśnie zaczęła się kształtować smile.gif Ale też bym chciał żyć tam i wtedy. Najlepiej w Prowansji, będąc jakimś panem pasowanym, z zameczkiem małym wink.gif

Coś innego? Ruś z X wieku. Albo trochę później. Tak się rozwijać na północ i zdobywać ziemię aż po morze Białe smile.gif

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

5 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej