Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Przywileje górnicze i inne, Sens ich słuszności
     
misza88
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.035
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.
 
 
post 12/11/2012, 18:09 Quote Post

CODE
Myślę, że się nie rozumiemy.

Myślę że się rozumiemy prawie we wszystkim, prawie bo ty nie zrozumiałeś że się rozumiemy rolleyes.gif

QUOTE(Tromp @ 12/11/2012, 18:05)
QUOTE(master86 @ 12/11/2012, 17:54)
To taka mentalność uformowana za Solidarności w PRL-u... zrobimy raban, zadymę i dostaniemy to, czego chcemy. Też jestem przeciwny wszelkim przywilejom. Mają zawód, jaki mają. Nikt im nie zabraniał zajmować się czym innym.
Margaret Thatcher fajnie zareagowała, jak w latach 80-tych strajkowali górnicy: wyrzuciła ich na zbity pysk wink.gif
*


Ależ ja to wiem... I uważam, że Małgośka bardzo dobrze zrobiła. U nas w sumie związki są strasznie silnie upolitycznione, są siedliskiem katokomuny (a nie wiem, czy może być coś gorszego...), a do tego są straszliwie drogie w utrzymaniu (w sensie wyżej postawieni związkowcy). A pożytek z nich? Żaden. Ani zakładowi nie pomagają, ani państwu, a na dłuższą metę szkodzą nie tylko im, ale i pracownikom, których rzekomo mają chronić.
*


Taka mentalność nie panuje tylko u nas, ale w bardzo wielu krajach europejskich.

Ten post był edytowany przez misza88: 12/11/2012, 18:15
 
User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
misza88
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.035
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.
 
 
post 12/11/2012, 18:13 Quote Post

do usunięcia


Ten post był edytowany przez misza88: 12/11/2012, 18:14
 
User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.521
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 12/11/2012, 18:44 Quote Post

Robię (od czasu do czasu) w budowlance, moknę marznę, wdycham wełnę szklaną i pył gipsowy Należy mi się czy nie?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 12/11/2012, 19:16 Quote Post

QUOTE(misza88 @ 12/11/2012, 19:09)
QUOTE(Tromp @ 12/11/2012, 18:05)
QUOTE(master86 @ 12/11/2012, 17:54)
To taka mentalność uformowana za Solidarności w PRL-u... zrobimy raban, zadymę i dostaniemy to, czego chcemy. Też jestem przeciwny wszelkim przywilejom. Mają zawód, jaki mają. Nikt im nie zabraniał zajmować się czym innym.
Margaret Thatcher fajnie zareagowała, jak w latach 80-tych strajkowali górnicy: wyrzuciła ich na zbity pysk wink.gif
*


Ależ ja to wiem... I uważam, że Małgośka bardzo dobrze zrobiła. U nas w sumie związki są strasznie silnie upolitycznione, są siedliskiem katokomuny (a nie wiem, czy może być coś gorszego...), a do tego są straszliwie drogie w utrzymaniu (w sensie wyżej postawieni związkowcy). A pożytek z nich? Żaden. Ani zakładowi nie pomagają, ani państwu, a na dłuższą metę szkodzą nie tylko im, ale i pracownikom, których rzekomo mają chronić.
*


Taka mentalność nie panuje tylko u nas, ale w bardzo wielu krajach europejskich.
*



Nie do końca. W innych krajach związki zawodowe spełniają swoją rolę. Kilka tygodni temu czytałem artykuł o Polakach dyskryminowanych w Danii przez pracodawcę - tamtejsze związki zawodowe stanęły w ich obronie, choć byli obcokrajowcami (artykuł na wp.pl). Jakoś sobie nie przypominam, aby nasza "solidarność" (specjalnie napisane z małej litery) działała tak samo... U nas robią zadymę we własnym interesie i tyle. A za najohydniejsze w obecnej "solidarności" uważam podpinanie się pod legendarną Solidarność z lat 80-tych, która - pomimo tego, że występowała początkowo w interesie robotników - to ostatecznie zadziałał na rzecz wszystkich Polaków. Obecnie ten "związek zawodowy" to wąska grupka wzajemnej adoracji, od czasu do czasu zrobi zadymę, aby "coś" ugrać. Nic ponad to.

Popieram przy tym słowa Balcerowicza:
QUOTE
"Powinni zmienić nazwę"
Ekonomista zdecydowanie odciął obecną Solidarność od jej historycznych korzeni. - Ja pamiętam dawną Solidarność, która zasługiwała na miano solidarności jako takiej - podkreślił Balcerowicz. - Ta organizacja, która nosi tę samą nazwę, nie ma nic wspólnego z tą wielką Solidarnością, bo wielka Solidarność proponowała ważne reformy, które można było realizować i w roku 1989 i 1997 - mówił.

- To jest skrajnie przeciwne do tamtej wielkiej Solidarności i właściwie ta obecna Solidarność powinna zmienić nazwę, żeby nie wprowadzać ludzi w błąd - ocenił.

Według niego, próby porównywania obecnego szefa związkowców, Piotra Dudy z "legendarnym przywódcą", Lechem Wałęsą to "groteska". - Bo Lech Wałęsa był przywódcą ruchu wolnościowego ku rozwojowi Polski, a takie protesty, gdyby były skuteczne, mogą oznaczać staczanie się Polski z drogi rozwoju - uzasadnił.

Za: TVN 24 (http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/solidarnosc-powinna-zmienic-nazwe,253596.html)

 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Thomuss
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 143
Nr użytkownika: 4.829

Stadhouder Republiki
Stopień akademicki: Poszukiwacz prawdy
Zawód: Antyfaszysta
 
 
post 12/11/2012, 20:25 Quote Post

QUOTE
Myślę że się rozumiemy prawie we wszystkim, prawie bo ty nie zrozumiałeś że się rozumiemy rolleyes.gif


Myślę, że MY OBAJ się rozumiemy we wszystkim ale ty nie zrozumiałeś, że JA się nie rozumiem z innymi tu piszącymi rolleyes.gif

To prawda, związki zawodowe na Zachodzie działają zupełnie inaczej niż w Polsce. Też miały kiedyś flirt z polityką ale zaprowadziły je to w ślepą uliczkę. Obecnie skupiają się na tym co powinni - pomocy dla swych , za przeproszeniem, członków. Sam należę do Unite the Union - jednej z większych federacji związkowych na Wyspach. Co miesiąc odprowadzam kilkanaście funtów składki, ale dzięki temu wiem, że mam zapewnioną choćby pomoc związkowych prawników w razie konfliktu z pracodawcą, nie mówiąc już o kursach,szkoleniach ,pomocy w znalezieniu pracy etc. Co do polskich związków, podejrzewam że działają tu w jakiś sposób pracodawcy - liderzy największych związków zawodowych robią wszystko, aby zgnoić i ośmieszyć idee tychże związków. Czyżby Konfederacja Pracodawców Prywatnych miała jakichś swoich agentów wpływu w ,,Solidarności'' smile.gif?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
pseudomiles
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.540
Nr użytkownika: 38.593

 
 
post 12/11/2012, 21:03 Quote Post

Prywatyzacja głównych zakładów przemysłowych ma sens, gdy nie grozi przejęcie ich przez wrogie mocarstwo. Lepiej by polskie państwo miało te zakłady, nawet zarządzając nimi nieudolnie, niż żeby mieli je np. putinowcy za pomocą podstawionych firm. Mogliby szantażować Polskę lub umyślnie doprowadzić ją do krachu gospodarczego. Ideałem byłoby oddać przemysł jako nadzorowaną przez sejm walny królewszczyznę dla polskiej głowy państwa. Nastąpiłoby połączenie zalet własności prywatnej i publicznej.

Odnośnie likwidacji przywilejów - popieram, ale nie można skłócać się ze wszystkimi. Ponadto wygląda na to, że w razie usunięcia przywilejów wojom, należy im znacząco żołd podwyższyć. Armia to priorytet dla dobrego gospodarza Rzeczypospolitej.

Ten post był edytowany przez pseudomiles: 12/11/2012, 21:04
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Ossee
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.501
Nr użytkownika: 65.050

 
 
post 12/11/2012, 21:04 Quote Post

CODE
ale nie można skłócać się ze wszystkimi.


Czy brak przywilejów, czyli RÓWNOŚĆ, to skłocanie się?
Skończą się przywileje, zmieni się polityczna rzeczywistość i nie będzie mowy o skłocaniu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
pseudomiles
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.540
Nr użytkownika: 38.593

 
 
post 12/11/2012, 22:01 Quote Post

QUOTE
Czy brak przywilejów, czyli RÓWNOŚĆ, to skłocanie się?
Likwidacja przywilejów prowadzi do konfliktu z grupami, które je tracą.
Eureka.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
Ossee
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.501
Nr użytkownika: 65.050

 
 
post 12/11/2012, 22:03 Quote Post

I w imię tego, żeby rząd się nie skłócił z kimśtam, ja mam płacic na górnicze i rolnicze emerytury?
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
pseudomiles
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.540
Nr użytkownika: 38.593

 
 
post 12/11/2012, 22:35 Quote Post

Takie są przejściowe koszta systemu politycznego, który popierasz. Dobrze ci tak. Na razie musisz płacić, dopóki nie nastąpi odejście od niego, na co szanse dają tylko antykolonialne prawicowe siły polityczne.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.319
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 12/11/2012, 22:38 Quote Post

QUOTE(pseudomiles @ 12/11/2012, 22:35)
Na razie musisz płacić
*


A to Ty nie musisz płacić podatków? confused1.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Ossee
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.501
Nr użytkownika: 65.050

 
 
post 12/11/2012, 22:45 Quote Post

CODE
Takie są przejściowe koszta systemu politycznego, który popierasz.


Przejściowe? Co to ma znaczyć, że przejściowe?

CODE
Na razie musisz płacić, dopóki nie nastąpi odejście od niego, na co szanse dają tylko antykolonialne prawicowe siły polityczne.


Co mają jakieś murzyńskie partie do reformy emerytur górniczych i rolniczych w Polsce? confused1.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
pogezan
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.103
Nr użytkownika: 78.883

 
 
post 12/11/2012, 22:52 Quote Post

Przekonaliście mnie sad.gif Ale idźmy na całość i postulujmy zniesienie wszystkich przywilejów. Jak ma być sprawiedliwie to niech będzie! Po co przywileje policjantom, strażakom, żołnierzom. Zabierzmy przywilej nauczycielom, czy urzędnikom państwowym. Jestem za!

edycja:
zapomniałem dodać że cyklistom też zabrać!

Ten post był edytowany przez pogezan: 12/11/2012, 22:54
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
Ossee
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.501
Nr użytkownika: 65.050

 
 
post 12/11/2012, 22:57 Quote Post

Cykliści mogą mieć ścieżki, bo cyklistą każdy może z minuty na minutę zostać.

CODE
Po co przywileje policjantom, strażakom, żołnierzom. Zabierzmy przywilej nauczycielom, czy urzędnikom państwowym.


To fajnie, że się zgadzamy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 12/11/2012, 23:29 Quote Post

QUOTE(pseudomiles @ 12/11/2012, 22:03)
Lepiej by polskie państwo miało te zakłady, nawet zarządzając nimi nieudolnie, niż żeby mieli je np. putinowcy za pomocą podstawionych firm. Mogliby szantażować Polskę lub umyślnie doprowadzić ją do krachu gospodarczego.
*


QUOTE(pseudomiles @ 12/11/2012, 23:35)
Takie są przejściowe koszta systemu politycznego, który popierasz. Dobrze ci tak. Na razie musisz płacić, dopóki nie nastąpi odejście od niego, na co szanse dają tylko antykolonialne prawicowe siły polityczne.
*



Człowieku, w jakim Ty świecie żyjesz? Retoryka PiS-u i Prezesa pełną gębą. Jeśli przyszłość miałaby zależeć od ludzi o poglądach i retoryce zbliżonej do Twojej, to chyba lepiej emigrować z tego grajdołu.

Jeszcze brakuje twierdzenia, że w Polsce nie ma demokracji, a polityków wybiera zakamuflowane lobby putinowsko-esbecko-żydowskie...



Ten post był edytowany przez master86: 12/11/2012, 23:30
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej