Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Raj podatkowy w Polsce
     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 2/11/2012, 11:18 Quote Post

Mamy miniraje podatkowe, czyli specjalne strefy ekonomiczne. Wcale źle nie działają. [/code]

QUOTE
[=misza 88]
A jak one działają, jakie pozytywne aspekty poza ujednoliconym zagospodarowaniem przestrzennym danej strefy one wnoszą?
/


Oferują lepsze warunki, które zachęcaja i przyciągaja inwestorów.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
nowy2002
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 744
Nr użytkownika: 72.585

Stopień akademicki: magister
 
 
post 2/11/2012, 11:38 Quote Post

"Oferują lepsze warunki, które zachęcaja i przyciągaja inwestorów"
To może wprowadzić te warunki na terenie całej Polski a nie tylko w SSE?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
misza88
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.035
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.
 
 
post 2/11/2012, 13:12 Quote Post

CODE
Oferują lepsze warunki, które zachęcaja i przyciągaja inwestorów.

Właśnie interesuje mnie jakie warunki, trudno znaleźć na ten temat informacje w necie, jedno z przedsiębiorstw z moich okolic przenosi swoją działalność w celu rozbudowy do mojej gminy oddalonej 20 km od Białegostoku mimo że niedawno na obrzeżach miasta powstała specjalna strefa ekonomiczna, i po prostu zastanawia mnie dlaczego inwestor nie wybrał strefy właśnie, tj. czy aby na pewno te strefy są konkurencyjne?

Ten post był edytowany przez misza88: 2/11/2012, 13:21
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 2/11/2012, 13:38 Quote Post

Oferują lepsze warunki, które zachęcaja i przyciągaja inwestorów.

QUOTE
[=misza88]
Właśnie interesuje mnie jakie warunki, trudno znaleźć na ten temat informacje w necie, jedno z przedsiębiorstw z moich okolic przenosi swoją działalność w celu rozbudowy do mojej gminy oddalonej 20 km od Białegostoku mimo że niedawno na obrzeżach miasta powstała specjalna strefa ekonomiczna, i po prostu zastanawia mnie dlaczego inwestor nie wybrał strefy właśnie, tj. czy aby na pewno te strefy są konkurencyjne?
/



Nie wszystkie indywidualne ustalenia są jawne. Przykładowo słyszałem, że Toyota w Wałbrzyskiej SE wynegocjowała zwolnienie od podatku od nieruchomości na 30 lat.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 2/11/2012, 18:59 Quote Post

QUOTE(Mischa88)
Po co tworzyć system w którym jest możliwość odliczania od podatku? Nie lepiej po prostu płacić podatek i mieć to z głowy bez możliwości odliczania?
Podatek PIT nie służy wyłącznie do celów fiskalnych. On również ma na celu ukierunkować wydatki płatników (np. budowa domu, zakup nowego mieszkania,...). To jest tzw. polityka fiskalna.
Podobnie jest z podatkiem od wartości dodanej.
Oczywiście władza mogłaby zrezygnować z tego narzędzia, ale brak takiej woli politycznej.
Mnie np. mierzi to, że matka samotnie wychowująca dziecko ma z tego tytułu ulgę podatkową. To kreuje tzw. "luźne związki".
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 3/11/2012, 8:34 Quote Post

Po co tworzyć system w którym jest możliwość odliczania od podatku? Nie lepiej po prostu płacić podatek i mieć to z głowy bez możliwości odliczania?

QUOTE
[=poldas 372]
Podatek PIT nie służy wyłącznie do celów fiskalnych. On również ma na celu ukierunkować wydatki płatników (np. budowa domu, zakup nowego mieszkania,...). To jest tzw. polityka fiskalna.
Podobnie jest z podatkiem od wartości dodanej.
Oczywiście władza mogłaby zrezygnować z tego narzędzia, ale brak takiej woli politycznej.
Mnie np. mierzi to, że matka samotnie wychowująca dziecko ma z tego tytułu ulgę podatkową. To kreuje tzw. "luźne związki".
/


Ano tak był za rządów premier Suchockiej. Zmotywowało mnie i wiele tysięcy Polaków do budowy domu. Oprócz tego niemal zniknęła szara strefa, jako że trzeba było miec faktury do odliczeń. A kto zlikwidował ten system. No właśnie. Następcy czyli rząd SLD-PSL
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
misza88
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.035
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.
 
 
post 3/11/2012, 15:41 Quote Post

CODE
Podatek PIT nie służy wyłącznie do celów fiskalnych. On również ma na celu ukierunkować wydatki płatników (np. budowa domu, zakup nowego mieszkania,...). To jest tzw. polityka fiskalna.
Podobnie jest z podatkiem od wartości dodanej.
Oczywiście władza mogłaby zrezygnować z tego narzędzia, ale brak takiej woli politycznej.
Mnie np. mierzi to, że matka samotnie wychowująca dziecko ma z tego tytułu ulgę podatkową. To kreuje tzw. "luźne związki".

Właśnie, podatek dochodowy jest podatkiem całkowicie popytowym, może po prostu ustawodawca nie kierował się tworząc ten podatek wpływami do budżetu a zmuszaniem przedsiębiorców do kupowania/wydawania. Tj. ustawodawca założył że ludzie kupując lepiej gospodarce się przysłużą niż oszczędzając.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
General Belgrano
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 887
Nr użytkownika: 73.261

Zawód: BANITA
 
 
post 6/11/2012, 10:47 Quote Post

QUOTE
Niestety, aby bawić się w raj podatkowy trzeba mieć mało ludności. Jakieś Kajmany czy inne Monako mogą się w to bawić bo jak tam się ściągnie parę większych banków to spokojnie zastąpią utracone wpływy z podatków od ludności, i jeszcze zostanie. Przy 40 milionach obywateli tak się nie da, zaliczymy najwyżej niezwykle spektakularną dziurę budżetową.


Toteż właśnie nie postuluję tworzyć "raju" na obszarze całej Polski, tylko na jakimś małym obszarze. Po prostu: znajdujemy jakąś totalnie zapuszczoną gminę, z której i tak nie ma żadnych wpływów do budżetu i ogłaszamy ja terytorium autonomicznym. Całe przedsięwzięcie szeroko reklamujemy za granicą, ściągamy w to miejsce kilka banków i mamy raj podatkowy. W całej tej idei chodzi mi o to by w warunkach wzrastających rygorów podatkowych u naszych zachodnich sąsiadów miejscowi biznesmeni sprowadzali siebie (i swój kapitał) właśnie do nas a nie np. na Kajmany albo inne Antyle. Można w tym celu wdrożyć także rozwiązanie przyjęte niedawno na Węgrzech:

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ue-w-szo...za-250-tys-euro

QUOTE
Anguilla, Bermudy, W-y Dziewicze, Kajmany - terytoria zależne, czyli pod kontrolą W. Brytanii ale nie stanowią jej integralnej części. Generalnie osobne kraje, własne parlamenty i niezależność przepisów.


Ktoś nam zabroni utworzyć Autonomiczną Republikę Wolina albo Wolne Terytorium Helu?


Ten post był edytowany przez General Belgrano: 6/11/2012, 10:51
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
Jacpi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 941
Nr użytkownika: 76.416

Jacek Piorecki
 
 
post 6/11/2012, 14:00 Quote Post

Wg mnie nie należy zmniejszać PIT ale podwyższyć kwotę wolną od podatku.Wg mnie na chwilę obecną taka kwota winna wynosić minimum 12 tys złotych. Taki ruch powoduje , że ci najmniej zarabiający dostają dodatkowe pieniądze, które i tak wydadzą bo ich potrzeby są znacznie większe niż możliwości.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 6/11/2012, 14:25 Quote Post

QUOTE(Jacpi @ 6/11/2012, 14:00)
Wg mnie nie należy zmniejszać PIT ale podwyższyć kwotę wolną od podatku.Wg mnie na chwilę obecną taka kwota winna wynosić minimum 12 tys złotych.  Taki ruch powoduje , że ci najmniej zarabiający dostają dodatkowe pieniądze, które i tak wydadzą bo ich potrzeby są znacznie większe niż możliwości.
*


Ot, proszę, co z raju podatkowego zostało: propozycja podwyższenia kwoty wolnej od podatku...
I to by było na tyle.
Jak chcesz wprowadzić raj podatkowy w Polsce musisz zacząć od redukcji kadry urzędniczej. Pewnie o jakieś 80-90%.
I co? już po raju?

QUOTE(Generał Belgrano)
Toteż właśnie nie postuluję tworzyć "raju" na obszarze całej Polski, tylko na jakimś małym obszarze. Po prostu: znajdujemy jakąś totalnie zapuszczoną gminę, z której i tak nie ma żadnych wpływów do budżetu i ogłaszamy ja terytorium autonomicznym. Całe przedsięwzięcie szeroko reklamujemy za granicą, ściągamy w to miejsce kilka banków i mamy raj podatkowy.
Tylko nie zapomnij Polakom zabronić się rejestrowania w tym raju, bo jak znam tę swołocz, to się wszyscy tam zarejestrują (ja pierwszy), żeby podatki niższe płacić.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
General Belgrano
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 887
Nr użytkownika: 73.261

Zawód: BANITA
 
 
post 6/11/2012, 14:39 Quote Post

QUOTE
Tylko nie zapomnij Polakom zabronić się rejestrowania w tym raju,


To się załatwi odpowiednim zapisem w ustawie. Ale już obywatele Niemiec, Francji, Chin czy Rosji są w strefie mile widziani. smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 6/11/2012, 14:49 Quote Post

QUOTE(General Belgrano @ 6/11/2012, 14:39)
QUOTE
Tylko nie zapomnij Polakom zabronić się rejestrowania w tym raju,


To się załatwi odpowiednim zapisem w ustawie. Ale już obywatele Niemiec, Francji, Chin czy Rosji są w strefie mile widziani. smile.gif
*


Jasne. Jak raj to raj. Nie dla wszystkich. Niech się bogacą wszyscy prócz Polaków. to juz się załatwi odpowiednią ustawą... rolleyes.gif Dobre podsumowanie tematu. rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Sarim
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 848
Nr użytkownika: 67.804

 
 
post 6/11/2012, 16:30 Quote Post

QUOTE(General Belgrano @ 6/11/2012, 14:39)
QUOTE
Tylko nie zapomnij Polakom zabronić się rejestrowania w tym raju,


To się załatwi odpowiednim zapisem w ustawie. Ale już obywatele Niemiec, Francji, Chin czy Rosji są w strefie mile widziani. smile.gif
*


Jaką ustawą? Niestety jest to plan niemożliwy do zrealizowania, gdyż nie ma prawnej ani fizycznej możliwości aby uniemożliwić Polakom korzystanie z tego raju.
Poza tym - czemu chcesz im odbierać to prawo?
Lepiej uczyńmy coś na kształt raju podatkowego na terenie całego kraju, zamiast budować raj dla nielicznych zamożnych.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
General Belgrano
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 887
Nr użytkownika: 73.261

Zawód: BANITA
 
 
post 7/11/2012, 10:40 Quote Post

QUOTE
Niech się bogacą wszyscy prócz Polaków.


Źle mnie zrozumiałeś. W całym pomyśle chodzi o jedno: by drenować kasę z bogatych krajów Zachodu do Polski i by budżet na tym zarabiał.
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
Jacpi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 941
Nr użytkownika: 76.416

Jacek Piorecki
 
 
post 7/11/2012, 11:04 Quote Post

QUOTE(General Belgrano @ 7/11/2012, 10:40)
QUOTE
Niech się bogacą wszyscy prócz Polaków.


Źle mnie zrozumiałeś. W całym pomyśle chodzi o jedno: by drenować kasę z bogatych krajów Zachodu do Polski i by budżet na tym zarabiał.
*


Że zacytuję kwestię ze znanego filmu "To jest awykonalne" do czasu aż jesteśmy w strukturach UE. KE nigdy nie pozwoli aby jakikolwiek z krajów członkowskich stał się rajem podatkowym gdyż: wtedy cały kapitał z UE przeniósłby się do tego kraju. Aby w ogóle rozważać pomysł Polski jako raju podatkowego , najpierw trzeba znaleźć sposób aby wyjść z UE. Z tego co wiem ( może się mylę ) ale nie ma żadnych procedur na taką okoliczność.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

3 Strony < 1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej