Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Drawska Bezpieka - film, Represje komunistyczne, film o PUBP
     
typowy
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 93.483

 
 
post 2/06/2014, 14:37 Quote Post

Witam,

chciałbym przedstawić film o PUBP w Drawsku Pom.
http://m.youtube.com/watch?v=wLEdA6NzYA0
i poprosić o opinię znawców tematu komunistycznych represji.
Film w całości oparty na wymienionych w napisach końcowych źródłach.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
modulometer
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 114
Nr użytkownika: 69.133

 
 
post 2/06/2014, 17:27 Quote Post

No dobrze. TYlko ani slowem nie usłyszałem o tym że Drawsko zdobyły wojska 1AWP. Nie pamietam już dokładnie ale ACz atakowała na lewym skrzydle. Więc o jakiej Armii Czerwonej wyzwalajacej Drawsko tu mowa? na pewno wojska radzieckie pojawiły się w Drawsku , ale później raczej niż w marcu 45r.
Budynek PKO to jest ten projektowany przez Gropiusa? Jeśli tak to raczej średnio mu to wyszło.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
TomNorris
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 91.568

Zawód: uczeñ
 
 
post 4/06/2014, 20:18 Quote Post

QUOTE(modulometer @ 2/06/2014, 18:27)
No dobrze. TYlko ani slowem nie usłyszałem o tym że Drawsko zdobyły wojska 1AWP. Nie pamietam już dokładnie ale ACz atakowała na lewym skrzydle. Więc o jakiej Armii Czerwonej wyzwalajacej Drawsko tu mowa? na pewno wojska radzieckie pojawiły się w Drawsku , ale później raczej niż w marcu 45r.
Budynek PKO to jest ten projektowany przez Gropiusa? Jeśli tak to raczej średnio mu to wyszło.
*



Jeśli Pan nie słyszał, to proszę poszerzyć swoją wiedze o informacje zawerte w linku poniżej wink.gif

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_o_Drawsko

I proszę o Pańską opinie o filmie.

Ten post był edytowany przez TomNorris: 4/06/2014, 20:19
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
modulometer
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 114
Nr użytkownika: 69.133

 
 
post 5/06/2014, 20:13 Quote Post

Już nic nie rozumiem... Poproszę o wytłumaczenie jak krowie na rowie które jednostki Armii Czerwonej uczestniczyły w zajęciu Drawska . Albo ja czegoś nie doczytałem albo nie nie bardzo sie rozumiemy. Kieniewicz był zruszczonym Polakiem tak samo jak Popławski choc ich polskośc ograniczała się głównie do posiadania takiego a nie innego nazwiska. Takich w 1AWP było pełno bo byli specjalnie selekcjonowani spośród sowietów aby uwiarygodnić choć trochę ich domniemaną polskość. Pełno było wcielonych do jednostek żołnierzy sowieckich - to fakt - ale formalnie byli w AWP która była czym była, ale trudno nazwac Polakow w tej armii sowietami. rolleyes.gif
Poza tym w tych wikipediowych linkach sa małe błędy. Nie było czegoś takiego jak ludowe Wojsko Polskie. TO jest powielane często określenie dla późniejszej fazy dziejów naszego wojska. Było to określenie potoczne którego nie powinno stosować się w definicjach haseł.
Nie było też Bobrujska - było Borujsko - dziś Żeńsko.
Nie było też "grupu von Tottau"
Punktuję je tak na szybko z nadzieją że ktoś je poprawi bo ja w Wikipedii nie majstruję na własną rękę.
Dla wyjasnienia - nie jestem historykiem ale akurat walkami w tym regionie interesuje się z racji tego że moi stryjowie tam walczyli a jeden z dalszych członków mojej rodziny zginął pod Borujskiem najprawdopodobniej i odnaleziono go dopiero długo po wojnie. Dlatego pytam się bo po prostu nic nie wiem o jednostkach sowieckich walczących o Drawsko.

A film fajny, nie wiem jak to robiliście i kto wam pomagał ale odbieram takie inicjatywy bardzo pozytywnie. Ja o jakim domu w Drawsku słyszałem jeszcze jakąś dziwną historię ale za nic nie potrafię sobie jej przypomnieć niestety.
trzymajcie poziom. Oby tak dalej i więcej. Jeśłi miałbym się do czego przyczepić to dykcja która przekalda się na dośc monotonną narrację, ale to drobiazg.

I nie mów mi na Pan bo się obrażę smile.gif mam 38 lat. Dopiero.. ekhm... chyba dopiero.
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej