Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
154 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Boleslaw Chrobry: Jarosław ginie nad Bugiem,
     
Witold Pilecki
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 987
Nr użytkownika: 82.707

Mateusz Kowalski
Zawód: Uczeñ
 
 
post 7/03/2014, 15:59 Quote Post

QUOTE
Chrobremu jest potrzebny tylko spokój na wschodzie. Co da mu sojusz?

Racja
Ale Mieszkowi zawsze się przyda sprzymierzeniec w walce z Konradem lub po prostu spokój na granicy

QUOTE
Są, ale z czasem ktoś pokona drugiego. Zapewne będzie to władca Kijowa. A wtedy jego oczy mogą skierować się na Czerwień. Poza tym Bolek zejdzie z tego świata 7 lat później, a i na Świętopełka też przyjdzie czas. Sojusz kiedyś się skończy.

Pewnie że tak Chrobremu tylko spokój się przyda z Mieszkiem Świętopełk zna się przecież znakomicie i wie że charakter jak i wiele talentów Chrobrego odziedziczył po ojcu i sprzymierzeńcem będzie równie dobrym jak jego ojciec
Pomoc ewentualna będzie potrzebna gdy sytuacja będzie się komplikować tak wystarczy w zupełności spokój na granicy a Mieszko będzie potrzebny gdy Pieczyngowie,Litwini,Jaćwingowie i inne dziwne ludy zaczną stawać się kłopotliwe np:w roku 1036 Pieczyngowie złupili okolice Kijowa i go oblężali także Świętopełk będzie miał pracowite panowanie
QUOTE
Jednak niektóre znane informacje przechodzą przez ręce wielu i błędy są korygowane. A taką znaną informacją jest pewnie wyprawa kijowska anno domini 1018.

Tutaj możemy aby gdybać nad prawdziwością tego co jest w wiki
QUOTE
A jak myślisz, skąd Gall brał informację? Zapewne z innych kronik, np. Thietmara.

Tutaj także możemy tylko gdybać

Ten post był edytowany przez Witold Pilecki: 7/03/2014, 18:16
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Selucyda
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 157
Nr użytkownika: 85.472

Miros³aw Jêdrzejak
 
 
post 7/03/2014, 18:36 Quote Post

QUOTE
Racja
Ale Mieszkowi zawsze się przyda sprzymierzeniec w walce z Konradem lub po prostu spokój na granicy

Oczywiście

QUOTE
Pewnie że tak Chrobremu tylko spokój się przyda z Mieszkiem Świętopełk zna się przecież znakomicie i wie że charakter jak i wiele talentów Chrobrego odziedziczył po ojcu i sprzymierzeńcem będzie równie dobrym jak jego ojciec
Pomoc ewentualna będzie potrzebna gdy sytuacja będzie się komplikować tak wystarczy w zupełności spokój na granicy a Mieszko będzie potrzebny gdy Pieczyngowie,Litwini,Jaćwingowie i inne dziwne ludy zaczną stawać się kłopotliwe np:w roku 1036 Pieczyngowie złupili okolice Kijowa i go oblężali także Świętopełk będzie miał pracowite panowanie

Skoro taki Jarosław de facto miał pracowite panowanie to jak ciężkie panowanie będzie miał Świętopełk skoro jest on o wiele słabszym dla mnie władcą skoro Jarosław tyle razy był o krok do przodu a Świętopełk o 2 kroki do tyłu rolleyes.gif

A i chciałem się o coś spytać czy w takim razie co z Bezprymem jeśli ten ucieknie do Świętopełka według mnie Świętopełk nie miałby powodów by chronić Bezpryma skoro Mieszko świetnie póki co sobie radzi a jego pozycja jest silna czyli według mnie Świętopełk w geście przyjaźni dla nowego władcy mógłby wydać Bezpryma byłoby mu to na rękę zacieśnił by sojusz kosztem niewielkim
Otto natomiast tak jak w realu daje dyla do Niemiec
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Felag
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 934
Nr użytkownika: 89.840

Wiktor M.
Zawód: uczen
 
 
post 7/03/2014, 21:09 Quote Post

QUOTE
Pewnie że tak Chrobremu tylko spokój się przyda z Mieszkiem Świętopełk zna się przecież znakomicie i wie że charakter jak i wiele talentów Chrobrego odziedziczył po ojcu i sprzymierzeńcem będzie równie dobrym jak jego ojciec

Chyb że Świętopełk wcześniej zemrze. Warto omówić kiedy i jak, oraz co z Kijowem po jego śmierci.
QUOTE
Pomoc ewentualna będzie potrzebna gdy sytuacja będzie się komplikować tak wystarczy w zupełności spokój na granicy a Mieszko będzie potrzebny gdy Pieczyngowie,Litwini,Jaćwingowie i inne dziwne ludy zaczną stawać się kłopotliwe np:w roku 1036 Pieczyngowie złupili okolice Kijowa i go oblężali także Świętopełk będzie miał pracowite panowanie

Jeśli Mieszko potrzebuje spokoju na wschodniej granicy, wystarczą mu problemy Świętopełka...
QUOTE
Skoro taki Jarosław de facto miał pracowite panowanie to jak ciężkie panowanie będzie miał Świętopełk skoro jest on o wiele słabszym dla mnie władcą skoro Jarosław tyle razy był o krok do przodu a Świętopełk o 2 kroki do tyłu rolleyes.gif

...szczególnie że był mniej udolny od Jarka.
QUOTE
Ale Mieszkowi zawsze się przyda sprzymierzeniec w walce z Konradem lub po prostu spokój na granicy

Świętopełk, mający problemy wewnętrzne nie będzie dobrym sprzymierzeńcem. Szczególnie że Świętopełk okazał się nie do końca wiernym sojusznikiem OTL (mordował polaków którzy zostali w Kijowie).
QUOTE
A i chciałem się o coś spytać czy w takim razie co z Bezprymem jeśli ten ucieknie do Świętopełka według mnie Świętopełk nie miałby powodów by chronić Bezpryma skoro Mieszko świetnie póki co sobie radzi a jego pozycja jest silna czyli według mnie Świętopełk w geście przyjaźni dla nowego władcy mógłby wydać Bezpryma byłoby mu to na rękę zacieśnił by sojusz kosztem niewielkim

Bezprym nie będzie miał interesu uciekać do przyjaciela jego głównego wroga. Raczej razem z Ottonem powędruje do Konrada. Bezprym zbiegł do Jarka, bo ten był antagonistą jego ojca i brata.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Witold Pilecki
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 987
Nr użytkownika: 82.707

Mateusz Kowalski
Zawód: Uczeñ
 
 
post 7/03/2014, 22:08 Quote Post

QUOTE
Świętopełk, mający problemy wewnętrzne nie będzie dobrym sprzymierzeńcem. Szczególnie że Świętopełk okazał się nie do końca wiernym sojusznikiem OTL (mordował polaków którzy zostali w Kijowie).

A to akurat jest moim zdaniem nieprawda dlaczego?
istnieje kilka wersji
A)Faktycznie kazał mordować Polaków(Najmniej prawdopodobny scenariusz ponieważ w realu żył jeszcze Jarosław a gdyby to doszło do uszu Chrobrego ten by go wymieniłby na "lepszy model")
B)Uległ powstaniu ludności przeciwko polskim załogom i przymykał na to oko
C)Gdy zaczęto mordować Polaków przez pewien czas nic nie wiedział natomiast gdy się dowiedział było za późno by reagować gdyż powstanie zdjęło by go wcześniej z tronu Kijowskiego wcześniej niż w realu i prawdopodobnie wtedy doszły słuchy o tym że Jarosław jest już prawie na mecie w przygotowywaniu ostatecznej kompani
D)Wiedział o tym i próbował przeciwdziałać poczynaniom ludności
QUOTE
Jeśli Mieszko potrzebuje spokoju na wschodniej granicy, wystarczą mu problemy Świętopełka...
Tak tyle że w realu Jarosław jakoś sobie poradził chociaż faktycznie nie miał roku bez jakiegoś najazdu na jego ziemie a jednak potrafił interweniować w Polsce tutaj sytuacja zmienia się diametralnie w rządach Świętopełka
QUOTE
Bezprym nie będzie miał interesu uciekać do przyjaciela jego głównego wroga. Raczej razem z Ottonem powędruje do Konrada. Bezprym zbiegł do Jarka, bo ten był antagonistą jego ojca i brata.

A wiesz co się roi w jego głowie może będzie miał jakieś złudzenia że Świętopełk przejdzie na jego stronę proponuje losowanie kostką od
1-3 Bezprym ucieka na Ruś a Świętopełk go wydaje
4-6 Ucieka razem z Ottonem
Zgoda?
QUOTE
Chyb że Świętopełk wcześniej zemrze. Warto omówić kiedy i jak, oraz co z Kijowem po jego śmierci

Więc kto się podejmie tego zadania ?
Chociaż jak dla mnie powinien do coś koło 60 dożyć
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Felag
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 934
Nr użytkownika: 89.840

Wiktor M.
Zawód: uczen
 
 
post 7/03/2014, 22:33 Quote Post

QUOTE
Tak tyle że w realu Jarosław jakoś sobie poradził chociaż faktycznie nie miał roku bez jakiegoś najazdu na jego ziemie a jednak potrafił interweniować w Polsce tutaj sytuacja zmienia się diametralnie w rządach Świętopełka

Świętopełk trochę rolleyes.gif sobie nie radzi i nie jest w stanie wspomóc/zaatakować szwagra.
QUOTE
A wiesz co się roi w jego głowie może będzie miał jakieś złudzenia że Świętopełk przejdzie na jego stronę proponuje losowanie kostką od
1-3 Bezprym ucieka na Ruś a Świętopełk go wydaje
4-6 Ucieka razem z Ottonem
Zgoda?

Aż tak głupi nie jest. Ja bym proponował:
1 - ucieka na Ruś.
2-6 - ucieka do Konrada
QUOTE
Więc kto się podejmie tego zadania ?

Ja mogę

Ten post był edytowany przez Felag: 7/03/2014, 22:34
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
Witold Pilecki
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 987
Nr użytkownika: 82.707

Mateusz Kowalski
Zawód: Uczeñ
 
 
post 7/03/2014, 22:46 Quote Post

QUOTE
Aż tak głupi nie jest. Ja bym proponował:
1 - ucieka na Ruś.
2-6 - ucieka do Konrada

Więc
Liczby od
1-2 ucieka na ruś
3-6 idzie do Konrada
I tak się dla Bezpryma kiepsko złożyło że niestety wylosowało się
user posted image
Korzystałem z strony Losowe.pl
I nie zrobiłem tego specjalnie daje słowo rolleyes.gif
QUOTE
Świętopełk trochę rolleyes.gif sobie nie radzi i nie jest w stanie wspomóc/zaatakować szwagra.

Wspomóc zawsze może tymi 300-500 wojami
QUOTE
Ja mogę

Proszę
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Felag
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 934
Nr użytkownika: 89.840

Wiktor M.
Zawód: uczen
 
 
post 7/03/2014, 23:01 Quote Post

QUOTE
Więc
Liczby od
1-2 ucieka na ruś
3-6 idzie do Konrada
I tak się dla Bezpryma kiepsko złożyło że niestety wylosowało się
user posted image
Korzystałem z strony Losowe.pl
I nie zrobiłem tego specjalnie daje słowo rolleyes.gif

Wierze.
Czyli Bezpryma pojmuje Świętopełk i wydaje Mieszkowi. Co ten robi? Znowu wygna braciszka, czy od topór?
QUOTE
Wspomóc zawsze może tymi 300-500 wojami

Jeśli nie będą potrzebni na zachodzie
QUOTE
Proszę

Jego przodkowie [i brat]żyli:
76 - brat Jarosław
57 - ojciec Włodzimierz
30 - dziadek Światosław
65 - Igor
49 - Ruryk
Średnia więc wynosi 55,4.
Średnie odchylenie śmierci jego rodziny od średniej wynosi 12,72 czyli w zaokrągleniu 13
Teraz losuję liczbę lat jakie przeżyje Świętopełk na podstawie średnia +-średnie odchylenie czyli od 42 do 68
66
Świętopełk żyje więc 66 lat.
Skoro urodził się ok.980r. umrze w 1046r. Chyba że zemrze wcześniej np. w bitwie.

 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
Witold Pilecki
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 987
Nr użytkownika: 82.707

Mateusz Kowalski
Zawód: Uczeñ
 
 
post 8/03/2014, 0:19 Quote Post

QUOTE
Wierze.
Czyli Bezpryma pojmuje Świętopełk i wydaje Mieszkowi. Co ten robi? Znowu wygna braciszka, czy od topór?

Co Mieszko zrobi hmm raczej nie pod topór karą za zdradę w czasach było oślepienie tutaj możemy chyba jeszcze wykastrowanie dać także bardzo popularne zwłaszcza u Czechów i Greków smile.gif
QUOTE
Jeśli nie będą potrzebni na zachodzie
Chyba na wschodzie rolleyes.gif oczywiście
QUOTE
Jego przodkowie [i brat]żyli:
76 - brat Jarosław
57 - ojciec Włodzimierz
30 - dziadek Światosław
65 - Igor
49 - Ruryk
Średnia więc wynosi 55,4.
Średnie odchylenie śmierci jego rodziny od średniej wynosi 12,72 czyli w zaokrągleniu 13
Teraz losuję liczbę lat jakie przeżyje Świętopełk na podstawie średnia +-średnie odchylenie czyli od 42 do 68
66
Świętopełk żyje więc 66 lat.
Skoro urodził się ok.980r. umrze w 1046r. Chyba że zemrze wcześniej np. w bitwie.

Coś tak czułem że coś koło 60 smile.gif
Więc sprawy ruskie już załatwiliśmy ?
Jeśli tak to jesteśmy na
"Bawarię latem 1030 w wyniku nieudanej ofensywy Konrada Węgrzy pustoszą Bawarię zajmując czasowo Wiedeń"
Póki co układ sił wygląda następująco
Sojusze
Polska-Węgry i sprzyjający Kijów vs Konrad i neutralni lecz skłaniający się ku cesarzowi Czesi
Więc co się zmienia Węgrzy nie zerwą z nami przymierza bo póki co ten układ sił jest im na rękę
Czesi z kolei nie zajmą Moraw (wiem że padają różne daty ich odpadnięcia ale my przyjmijmy 1031)gdyż nasza sytuacja jest póki co stabilna i jesteśmy nie do ruszenia z Węgrami
Tymczasem Konrad już organizuje wyprawę jednak spotykają go te same problemy co jego poprzednika opór panów wschodnio-niemieckich przed kolejną niepewną sukcesu wyprawą(bez łupów).I teraz pytanie czy Bolesław będzie wiedział kiedy nastąpi takowe uderzenie według mnie będzie wiedział w końcu ma swoich ludzi za zachodnią granicą ponadto niemal w każdej wojnie z Henrykiem Bolesław wiedział mniej więcej skąd pójdzie uderzenie.Co do Węgrów to będą pewnie dalej pustoszyć Bawarię i utrzymywać Wiedeń jeśli da się natomiast jeśli Czechy by wkroczyły do wojny to wtedy Węgrzy i część sił polskich uderzy na Czechy z dwóch stron Czechy w obecnym Czasie nie były jakoś specjalnie silne lecz na pewno groźne my z kolei zawsze możemy prowadzić wojnę na maksa czyli zmobilizować Morawy,Śląsk lub i Małopolskę jeśli będzie trzeba jednak po takiej wojnie kraj z powrotem zubożeje tzn niezebrane lub zniszczone pola,zubożenie kmieci i dalsze dobijanie handlu idącego przez Czechy sad.gif
Kolejne pytanie kiedy zaatakuje Konrad tak jak w realu w 1031 czy rok wcześniej ?
Jednak Czesi nie wspomogą Konrada póki nie zobaczą jakiś znamion kryzysu państwa Mieszka jutro może pokombinujemy z tą wojną z Konradem i na dzisiaj to tyle ode mnie

Ten post był edytowany przez Witold Pilecki: 8/03/2014, 0:27
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
Felag
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 934
Nr użytkownika: 89.840

Wiktor M.
Zawód: uczen
 
 
post 8/03/2014, 8:04 Quote Post

QUOTE
Co Mieszko zrobi hmm raczej nie pod topór karą za zdradę w czasach było oślepienie tutaj możemy chyba jeszcze wykastrowanie dać także bardzo popularne zwłaszcza u Czechów i Greków smile.gif

Bezprym został wygnany, i chciał spiskować z sprzymierzeńcem Mieszka. Topór może być jednak dobrą karą.
QUOTE
Chyba na wschodzie rolleyes.gif oczywiście

Pardon, mój błąd. Oczywiście nie na zachodzie.
QUOTE
Więc sprawy ruskie już załatwiliśmy ?

Przydałoby się jeszcze określić synów Świętopełka, ale to można później.
Przy kim ostatecznie są Grody?
QUOTE
Polska-Węgry i sprzyjający Kijów vs Konrad i neutralni lecz skłaniający się ku cesarzowi Czesi
Więc co się zmienia Węgrzy nie zerwą z nami przymierza bo póki co ten układ sił jest im na rękę

Czesi są częścią cesarstwa.
Konrad zawsze może oddać część Bawarii Stefanowi, w zamian za wstąpienie do koalicji antypolskiej. Tylko czy Stefan na to pójdzie?
QUOTE
jesteśmy nie do ruszenia z Węgrami

To też zależy. Konrad może wysłać Ottona do Polski żeby ten zorganizował jakieś powstanie pogańskie. A jak Mieszko będzie zajęty w kraju, Konrad może uderzyć i zniszczyć Węgry.

Jednak na razie Mieszko ma spokój w kraju więc może zorganizować kolejną wyprawę. Skoordynowaną z atakiem z Węgier.
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Witold Pilecki
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 987
Nr użytkownika: 82.707

Mateusz Kowalski
Zawód: Uczeñ
 
 
post 8/03/2014, 10:17 Quote Post

QUOTE
Czesi są częścią cesarstwa.
Konrad zawsze może oddać część Bawarii Stefanowi, w zamian za wstąpienie do koalicji antypolskiej. Tylko czy Stefan na to pójdzie?

Co do Czechów to nie mam wiedzy na temat ich obecnej zależności ale podejrzewam że ich zależność jest podobna do zależności Mieszka I wobec cesarstwa
QUOTE
Bezprym został wygnany, i chciał spiskować z sprzymierzeńcem Mieszka. Topór może być jednak dobrą karą.

No to może znajdziemy złoty środek ?Proponuje losowanie
liczby od
1-3 Mieszko oślepi i wykastruje Bezpryma
4-6 Bezprym idzie pod topór
A poza tym istnieje duże prawdopodobieństwo że zaraz po wykonaniu takich wyroków Bezprym umrze poprzez zakażenie czy też inne choróbsko jeśli wyroki zostaną niechlujnie wykonane także na jedno wychodzi
QUOTE
Przydałoby się jeszcze określić synów Świętopełka, ale to można później.
Przy kim ostatecznie są Grody?

Jego krewniacy mieli aż nadto dzieciaków
A grody są u nas czyli grody Przemyśl,Wołyń i Grody Czerwińskie

QUOTE
To też zależy. Konrad może wysłać Ottona do Polski żeby ten zorganizował jakieś powstanie pogańskie. A jak Mieszko będzie zajęty w kraju, Konrad może uderzyć i zniszczyć Węgry.

Zniszczyć Węgry nie to raczej nie możliwe Węgry stosunkowo była niewiele silniejsza od Polski a może i słabsza nieco lub równa
W realu Bezprym podburzał ludność do nawrotu.
Otto raczej by na coś takiego raczej by nie poszedł w końcu to z urodzenia tęż półniemiec a powstanie pogańskie równie dobrze mogło się rozlać na cesarstwo skoro Otto poszedł by od zachodu
QUOTE
Konrad zawsze może oddać część Bawarii Stefanowi, w zamian za wstąpienie do koalicji antypolskiej. Tylko czy Stefan na to pójdzie?

Razem z opanowanym przez Węgrów Wiedniem ?
Bardzo wątpliwa takowa transakcja ponieważ Stefanowi bardziej opłaca się plądrować te ziemie niż je utrzymywać i bać się że po rozprawie z Polską Konrad weźmie się za odzyskanie tej części Bawarii


Ten post był edytowany przez Witold Pilecki: 8/03/2014, 10:29
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Felag
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 934
Nr użytkownika: 89.840

Wiktor M.
Zawód: uczen
 
 
post 8/03/2014, 10:22 Quote Post

QUOTE
Co do Czechów to nie mam wiedzy na temat ich obecnej zależności ale podejrzewam że ich zależność jest podobna do zależności Mieszka I wobec cesarstwa

Czyli książę czeski zachowuje na razie neutralność. Do czasu aż sytuacja Polan będzie nie najlepsza lub Mieszko zdecyduje się podporządkować Pragę. Powód ma, wszakże jego ojciec był czeskim księciem.
QUOTE
No to może znajdziemy złoty środek ?Proponuje losowanie
liczby od
1-3 Mieszko oślepi i wykastruje Bezpryma
4-6 Bezprym

4-6 Bezprym pod topór. Losuj
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Witold Pilecki
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 987
Nr użytkownika: 82.707

Mateusz Kowalski
Zawód: Uczeñ
 
 
post 8/03/2014, 10:33 Quote Post

QUOTE
4-6 Bezprym pod topór. Losuj

user posted image
Proszę
sorry bez przypadek nacisnął mi się Enter podczas pisania postu;)

QUOTE
Czyli książę czeski zachowuje na razie neutralność. Do czasu aż sytuacja Polan będzie nie najlepsza lub Mieszko zdecyduje się podporządkować Pragę. Powód ma, wszakże jego ojciec był czeskim księciem.

Podporządkować hmm zawsze może próbować ale póki nie zakończy bitki z Konradem nie ma na to szans
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Felag
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 934
Nr użytkownika: 89.840

Wiktor M.
Zawód: uczen
 
 
post 8/03/2014, 11:26 Quote Post

QUOTE
user posted image
Proszę

Dobra, Bezpryma mamy z głowy. rolleyes.gif

Trzeba teraz omówić działania Konrada i Mieszka.
QUOTE
Tymczasem Konrad już organizuje wyprawę jednak spotykają go te same problemy co jego poprzednika opór panów wschodnio-niemieckich przed kolejną niepewną sukcesu wyprawą(bez łupów).

Myślę że oporu tym razem nie będzie. Wszakże św. Stefan opanował marchię wschodnią (Wiedeń) a dumni Germanowie nie pozwolą na stratę swego terytorium.

Stefan jest pod Wiedniem. Droga do Bawarii stoi otworem.

Mieszko zrównał z ziemią Saksonię i wziął bogate łupy. Przydałaby się jednak kolejna wyprawa, szczególnie że Stefan buszuje w marchii wschodniej i możliwe że w Bawarii.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Witold Pilecki
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 987
Nr użytkownika: 82.707

Mateusz Kowalski
Zawód: Uczeñ
 
 
post 8/03/2014, 11:46 Quote Post

QUOTE
Dobra, Bezpryma mamy z głowy. rolleyes.gif

Trzeba teraz omówić działania Konrada i Mieszka.

Racja jeśli nie masz nic przeciwko to jak będę miał chwilkę to wstawię wstępny opis kampanii Konrada na Polskę
QUOTE
Myślę że oporu tym razem nie będzie. Wszakże św. Stefan opanował marchię wschodnią (Wiedeń) a dumni Germanowie nie pozwolą na stratę swego terytorium.

Stefan jest pod Wiedniem. Droga do Bawarii stoi otworem.

Mieszko zrównał z ziemią Saksonię i wziął bogate łupy. Przydałaby się jednak kolejna wyprawa, szczególnie że Stefan buszuje w marchii wschodniej i możliwe że w Bawarii.

Do zrównania z ziemią Saksonii jeszcze dużo brakuje wink.gif

Właśnie myślę że będzie w realu w roku 1030 było 2 Konradów starszy i młodszy którzy podzieli się na 2 stronnictwa Konrad II to jest ten starszy opozycji przeciw starszemu przewodził Mieszko panowie Lotaryńscy część panów wschodnio-Niemieckich i młodszy Konrad knowania młodszego zakończyły się wraz z rokiem 1030-31 gdy Mieszko został pokonany młodszy zgiął kolana i poddał się starszemu jednak knowania panów lotaryńskich i tych wschodnich bynajmniej się nie zakończyły chociaż już nie mogły one wyrządzić starszemu jakiś większych szkód.U nas z kolei nie dochodzi do załamania się opozycji wobec starszego i dlatego starszy będzie miał problemy z organizacją wyprawy na Mieszka jednak Konrada nie powinno to raczej powstrzymać przed atakiem.
Do obrony Bawarii tak jak w realu zostanie skierowany syn Konrada Henryk
Może losowanie zrobimy bo nie bardzo wiem jak tą sprawę rozwiązać
1-3 Konrad II atakuje w roku 1031
4-6 atakuje w 1030

Ten post był edytowany przez Witold Pilecki: 8/03/2014, 11:57
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Felag
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 934
Nr użytkownika: 89.840

Wiktor M.
Zawód: uczen
 
 
post 8/03/2014, 12:54 Quote Post

QUOTE
Może losowanie zrobimy bo nie bardzo wiem jak tą sprawę rozwiązać
1-3 Konrad II atakuje w roku 1031
4-6 atakuje w 1030

Chyba że Henryk nie da sobie rady z Stefanem.
QUOTE
Racja jeśli nie masz nic przeciwko to jak będę miał chwilkę to wstawię wstępny opis kampanii Konrada na Polskę

Proszę.
QUOTE
Właśnie myślę że będzie w realu w roku 1030 było 2 Konradów starszy i młodszy którzy podzieli się na 2 stronnictwa Konrad II to jest ten starszy opozycji przeciw starszemu przewodził Mieszko panowie Lotaryńscy część panów wschodnio-Niemieckich i młodszy Konrad

Był jeszcze Ernest, książę Szwabii, pasierb Konrada II.
QUOTE
U nas z kolei nie dochodzi do załamania się opozycji wobec starszego i dlatego starszy będzie miał problemy z organizacją wyprawy na Mieszka jednak Konrada nie powinno to raczej powstrzymać przed atakiem.

Powiem ci, że nie wiem czemu. Przecież śmierć Jarka, nie zwiększa sił Mieszka, więc pierwsza różnica między OTL a ATL w konflikcie Mieszko-Konrad będzie dopiero brak uderzenia Jarka. Opozycja może być już jak najbardziej załamana.
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

154 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej