Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> OPERON: wszystko zwiazane z tematyka
     
T-o-m-e-k
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 191
Nr użytkownika: 15.113

Tomek
Stopień akademicki: Mgr historii
Zawód: Nauczyciel historii
 
 
post 11/10/2006, 20:46 Quote Post

Dzięki za linki. Pomogłeś mi.

Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
whops
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 16
Nr użytkownika: 10.944

Zawód: uczen
 
 
post 7/12/2006, 21:51 Quote Post

Mam vademecum operonu- najnowsze wydanie. Czy są w nim błędy?? Czy w testach tego wydawnictwa też są błędy??
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Kaśka18
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 344
Nr użytkownika: 36.392

Stopień akademicki: moze kiedys...
Zawód: studentka
 
 
post 10/11/2007, 17:39 Quote Post

A ja bym się nie zastanawiała nad wyborem pomiędzy Operon i WSiP. Operon jest do d***. "Czarne grzbiety" - cóż przyznaję się że nigdy nie korzystałam. Uczniowie z mojej szkoły mają bardzo wysokie wyniki na maturze z historii (chodzę do renomowanego liceum) i uczą się przede wszystkim z pięciotomowych podręczników PWN i na dobre im to wychodzi. Ja zamierzam zrobić to samo
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
maesto
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 37.094

Zawód: Uczen
 
 
post 10/11/2007, 19:08 Quote Post

"Czarnych grzbietów" nie znam, ale z autopsji wiem, że książki operonu są tragiczne. Zastanawia mnie kto zgodził się na ich wypuszczenie w takim stanie. Korzystałem z podręcznika na podstawie w 1 i 2 klasie liceum(teraz już nie kupuje, pieniądze wyrzucone w błoto). Ogolne wrażenia: strasznie "poszatkowane" informacje, zagmatwany sposób pisania, nieprzejrzystość. Nie wiem jak jest na rozszerzeniu, ale wolę nie ryzykować.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Nina88
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 10
Nr użytkownika: 35.562

Zawód: uczen
 
 
post 11/11/2007, 23:34 Quote Post

Podręczniki Operonu na podstawe i rozszerzenie sa niemal identyczne. Roznia sie jedynie tym ze w podstawie nie ma tematow z historiografii a tej historiografii to jest moze 5 tematow w calym podreczniku.
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
Fikus
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 125
Nr użytkownika: 34.989

Grzesiek
 
 
post 18/11/2007, 1:36 Quote Post

Hahaha...to się nazywa złośliwość losu...nie dość że mam Operona podstawkę, w klasie społ-prawie <podst. hista...> to jeszcze z nauczycielką robimy tyle materiału w ciągu 1 lekcji... co w 10 minut sie robi normalnie.
I jeszcze moje marzenia o rozszerzonej historii na maturze...ehh..żal.

A tak na poważnie, mam od kuzynki 2 i 3 Grzbiet. Ostatnio dostałem z biblioteki po znajomościach wink.gif 4 część, ale z roku 1988. Dodam że moje 2 poprzednie tomy są bodajrze z 96'. Teraz pytanie, jak bardzo "PRL'owska" czwórka, mija się z prawdą, bo np. nie znalazłem żadnej wzmianki o Sprawie Katyńskiej; 17 września, nie jest straszna datą, opisywaną jako atak ZSRR na Polskę,i to tylko na 15 pierwszych stronach. Czy mogę korzystać z tego tomu, czy kłamią/mijają się z prawdą, tam karygodnie, niczym w Polskim Parlamencie wink.gif ?

Pozdrawiam
A tych co mówią że Operon jest dobry...juz nie smile.gif
<żart wink.gif>
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
tuatha de danann
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 37.531

Zawód: maturzystka
 
 
post 18/11/2007, 23:42 Quote Post

A ja uczę się z Operonu i PWN (XIX i XX w.) i powiem tak; Operon wcale taki do d*** nie jest (mówie o wersji rozszerzonej bo podstawowej nie znam) ale jeżeli chodzi o czasy nowożytne to lepszy PWN bo jest w nim więcej informacji. A i tak myślę że nie należy się opierać na samych podręcznikach szczególnie jeżeli ktoś zdaje rozszerzony przedmiot. Ja korzystam przy niektórych działach z trzech, czterech książek na raz a zdarza się że i z większej ilości. Bardzo polecam serię PWN Historia Powszechna- mam z niej Starożytność i Średniowiecze i jestem bardzo zadowolona. Co do vademecuum Operonu to korzystam głównie ze względu na schematy które się tam pojawiają, trzeba przyznać że rozplanowanie tych działów jest fatalne i można się nieźle wk****ć skacząc cały czas.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Kaśka18
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 344
Nr użytkownika: 36.392

Stopień akademicki: moze kiedys...
Zawód: studentka
 
 
post 28/11/2007, 22:16 Quote Post

Właśnie z PWN książka do nowożytności to kpina. Zdecydowanie za mało szczegółó. to jedyna część która mi się naprawdę nie podoba.
A co do operonu nie zmieniłam zdania - lepiej nie ruszać dry.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
Decuś
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 407
Nr użytkownika: 46.759

Klaudia
Zawód: student
 
 
post 2/07/2008, 10:50 Quote Post

Gromadze ksiazki do nauki na maturke z hist rozszerzonej. Mam juz :
- atlas hist. wyd. Demart
- 'matura na 100%' PWN repetytorium
-tablice historyczne. wyd. Park Edukacja- Lech Bielski
-tablice Grega..
-repetytorium Marka Chmaja wyd. Difin
- repetytorium maturzysty z Grega
- Historia polski od A do Z, repetytorium matura, wyd. Kram
-oraz arkusze egzaminacyjne z Zielonej Sowy

Nie wiem czy sa to ksiazki, ktore wystarczajaco przygotują mnie do rozszezonej historii..
Zamowilma tez w ksiegarni Vademecum Operonu, jest dosyc drogie, dlatego nie wiem czy sie na nie zdecydowac. Czy ktos korzystal z tego vademecum? Co o nim sadzicie?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Eisenhower
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 118
Nr użytkownika: 5.682

Zawód: Student
 
 
post 2/07/2008, 11:59 Quote Post

Witaj. Moim skromnym zdaniem najlepszym przygotowaniem jest czytanie ogolnohistorycznych książek. Żadne Vademecum tego nie zastapi, choć pomaga usystematyzować wiedzę. Vademecum Operonu złe nie jest, chociaż posiada liczne braki. Niemniej jednak, wyposażyć się można. Skoro zaczynasz już teraz przygotowania, to oznacza, że nie brak Ci ambicji, a ta napędza wszystko. Jeśli się znajdzie chęć do nauki, to i wiedza przyjdzie.
Wracając jeszcze do tego Vademecum - myślę, że warto zainwestować, ale bynajmniej nie poprzestawać na nim i poszerzać wiedzę we własnym zakresie. Idealnym na to przykładem są tematy tegorocznych wypracowań maturalnych. Vademecum Operonu nie umożliwiłoby Ci napisania dobrego tekstu na temat numer 2.
Powodzenia smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
OverHaul
 

duc
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.361
Nr użytkownika: 15.760

 
 
post 2/07/2008, 12:07 Quote Post

Zdecydowanie nie polecam - masa błędów, w tym także takie kwiatki jak zwycięstwo Kartaginy pod Kannami, poza tym naliczyłem jakieś 20 błędów na 3 stronach z okresem napoleońskim.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
Anders
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.435
Nr użytkownika: 4.016

Zawód: Biurowy
 
 
post 2/07/2008, 15:56 Quote Post

QUOTE
masa błędów, w tym także takie kwiatki jak zwycięstwo Kartaginy pod Kannami


Kurcze, kto w takim razie wygrał pod Kannami, OverHaul'u?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
OverHaul
 

duc
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.361
Nr użytkownika: 15.760

 
 
post 2/07/2008, 16:32 Quote Post

Tfu, moja pomyłka smile.gif Oczywiście tam napisali, że zwyciężyli Rzymianie, hehe biggrin.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
M@tek
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 454
Nr użytkownika: 9.111

Zawód: uczen
 
 
post 2/07/2008, 16:32 Quote Post

Uzywalem vademecum z operonu jako 'extra' dodatek ; ] z tegorocznej maturki miałem 74 % , przy niezbyt duzym nakladzie nauki.

Nic nie zastapi jednak , jak pisal poprzednik lektury ksiazek...-> podrecznikow , wiec jesli masz mozliwosc to zacznij juz na dniach, powoli a dojdziesz do celu : )
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Decuś
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 407
Nr użytkownika: 46.759

Klaudia
Zawód: student
 
 
post 2/07/2008, 16:38 Quote Post

dzieki smile.gif chce zaczac jak najszybciej.
Tylko z podrecznikami tez mam problem. Nie wiem jakie sa najlepsze, w skzole uzywam Nowej Ery, ale chyba nie jest zbyt dobra...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

5 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej