Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
36 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Rodzina Radia Maryja, fenomen trudny do uchwycenia
     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.521
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 5/12/2010, 18:22 Quote Post

QUOTE
próbują nam wmówić (parafianom), że Bóg nas jeszcze kocha, mimo że go zdradziliśmy...
Krótko mówiąc przerażający (nie mnie igdy ich nie kochałem) poziom niewiedzy. Byc może RM powinno zając się nauczaniem a nie indoktrynacją, mają tam chyba jakichś teologów? Wiernym na pewno wyszło by na dobre.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Alamgir
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 360
Nr użytkownika: 61.635

Stopień akademicki: doktor
Zawód: Duszpasterz
 
 
post 5/12/2010, 18:27 Quote Post

Najgorsze jest to, że są namolni jak Jehowi i robią ludziom wodę z mózgów.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Dagome
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.260
Nr użytkownika: 46.895

Dagome Arbiter Elegantiarum
Stopień akademicki: Iudex
Zawód: Dagome Iudex
 
 
post 5/12/2010, 19:07 Quote Post

QUOTE(Alamgir @ 5/12/2010, 19:27)
Najgorsze jest to, że są namolni jak Jehowi i robią ludziom wodę z mózgów.
*


Bzdury, mnie "namolali" do tej pory jedynie komuchy, jehwy i mormoni. Natomiast historycznie "namolewali" na terenach zagrabionej Rzeczypospolitej, prawosławni unitów, do wyrżnięcia włącznie. Wot, obyknawiennoje sołdatskoje dieła.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
krzym
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 24
Nr użytkownika: 69.271

 
 
post 5/12/2010, 19:14 Quote Post

QUOTE(Vergilius @ 5/12/2010, 17:53)
Co, mamy ich kompletnie wyałtować, choćby... ze względu na ich niekompetencje? Ta niekompetencja też świadczy o tym, kto słucha tego radia. Poza tym, jakby nie było, to TEŻ reprezentanci.


Ludzie głupi słuchają Radia Maryja, Radia ZET, Radia RMF FM i innych stacji radiowych. Oglądają też różne telewizje. Tylko czy człowiek głupi może być reprezentatywny dla jakiejś grupy? Tu na forum też są ludzie głupi, którzy o historii pojęcia nie mają, a w co drugim poście plotą bzdury. Czy w związku z tym świadczy to o tym, że na forum historycy.org logują się kretyni? Oczywiście jakiś przeciwnik historycy.org mógłby przekleić gdzieś wypowiedź jakiegoś głupca i powiedzieć: 'patrzcie oto, jacy żenujący ludzie pisują na historycy.org'.

QUOTE(Vergilius @ 5/12/2010, 17:53)
Nawet jeśli, co jest niemożliwe na dłuższą perspektywę czasu, to nie widzę w tym nic złego. Rzym, Napoleon - oni upadli. Przychodzi kolej i na Kościół, przyjdzie i na Islam. Normalna kolej rzeczy, nie widzę w tym nic strasznego. TVN i RM wkuł Ci islamskich mudżahedinów do głowy, cóż poradzić. Podejrzewam, że ani jednego nie znasz, a kontakt z nimi miałeś co najwyżej przy budce z kebabem.


Dla Ciebie to nic złego, a dla mnie i owszem, dlatego na to nie pozwolę robiąc wszystko, by nie powieliła się w naszym kraju sytuacja taka jak we Francji czy Holandii. Po prostu nie dam naszej europejskiej cywilizacji umrzeć. Ona dalej będzie trwała, może tylko we wschodniej Europie, ale nie zginie.

I źle podejrzewasz, co do mojej znajomości wyznawców Allaha, różnych odłamów.

QUOTE(Vergilius @ 5/12/2010, 17:53)
Nie, to nie jest sekta. To pewien odłam hinduizmu. Nie chcę by używano słowa sekta, gdyż jest to u nas nacechowane bardzo negatywnie. Poza tym, nauczycielka podpina cały WOŚP pod Krysznę. A kościół katolicki przestrzega, bo boi się że straci dopływ gotówki, czyli "wiernych" smile.gif. Rzeczywiście, normalna kolej rzeczy.


Powtarzam: niekompetentnych nauczycielek mamy na pęczki. Takie są efekty państwowych, publicznych szkół.

Kościół katolicki nie boi się, że straci dopływ gotówki. Wolontariusze WOŚP stoją w styczniu właśnie pod kościołami, na co jak wiesz wyrazić zgodę muszą proboszczowie - i jakoś się zgadzają.

No właśnie, to odłam, czyli dla mnie po prostu sekta. I podkreślam jeszcze raz, nie możesz czynić zarzutu RM z tego powodu, że jako medium katolickie ostrzega przed innowiercami. Trudno, żeby radio chrześcijańskie mówiło o tym, jak piękną religią jest islam, hinduizm i vice versa. Tak samo trudno, żeby stacja lewicowa mówiła, że homofobia to piękne zjawisko, a stacja prawicowa wychwalała pod niebiosa homoseksualistów.

QUOTE(Vergilius @ 5/12/2010, 17:53)
Pieniądze jej, tylko że daje po wyprano jej mózg...


Żałosne... To, że ktoś płaci na coś, czego zwolennikiem nie jesteś, nie znaczy zaraz, że ten ktoś ma wyprany mózg.

QUOTE(Vergilius @ 5/12/2010, 17:53)
Jak jeszcze chodziłem do kościoła, to ksiądz powiedział, że dobrze by było gdyby głosowano na opcję, którą głośno popiera RM - czyli na PIS. Jak myślisz, jeśli takie hasła trafią na podatny grunt, tj. słuchaczy, czy nie będzie to manipulacja? Dlatego właśnie Rodzina Radia Maryja to fenomen!


Nie wiem czy coś takiego na prawdę miało miejsce, więc się do tego nie będę ustosunkowywał. Wydaje mi się to mało prawdopodobne, gdyż od lat 90 na Kościół trwa mocna nagonka, a od jakiś 8 ostra medialna nagonka. Księża więc boją się otwarcie agitować, bo zaraz ktoś taki jak Ty wybiegnie z kościoła, zaloguje się na kontakt 24 i przekaże informacje światu, dzięki czemu antyklerykalni szaleńcy będą mieli kolejne argumenty to walenia w KK.

Przedstaw jakiś dowód, nagranie, relacje innych osób. To pogadamy.

QUOTE(Vergilius @ 5/12/2010, 17:53)
Jak masz jakieś dane, proszę podziel się.


http://www.instytut.com.pl/raporty2?catego...ame=IMM_raporty

Raporty dotyczące najbardziej opiniotwórczych mediów. Radia Maryja zupełny brak. Z rozgłośni prym wiedzie RMF FM, potem Radio ZET, a następnie najczęściej TOK FM.

QUOTE(Vergilius @ 5/12/2010, 17:53)
Być może dlatego, że nie jesteś starą kobietą wink.gif...


Nie wydaje mi się, by to było zależne od wieku. Są podatni na manipulacje tak ludzie młodzi, jak i starsi. Moda natomiast jest taka, by to ze starszych robić naiwniaków.

QUOTE(Vergilius @ 5/12/2010, 17:53)
Piszemy, piszemy! Nie raz mi się dostało, że jestem TVN-owskim agentem...


Więc może nim jesteś? Oglądasz TVN? Jeśli tak, to na pewno! Skoro starsze babcie oglądając TV Trwam są zmanipulowane, to Ty oglądając TVN również!!!

QUOTE(Vergilius @ 5/12/2010, 17:53)
No tak, tyle że nikt nie wymyślił lepszego ustroju od, pardon, demokracji.


To już jest Twoja opinia, pozwól, że będę miał inne zdanie, twierdząc jednocześnie, że demokracja jest jednym z najgorszych systemów. Dowodów mogę podać całą masę, ale to już temat na zupełnie inny wątek.
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Marthinus
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.019
Nr użytkownika: 38.063

Marcin
Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Nauczyciel/Archeolog
 
 
post 5/12/2010, 19:25 Quote Post

Vergilius:

QUOTE
II. Muzułmanie i Żydzi: "To złe religie, nie możemy pozwolić by się rozprzestrzeniały!"


To chyba oczywiste, że z punktu widzenia nie tylko KK, ale również szerzej chrześcijaństwa ekspansja Islamu jest czymś niepokojącym i niebezpiecznym.


QUOTE
3. Babcia mojego dobrego znajomego wysyła dość duże sumy na funkcjonowanie rozgłośni.

Pieniądze jej, tylko że daje po wyprano jej mózg...


E, tam.Wysyła bo chce.Jedna osoba idzie na mecz przez co również finansowo wspiera swój klub, druga wysyła pieniądze na konto RM - Wolna wola smile.gif

QUOTE
Niewątpliwie jest to fenomen, bo jest to chyba najlepszy przykład, jak media potrafią manipulować ludźmi. I jesteśmy chyba ostatnim krajem w Europie, który ma tak wszechwładną osobistość kościoła, bo nie oszukujmy, się DJ Rydzyk ma dużą influencje na swoich słuchaczy. Swojego czasu (nie wiem czy tak jest dalej), oglądając jakiś program na TV Trwam zaczął pojawiać się numer konta, na które "można" przelać pieniążki.


Praktycznie każde media dokonują manipulacji czy to jest TVN,Polsat czy RM.
Nie za bardzo rozumiem za to co miałeś na myśli pisząc o "wszechwładnej osobistości Kościoła" ? Radio i telewizja O.Dyr. jest jego prywatną własnością i w związku z tym może naturalnie w granicach prawa mówić co mu się żywnie podoba.
Równie dobrze własną telewizję może założyć Żyd i nawoływać, że judaizm jest jedyną słuszną religią. Ma prawo? - Niewątpliwie. Czy będzie miał wpływ na swoich słuchaczy? - Pewnie również.
QUOTE
No tak, tyle że nikt nie wymyślił lepszego ustroju od, pardon, demokracji.

Jest to mimo wszystko mocno kontrowersyjne stwierdzenie… smile.gif

Krzym:
QUOTE
Wśród katechetów jest cała masa ludzi niekompetentnych. Czy kogoś takiego można wystawiać jako człowieka reprezentatywnego dla jakiejś grupy?

Pytanie brzmi dlaczego Ci niekompetentni ludzie mają prawo uczyć w szkole?

Almagir:
QUOTE
Moje doświadczenia odnośnie RRM są następujące:
Ludzie ci przychodzą do naszej cerkwi na Liturgię i próbują nam wmówić (parafianom), że Bóg nas jeszcze kocha, mimo że go zdradziliśmy... Najczęściej próbujemy ich grzecznie wyprosić, ale czasami jest to dość trudne...


Tak, to jest rzeczywiście kłopot i wpisuje się w to o czym pisał Kolega Puchciński mianowicie z przekonaniem, że religia i wiara to kwestia wyłącznie wyboru każdego człowieka.Dla mnie jako relatywisty moralnego w tym zakresie jest to rzecz szczególnie drażniąca.

Ten post był edytowany przez Marthinus: 5/12/2010, 19:26
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Jacek Z
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 609
Nr użytkownika: 44.493

Jacek Z.
Stopień akademicki: mgr inz.
Zawód: kablowanie
 
 
post 5/12/2010, 19:31 Quote Post

Po przejrzeniu dyskusji mam wrażenie, że wiedza forumowiczów jest następująca:
.
1) opiera się przeważnie na własnych obserwacjach wycinka rzeczywistości wokół siebie i podlega próbie uogólnienia tych obserwacji na całość zagadnienia,
2) opiera się czasami na filmach propagandowych głównie TVN (telewizji, której dyrektorem programowym był agent WSI, co stanowiło jeden z podanych powodów rozwiązania przez władze WSI),
3) niektóre osoby na forum odrzucają z założenia wszelkie informacje pochodzące z kręgów RRM, jako z gruntu nieprawdziwe przyjmując to, jako sprawę nie wymagającą argumentacji,
4) część forumowiczów sporadycznie słucha RM, ta część ma raczej pozytywne zdanie na temat ogółu członków RRM,
5) zdarzają się osoby uznające całkowicie pozytywną rolę w społeczeństwie RRM,
6) nie została podjęta na forum dyskusja w sprawie elit związanych z RRM,
7) nie wskazano na forum dostępnych badań na temat RRM poza badaniami profesora Brody, które część forumowiczów odrzuciła z założenia uznając je za zideologizowane, bez rzeczowej argumentacji,
8) spora część osób ma skrajnie negatywny odbiór ruchu RRM, jako szkodliwego społecznie,
8) określenie "ciemnogród" czasem zastępuje merytoryczne argumenty w dyskusji o RRM,
9) zauważony został ścisły związek RM i RMM, niektórzy forumowicze utożsamiają w wypowiedziach RM i RRM nie odróżniając ich od siebie.
.
Czy ktoś chciałby coś dodać do tego krótkiego podsumowania dotychczasowej dyskusji? Może też coś poprawić?

Ten post był edytowany przez Jacek Z: 5/12/2010, 19:41
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 5/12/2010, 19:43 Quote Post

Nie jestem katolikiem ,wiec winienem się czuć zagrożony "ekspansja RM" , lecz o dziwo nie jestem , raz zacisnąwszy zęby z czystej ciekawości , postanowiłem posłuchać ww rozgłośni , przeżyłem , nie ogłuchłem , włosy mi nie wypadły i nie nawróciłem się na papizm ( nie nabyłem tez moherowego berecika ) .
Modlą się , trochę ekscentrycznych wypowiedzi ( w normie , znacznie większe idiotyzmy propaguje Figurski ) , żadnych seansów antysemityzmu ani nienawiści , ot i tyle .
Zastanawiałem się nieco później o sens tej medialnej nagonki na tzn " Rodziny RM " , Ci ludzie przeważnie starsi , sa również obywatelami RP , maja prawo się organizować , wyrażać swoje opinie , dysponować własnymi zasobami materialnymi , co nam do tego , dlaczego przedstawia sie ich jako , ciemne bydło oszalałe z nienawiści i dające się manipulować przebiegłemu szarlatanowi ( sorry , ale takie wrażenie odniosłem ), to Wolny Kraj i ich prawo .

 
Post #22

     
Alamgir
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 360
Nr użytkownika: 61.635

Stopień akademicki: doktor
Zawód: Duszpasterz
 
 
post 5/12/2010, 19:43 Quote Post

QUOTE
Najgorsze jest to, że są namolni jak Jehowi i robią ludziom wodę z mózgów.
*


Bzdury, mnie "namolali" do tej pory jedynie komuchy, jehwy i mormoni. Natomiast historycznie "namolewali" na terenach zagrabionej Rzeczypospolitej, prawosławni unitów, do wyrżnięcia włącznie. Wot, obyknawiennoje sołdatskoje dieła.



Wybacz dagome, ale ja ciebie nie obrażam. Ci ludzie (przynajmniej w naszej miejscowości) zachowują się w taki właśnie sposób.
Nie życzę sobie tak obraźliwych, wyssanych z palca zarzutów. Jako doświadczony forumowicz powinieneś wiedzieć czym jest kultura...

Nie twierdzę, że wszyscy ci ludzie są tacy.

Ten post był edytowany przez Alamgir: 5/12/2010, 19:45
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
wicliff
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 454
Nr użytkownika: 66.639

 
 
post 5/12/2010, 19:56 Quote Post

QUOTE(Jacek Z @ 5/12/2010, 20:31)
Po przejrzeniu dyskusji mam wrażenie, że wiedza forumowiczów jest następująca:
.
1) opiera się przeważnie na własnych obserwacjach wycinka rzeczywistości wokół siebie i podlega próbie uogólnienia tych obserwacji na całość zagadnienia,
2) opiera się czasami na filmach propagandowych głównie TVN (telewizji, której dyrektorem programowym był agent WSI, co stanowiło jeden z podanych powodów rozwiązania przez władze WSI),
3) niektóre osoby na forum odrzucają z założenia wszelkie informacje pochodzące z kręgów RRM, jako z gruntu nieprawdziwe przyjmując to, jako sprawę nie wymagającą argumentacji,
4) część forumowiczów sporadycznie słucha RM ta część ma raczej pozytywne zdanie na temat ogółu członków RRM,
5) zdarzają się osoby uznające całkowicie pozytywną rolę w społeczeństwie RRM,
6) nie została podjęta na forum dyskusja w sprawie elit związanych z RRM,
7) nie wskazano na forum dostępnych badań na temat RRM poza badaniami profesora Brody, które część forumowiczów odrzuciła z założenia oznając za zideologizowane, bez rzeczowej argumentacji,
8) spora część osób ma skrajnie negatywny odbiór ruchu RRM, jako szkodliwego społecznie,
8) określenie "ciemnogród" czasem zastępuje merytoryczne argumenty w dyskusji o RRM,
9) zauważony został ścisły związek RM i RMM, niektórzy forumowicze utożsamiają w wypowiedziach RM i RRM nie odróżniając ich od siebie.
.
Czy ktoś chciałby coś dodać do tego krótkiego podsumowania dotychczasowej dyskusji?
*



No ok. dodam coś od siebie skoro nalegasz.
Po pierwsze Jacku mam wrażenie że jesteś mocno stronniczy, a Twoje wnioski zostały wyciągnięte dość na wyrost, bez dogłębnej analizy i przede wszystkim bez zebrania większej ilości opinii (niewiele osób tu się wypowiedziało). Przypomina mi to troszkę przeprowadzanie badań przy założeniu, że wynik jest z góry znany.
Zdanie: " Zdarzają się osoby, które pozytywnie postrzegają RRM" trochę mnie rozbawiło (wybacz za szczerość). Nie pytając się kogokolwiek o zdanie i nie przeprowadzając żadnych badań można je bowiem wypowiedzieć. Słowem uogólnienie z którego kompletnie nic nie wynika...
Zabawne jest też stwierdzenie, że wiedza opiera się na filmach propagandowych TVN, akurat niewiele było tu odwołań do TVN (jedno?). Ja np. w ogóle nie oglądam TVN, nie z racji ideologicznych, lecz z tego powodu, że praktycznie nie oglądam telewizji (nie mam czasu na pierdoły) wiedzę w sprawach bieżących czerpię z prasy (różnej) i z internetu. Nie jestem więc skażony (jak byś chciał TVN) a jednak źle postrzegam RM. Dlaczego? ano dlatego, że zdarza mi się ich posłuchać (z ciekawości). Manipulacja faktami jaka tam występuje jest ogromna. Zdarzyło mi się też słyszeć wiele wypowiedzi antysemickich. A w latach 90-tych słynna i głośna audycja z udziałem dr Ratajczaka, któremu RM przyklaskiwało (dla ludzi nie w temacie - jest to chyba jedyny człowiek w Polsce, wywalony z uczelni za kłamstwo oświęcimskie)...
Co do "elit" RM i wspaniałej uczelni - trudno o nich cos sensownego powiedzieć, skoro nie można z nimi nawiązać otwartego dialogu i krotko mówiąc, nie są zbyt dostępni...
Moje osobiste doświadczenia ze słuchaczami RM (bardziej pasuje to słowo wyznawcami) nie sa dobre. Owszem, można o nich powiedzieć że sa patriotami, ale patriotyzm to nie wszystko.
Reasumując: jak dla mnie, to mogą sobie robić co chcą i wpłacać pieniądze gdzie chcą, byleby nie wtykali nosa w moje życie, nie próbowali włazić w politykę i finanse naszego kraju, a niestety próbują i to mi się nie podoba...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
rycymer
 

Ellentengernagyként
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 5.900
Nr użytkownika: 30.754

 
 
post 5/12/2010, 20:02 Quote Post

QUOTE
nie próbowali włazić w politykę i finanse naszego kraju

No, ale niby dlaczego nie mieliby tego czynić?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 5/12/2010, 20:02 Quote Post

QUOTE
Manipulacja faktami jaka tam występuje jest ogromna. Zdarzyło mi się też słyszeć wiele wypowiedzi antysemickich. A w latach 90-tych słynna i głośna audycja z udziałem dr Ratajczaka, któremu RM przyklaskiwało (dla ludzi nie w temacie - jest to chyba jedyny człowiek w Polsce, wywalony z uczelni za kłamstwo oświęcimskie)...

Poza tematem w kwestii wyjaśnienia SP Dr Ratajczak , nigdy nie dopuścił się tzn " Kłamstwa Oświęcimskiego "
Pozbawiono go pracy , w wyniku kampanii prasowej ignorantów z lokalnej przybudówki GW sleep.gif
ps
pamiętam czasy gdy twierdzono ze w Auschwitz zginęło 4,5 mln ofiar ,
dziś utrzymuje się te liczbę w granicach 1mln . dry.gif

Ten post był edytowany przez lancaster: 5/12/2010, 20:04
 
Post #26

     
Jacek Z
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 609
Nr użytkownika: 44.493

Jacek Z.
Stopień akademicki: mgr inz.
Zawód: kablowanie
 
 
post 5/12/2010, 20:08 Quote Post

QUOTE(wicliff @ 5/12/2010, 20:56)
QUOTE(Jacek Z @ 5/12/2010, 20:31)
Po przejrzeniu dyskusji mam wrażenie, że wiedza forumowiczów jest następująca:
.
1) opiera się przeważnie na własnych obserwacjach wycinka rzeczywistości wokół siebie i podlega próbie uogólnienia tych obserwacji na całość zagadnienia,
2) opiera się czasami na filmach propagandowych głównie TVN (telewizji, której dyrektorem programowym był agent WSI, co stanowiło jeden z podanych powodów rozwiązania przez władze WSI),
3) niektóre osoby na forum odrzucają z założenia wszelkie informacje pochodzące z kręgów RRM, jako z gruntu nieprawdziwe przyjmując to, jako sprawę nie wymagającą argumentacji,
4) część forumowiczów sporadycznie słucha RM ta część ma raczej pozytywne zdanie na temat ogółu członków RRM,
5) zdarzają się osoby uznające całkowicie pozytywną rolę w społeczeństwie RRM,
6) nie została podjęta na forum dyskusja w sprawie elit związanych z RRM,
7) nie wskazano na forum dostępnych badań na temat RRM poza badaniami profesora Brody, które część forumowiczów odrzuciła z założenia oznając za zideologizowane, bez rzeczowej argumentacji,
8) spora część osób ma skrajnie negatywny odbiór ruchu RRM, jako szkodliwego społecznie,
8) określenie "ciemnogród" czasem zastępuje merytoryczne argumenty w dyskusji o RRM,
9) zauważony został ścisły związek RM i RMM, niektórzy forumowicze utożsamiają w wypowiedziach RM i RRM nie odróżniając ich od siebie.
.
Czy ktoś chciałby coś dodać do tego krótkiego podsumowania dotychczasowej dyskusji?
*



No ok. dodam coś od siebie skoro nalegasz.
Po pierwsze Jacku mam wrażenie że jesteś mocno stronniczy, a Twoje wnioski zostały wyciągnięte dość na wyrost, bez dogłębnej analizy i przede wszystkim bez zebrania większej ilości opinii (niewiele osób tu się wypowiedziało). Przypomina mi to troszkę przeprowadzanie badań przy założeniu, że wynik jest z góry znany.
*


Jeśli zwrócisz uwagę na ostatnią linijkę mojej, cytowanej przez Ciebie wypowiedzi, to zauważysz, że próbuję podsumować tylko przebieg dotychczasowej dyskusji, a nie wyciągam wniosków. Jeśli uważasz, że przebieg dyskusji był inny to mnie skoryguj merytorycznie a nie potępiaj w czambuł. Wypowiedzi były jakie były i chcę je tylko w skrócie opisać. Wnioski może wyciągnąć każdy sam. I tak jest chyba najlepiej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Dagome
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.260
Nr użytkownika: 46.895

Dagome Arbiter Elegantiarum
Stopień akademicki: Iudex
Zawód: Dagome Iudex
 
 
post 5/12/2010, 20:09 Quote Post

QUOTE(wicliff @ 5/12/2010, 20:56)
Reasumując: jak dla mnie, to mogą sobie robić co chcą i wpłacać pieniądze gdzie chcą, byleby nie wtykali nosa w moje życie, nie próbowali włazić w politykę i finanse naszego kraju, a niestety próbują i to mi się nie podoba...
*


No i wszystko jasne. Jak wynika z przywołanego postu istnieje w naszym kraju grupa podludzi którzy zbyt dosłownie przejęli się "prawami obywatelskimi" i przypisali sobie możliwość brania udziału w życiu politycznym i gospodarczo-finansowym !!! Zbrodniarze i nierozgarnięci jacyś chyba, nie wiedzą że to im się nie należy? Albo wiedzą i się zamachują na domenę p.Wicliffa. Słusznie zatem nadludzie muszą ich wykląć aby już "nigdy wiencej rzadna renka siem nie podniosła na władze ludowo". Dobre, dobre aż strach pomysleć kiedy takie nadludzie wymyślą lepsze, żeby znowu było nie tylko smieszno ale i straszno.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Alamgir
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 360
Nr użytkownika: 61.635

Stopień akademicki: doktor
Zawód: Duszpasterz
 
 
post 5/12/2010, 20:12 Quote Post

QUOTE
No i wszystko jasne. Jak wynika z przywołanego postu istnieje w naszym kraju grupa podludzi którzy zbyt dosłownie przejęli się "prawami obywatelskimi" i przypisali sobie możliwość brania udziału w życiu politycznym i gospodarczo-finansowym !!! Zbrodniarze i nierozgarnięci jacyś chyba, nie wiedzą że to im się nie należy? Albo wiedzą i się zamachują na domenę p.Wicliffa. Słusznie zatem nadludzie muszą ich wykląć aby już "nigdy wiencej rzadna renka siem nie podniosła na władze ludowo". Dobre, dobre aż strach pomysleć kiedy takie nadludzie wymyślą lepsze, żeby znowu było nie tylko smieszno ale i straszno.


Kolega naprawdę się przejął? Po co ta agresja?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Jacek Z
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 609
Nr użytkownika: 44.493

Jacek Z.
Stopień akademicki: mgr inz.
Zawód: kablowanie
 
 
post 5/12/2010, 20:16 Quote Post

QUOTE(Dagome @ 5/12/2010, 21:09)
QUOTE(wicliff @ 5/12/2010, 20:56)
Reasumując: jak dla mnie, to mogą sobie robić co chcą i wpłacać pieniądze gdzie chcą, byleby nie wtykali nosa w moje życie, nie próbowali włazić w politykę i finanse naszego kraju, a niestety próbują i to mi się nie podoba...
*


No i wszystko jasne. Jak wynika z przywołanego postu istnieje w naszym kraju grupa podludzi którzy zbyt dosłownie przejęli się "prawami obywatelskimi" i przypisali sobie możliwość brania udziału w życiu politycznym i gospodarczo-finansowym !!! Zbrodniarze i nierozgarnięci jacyś chyba, nie wiedzą że to im się nie należy? Albo wiedzą i się zamachują na domenę p.Wicliffa. Słusznie zatem nadludzie muszą ich wykląć aby już "nigdy wiencej rzadna renka siem nie podniosła na władze ludowo". Dobre, dobre aż strach pomysleć kiedy takie nadludzie wymyślą lepsze, żeby znowu było nie tylko smieszno ale i straszno.
*


Ilustracja do powyższego tekstu:
Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

36 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej