Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Orzeł biały na fladze Konfederacji ?, Projekty flagi państwowej CSA
     
haze
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 73
Nr użytkownika: 35.846

Tomasz Zajac
 
 
post 8/10/2008, 20:53 Quote Post

A bo ciągle sie z Generałem kłócicie i boję sie dostać rykoszetem:)
Po za tym jestem z kręgu kultury piwnej i whiskacze mnie nie pociagająsmile.gif
A informacja co do flagi nad VMI za biografią Jacsona Byrona Farwella.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
hubimohi93
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 491
Nr użytkownika: 46.714

Zawód: licealista
 
 
post 25/10/2008, 21:22 Quote Post

Oglądałem kiedyś (całkiem przez przypadek) na Polsacie program "zamieńmy się żonami".Jedna żonulka była z Pensylwanii a druga z Południowej Karoliny.Gdy ta pierwsza zobaczyła flagę Konfderacji przed ich domem,strasznie się obruszyła i kazała natychmiast zdjąć sztandar."Chwilowy mąż" zdjął flagę z największym szacunkiem i zaniósł ją do swojej matki.Czy w stanach południowych jest teraz tak do dziś?Odp.Bardzo mnie to zaciekawiło...P.Chodzi mi o związanie historyczne z Konfederacją.
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
C. M. Wilcox
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 78
Nr użytkownika: 40.644

T.A.S
Zawód: student
 
 
post 25/10/2008, 21:33 Quote Post

QUOTE(hubimohi93 @ 25/10/2008, 21:22)
Oglądałem kiedyś (całkiem przez przypadek) na Polsacie program "zamieńmy się żonami".Jedna żonulka była z Pensylwanii a druga z Południowej Karoliny.Gdy ta pierwsza zobaczyła flagę Konfderacji przed ich domem,strasznie się obruszyła i kazała natychmiast zdjąć sztandar."Chwilowy mąż" zdjął flagę z największym szacunkiem i zaniósł ją do swojej matki.
*


Potwierdzam w całej rozciągłości że tak było smile.gif Mało tego, ta baba z Pensylwanii powiedziała też mniej więcej ,,ta flaga to symbol masowych mordów" (co mnie osobiście ugodziło do żywego). Ale synek tego Konfederata też jej pojechał mówiąc (to doskonale zapamiętałem smile.gif ) ,,Tu jest Południowa Karolina!"

Tyle w kwestii "Zamieńmy się żonami" wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
The General
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.970
Nr użytkownika: 19.808

 
 
post 26/10/2008, 20:23 Quote Post

QUOTE(Wilcox)
Mało tego, ta baba z Pensylwanii powiedziała też mniej więcej ,,ta flaga to symbol masowych mordów" (co mnie osobiście ugodziło do żywego).

Widzę, że korpus oficerski Południa systematycznie schodzi na psy... po pierwsze nie BABA generale Wilcoxie tylko kobieta, albo Madam jak my to na Północy mówimy, a po drugie jej słowa nie powinny cię do żywego ugodzić, bo ta flaga nic dobrego nie symbolizuje.

 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Nico
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.938
Nr użytkownika: 3.969

 
 
post 26/10/2008, 20:28 Quote Post

QUOTE(The General @ 26/10/2008, 19:23)
Widzę, że korpus oficerski Południa systematycznie schodzi na psy... po pierwsze nie BABA generale Wilcoxie tylko kobieta, albo Madam jak my to na Północy mówimy, a po drugie jej słowa nie powinny cię do żywego ugodzić, bo ta flaga nic dobrego nie symbolizuje.


Tamta Madam się jednak myliła, zapewne to ta fałszywa i przekłamana edukacja jankeska. Jeśli jakaś flaga jest symbolem mordów, zniszczenia, rabunków, gwałtów to jest nią tylko flaga Stanów Zjednocznych sad.gif skropiona krwią dzielnych Południowców walczących za wolność i własność prywatną sleep.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
The General
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.970
Nr użytkownika: 19.808

 
 
post 26/10/2008, 21:22 Quote Post

QUOTE(Nico @ 26/10/2008, 21:28)
Tamta Madam się jednak myliła, zapewne to ta fałszywa i przekłamana edukacja jankeska.
*


No nie wiem, może po prostu troszkę w komputeerze poszukała. Ja też szukam i patrz co mi wychodzi:

http://www.adl.org/hate_symbols/racist_confederate_flag.asp
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Nico
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.938
Nr użytkownika: 3.969

 
 
post 26/10/2008, 21:30 Quote Post

"(...)it is often used by racists(...)"

Jeśli zboczeńcy zaczną nagle jeździć maluchami, czy będziemy uważać maluchy za symbol zboczeńców? Raczej nie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
The General
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.970
Nr użytkownika: 19.808

 
 
post 28/10/2008, 21:00 Quote Post

QUOTE(Nico @ 26/10/2008, 22:30)
"(...)it is often used by racists(...)"

Jeśli zboczeńcy zaczną nagle jeździć maluchami, czy będziemy uważać maluchy za symbol zboczeńców? Raczej nie.
*


Tak, tylko że rasiści nie polubili tej flagi ot tak. Ta flaga jest przyjętym symbolem samozwańczej niewolniczej republiki stanów niewolniczych Południa, która to próbowała uzyskać niepodległość w XIX w. A dlaczego próbowała, jakie hasła i idee stały za tym ruchem to już wielokrotnie pisałem na tym forum (a w zasadzie cytowałem głównych architektów tego ruchu) i nie ma wątpliwości, że były/są one bliskie każdemu rasiście.

Twoje porównanie miałoby choć trochę sensu, gdyby to samochody/maluchy były obiektem obsesji zboczeńców, a o czymś takim jak autofilia to nie słyszałem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
Nico
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.938
Nr użytkownika: 3.969

 
 
post 28/10/2008, 21:35 Quote Post

Ta flaga jest symbolem wolnego i niepodległego państwa, które istniało w XIX wieku. Taką samą samozwańczą niewolnicza republiką były Stany Zjednoczone Generale po uzyskaniu niepodległości i przyklepaniu konstytucji, więc o co chodzi? W deklaracji napisali - wszyscy tacy sami - a potem dalej pozwalali na handel niewolnikami z Afryki przegłosowany głosami wspaniałej Nowej Anglii, więc o co chodzi?

Przypomnę Ci również Generale, że wielu wygolonych panów w kraju nad Wisłą chodzi w czarnych kurtkach z flagami Polski na ramieniu. Flaga Polski symbolem nietolerancji? A jeszcze jak się słyszy o polskim antysemityźmie. Jeszcze tego biało-czerwonego sztandardu nie zakazali?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Arbago
 

Pomorzanin
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.032
Nr użytkownika: 38.089

 
 
post 28/10/2008, 22:00 Quote Post

QUOTE
Ta flaga jest symbolem wolnego i niepodległego państwa, które istniało w XIX wieku


Dokładnie tak! Północ dopiero w trakcie wojny przyjęła abolicję Afroamerykanów za jeden z celów zmagań wojennych. Po zwycięstwie władza waszyngtońska zepchnęła Afroamerykanów na skraj ubóstwa, do gett. Zostali obywatelami drugiej kategorii. Władza im nie pomagała, nie było dla Afroamerykanów programów, które pozwoliłyby im odnaleźć się w społeczeństwie. Dopiero w XX wieku nastąpiła prawdziwa abolicja, chociaż wielu czarnoskórych po dziś dzień ma mentalność gorszego obywatela. Nie dbają o edukację, popadają w konflikty z prawem etc.

Nie twierdzę aby ich los jako niewolników był lepszy niż jako ludzi wolnych, ale jednorazowy akt wyzwolenia niewolników porównać można do jednorazowego aktu administracyjnego likwidującego PGR-y. Jakie to przyniosło skutki wie każdy, kto mieszka lub wybrał się kiedyś do wsi po PGR-owskiej.

Poza tym uważam, że orzeł biały na fladze konfederacji wyglądałby całkiem sympatycznie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Nico
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.938
Nr użytkownika: 3.969

 
 
post 28/10/2008, 23:01 Quote Post

Generale drogi powiedz mi jakie tu flagi widać na zdjęciu, coś słabo widzę, więc proszę o pomoc laugh.gif
Zdjęcie podpowiem zrobiono w stolicy pewnego tyrana wink.gif

user posted image

To tyle w kwestii rasizmu i przywłaszczania sobie symboli narodowych drodzy forumowicze smile.gif.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
Ciołek
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 873
Nr użytkownika: 9.200

 
 
post 29/10/2008, 9:28 Quote Post

QUOTE(Arbago @ 28/10/2008, 23:00)
Poza tym uważam, że orzeł biały na fladze konfederacji wyglądałby całkiem sympatycznie.
*


Ja również tak uważam. Jednak tu pojawiał się problem z wprowadzeniem takiego projektu w życie: orzeł był raczej zbyt skomplikowanym wzorem do produkcji masowej w warunkach Południa w stanie wojny. Być może sprawdziłby się na chorągwi regimentu, ale nie wiem czy jakikolwiek pułk wykorzystał ten symbol.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
The General
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.970
Nr użytkownika: 19.808

 
 
post 29/10/2008, 17:23 Quote Post

QUOTE(Nico)
Generale drogi powiedz mi jakie tu flagi widać na zdjęciu, coś słabo widzę, więc proszę o pomoc

Gdyby nieśli flagi CSA, to by mi zapewne nie pozwolono na taką manifestację... więc niosą flagi narodowe i pokazują jakimi to są dobrymi obywatelami.

QUOTE
Dokładnie tak! Północ dopiero w trakcie wojny przyjęła abolicję Afroamerykanów za jeden z celów zmagań wojennych. Po zwycięstwie władza waszyngtońska zepchnęła Afroamerykanów na skraj ubóstwa, do gett. Zostali obywatelami drugiej kategorii. Władza im nie pomagała, nie było dla Afroamerykanów programów, które pozwoliłyby im odnaleźć się w społeczeństwie. Dopiero w XX wieku nastąpiła prawdziwa abolicja, chociaż wielu czarnoskórych po dziś dzień ma mentalność gorszego obywatela. Nie dbają o edukację, popadają w konflikty z prawem etc.

Władza (ta postępowa) zrobiła niemal wszystko co było w jej mocy – uwolniła niewolników, przyznała im prawa obywatelskie, utworzyła pionierską organizację, która miała im pomagać. Jednego czego nie zrobiła to jakaś forma reformy ziemskiej, która nadałaby niewolnikom ziemię, ale coś takiego wiązałoby się z konfiskacją dóbr buntowników, czyli uderzeniem w prawo własności, co nie było łatwe. Wszędzie tam, gdzie czarni mieli ziemię (np. w starych posiadłościach Davisów, czy obszarze nadanym im przez Shermana) wiodło im się bardzo dobrze. Tyllko, że prezydent A. Johnson, który był południowcem i zarazem białym suprematą im to odebrał. Jedyną wykonalną rzeczą w ówczesnych czasach było przyznanie czarnym praw, m.in. prawa wyborczego, tak aby sami mogli się o siebie troszczyć. I to zrobiono, tylko że wtedy na Południu zaczęło być gorąco, tak gorąco że z czasem konserwatyści znowu powrócili do władzy i krok po kroku obalali wszystkie demokratyczne dokonania spychając Afroamerykanów na margines, o którym piszesz.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Darios
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 159
Nr użytkownika: 43.322

 
 
post 29/10/2008, 17:27 Quote Post

QUOTE
Arbago napisał:
Dokładnie tak! Północ dopiero w trakcie wojny przyjęła abolicję Afroamerykanów za jeden z celów zmagań wojennych. Po zwycięstwie władza waszyngtońska zepchnęła Afroamerykanów na skraj ubóstwa, do gett. Zostali obywatelami drugiej kategorii. Władza im nie pomagała, nie było dla Afroamerykanów programów, które pozwoliłyby im odnaleźć się w społeczeństwie. Dopiero w XX wieku nastąpiła prawdziwa abolicja, chociaż wielu czarnoskórych po dziś dzień ma mentalność gorszego obywatela. Nie dbają o edukację, popadają w konflikty z prawem etc.

Nie twierdzę aby ich los jako niewolników był lepszy niż jako ludzi wolnych, ale jednorazowy akt wyzwolenia niewolników porównać można do jednorazowego aktu administracyjnego likwidującego PGR-y. Jakie to przyniosło skutki wie każdy, kto mieszka lub wybrał się kiedyś do wsi po PGR-owskiej.


Bardzo trafne porównanie .

[QUOTE]Tak, tylko że rasiści nie polubili tej flagi ot tak. Ta flaga jest przyjętym symbolem samozwańczej niewolniczej republiki stanów niewolniczych Południa, która to próbowała uzyskać niepodległość w XIX w. A dlaczego próbowała, jakie hasła i idee stały za tym ruchem to już wielokrotnie pisałem na tym forum (a w zasadzie cytowałem głównych architektów tego ruchu) i nie ma wątpliwości, że były/są one bliskie każdemu rasiście.[QUOTE]

Z rasistami można raczej symbole nazistowskie powiązać . To straszna nadinterpretacja . Garstka ekstremistów macha flagami , a nasz drogi Generał w "niebieskim kubraczku" , już przedstawia swoją stronniczą wizję . Wiedzę ma on dużą , ale obiektywizmu bardzo malutko - powinieneś nad tym troszkę popracować . Nico czasami też przesadzi , ale tylko czasami jak z tym Hoodem . wink.gif






 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Nico
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.938
Nr użytkownika: 3.969

 
 
post 29/10/2008, 17:32 Quote Post

QUOTE(The General @ 29/10/2008, 16:23)
Gdyby nieśli flagi CSA, to by mi zapewne nie pozwolono na taką manifestację... więc niosą flagi narodowe i pokazują jakimi to są dobrymi obywatelami.


Generale, słabiutka wymówka smile.gif.

Co my tu dalej mamy:

user posted image

user posted image

A tu nawet miłe Panie z flagami Unii, no Generale dry.gif

QUOTE(The General @ 29/10/2008, 16:23)
Władza (ta postępowa) zrobiła niemal wszystko co było w jej mocy(...)


Oj tak, taka to dobra władza była tylko przez następne sto lat gnębiono Murzynów w USA. Władza oczywiście nic nie widziała, nic nie słyszała...

user posted image

a jak już władza coś mówiła to tyle -> http://en.wikipedia.org/wiki/Plessy_vs._Ferguson

Ah ci dwulicowi, perfidini, kłamliwi jankesi. Po analizie faktów po wojennych wszystko jest jasne. Po co była ta wojna? By Murzynom żyło się lepiej? Czy żeby była silna władza centralna pod dominacją północy i republikańskich złodzieji? Forumowicze po zapoznaniu się z historią bez problemu odpowiedzą na to smutne pytanie sleep.gif .

QUOTE(Darios @ 29/10/2008, 16:27)
Garstka ekstremistów macha flagami , a nasz drogi Generał w "niebieskim kubraczku" , już przedstawia swoją stronniczą wizję . Wiedzę ma on dużą , ale obiektywizmu bardzo malutko - powinieneś nad tym troszkę popracować.


Dwa lata już chyba mu to powtarzam laugh.gif

QUOTE(Darios @ 29/10/2008, 16:27)
Nico czasami też przesadzi , ale tylko czasami jak z tym Hoodem .  wink.gif


Przesadzi? Oj, może co najwyżej przejaskrawi rolleyes.gif , a z Hooda to mi Waść zejdź, bo zaraz zawołam chłopaków z Texańskiej brygady i zobaczymy czyje będzie na wierzchu biggrin.gif
Ale ogólnie dziękuje za docenienie, tak, niestety, jestem tu ostatnim głosem prawdy i wolności na forum sad.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej