Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Doroczne nagrody Subforum, Zabawa wakacyjna

Gronostaj

Dławiciel Brabancki
Grupa: Banita
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA

post 15/07/2008, 18:35 Quote Post

QUOTE(Count Dracula @ 15/07/2008, 14:09)
Nie tylko można, ale trzeba, gdy ma się mieszka w bloku.
*

Ja też mieszkam w niewielkim bloku, ale miejsce na książki zawsze się znajdzie! Najwyżej wyrzucę lodówkę, komputer, telewizor, łóżka krzesła, radio i żyrandole!
zresztą żona cię i z piwnicy przegoni
*

Nie będzie mieć nic do gadania, a jak się zbuntuje to zastrzelę i będzie spokój. wink.gif
W pewnym momencie dochodzisz do wniosku, że nie da się w domu zmieścić wszystkiego.
*

I wtedy wyrzucam na zbity pysk rodzinę i cały sprzęt AGD. wink.gif
QUOTE(Damian W. @ 15/07/2008, 15:52)
gromadzę na upartego różnego rodzaju literaturę historyczną. Której liczba powoli zaczyna przerażać i dziwić moich rodziców wink.gif, którzy w ramach "środków zaradczych" wink.gif proponują mi, żebym chodził do bibliotek.
*

Mam tak samo.
QUOTE(Damian W. @ 15/07/2008, 15:52)
Znając jednak kaliskie biblioteki, jestem skazany (i raczej będę) na to, co sam sobie zakupię
*

Nie narzekaj Damianie, a co ja mam powiedzieć? W mojej bibliotece jest może z 70 książek historycznych ( z czego 80% komunistycznych).
QUOTE(Krzysztof M. @ 15/07/2008, 16:02)
Zwracam uwagę szanownych kolegów, że cyfrowe nośniki bywają zawodne. Odczułem to na własnej skórze, gdy moja nowo zakupiona mp4-ka najzwyczajniej na świecie padła, a wraz z nią 26 kreślonych miesiącami mapek smile.gif
*

Ja w ogóle nie używam żadnego elektronicznego badziewia, a wszelkie prace piszę ręcznie, materiały także gromadzę w "wersji" papierowej. Nie mam za grosz zaufania do takich durnych maszyn jak komputery, komórki, czy aparaty cyfrowe. A mapy wykreślam na zwyczajnych kartkach.
QUOTE(rhetor @ 15/07/2008, 17:31)
Ja z ekranu do dzisiaj czytać nie znoszę niestety; przynajmniej książek.
*

Ja również. W ogóle od siedzenie przed monitorem bolą mnie oczy.

Pozdrawiam!

User is offline  PMMini Profile Post #31

Primo!

ex moderator
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...

post 15/07/2008, 19:39 Quote Post

QUOTE(rhetor @ 15/07/2008, 17:31)
Ja z ekranu do dzisiaj czytać nie znoszę niestety; przynajmniej książek.
*

Oczywiście, czytanie z ekranu znacznie bardziej męczy wzrok niż czytanie zwykłej książki. W ogóle unikam dłuższej lektury tekstów w formie elektronicznej. Oczy to skarb i trzeba o nie dbać (dlatego wybaczcie mi kolejną krótszą lub dłuższą nieobecność na forum, spowodowaną problemami okulistycznymi sad.gif ).

Wracając do dorocznych nagród, swój głos chętnie oddałbym na Wojnę Inflancką 1600-1602, autorstwa profesora Stanisława Herbsta, ale... to wznowienie przedwojennej pracy tego wybitnego historyka i publikacja Inforteditions z 2006 roku. Przy okazji Marchi, mógłbyś przypomnieć forumowiczom, które książki Infortu wchodzą w grę.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

Damian W.

Wieczny łowca książek
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny

post 15/07/2008, 19:39 Quote Post

QUOTE( Gronostaj @ 15/07/2008, 19:35)
Ja też mieszkam w niewielkim bloku, ale miejsce na książki zawsze się znajdzie! Najwyżej wyrzucę lodówkę, komputer, telewizor, łóżka krzesła, radio i żyrandole!

Z miejscem na książki to się zgodzę. Ale, żeby dochodzić do takiej desperacji Gronostaju;) nawet ja nie jestem zdolny wink.gif.

Nie będzie mieć nic do gadania, a jak się zbuntuje to zastrzelę i będzie spokój. wink.gif

Współczuję Twojej żonie Gronostaju wink.gif. Jak to dobrze, że ja nie mam jeszcze żony wink.gif.

Mam tak samo.

To może tak, jak Primo założymy jakąś "grupę wsparcia" dla ludzi zbierających książki historyczne wink.gif?

Nie narzekaj Damianie, a co ja mam powiedzieć? W mojej bibliotece jest może z 70 książek historycznych ( z czego 80% komunistycznych).

Jako Polak podtrzymujący polskie tradycję robię to co cały naród, a konkretniej narzekam wink.gif. A poważnie, to kaliskie biblioteki pomimo tego, że posiadają pewne ciekawe zbiory, to jednak nie kupują one za często nowości przez, co jestem zmuszony wiele, książek kupować na własną rękę.

Pozdrawiam!
DW

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

Primo!

ex moderator

Marcin ...

post 15/07/2008, 19:55 Quote Post

Panowie, zdrowo sobie ostatnio pofolgowaliśmy (nie tylko tutaj) z offtopic.gif ale skoro został już ogłoszony konkurs i trwa w szczątkowej formie dzięki wielkiej determinacji Marchiego, spróbujmy powrócić od meritum i doprowadzić go do szczęśliwego finału.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

Marchi

VI ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student

post 15/07/2008, 19:57 Quote Post

Amen Primo.

Nie wiem czemu ale strasznie sie nakrecilem na ten pomysł. Dlatego jest pewnym zawodem, że tak szanowane postacie tego subforum nie planują wysłać swoich głosów wink.gif

Mam, na razie 5 kompletów...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

Shell

VI ranga
Nr użytkownika: 19.685

post 15/07/2008, 20:50 Quote Post

bardzo ciekawy off topic sie zrobil. Wiem Primo, ze to koniec ale wrzuce swoje trzy grosze i zamilkne wink.gifwink.gif

Jestem uzalezniony od kupowania ksiazek- kiedys postanowilem ze bede ograniczal sie chociaz do najscislejszego spectrum moich zainteresowan w tychze zakupach- niestety dla mnie spectrum to jest dosyc szerokie. Starozytnosc, sredniowiecze, krucjaty, Mongolowie,Ameryka Południowa od XV do XX wieku,konkwistadorzy,dzieje Wysp Brytyjskich, historia poszczegolnych panstw czy narodów, wreszcie dyktatury XX wieku i II Rzeczpospolita. Troche tego jest...

Moja biblioteka liczy aktualnie około 1200 pozycji. Zapewne dla wielu z Was to nic wielkiego, ale ja to wszystko mam w jednym pokoju w ktorym na razie (jeszcze) tez mieszkam, spie i mam komputer oraz inne sprzety wiec ksiazki zalegaja juz w stosach i zajmuja kazda wolną powierzchnię. Doszlo do tego, ze czasami licytujac cos na allegro nie jestem pewien czy to mam czy nie wink.gif

Gorzej jest ze mam podobny problem do Gronostaja- tzn z zakupiona ksiazka strasznie ciezko jest mi sie rozstac. Jak sprzedaje jakies z trudem wybrane do tego celu pozycje na Allegro to serce mi sie kraje...Na szczescie niedlugo przeprowadzka w miejsce gdzie na poddaszu planuje uskutecznic dzielo stworzenia duzej biblioteki...

PS- do tego co powiedzial Damian i Gronostaj- moja matka i pare innych najblizszych mi osob odmawia juz kupowania mi prezentow książkowych na rozne okazje (urodziny, imieniny itp). Slysze wiec czesto- "co chcesz dostac, aha tylko nie książkę!" wink.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

Mintho

Wielka Ryba
Nr użytkownika: 2.033

post 15/07/2008, 21:45 Quote Post

Wspomóżcie społeczeństwo, oddawajcie do bibliotek. Zapewne w zależności od biblioteki można te książki za pewną sumę sprzedać i zastrzec, że mają być w zbiorze, nazwijmy go ograniczonym - czyli za kaucją i ze skróconym czasem wypożyczenia. Wtedy zawsze, no prawie zawsze, byłyby one dostępne.

I żeby nie było. Pytanie co do głosowania. Czy jest jakieś minimum książek serii uprawniające do głosowania. Bo wybieranie z pomiędzy np. 3 tytułów ocierałoby się o granicę śmieszności.

User is offline  PMMini Profile Post #37

Marchi

VI ranga

post 15/07/2008, 22:13 Quote Post

Nie rozumiem Mintho, masz kilkanaście HBków i Infortów, z nich typujesz nominowanych, 3-5 w każdej kategorii...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

ryba_pila

V ranga
Nr użytkownika: 24.471

Stopień akademicki: dr hab. inz.
Zawód: Fizyk

post 16/07/2008, 8:47 Quote Post

QUOTE(Marchi @ 15/07/2008, 22:13)
Nie rozumiem Mintho, masz kilkanaście HBków i Infortów, z nich typujesz nominowanych, 3-5 w każdej kategorii...
*

moze przeczytal tylko 3? ja przeczytalem tylko 4, dlatego glos oddalem tylko na 2 tytuly, pozostale 2 nie zasluguja na oddawanie na nie glosu.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

Primo!

ex moderator

Marcin ...

post 18/07/2008, 11:01 Quote Post

Po dłuższym wahaniu, zdecydowałem się w niewielkim stopniu wziąć udział w tym konkursie/zabawie. Podzielam uwagi Krzysztofa i Counta (choć w drugim przypadku nie w tak drastycznej formie), ale traktuję całą sprawę jako luźny plebiscyt w formie zabawy.

Mój udział ograniczę jedynie do zgłoszenia kandydatury jednego tytułu z serii Historyczne Bitwy, który przeczytałem w całości. W moim przekonaniu książka zgłoszona przeze mnie zasługuje na udział w etapie głosowania. Niestety, o pozostałych publikacjach mam mierne pojęcie, większość z nich czytałem fragmentarycznie lub nawet przeglądałem bardzo pobieżnie. Chciałbym być uczciwy wobec autorów Bellony, Infortu i ich dzieł. Nie mam pełnej skali porównawczej między poszczególnymi książkami z 2007 roku, albowiem nie znam ich w dostatecznym stopniu. Dlatego nie będę uczestniczył w drugim etapie konkursu, tj. otwartym głosowaniu na poszczególne tytuły i autorów.

Pozdrawiam, Primo!

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

Marchi

VI ranga

post 18/07/2008, 16:05 Quote Post

Nie mniej dziękuje i za ten udział. W większości kategorii są zdecydowani faworyci do nominacji, po za okładkami. Jeżeli w temacie okładek coś się nie wyklaruje to odpuścimy to, bo dochodzi do sytuacji gdzie dana okładka musiałaby być nominowana i jako najgorsza i najlepsza smile.gif

Zostały dwa dni panowie, zapraszam !

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

Primo!

ex moderator

Marcin ...

post 19/07/2008, 2:23 Quote Post

QUOTE(Marchi @ 18/07/2008, 17:05)
Jeżeli w temacie okładek coś się nie wyklaruje to odpuścimy to, bo dochodzi do sytuacji gdzie dana okładka musiałaby być nominowana i jako najgorsza i najlepsza smile.gif
*

To taka specyfika tej kategorii, każdemu czytelnikowi podoba się co innego... smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

keraunos

Protector Latinitatis
Nr użytkownika: 6.034

Stopień akademicki: jakiś jest ;)

post 19/07/2008, 12:50 Quote Post

Hehe fajny off top.
Z kupowaniem mam to samo. Jak coś zobaczę muszę kupić. Aktualnie mam w pokoju koło 5000 książek i jeszcze cześć w garażu. tak że w bloku dożo da się zmieścić wink.gif Niemniej biorąc pod uwagę, że do wieku Hrabiego mi dużo brakuje smile.gif dobrze że kończę domek budować bo inaczej bym pewnie też musiał prędzej czy później zacząć o sprzedawaniu książek myśleć. I oby mnie taka tragedia nigdy nie spotkała wink.gif bo bym się chyba załamał.

User is offline  PMMini Profile Post #43

Gronostaj

Dławiciel Brabancki
Grupa: Banita
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA

post 19/07/2008, 14:10 Quote Post

QUOTE(Marchi @ 18/07/2008, 17:05)
Nie mniej dziękuje i za ten udział. W większości kategorii są zdecydowani faworyci do nominacji, po za okładkami. Jeżeli w temacie okładek coś się nie wyklaruje to odpuścimy to, bo dochodzi do sytuacji gdzie dana okładka musiałaby być nominowana i jako najgorsza i najlepsza smile.gif

Zostały dwa dni panowie, zapraszam !
*

Mimo wszystko jestem za wręczeniem nominacji z kategorii "Okładki". W końcu to "twarz" każdego HB-ka.

Pozdrawiam!

User is offline  PMMini Profile Post #44

Count Dracula

V ranga
Nr użytkownika: 41.034

wb
Stopień akademicki: uczen
Zawód: emeryt

post 19/07/2008, 14:42 Quote Post

W końcu to "twarz" każdego HB-ka.

Czasem to wszystko co najlepsze w danym tytule rolleyes.gif
Po kilku stronach można się tylko delektować okładką, oszczędzając czas na zbędną lekturę tongue.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2021 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej