Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

10 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> World of Tanks

Świętosław

VI ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 28.302

post 5/06/2012, 12:10 Quote Post

Ostatnio zacząłem grać w pewną sieciową historyczną grę a może to za duże słowo WoT, grę ciężko zaliczyć do jakiegoś konkretnego gatunku, mówiąc prosto walczy się czołgami, i wiem że ktoś obeznany zwróci uwagę że w bitwach są losowe czołgi różnych stron, ale to jest jeszcze beta i taki jest jeden tryb gry, mają być potem bitwy historyczne.
Jak na razie strony konfliktu to Amerykanie, Niemcy, ZSRR, Francja, niedługo Wielka Brytania i docelowo ma być Japonia.

W grze wiele czołgów to prototypy, w tym i niemiecki maus, który co ciekawe wcale nie jest najlepszym czołgiem.

Jako ciekawostek dodam że podobno mają wprowadzić jako specjalne czołgi z pieniądze Polskie czołgi.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

Baszybuzuk

VIII ranga
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT

post 5/06/2012, 12:30 Quote Post

Faza beta skończyła się w zeszłym roku na wiosnę - od czasu, kiedy płacisz (lub płacą inni) za złoto itp. to już normalne wydanie. W Polsce nawet można było w 2011 kupić pudełkowe wersje (z kodami na jakiś czołg premium i czymś tam jeszcze).

A co do gry - jak dla mnie, fenomen. Białoruskie studio wybrało sobie temat, który naszym wschodnim sąsiadom jest bardzo bliski ("Brania kriepkaja, a tanki naszi bystri...") i stworzyła niesamowicie wciągający samograj (i samozarabiacz) poprzez genialne połączenie arcydokładnych modeli pojazdów, ulegających zniszczeniu fragmentów terenu i uproszczonej (ale w żadnym wypadku nie prostackiej!) symulacji sterowania i walki czołgiem. A to wszystko z dodatkiem bardzo sprytnego modelu płatności, który w teoretycznie darmowej grze w pewnym momencie staje się pokusą dla zaintrygowanego gracza.

A polskie czołgi mają być w drzewku "EU" - czyli rozbudowanym, zbiorczym drzewie pojazdów z krajów, dla których nie da się utworzyć pełnej ścieżki od maszyn własnej konstrukcji od późnych lat 20-tych do 50-tych. Będziemy tam z Czechami, Szwedami, Węgrami, a pewnie i Włochami. Ciekawe, czy zdecydują się na wstawienie 25T inż. Habicha - w przypadku innych nacji posiadanie wyłącznie rysunku projektanta nie było problemem. biggrin.gif

Ten post był edytowany przez Baszybuzuk: 5/06/2012, 12:31

User is offline  PMMini Profile Post #2

Świętosław

VI ranga

post 5/06/2012, 13:03 Quote Post

To nawet nie wiedziałem że to już nie beta, bo myślałem że skoro ciągle nie jest to wersja 1.0 to nie wydali jej oficjalnie, a to drzewko EU będzie bardzo ciekaw jak wyjdzie bo na pewno będzie przyciągać wielu ludzi z krajów które swoje czołgi mieli ale rzadko je gdzieś pokazują.

podoba mi się też to że mimo że gra jest wschodnia to radziecki czołgi wcale nie są najlepsze, i niezwyciężone.

Ten post był edytowany przez Świętosław: 5/06/2012, 13:07

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

Baszybuzuk

VIII ranga

post 5/06/2012, 14:18 Quote Post

No, polemizowałbym z tym, czy nie najlepsze. Oczywiście tu zawsze ważniejsze są umiejętności kierującego, poziom ekipy własnej i przeciwnika, ale sowieckie tanki wyróżniają się wybitnie na plus właściwie na każdym ze szczebli drabiny rozwoju.

Nie oznacza to, że są najlepsze we wszystkim - na to twórcy nie mogliby sobie pozwolić, bo ruinowałoby to równowagę w grze i prowadziło do znudzenia (a w konsekwencji - do niepłacenia) graczy.

Tym niemniej maszyny sowieckie z racji wyboru "cech przewodnich" (mobilność, wysoka skuteczność w boju na średnim i krótkim dystansie) wyróżniają się in plus w wielu sytuacjach bojowych.

Co do drzewka EU to pewnie będzie sympatyczna zachęta dla nowych graczy, ale tak naprawdę nie sądzę aby miało ono znaczenie na dłuższą metę - prawdziwa rozgrywka zaczyna się w okolicach 4 szczebla (bo pierwsze 3 błyskawicznie się "kończy") i wyżej, a tam niestety z faktycznie istniejących czołgów mniejszych krajów znajdziesz jedynie... Szwecję. Albo jeszcze lepiej - włoskie. Nie sądzę, aby ktoś zdecydował się zagrać w WoT tylko ze względu na to, że może w nim pojeździć którymś ze szwedzkich czołgów okresu DWS. biggrin.gif Dlatego nie jest ono traktowane jako coś priorytetowego - zapewnie wcześniej już zobaczymy inne produkcje WG (lotniczą i morską).

User is offline  PMMini Profile Post #4

Piegziu

Tajny Agent Piegziu
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Zawód: prawnik, japonista

post 5/06/2012, 14:26 Quote Post

Jaki masz nick Baszybuzuku? biggrin.gif

User is offline  PMMini Profile Post #5

Recoil

VII ranga
Nr użytkownika: 13.511

post 5/06/2012, 14:43 Quote Post

QUOTE(Piegziu @ 5/06/2012, 14:26)
Jaki masz nick Baszybuzuku? biggrin.gif

Eeee tam nick...

Ja proponuję od razu porównywanie peni... znaczy się luf czołgowych smile.gif Ja mam Tygrysa II i Panterę II, a Ty? wink.gif

User is offline  PMMini Profile Post #6

Baszybuzuk

VIII ranga

post 5/06/2012, 15:01 Quote Post

vovo76 - robię głównie w Sowietach (IX/X tier), powoli nadganiam w Niemcach i Francuzach (w obu VII/VIII tier). I po 1.5 roku posiadania konta to raczej skromny wynik.

Z ciekawością natomiast czekam aż otworzą betę Warplanes - format rozgrywki z krótkimi, niezobowiązującymi bitwami trwającymi średnio 5-10 min. jest idealny jeśli nie ma się czasu na dłuższe posiadówy/skupianie uwagi.

WoT (i zapewne przyszłe produkcje z serii również) to taki Angry Birds na sterydach - wskocz, zagraj przez parę minut, wyjdź. Wróć za godzinę/dzień/tydzień/miesiąc, jak tam chcesz. Bardzo wygodne.

Ten post był edytowany przez Baszybuzuk: 5/06/2012, 15:12

User is offline  PMMini Profile Post #7

Andrea$

VII ranga
Nr użytkownika: 45.545

Zawód: student

post 5/06/2012, 16:17 Quote Post

No proszę, tutaj także są pancerniacy. smile.gif
Ja również grywam w WoT, od 24 maja 2011 roku, rozegrałem 2500 bitew. Moje główne czołgi, to cztery lekkie Premium (Locust, Pz. 38H735f Tetrarch, T-127) i jeden średni Premium (Ram II), obok nich Stug, Grille, VK 3601(H) i VK 3001(P) oraz francuski AMX M4.

Ten post był edytowany przez Andrea$: 5/06/2012, 16:18

User is offline  PMMini Profile Post #8

Piegziu

Tajny Agent Piegziu
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Zawód: prawnik, japonista

post 5/06/2012, 17:04 Quote Post

Ja gram w to od jakichś trzech tygodni. Normalnie skuteczny przeszkadzacz w sesji. biggrin.gif Obecnie brnę w amerykańskie czołgi - M5 Stuart/ M3 Lee. Z sowieckich to raczej kiepsko, bo gram jedynie działem samobieżnym SU-5.

Mój nick to Michizoku. smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #9

Baszybuzuk

VIII ranga

post 5/06/2012, 18:23 Quote Post

Jedną z fajniejszych cech gry jest to, że walki na niskich poziomach (maszynkami z początku wojny) bywają równie zabawne jak te maszynami z lat 50-tych. Tyle, że taktyka trochę inna.

Jedne z lepszych rozgrywek jakie trafiają mi się ostatnio to bitwy w których kieruję H35. Małe, twarde bydle - taka Mysz II tieru. biggrin.gif

No i polecam to - http://www.youtube.com/watch?v=YHVWFcGpVyw - wydanie newsów WG z 1.04.2012, kiedy zapowiadają wprowadzenie Ratte do gry(około 1.00 filmu), a potem ok. 4.00 o nowym trybie gry - "w kręgle", a na koniec opowieść o duchu Jagdpantery. A jeśli rozumiecie po rosyjsku, to jest jeszcze lepsze (tzn. zasady działania działa na Szczurku). wink.gif

Ten post był edytowany przez Baszybuzuk: 5/06/2012, 18:30

User is offline  PMMini Profile Post #10

Świętosław

VI ranga

post 6/06/2012, 13:21 Quote Post

Ja tam bym się kłócił co do wyższości radzieckich konstrukcji, Niemieckie mają więcej wytrzymałości, celniejsze szybciej strzelające działa, dużo grubszy pancerz, a rosyjskie są bardziej manewrowe (nie wszystkie) i mają większe działa.

No z innej beczki ciekawi mnie jak wyjdzie to że wszystkie trzy gry mają być połączone i wojnie klanów możliwe będzie pomoc czołgom przez samoloty, i bardzo mnie to ciekawi.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

Świętosław

VI ranga

post 2/08/2012, 12:42 Quote Post

Przepraszam za piętrusa.

Nie tak dawno w filmku z jednym z twórców, było parę pytań o europejską linię czołgów, i co ciekawe powiedział on że Polskie czołgi będą dodane/zrobione jako pierwsze.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

Baszybuzuk

VIII ranga

post 2/08/2012, 13:09 Quote Post

Co jest dość dziwne, bo przecież następne po już zaimplementowanych Francuzach są czołgi brytyjskie. Dalej to już jak tam im akurat pójdzie - w planach jest zbiorcze drzewko "europejskie" (polskie, rumuńskie, węgierskie, szwedzkie itp.), japońskie i być może, oddzielne włoskie.

Ale deweloperzy wielokrotnie już w wywiadach mówili bzdury, więc bym się za bardzo nie przejmował treścią wywiadu. Patrząc na tempo dodawania nowych materiałów w grze, jeśli drzewko europejskie jednak będzie implementowane po brytyjskim, to możemy się go spodziewać na święta.

User is offline  PMMini Profile Post #13

mobydick1z

Błękitno-purpurowy Matuzalem
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.

post 3/08/2012, 0:25 Quote Post

Wszyscy w pracy tym się podniecają. Aż sam się zacząłem zastanawiać czy aby tam nie założyć konta. Ciekawi mnie tylko czy to aby nie jest taka sezonowa gierka jakich wiele?

User is offline  PMMini Profile Post #14

Lubelaczek92

III ranga
Nr użytkownika: 71.682

Piotruś Piotruś
Zawód: uczen

post 5/09/2012, 21:43 Quote Post

Chyba nie, gra ma już spore grono nałogowców, w tym mnie.

User is offline  PMMini Profile Post #15

10 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej