Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> GRH zajmujące się II RP i II WS, Białystok - PROJEKT?
     
cancellarius_A
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 97.784

Zawód: student
 
 
post 7/09/2015, 0:15 Quote Post

Pomimo długiego szukania na własną rękę GRH (tak, przejrzałam strony internetowe i portale związane z rekonstrukcją historyczną), które zajmowałoby się w. w. okresem historycznym, w których można byłoby znaleźć parę członkiń. Chciałabym się nastawić na rekonstrukcję, która zajmowałaby się przede wszystkim rolą kobiet w. w. okresach (w polityce, w trakcie wojny, czy nawet w codziennym życiu w okresie XX-lecia międzywojennego). Oczywiście nie skreślam tu przyjęcia mężczyzn - lecz z doświadczenia wiem, że zwykle jest ich zdecydowanie więcej w jakimkolwiek GRH.

Najbardziej imponują mi dwie grupy - GRH Bluszcz z Warszawy oraz GRH 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie - uważam, że są godne do naśladowania, ze względu na sam system rekrutacji ale i też ze względu na sposób w jaki prowadzą swoją działalność, w których można zobaczyć pewną pedantyczność w ich działaniach (nawet wystarczy spojrzeć na ich oficjalne fanpage'e na Facebooku czy prowadzenie oficjalnych stron internetowych - jak bardzo są oni szczegółowi w swoim zamiłowaniu).

Wolałabym stworzyć w Białymstoku taką grupę lub wejść w taką grupę (jeśli jednak pominęłam godną polecenia), która znajduje się na miejscu w Białymstoku, ponieważ chcę jak najczęściej uczestniczyć w spotkaniach, treningach, przygotowaniach do rekonstrukcji, wystaw etc.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Theodorus
 

Teodor
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.008
Nr użytkownika: 1.771

:)
Stopień akademicki: M¹drala
Zawód: Asystent muzealny
 
 
post 7/09/2015, 13:45 Quote Post

Bardzo jestem ciekaw, jak wyobrażasz sobie grupę zajmującą się rolą kobiet w polityce podczas wojny? Nie znam wybitnych i ważnych przedstawicielek.

Jeśli mogę, chciałbym doradzić dołączenie do już istniejącej grupy o ile są. Łatwiej w oparciu o już funkcjonująca rozszerzyć nawet jej działanie, niż tworzyć od podstaw.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
cancellarius_A
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 97.784

Zawód: student
 
 
post 11/09/2015, 4:33 Quote Post

Rzeczywiście, źle się wyraziłam co do sfery tutaj polityki jaką mogły odegrać w trakcie IIWŚ. Jak już to można przedstawić udział kobiet w np. wojnie jeśli chodzi o ten okres.

Wiem, że najłatwiejszym i najbardziej banalnym sposobem jest właśnie dołączenie się do istniejącej grupy, ale też nie głupie byłoby stworzyć od podstaw - szczególnie, że jest coraz większa nawet "moda" na robienie GRH podkreślających rolę kobiet w danym okresie historycznym.
A jeśli już wybrałoby się np. grupę zajmującą się XX w. z którychś lat od 30. do nawet i 60., szczególnie zajmującą się Am. Północną, gdzie np. występowały dziewczyny w burlesce, czy nawet dotyczącą jedynie tzw. dziewczyn pin - up to już w ogóle byłby szał. Szybka popularność grupy gwarantowana.

Założenie własnej jest znacznie cięższe do wykonania i do wypromowania, fakt, ale ile byłoby z tego samej satysfakcji z dokonanego trudu. Duże wyzwanie a nie pójście jak zawsze na łatwiznę - dlatego tak dla mnie pociągające rolleyes.gif

Dziękuję jednak za podpowiedź / odpowiedź i pozdrawiam smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Theodorus
 

Teodor
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.008
Nr użytkownika: 1.771

:)
Stopień akademicki: M¹drala
Zawód: Asystent muzealny
 
 
post 11/09/2015, 8:29 Quote Post

Życzę powodzenia. Jednak plany przeważnie pozostają w sferze marzeń jak chodzi o budowanie grup bez zaplecza. A jeszcze by poziom trzymać, to najpierw zagłębienie sięw materiały, zdjecia itd. Potem opracowanie kwestii materiałów i ściegów, potem zamówienie. Sporo roboty. Inaczej jest się festyniarzem w ciuchu po dziadku z lat 70tych udajacym powstańca warszawskiego w pantoflach ze studniówki tongue.gif
Mam nadzieję, że Ci się uda, jednak radzę najpierw zdecydować sięna konkretny okres, także pod kątem z czym się to wiąże pod kątem imprez itd.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
cancellarius_A
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 97.784

Zawód: student
 
 
post 11/09/2015, 21:36 Quote Post

A tak swoją drogą, bo zapomniałam wcześniej dodać w związku z poniższym:

QUOTE(Theodorus @ 07/09/2015, 14:45)
Jeśli mogę, chciałbym doradzić dołączenie do już istniejącej grupy o ile są.
*



Dlatego właśnie szukam czy już istnieją - być może z nawet o wiele lepszą wizją GRH niż ja posiadam na dzień dzisiejszy (oby, bo dzięki takim ludziom można się rozwijać) - nie słyszałam tak więc szukam. Nie ma? Można założyć - wiadomo, że w pojedynkę niczego się nie uczyni, stąd zastanwiałam się czy kogoś tutaj znajdę zainteresowanego. Widać, że nie - mówi się trudno. Po prostu będę dalej kontynuuować swoje członkostwo w innym GRH.

QUOTE(Theodorus @ 11/09/2015, 9:29)
Jednak plany przeważnie pozostają w sferze marzeń jak chodzi o budowanie grup bez zaplecza.
*



Nie wiem jak inni by zareagowali, ale dla mnie tego typu adnotacje działają...motywująco. Zresztą każde GRH od czegoś zacząć musiało.

QUOTE(Theodorus @ 11/09/2015, 9:29)
A jeszcze by poziom trzymać, to najpierw zagłębienie sięw materiały, zdjecia itd. Potem opracowanie kwestii materiałów i ściegów, potem zamówienie. Sporo roboty. Inaczej jest się festyniarzem w ciuchu po dziadku z lat 70tych udajacym powstańca warszawskiego w pantoflach ze studniówki tongue.gif
*



Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego cały czas powinno się doprowadzać do stałego rozwoju, dokształcania się, szukania informacji etc. Również wchodzi w to szukanie odpowiednich ludzi do grupy. Zresztą na pewno zgodzisz się ze mną, że z każdym GRH jest "sporo roboty", dlatego też osoby, które nie mają motywacji / czasu / funduszy (niepotrzebne skreślić) nie będą lub nie powinny bawić się w rekonstrukcje, kiedy wiedzą, że w danym GRH nie podołają.


Koniec końców uzyskałam to co chciałam uzyskać w tym poście - zobaczyć czy jest odzew ze strony osób, które trudnią się lub chciałyby tego dokonać będąc w takim GRH. Nie ma chętnych, szczególnie z mojego regionu, tak więc nic innego nie zostaje mi jak na razie kontynuuować moją przygodę z rekonstrukcją, która zajmuje się kompletnie innym okresem historycznym.

A projekt takiej grupy? To tylko pomysł, jak coś to znajdzie się inna osoba, która będzie mieć trochę więcej szczęścia w chociażby samym szukaniu odpowiednich osób biggrin.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Theodorus
 

Teodor
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.008
Nr użytkownika: 1.771

:)
Stopień akademicki: M¹drala
Zawód: Asystent muzealny
 
 
post 13/07/2017, 14:43 Quote Post

I jak, udało się dołączyć lub samemu coś założyć?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej