Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
126 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wybory parlamentarne 2015, Prognozy, sondaże, rezultaty
     
Popcorn
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 11.692

Marcin Popkowski
Zawód: Agent
 
 
post 26/05/2015, 15:51 Quote Post


[/quote]

Wierzę, że Kukiz to człowiek idealista, ma dobre chęci, jest uczciwy. Ale mam wątpliwości, czy na dobre nam wyjdzie, jak mu się uda wprowadzić do Sejmu swoich kandydatów. Sądzę, że większości on sam nie będzie znał, potem będą wychodzić różne kwiatki. Jak sobie przypomnę posłów Samoobrony..........
*

[/quote]

I tu niestety jest słabość i zagrożenie dla P.Kukiza i jego przyszłej partii. Ma spore poparcie ale nie ma "kadr", nie ma kogo wystawić po za sobą a zbieranie ludzi niecałe pól roku przed wyborami może się źle skończyć. Nigdy nie będzie w stanie sprawdzić kto się do niego doczepił i jakie ma intencje.
Nie wiem czy nie lepszym było by pójść w stronę jakiegoś ruchu społecznego. Wywieranie nacisku na rządzących czy organizowanie kampanii na rzecz JOW-ów. Uświadamianie Polakom,że ich głos ma siłę, że nie są tylko maszynkami do głosowania.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
lucyna beata
 

niespotykanie spokojny bieszczadzki troll
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.245
Nr użytkownika: 43.086

Lucyna Psciuk
Zawód: przewodnik
 
 
post 26/05/2015, 16:12 Quote Post

Kukiz dla mnie jest meteorem, niedługo jego światło zgaśnie. Bohaterów jednego sezonu było wielu.
Kto wygra? Ten kto zdobędzie poparcie świata wirtualnego. Na naszych oczach rodzi się nowe. Sama jestem częścią wirtualu i wiem jaką siłą dysponujemy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Popcorn
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 11.692

Marcin Popkowski
Zawód: Agent
 
 
post 26/05/2015, 16:27 Quote Post


Kto wygra? Ten kto zdobędzie poparcie świata wirtualnego. Na naszych oczach rodzi się nowe. Sama jestem częścią wirtualu i wiem jaką siłą dysponujemy.
*

[/quote]

Masz 100 % racji. Coraz częściej internauci wychwytują i kontrolują polityków, to co mówią i robią . Posiadanie w swoich rękach TV i gazet nie zapewnia już wpływu na wyborców. A z każdym rokiem będzie to coraz bardziej widoczne, bo ludzi "czających" internet jest coraz więcej.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 26/05/2015, 16:49 Quote Post

Bardzo dobrze, że zwiększa się znaczenie internetu w życiu politycznym. Trudniej ukryć chachmęty władzy i cenzura ma mniejsze możliwości.
Tak jak z ta baraniną Komorowskiego ze sfingowana budową. Dawniej dowiedziałby się o tym promil tej liczby ludzi, którzy mogli zobaczyć na własne oczy dzięki YT jak prezydent robi z nich idiotów.
To samo będzie z wyborami parlamentarnymi- coraz mniejsze będą możliwości by przekręty polityków uszły na sucho. To samo dzieki komówrkom. Dawniej polityk mógł być właściwie sfotografowany tylko wtedy, kiedy chciał (złych ujęć czy niewygodnych sytuacji nie puszczano w tv i tyle ) teraz każdy może go "strzelić" czy sfilmować włącznie z fonią i taki gość nie zna praktycznie dnia ani godziny. Dawniej o takiej pani Kacik guzik byśmy sie dowiedzieli i w ogóle taki materiał nie ujrzałby światła dziennego:
https://www.youtube.com/watch?v=H2CCQy2Lvf0
A siła rażenia internetu będzie rosła...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
czwartek12ego
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 329
Nr użytkownika: 61.377

 
 
post 26/05/2015, 17:19 Quote Post

A tak a propos tego internetowego ruchu kontroli, to co myślicie o głosowaniu właśnie przez internet?
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
Popcorn
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 11.692

Marcin Popkowski
Zawód: Agent
 
 
post 26/05/2015, 17:22 Quote Post

QUOTE(czwartek12ego @ 26/05/2015, 17:19)
A tak a propos tego internetowego ruchu kontroli, to co myślicie o głosowaniu właśnie przez internet?
*


Pomysł ciekawy. Nie wiem tylko czy nie było by to pole do nadużyć? Trzeba by się przyjrzeć jak to jest w innych krajach.
Nie mniej mogło by to zwiększyć frekwencję i jeszcze bardziej zamieszać na scenie politycznej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 26/05/2015, 17:42 Quote Post

Ciekaw jestem wyborów parlamentarnych. Według jednego z sondaży po pierwszej turze wyborów prezydenckich, do parlamentu miały szanse wejść PO, PiS i Kukiz. Bez SLD, PSL, a tym bardziej bez tego palikotowego planktonu...

Idę o zakład, że PO za niedługo zacznie rozkręcać się ze straszeniem PiS-em, Kaczyńskim i "ciemnogrodem". Ciekawe tylko, czy ludzie się dadzą na to nabrać... Mam nadzieję, że nie. Pokazali czerwoną kartkę Komorowskiemu, to może i pokażą kartkę PO.

 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
MGora78
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 577
Nr użytkownika: 62.918

 
 
post 26/05/2015, 18:14 Quote Post

QUOTE(master86 @ 26/05/2015, 17:42)
Idę o zakład, że PO za niedługo zacznie rozkręcać się ze straszeniem PiS-em, Kaczyńskim i "ciemnogrodem".
*


Aż tak głupi to chyba nie są. Skoro teraz nic to nie dało, to po co powtarzać złe wzorce?
Akcentować pewnie i będą, ale motorem ich kampanii musi być coś innego.

Wynik wyborów to w tej chwili niewiadoma. Nie wiemy jak zachowa się Kukiz. Czy zgaśnie, czy wystarczy mu energii, aby przekuć ten niewątpliwy sukces. Może też strzeli focha jak po debacie i zrezygnuje?

PO musi szybko wyciągnąć wnioski z porażki, a PiS? PiS najlepsze co może robić to chować Macierewicza i "mówić", a najlepiej "stawać się" Dudą. Na prawo konkurencji nie mają, więc bić się muszą o centrowy elektorat.

Z PO to może być jeszcze ciekawiej. Wiadomo, że na władzę w PO chęci ma Schetyna, ale jaka jest jego siła i jakie mam poparcie wewnątrz partii w sumie nie wiadomo. Może być i tak, że do wyborów odgórnie zarządzi się mobilizacje, a niekoniecznie wszyscy będą równo pchać ten wózek. Ewentualna wygrana w wyborach to zachowanie status quo, przegrana to dla wielu szansa na zmiany w samym PO i myślę, że niektórzy już zastanawiają się czy nie lepiej przegrać, aby wygrać.

Ten post był edytowany przez MGora78: 26/05/2015, 18:19
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
ku 030321
 

Unregistered

 
 
post 26/05/2015, 19:30 Quote Post

QUOTE(czwartek12ego @ 26/05/2015, 15:15)
Osobiście uważam, że dla samej PO większym zagrożeniem, może być partia Petru/Balcerowicza. Kusi mnie ich wizja polityki ekonomicznej i władza obojętna światopoglądowo.

Nie ma czegoś takiego, jak władza obojętna światopoglądowo. Żadnych rządów technokratów, było, minęło i wystarczy. Nowoczesna.pl to szalupa ratunkowa dla niektórych polityków PO.
 
Post #24

     
rapahandock
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.376
Nr użytkownika: 78.749

Igor Moraczewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: archiwista
 
 
post 26/05/2015, 19:38 Quote Post

Póki co zbyt wiele nie da się przewidzieć. Na jakieś poważniejsze dywagacje trzeba poczekać, aż okaże się kot startuje? Nadal nie wiadomo co Kukizem? Obawiam się, że ugrupowanie, które stworzy będzie na poziomie Ruchu Palikota, tylko jeszcze mniej związane i wkrótce po wyborach szlag wszystko trafi. Poza tym mamy ugrupowanie Petru (póki co o nazwie Nowoczesna Polska). Ci mają przynajmniej ustalony termin konwencji - 31 maja.
Moje zdanie na tą chwilę: wygrywa PiS, SLD znika, PSL wchodzi na bank. PO traci dużo, być może do poziomu kilkunastu procent. Rozczarowani PO przechodzą do Petru, a [ocenzurowano] do Kukiza. Obie grupy mogą zdobyć poparcie rzędu 10% (+/-).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
czwartek12ego
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 329
Nr użytkownika: 61.377

 
 
post 26/05/2015, 20:17 Quote Post

QUOTE(jur @ 26/05/2015, 19:30)
Nie ma czegoś takiego, jak władza obojętna światopoglądowo. Żadnych rządów technokratów, było, minęło i wystarczy. Nowoczesna.pl to szalupa ratunkowa dla niektórych polityków PO.
*



To nieszczęsne "obojętne światopoglądowo" dotyczyło spraw "moralnych", zaglądania komuś do łóżka, kwestia krzyża, nauczania religii w szkołach etc. Nie wiem co złego w rządach technokratów, tzn wiem, ludzie łakną igrzysk i krwi o in vitro czy aborcji każdy może się wypowiedzieć, podyskutować przy rodzinnym stole. O ekonomii nie bardzo, już nie wspominając o "uwolnieniu" pewnych zawodów, albo choćby prawie telekomunikacyjnym.
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 26/05/2015, 20:23 Quote Post

QUOTE(master86 @ 26/05/2015, 18:42)
Idę o zakład, że PO za niedługo zacznie rozkręcać się ze straszeniem PiS-em, Kaczyńskim i "ciemnogrodem". Ciekawe tylko, czy ludzie się dadzą na to nabrać... Mam nadzieję, że nie. Pokazali czerwoną kartkę Komorowskiemu, to może i pokażą kartkę PO.
*


Paradoksalnie - bez PIS-u PO nie mogła by istnieć, nie miała by racji bytu. Straszenie PiS-em stało się dogmatem, to słowo - klucz ma służyć do sztucznego dzielenia polskiego społeczeństwa: na "naszych" i "oszołomów od Rydzyka i Kaczora". Dzięki kodowaniu kolejnym generacjom lemingów takiego podziału kolejne pokolenia "działaczy" PO będą miały zapewniona dobrze płatną pracę za nic nie robienie ... Polityk wszak nie musi się męczyć i pocić w trudzie i znoju, ba - nic nie musi produkować ani wytwarzać - wystarczy, że obrzuci błotem drugiego polityka z innej (przeciwnej) frakcji. To w zupełności wystarczy, by usłyszeć gulgot uznania lemingów. Naobiecuje, a lemingi długopisami tworzy bandzie nierobów na kolejne 4 lata nowe, dobrze płatne miejsca pracy. I tak trwa ten stan od 26 lat. Kukiz usiłuje to zmienić. Czy mu się to uda - zobaczymy ....
 
Post #27

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.320
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 26/05/2015, 20:32 Quote Post

QUOTE(ciekawy @ 26/05/2015, 20:23)
Czy mu się to uda - zobaczymy ....
*


A co jeżeli do Kukiza przykleją się politycy PO? Pytam czysto hipotetycznie. smile.gif

QUOTE
klucz ma służyć do sztucznego dzielenia polskiego społeczeństwa: na "naszych" i "oszołomów od Rydzyka i Kaczora"

https://www.youtube.com/watch?v=MYbNcd0LyU4

Ten post był edytowany przez Piegziu: 26/05/2015, 20:34
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
pseudomiles
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.540
Nr użytkownika: 38.593

 
 
post 26/05/2015, 21:01 Quote Post

QUOTE("Czwartek12ego")
Nie wiem co złego w rządach technokratów

Nad wąsko myślącymi specjalistami od różnych dziedzin muszą stać wizjonerzy, stratedzy, których pomysły spajają poczynania technokratów w jedną strategię, mającą ręce i nogi. Sami technokraci-pragmatycy nie wystarczą, bo nie potrafią kalkulować dla kraju w dalekiej perspektywie, gdyż takie zamiary byłyby za dalekie od nastawienia pragmatycznego. Gdyby ktoś z nich się pokusił na coś takiego, nie byłby zwykłym technokratą. Technokrację średnio-udaną mamy w obecnym systemie: polityką zawiadują głównie zawodowi bossowie partyjni, debatą polityczną sterują zawodowcy od propagandy, w administracji państwa rządzą zawodowi urzędnicy, ministrami zdrowia są prawie zawsze zawodowi lekarze, a podobno i spec-służby też robią co chcą. Jest sporo różnych partykularnych "specjalistycznych" i technokratycznych grup rwących co się da w swoją stronę i w rezultacie polskie państwo jest zdezorganizowane, "istnieje tylko teoretycznie", jak powiedział jeden z twoich ulubieńców.

I to jest złego w rządach technokratów.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
MGora78
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 577
Nr użytkownika: 62.918

 
 
post 26/05/2015, 21:04 Quote Post

Jeżeli PO nie chce zatonąć, to powinni przeczytać i potraktować poważnie

List młodych wyborców do PO

w kilku miejscach celnie ich wypunktował.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

126 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej