Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Mordy na Polakach zlecone ..., ... przez Jaruzelskiego i Kiszczaka
     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 25/02/2011, 15:50 Quote Post

QUOTE
Gdyby był takim sprzedawczykiem to by przez całe lata 80 nie myslał o tym jak zrobic najlepiej dla Polski tylko albo zdecydowałby sie zachecac ZSRR do interwencji w 1981 roku


Proszę w takim razie mi napisać, co on zrobił dobrego dla Polski. W punktach:

1)...................
2)...................
3)...................
4)...................

itd.

QUOTE
albo trzymałby władze tak jak Kadafi conajmniej do upadku ZSRR w 1991 roku


Władzę trzymał przez całą dekadę, a później wybrano go na "kontraktowego prezydenta" (1989 - 1990).

QUOTE
Oczywiscie jego patriotyzm to zupelnie inny patriotyzm niz ten widziany u przywodców powstania styczniowego czy powstania warszawskiego bo pozbawiony zyczeniowego myslenia.


Nigdy nie mogłem oprzeć się pokusie dowiedzenia się o czymś, co nie istnieje - w tym konkretnym przypadku - o "patriotyźmie" internacjonalistycznego komunisty. Może oświecisz mnie w tej materii ? rolleyes.gif

I
QUOTE
dobrze bo trzeci raz to zyczeniowe myslenie pojawiło sie na przelomie lat 1980/1981 i gdyby nie Jaruzelski trzeci raz ludnosc polska dostałaby za fantastyczne myslenie jej przywodcow po głowie


Słowa godne tow. Moczara smile.gif A przełom lat 1980/81 pamiętam głównie z tego, że w pewną niedzielę nie było teleranka, za to pojawił się miś z okienka:

http://www.youtube.com/watch?v=Ibp5ci0qOgk
 
Post #16

     
adas80
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 437
Nr użytkownika: 49.021

adam poleski
Stopień akademicki: brak
Zawód: student
 
 
post 25/02/2011, 19:30 Quote Post

QUOTE(Erich @ 25/02/2011, 14:14)
Mój drogi, dla gen. Jaruzelskiego Polska (i zapewne jest) zawsze była priorytetem. Dawał tego wyraz w swojej działalności politycznej, wojskowej a także twórczej(polecam jego publikacje).

Priorytetem Jaruzelskiego Polska? Chyba żartujesz jego priorytetem była kariera i rzeczywiście :”Dawał tego wyraz w swojej działalności politycznej, wojskowej”. Co do jego twórczości po 1990 r. to jest dobra dla naiwnych, poczytaj co mówił i pisał przed 1990 r. a wtedy pogadamy kto to taki W. Jaruzelski. Po 1990 r. wielu komunistów robi z siebie patriotów, ludzi uczciwych, itd. itp.


QUOTE(Erich @ 25/02/2011, 14:14)
Protestuję także przeciwko nazywaniu Jaruzelskiego głupcem. Na jakiej podstawie wysuwa kolega tak daleko idące obelgi?
*


Oczywiście protestować możesz ale ja zdania nie zmieniam, chociaż jedno Ci wyjaśnię bo chyba za szeroko moje określenie o głupocie Jaruzelskiego zrozumiałeś. Nie twierdzę że jest on głupi, napisałem tylko że: „Co do wprowadzenia elementów gospodarki rynkowej to stawiam na Rakowskiego. Jaruzelski był za głupi by coś takiego wówczas wymyślić.
Za głupi w tej konkretnej kwestii.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Erich
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 463
Nr użytkownika: 67.566

Rafal
Zawód: student
 
 
post 1/03/2011, 17:28 Quote Post

Uważasz mnie za naiwnego bo wierzę Jaruzelskiemu? No cóż, na podobnej podstawie mogę uważać cię za naiwnego bo wierzysz w to co dzisiejsza propaganda o nim opowiada. W moich oczach zawsze był patriotą i nie musi mi tego specjalnie teraz udowadniać.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
ziuk76
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 641
Nr użytkownika: 70.783

Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 1/03/2011, 18:20 Quote Post

QUOTE
W moich oczach zawsze był patriotą i nie musi mi tego specjalnie teraz udowadniać.


Oj, mocno przesadzone. Moim skromnym zdaniem nie można nazywać patriotą kogoś, kto był agentem Informacji Wojskowej ("Wolski")- organu odpowiedzialnego za masowej represje na żołnierzach AK, NSZ czy nawet na cywilach. To on był szefem MON, kiedy wojsko strzelało do robotników na Wybrzeżu w grudniu 1970 r. i to on podjął decyzję o wprowadzeniu stanu wojennego (a ta decyzja była niezgodna nawet z Konstytucją PRL).
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
orkan
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 7.563
Nr użytkownika: 58.347

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 2/03/2011, 1:26 Quote Post

CODE
Moim skromnym zdaniem nie można nazywać patriotą kogoś, kto był agentem Informacji Wojskowej ("Wolski")- organu odpowiedzialnego za masowej represje na żołnierzach AK, NSZ czy nawet na cywilach.


W każdej armii istnieje obowiązek współpracy z kontrwywiadem wojskowym. To powinność oficera w każdej armii. W chwili przystąpienia do współpracy z IW nie mógł wiedzieć o koreańskich czystkach w armii eliminującej nieprawomyślnych i że będzie miała coś na sumieniu bo to rok 1946. Informacja Wojskowa nie ścigała AK czy NSZ chyba że popełnili przestępstwa wobec Wojska Polskiego.

CODE
To on był szefem MON, kiedy wojsko strzelało do robotników na Wybrzeżu w grudniu 1970 r. i to on podjął decyzję o wprowadzeniu stanu wojennego (a ta decyzja była niezgodna nawet z Konstytucją PRL)


Ble ble ble. Znowu to samo. Co z tego że był MONem w 1970 skoro rozkazodastwo nad GO Wybrzeże (8DZ, 16DPanc i elementy 7 ŁDD) przejeła osoba nr 2 w państwie Zenon Kliszko. Co taki Monek mógł mu podskoczyć skoro wicepremier nie mógł? Patrzenie na Jaruzelskiego w 1970 roku przez pryzmat roku 1981 jest naciągane jak guma do żucia. Dowodzenie nad wojskiem przejął Kliszko i on w porozumieniu z tow Wiesławem użył wojska do cytuje " zniszczenia kontrewulucji". I zwykły motłoch nierobów i zwykłych zadymiarzy (np mój wujek wtedy 17 letni gówniarz zadymiarz dziś wielki bohater roku 1970) (w przeważającej mierze) został nobilitowany poprzez przelaną krew do rangi powstania. No cóż nietrafione decyzje zdarzały się naszemu krajowi ciągle.

Co do stanu wojennego dawno studiowałem prawo i zapomniałem nazwy tej instytucji ale Sejm PRL potwierdził decyzje RP PRL. Więc wszystko wporządku, ja tam się o to nie martwie. Nawet jeśli RP zebrała sie w poniedziałek a zatrzymania i ogłoszenie SW nastąpiło dzień wcześniej to zadziałała tu siła wyższa. Plan operacyjny SW był oparty na elemencie zaskoczenia. Zebranie RP mogło zdekonspirować plan wojskowych a tym samym pogrzebać główny filar sukcesu tej operacji. Chyba lepiej że się to tak skończyło i po za KWK Wójek z debilem dowódcą wysyłyjacym do akcji nieprzeszkolonych antyterorystów bez dowódcy oficera to osiągnięto zakładany cel tej operacji minimalizacja potencjalnych ofiar. Mówie tu cały czas o momencie wprowadzenia SW. Myślę że to wpełni usprawiedliwia Jaruzelskiego i ekipy sztabowców. Jako ciekawostkę dodam że pracami kierował szef Zarządu Operacyjnego SG WP gen dyw Skalski - weteran AK, sibirak, weteran 2AWP a wlatach 60-tych absolwent Woroszyłowki.

CODE
Priorytetem Jaruzelskiego Polska? Chyba żartujesz jego priorytetem była kariera i rzeczywiście :”Dawał tego wyraz w swojej działalności politycznej, wojskowej”. Co do jego twórczości po 1990 r. to jest dobra dla naiwnych, poczytaj co mówił i pisał przed 1990 r. a wtedy pogadamy kto to taki W. Jaruzelski. Po 1990 r. wielu komunistów robi z siebie patriotów, ludzi uczciwych, itd. itp.


Nie znam człowieka dla którego nie ważna była kariera osobista a w szczególności w wojsku.

CODE
Kolejny żart „Czterech pancernych” to według Ciebie „wielka narodowa księga”? Toż to prymitywna komunistyczna bajka.
Tak komuniści uczyli a wręcz wymagali od Polaków patriotyzmu ale nie do Polski a do PRL-u. Ten patriotyzm był obowiązkowy, wszędzie i wciąż, jest na to mnóstwo przykładów.


Chciałbym ci przypomnieć że PRL to była jedyna Polska jaka wtedy istniała. Jeśli Polską nazwiesz ten klub dżentelmena w Londynie zwany rządem RP, który się potem rozsypał na małe klubiki (to takie polskie) to byłbyś w znakomitej mniejszości tak mikrej że nieistotnej w codziennym życiu Polaków w kraju. Natomiast serial 4P+P to solidna telewizyjna robota. Tak uczył on patriotyzmu. Uczył też braterstwa bronii tak istotnej w naszych misjach w Afganistanie i innych z naszym nowym Wielkim Bratem i bratnimi narodami Europy.

CODE
Co do wprowadzenia elementów gospodarki rynkowej to stawiam na Rakowskiego. Jaruzelski był za głupi by coś takiego wówczas wymyślić.”


Jaruzelski chciał wprowadzić racjonalnośc gospodarczą w tym systemie. Nie mógł się odwołać do wolnego rynku w 1981 bo groził by mu zarzut dubczekizacji Polski. A to w CSRL dobrze się nie skończyło. Do póki Kremlem rządzili starzy frontowcy nie mógł sobie pozwolić na chińskie odchylenie ze względów skostnienia warstwy ideolo w KPZR jak i w PZPR. Dopiero Gorbaczow i jego reformy dały ekipie Jaruzelskiego szanse na szersze reformy w tym uchwalenie najbardziej liberalnej o działalności gospodarczej w historii Polski. To już wolna Polska ją zdemolowała. Rakowski bez zgody Jaruzelskiego palcem by nie kiwną w tak ważnej ideologiczno-gospodarczej. Tym bardziej że był opór w Plenum KC gdzie gardłował Alfred - ojciec tego Konstantego.

CODE
Proszę w takim razie mi napisać, co on zrobił dobrego dla Polski. W punktach:

1)...................
2)...................
3)...................
4)...................


1) Wywalił ze spółdzielnią Szlachica - ekipe Gomółki - w razie niepowodzenia groziła mu czapa
2) Wywalił wraz ze spółdzielnią Kani - ekipe Gierka
3) Ustabilizował sytuacje w kraju poprzez SW. Motłoch zaczął pracować i cokolwiek wytwarzać a nie strajkować bo skruszył się właśnie ząb pana Rulewskiego a rząd nie realizuje absurdalnego pakietu socjalnego.
4) Rozpoczął powolny proces odtrepowania armii. Każdy oficer sztabowy (od mjr w zwyż) musiał mieć cywilny tytuł mgr. Oczywiście w wojsku było wiele innych ciekawych pomysłów ale ten akurat wybrałem jako najmniej militarny.


 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
ziuk76
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 641
Nr użytkownika: 70.783

Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 13/03/2011, 18:01 Quote Post

QUOTE
Propaganda w tym filmie jest taka jak każda inna. W każdym kraju, w każdym czasie działają biura propagandowe- z tym że teraz inaczej się nazywają. Przykład z Polski: film "Czarny czwartek", który wyszedł całkiem niedawno. Opowiada historię strajkujących którzy jako jedyni sprawiedliwi walczyli przeciwko diableskiej sile PZPR-u... propaganda i jeszcze raz propaganda. Nie rozstrzygam kwestii czy słuszna, czy niesłuszna- w każdym razie propaganda mająca utrwalić mit Polaka- romantycznego demokraty ceniącego bardziej niż życie wolność.


"Czarny czwartek" nie jest filmem propagandowym. Jest oparty na faktach. Polecam film dokumentalny zrealizowany przez IPN ("Grudzień 1970 r."). Fakty są zawsze faktami: kierownictwo PZPR podjęło zbrodniczą decyzję strzelania do robotników.
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
adaho-siedem
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 271
Nr użytkownika: 59.706

Adam
Stopień akademicki: magister
Zawód: ekonomista
 
 
post 14/03/2011, 0:36 Quote Post

Osobiście znałem jednego zamordowanego księdza - kumplował się z moim dziadkiem , oboje byli pszczelarzami . Palimąka - proboszcz w Proszowicach . Ale , że strasznie pyszczył na najlepszy z ustrojów jaki stworzył człowiek - zesłali go do wiejskiej parafii w Klimontowie . Oficjalna wersja śmierci była taka , że ksiądz zostawił samochód na podjeździe i poszedł otworzyć garaż a wtedy samochód ruszył i go przygniótł ...
Zabójstwa dokonał milicjant z posterunku w Proszowicach . Człowiek , który to zrobił dużo pił . I kiedyś się wygadał ....stąd wiadomo jak to było naprawdę.

Podałem ten przykład - bo osobiście znałem wszystkie postacie dramatu .
Natomiast w komunie to nie przemoc była najgorsza . Najgorsza była wszechogarniająca syfoza , bylejakość , pijaństwo i złodziejstwo .
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Sarim
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 848
Nr użytkownika: 67.804

 
 
post 14/03/2011, 14:41 Quote Post

Nie wiem o co ta cała rozmowa o Jaruzelskim. Zdrajca jak zdrajca, wątpliwości tu nie ma. Rządził zbrodniczym ustrojem, wprowadził zbrodniczy stan wojenny. Nic szczególnego.
Ja co prawda sądzę, że zdrajca narodowy winien zostać ukarany karą śmierci, ale nasza Polska okazała OGROMNY akt łaski i pozwoliła mu nadal żyć, co jest dowodem niewyobrażalnego wręcz miłosierdzia.
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
orkan
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 7.563
Nr użytkownika: 58.347

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 14/03/2011, 19:04 Quote Post

CODE
Nie wiem o co ta cała rozmowa o Jaruzelskim. Zdrajca jak zdrajca, wątpliwości tu nie ma. Rządził zbrodniczym ustrojem, wprowadził zbrodniczy stan wojenny. Nic szczególnego.
Ja co prawda sądzę, że zdrajca narodowy winien zostać ukarany karą śmierci, ale nasza Polska okazała OGROMNY akt łaski i pozwoliła mu nadal żyć, co jest dowodem niewyobrażalnego wręcz miłosierdzia.


A czy ktoś udowodnił mu winę zdrady?
A czy ktoś stwierdził że ustrój przed 1989 rokiem był zbrodniczy?
Czy stan wojenny, uznany przez Sejm PRL był zbodniczy?

Do drugiej części wypowiedzi nie będę się odnosił bo to świadectwo że kolega Sarim nie rozumie o co ludzie walczyli za komuny i jakie zmiany zaszły w Polsce od 1988 roku.
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Erich
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 463
Nr użytkownika: 67.566

Rafal
Zawód: student
 
 
post 14/03/2011, 19:51 Quote Post

QUOTE(ziuk76 @ 13/03/2011, 18:01)
QUOTE
Propaganda w tym filmie jest taka jak każda inna. W każdym kraju, w każdym czasie działają biura propagandowe- z tym że teraz inaczej się nazywają. Przykład z Polski: film "Czarny czwartek", który wyszedł całkiem niedawno. Opowiada historię strajkujących którzy jako jedyni sprawiedliwi walczyli przeciwko diableskiej sile PZPR-u... propaganda i jeszcze raz propaganda. Nie rozstrzygam kwestii czy słuszna, czy niesłuszna- w każdym razie propaganda mająca utrwalić mit Polaka- romantycznego demokraty ceniącego bardziej niż życie wolność.


"Czarny czwartek" nie jest filmem propagandowym. Jest oparty na faktach. Polecam film dokumentalny zrealizowany przez IPN ("Grudzień 1970 r."). Fakty są zawsze faktami: kierownictwo PZPR podjęło zbrodniczą decyzję strzelania do robotników.
*



Niby dlaczego propaganda nie może być oparta na faktach? A dzisiejsza propaganda sukcesu PO-wców? Chwalą się "zieloną wyspą" bo nią jesteśmy.

QUOTE(Sarim @ 14/03/2011, 14:41)
Nie wiem o co ta cała rozmowa o Jaruzelskim. Zdrajca jak zdrajca, wątpliwości tu nie ma. Rządził zbrodniczym ustrojem, wprowadził zbrodniczy stan wojenny. Nic szczególnego.
Ja co prawda sądzę, że zdrajca narodowy winien zostać ukarany karą śmierci, ale nasza Polska okazała OGROMNY akt łaski i pozwoliła mu nadal żyć, co jest dowodem niewyobrażalnego wręcz miłosierdzia.
*



Tylko ty tak uważasz. Dla mnie nie jest on zdrajcą
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
kostrogaj
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 17.261

 
 
post 17/03/2011, 22:36 Quote Post

A swoją drogą. Porównujemy czasy komuny i obecne. Zastanawiające jest,że tzw zryw niepodległościowy tak naprawdę lansują ci co zapełniali 3 szereg. Mordy polityczne nie jest to tylko domena komuny. W krajach tzw demokracji zachodniej też to działało. Ja wiem jedno. Tamte czasy były tragiczne ale... nim ktokolwiek zacznie mówić o odzyskaniu niepodległości niech sobie dobrze przeczyta postulaty sierpniowe. Niepodległość było w/g mnie drugoplanową sprawą. W Kabarecie Olgi Lipińskiej kiedyś padł text....będzie byt to będzie i świadomość. Dzisiaj ci z tylnych szeregów stali się bojonikami. Mówią o niepodległości, mordach, złu jakie panowało. Tylko fajnie że ci sami nigdy nie dostali pałką i nie posmakowali gazu łzawiącego. Jaruzelskiego oceni historia. Czas jest za krótki by to definitywnie ocenić. Nawet wprowadzenie stanu wojennego, po latach może być inaczej oceniane.
A czy zna ktoś sprawę mordu na sierżancie... chyba Karosie (?) Czy to był mord niepodległościowy czy też katolicki ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 20/03/2011, 18:07 Quote Post

QUOTE
A swoją drogą. Porównujemy czasy komuny i obecne. Zastanawiające jest,że tzw zryw niepodległościowy tak naprawdę lansują ci co zapełniali 3 szereg.


Konkretnie: o kogo chodzi ? nazwiska i pełnione funkcje owych "trzecioszeregowców", oraz cytaty, co gdzie i kiedy powiedzieli.

QUOTE
Mordy polityczne nie jest to tylko domena komuny. W krajach tzw demokracji zachodniej też to działało.


Jakie np. mordy polityczne (na opozycjonistach) popełniono w Wielkiej Brytanii, francji czy Niemczech ? Proszę podac daty i przykłady.


QUOTE
Dzisiaj ci z tylnych szeregów stali się bojonikami. Mówią o niepodległości, mordach, złu jakie panowało. Tylko fajnie że ci sami nigdy nie dostali pałką i nie posmakowali gazu łzawiącego.


Jak wyżej - proszę podać konkretnie, o kogo chodzi.

QUOTE
Jaruzelskiego oceni historia. Czas jest za krótki by to definitywnie ocenić. Nawet wprowadzenie stanu wojennego, po latach może być inaczej oceniane.


Nie. Postępki i czyny Jaruzelskiego nie oceni historia, tylko niezawisły sąd. System prawny RP nie przewiduje przedawnienia zbrodni (zabójstwa), współudziału w niej, lub podżegania doń (art. 148 §1 k.k. - "kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności")..
Podmiotem, czyli sprawcą jest każda osoba fizyczna, byle by była "dojrzała" i poczytalna w rozumieniu prawa karnego. Dolną granicą odpowiedzialności karnej jest ukończenie lat 17 przed popełnieniem czynu zabronionego (art. 10 § 1 k.k.), a w szczególnych wypadkach (m.in. przy zabójstwie) ukończenie lat 15 w chwili popełnienia czynu (art. 10 § 2 k.k.).
QUOTE
Osoba poczytalną jest ta, która "mogła w chwili czynu rozpoznać jego znaczenie lub pokierować swoim postępowaniem" (art. 31 § 1 k.k.).
Zabójstwo może być dokonane przez jednego sprawcę (reguła przy zabójstwach seryjnych na tle seksualnym), jak też może być popełnione w postaci współsprawstwa lub sprawstwa kierowniczego, które występuje wyjątkowo oraz podżegania i pomocnictwa.
Jeśli zabójstwo zostało popełnione w wyniku porozumienia charakterystycznego dla współsprawstwa, każdy ze współsprawców uczestniczący w realizacji porozumienia odpowiada za zabójstwo bez względu na to, czyje zachowanie stało się bezpośrednią przyczyną zgonu i bez względu na to, czy ta okoliczność da się ustalić.

http://killer.radom.net/~sermord/zbrodnia....dane=Morderstwo

QUOTE
A czy zna ktoś sprawę mordu na sierżancie... chyba Karosie (?) Czy to był mord niepodległościowy czy też katolicki ?


A czy zna ktoś sprawę mordu na księżach: Popiełuszce, Zychu, Suchowolcu, Niedzielaku, czy Kiju ? I wiesz, czym zajmowala się Samodzielna Grupa "D" Departamentu IV MSW ?
 
Post #27

     
Erich
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 463
Nr użytkownika: 67.566

Rafal
Zawód: student
 
 
post 25/03/2011, 11:31 Quote Post

1. Trzecioszeregowcy: szybki przykład Jarosława Kaczyńskiego ("oni stoją tam gdzie stało ZOMO"). Można do tego dokoptować połowę PiS-u.

2. Zamordowanie Kennediego 22 listopada 1963.

3. Jaruzelskiego oprócz sądu oceni także historia i przyszłe pokolenia (zważywszy na to że generał jest w stanie co raz to pogarszającego się zdrowia może się zdarzyć tak że żaden sąd nie zdąży tego zrobić- oczywiście ze swojej strony życzę mu 150 lat życia). Podobnie jak Piłsudskiego, Sikorskiego czy całą resztę- to właśnie nowe generacje Polaków zdecydują o tym jak zostanie zapamiętany.

4. Sprawy morderstw popełnionych przez władze komunistyczne są nam znane- ale dziękujemy za przypomnienie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 25/03/2011, 12:11 Quote Post

QUOTE
QUOTE
1. Trzecioszeregowcy: szybki przykład Jarosława Kaczyńskiego ("oni stoją tam gdzie stało ZOMO"). Można do tego dokoptować połowę PiS-u.


Zadałem chyba konkretne pytania ?

QUOTE
2. Zamordowanie Kennediego 22 listopada 1963.


To J.F. Kennedy w chwili śmierci był amerykańskim opozycjonistą confused1.gif ????????

QUOTE
3. Jaruzelskiego oprócz sądu oceni także historia i przyszłe pokolenia (zważywszy na to że generał jest w stanie co raz to pogarszającego się zdrowia może się zdarzyć tak że żaden sąd nie zdąży tego zrobić- oczywiście ze swojej strony życzę mu 150 lat życia). Podobnie jak Piłsudskiego, Sikorskiego czy całą resztę- to właśnie nowe generacje Polaków zdecydują o tym jak zostanie zapamiętany.


Oceny historyczne pozostawmy historykom (a tyczeć się one raczej będą osób już nieżyjacych). Natomiast osoby żyjące, którym niezawisły Sąd postawił zarzuty (np. wzmiankowanego sprawstwa kierowniczego) udziału lub podżeganiu do morderstw (występki podlegające kk) powinny być osądzone zgodnie z literą prawa, i skazane. Nie wyobrażam sobie, by komuniści, którzy mają krew na rękach mogli bezkarnie egzystować w praworządnym państwie.

QUOTE
4. Sprawy morderstw popełnionych przez władze komunistyczne są nam znane- ale dziękujemy za przypomnienie.


Są "Wam" znane ? Naprawdę Wiecie, kim byli (i są) tzw. "Nieznani Sprawcy" mordujący księży związanych z opozycja antykomunistyczną ?
 
Post #29

     
Sarim
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 848
Nr użytkownika: 67.804

 
 
post 25/04/2011, 11:28 Quote Post

Jasne! Jaruzelski, Piłsudski mają "krew na rękach" więc można ich wrzucić do jednego wora. Wrzućmy jeszcze Władysława Łokietka, Bolesława Chrobrego i Mieszka I. Przecież Ci wszyscy bandyci mają krew na rękach więc czemu by ich nie dać do jednego wora?

A tak poważnie to te żarty nie są śmieszne tylko żenujące. Piłsudski to bohater narodowy, który dążył jedynie do potęgi Polski. Jaruzelski to bandyta, tudzież zbrodniarz, dla którego władza była celem a nie środkiem. Nie historia jest od tego, aby takich sądzić tylko prawo.

Nie twierdzę, że II RP była we wszystkim naj, ale porównywanie jej do PRL-u to już kompletny absurd. Kraj wolny i niepodległy rozwijający się (nie błyskawicznie, ale wobec ówczesnych warunków czegoż można było wymagać?) przeciw krajowi, będącemu pionkiem Moskwy, ze zbrodniczym systemem. Chyba nie trzeba się długo zastanawiać nad wyborem.

A co do zbrodni... mam pytanko. Będąc zwykłym szarym opozycjonistą wolelibyście mieszkać w II RP(chłop wywołujący zamieszki) czy w PRL-u(żołnierz AK)*? Dodam jeszcze, że jest się opozycjonistą, a nie zbrodniarzem, tudzież agentem (to tylko dla wyjaśnienia, aby się nikt nie przyczepił i nam tu komunistów nie nazwał opozycjonistami...)



*tak wiem, że porównanie żołnierza AK do chłopa wywołującego zamieszki jest nie równe, ale sądzę, że nie wypaczy to znaczenia
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

3 Strony < 1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej