Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Na celowniku SB, Dyplomaci, szpiedzy, obywatele
     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 21/04/2015, 17:31 Quote Post

Sprawa Leslie Sternberg:
http://telewizjarepublika.pl/Kontra-magazy...ml#.VTZokSF_Oko

Mile widziane, gdyby ktoś znalazł materiały filmowe, o których wspomina się w programie czyli : "Who is who" i odc zatytułowany "Antałek 79". Mnie sie to niestety nie udało...

Fajnie gdyby też ktoś sie dokopał do przyszłych losów pani Sternberg. O tej akcji i o innych tego typu, co ciekawszych (jak w tytule) chciałbym podyskutować w tym temacie.

Ten post był edytowany przez emigrant: 21/04/2015, 17:31
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 23/04/2015, 9:52 Quote Post

Tak, to stara sprawa. W Internecie nie ma zadnych informacji, dotyczacych Leslie.
Mozemy tylko pobawic sie w przypuszczenia.
Byla na stanowisku III sekretarza ambasady. Po rozgloszeniu sprawy przez strone polska, nie czekajac na to "persona non grata", Amerykanie wsadzili ja do samolotu - i zniknela.
Co moglo sie wydarzyc dalej ?
Zakladamy, ze ona nie byla w CIA a wiec wkrotce po wyladowaniu za oceanem zostala dokladnie przemaglowana przez Departament Stanu gdzie najprawdopodobniej wytoczono dziala duzego kalibru. Oczywiscie chodzilo o jej "romantyczne" zaangazowanie sie z facetem ktory okazal sie byc pracownikiem UB. A to bylo duze profesjonalne faux pas. Mogli ja nawet zwolnic z pracy - ale tu mam pewien znak zapytania. Zostala wyslana na placowke dyplomatyczna i zajmowala dosc wysokie stanowisko w ambasadzie w bardzo mlodym wieku. Bezdyskusyjnie taka funkcja byla mozliwa wylacznie wtedy jak sie ma duuuze "plecy". Ktos - i to bardzo wplywowy "ktos - zalatwil jej te posade. Jesli ten "ktos" zadbal o Leslie po jej powrocie, to mogla dostac jakas biurowa posadke gdzies na samym koncu zakurzonego korytarza w gmachu Departamentu Stanu, aby przeczekac jak sie wszystko wyszumi i uspokoi a "plecy" wycisza sprawe. A co potem ? Juz mi sie nie chce zgadywac.
A moze Leslie sama zrezygnowala z tej pracy ? Moze ... To dobra robota, dobrze platna, jestes urzedasem i jest fajnie tylko siedz cicho jak ta myszka, bo narozrabialas, nie rzucaj sie w oczy.
A jesli w gre chodzi CIA - to bylaby spalona. Kariera skonczona, szukaj pracy w sektorze prywatnym.

N_S
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Fuser
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.265
Nr użytkownika: 15.418

 
 
post 26/10/2017, 17:40 Quote Post

Sprawa zatrzymania w 1979 r. za działalność szpiegowską II sekretarza Wydziału Politycznego Ambasady USA w PRL Petera Burke'a:
IPNtv - "Z filmoteki bezpieki" odc. 31 - I am an american diplomat
Ktoś wie, jakie były jego dalsze losy?
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej