Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Lista ksiąg "zakazanych" po 1989 roku,
     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 5/08/2011, 14:44 Quote Post

QUOTE(czwartek12ego @ 5/08/2011, 14:41)
QUOTE(emigrant @ 2/08/2011, 14:50)
QUOTE(wysoki @ 23/07/2011, 22:42)
Wykazałem Ci, że wymienieni przez Ciebie autorzy są dostępni (a jeśli nie, to z powodu wyczerpania nakładu) w ogólnokrajowych sieciach księgarń typu Empik i Matras (czyli także w hurtowniach Matras).

Wygląda na to, że z powodu wyczerpania nakładu, niedostepna jest także książka Zyzaka o Wałęsie... Ciekawe, że nie ma dodruków. Czyżby wydawca (wydawcy) doszedł do wniosku, że się nie opłaca?
*




Masz rację emigrancie, wszędzie ci przeklęci cykliści!
Czuwaj!
*


confused1.gif confused1.gif Nie bardzo rozumiem twój sentyment do rowerzystów, ale niech ci będzie...

Ten post był edytowany przez emigrant: 5/08/2011, 14:45
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.837
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 5/08/2011, 20:12 Quote Post

Witam.
Dzisiaj wpadłem przelotem do księgarni prawicowej w moim mieście, i mają jeszcze jedną sztukę książki p. S. Remuszki o GW. Także Emigrancie, gdybyś był dalej zainteresowany, mogę Ci ją kupić i przesłać. Daj znać na priva. Natomiast przeglądając ją znalazłem 2 ciekawe informacje. Po pierwsze rozumiem problem opublikowania reklamy książki w "Rzepie" - autor opisuje sprawę Szeremietiewa. Po drugie coś tu nas autor "bajeruje" z nakładami swojej książki. Z wiki można się dowiedzieć: I nakład - 10.000, II - 4.000, III - 6.000. Sam autor na swojej stronie potwierdza 6.000 sztuk ostatniego. Dodatkowo w wywiadzie dla Onetu, kiedy dziennikarz wymienia 20.000 w trzech nakładach, p. Stanisław potwierdza. A co jest napisane na samej książce? Cytat: "Ta książka wchodzi na rynek 1 grudnia 2006. Nakład wynosi tylko 1000 (tysiąc) egzemplarzy.
No comments...

Ten post był edytowany przez wysoki: 5/08/2011, 21:29
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
Vergilius
 

le duc de Rivoli
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.395
Nr użytkownika: 55.739

Dawid Sienkiewicz
Stopień akademicki: mgr
Zawód: radca prawny
 
 
post 5/08/2011, 20:54 Quote Post

QUOTE
Dzisiaj wpadłem przelotem do księgarni prawicowej w moim mieście, i mają jeszcze jedną sztukę książki p. S. Remuszki o GW. Także gdybyś był dalej zainteresowany, mogę Ci ją kupić i przesłać. Daj znać na priva. Natomiast przeglądając ją znalazłem 2 ciekawe informacje. Po pierwsze rozumiem problem opublikowania reklamy książki w "Rzepie" - autor opisuje sprawę Szeremietiewa. Po drugie coś tu nas autor "bajeruje" z nakładami swojej książki. Z wiki można się dowiedzieć: I nakład - 10.000, II - 4.000, III - 6.000. Sam autor na swojej stronie potwierdza 6.000 sztuk ostatniego. Dodatkowo w wywiadzie dla Onetu, kiedy dziennikarz wymienia 20.000 w trzech nakładach, p. Stanisław potwierdza. A co jest napisane na samej książce? Cytat: "Ta książka wchodzi na rynek 1 grudnia 2006. Nakład wynosi tylko 1000 (tysiąc) egzemplarzy.


Ależ to nie pierwszy i ostatni taki bubel. Swojego czasu bodaj wyd. Amber wydało książkę "Kod Z" czy "Formuła Z" (tytułu nie pamiętam dokładnie). W każdym bądź razie, osiągnęła ona dość wysokie wyniki sprzedaży, bo autor, jak pisał w przedmowie, krył się przed FBI i CIA. Część tekstu była w ogóle ocenzurowana, że niby autor nie może zdradzić "więcej tajemnic mogących w poważnym stopniu zagrażać jego życiu". Autor w ogóle podał w książce swojego "tajnego e-maila", na które będzie mógł czytelnik przysyłać ewentualne zapytania do ocenzurowanej części. Kumpel wysyłał wiadomość 3 razy; po trzecim dał sobie spokój, bo... nikt nie odpisywał.

Przepis na książkę prosty: powpisywać głupoty, że jest się szkalowanym, inwigilowanym itd. I ludzie się na to łapią...

Bez urazy, ale ten temat ma ogólnie taki sens, jak rozważanie czy w WTC uderzył czołg czy inszy whatisit.
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
mhaake
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 73.986

Michal Haake
Stopień akademicki: doktor
Zawód: hisoruk sztuki
 
 
post 11/08/2011, 23:07 Quote Post

Wszystkich zinteresowanych książką Piotra Włodarskiego "Pan Andrzej" informuję, że jest ona dostępna w księgarni "Antyk" (można złożyć zamówienie na stronie internetowej), w cenie 25 zł.
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.837
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 12/08/2011, 19:47 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 5/08/2011, 21:12)
Dzisiaj wpadłem przelotem do księgarni prawicowej w moim mieście, i mają jeszcze jedną sztukę książki p. S. Remuszki o GW. Także Emigrancie, gdybyś był dalej zainteresowany, mogę Ci ją kupić i przesłać.
*



Witam.
Oferta nieaktualna, książka sprzedana.
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 12/08/2011, 20:52 Quote Post

Dzięki za dobre chęci. Mam kontakt mailowy z p. Remuszko. (Oczywiście dalej sprzedaje chałupniczo). Nakład (piaty chyba) jest wyczerpany. Robi jakieś dodruki cyfrowe, więc się prawdopodobnie załapię. rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.837
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 12/08/2011, 21:53 Quote Post

Witam.
Nie ma problemu, mam w mieście całkiem nieźle zaopatrzone księgarnie i antykwariaty, więc jakby coś było potrzeba, mogę popytać.
Dodruki cyfrowe? Ciekawe, na stronie p. Remuszko nic nie informuje. Dalej "wisi" informacja z 4 czerwca, że ostatni (III) nakład się wyprzedał i trzeba czekać na następny (IV).
Emigrancie, korzystając z tego, że masz kontakt z autorem, mógłbyś go zapytać o wysokość nakładów? Muszę przyznać, że ciekawi mnie ta sprawa.
Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 12/08/2011, 21:59 Quote Post

Nie wiem czy wypada. Mój kontakt polega na tym, że zamówiłem książkę przez maila podanego na jego stronie i dostałem odpowiedź o tym dodruku z pytaniem czy nadal reflektuję.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.837
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 12/08/2011, 22:51 Quote Post

Witam.
Oczywiście, że nie. W takim razie nie zawracam już Ci głowy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 5/07/2012, 13:53 Quote Post

Tu wywiad z autorem tej książki:
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/widziale...,wiadomosc.html
Książka, oczywiście, jest ciekawsza... rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
piotral
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 880
Nr użytkownika: 62.951

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 31/10/2012, 9:04 Quote Post

Zgłaszam książki Sołżenicyna napisane przez niego, gdzieś tak po 1975 roku... Tak że za komuny był zapis na książki do tej daty a za demokracji jest zapis na książki Sołżenicyna napisane po 1975.
O tym co napisał, osoby nie znające rosyjskiego mogą się dowiedzieć jedynie z krytycznych omówień np. w Wybiórczej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
Travis
 

Pogromca rezunów
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.370
Nr użytkownika: 25.441

Stopień akademicki: magister
Zawód: Polski Patriota
 
 
post 31/10/2012, 9:17 Quote Post

QUOTE
Zgłaszam książki Sołżenicyna napisane przez niego, gdzieś tak po 1975 roku... Tak że za komuny był zapis na książki do tej daty a za demokracji jest zapis na książki Sołżenicyna napisane po 1975.
O tym co napisał, osoby nie znające rosyjskiego mogą się dowiedzieć jedynie z krytycznych omówień np. w Wybiórczej.

A to akurat prawda. Sztandarowym przykładem jest tu praca "Dwieście lat razem".
http://en.wikipedia.org/wiki/Two_Hundred_Years_Together
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
piotral
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 880
Nr użytkownika: 62.951

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 31/10/2012, 10:34 Quote Post

QUOTE(Travis @ 31/10/2012, 9:17)
QUOTE
Zgłaszam książki Sołżenicyna napisane przez niego, gdzieś tak po 1975 roku... Tak że za komuny był zapis na książki do tej daty a za demokracji jest zapis na książki Sołżenicyna napisane po 1975.
O tym co napisał, osoby nie znające rosyjskiego mogą się dowiedzieć jedynie z krytycznych omówień np. w Wybiórczej.

A to akurat prawda. Sztandarowym przykładem jest tu praca "Dwieście lat razem".
http://en.wikipedia.org/wiki/Two_Hundred_Years_Together
*


Ja czytałem to w oryginale. Książka solidnie napisana z ogromną biografią i przypisami - głównie z epoki w której dana sprawa zaistniała. Czyta się nie gorzej niż "Archipelag..."
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
Travis
 

Pogromca rezunów
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.370
Nr użytkownika: 25.441

Stopień akademicki: magister
Zawód: Polski Patriota
 
 
post 31/10/2012, 13:22 Quote Post

QUOTE
Ja czytałem to w oryginale. Książka solidnie napisana z ogromną biografią i przypisami - głównie z epoki w której dana sprawa zaistniała. Czyta się nie gorzej niż "Archipelag..."

Żeby było jeszcze śmieszniej, ta głośna w Rosji praca nie doczekała się wciąż (choć od jej wydania minęło już 11 lat!) ani jednego anglojęzycznego tłumaczenia! Zważywszy na wcześniejszy dorobek autora oraz jego sławę na Zachodzie, jest to wręcz szokująca i skłaniająca do głębszych refleksji sprawa.

Ten post był edytowany przez Travis: 31/10/2012, 13:23
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 31/10/2012, 13:51 Quote Post

QUOTE(Travis @ 31/10/2012, 13:22)
Zważywszy na wcześniejszy dorobek autora oraz jego sławę na Zachodzie, jest to wręcz szokująca i skłaniająca do głębszych refleksji sprawa.
*


Sołżenicyn szybko się poprztykał z lewicowymi elitami intelektualnymi Zachodu. Pisze o tym m.in w książce "Wpadło ziarno między żarna."
Ale nie wiedziałem, że "200 lat razem" nie miało wydania po angielsku... blink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej