Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> 8% VAT na książki.
     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.121
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 28/09/2010, 11:34 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 28/09/2010, 11:29)
QUOTE(balum @ 28/09/2010, 11:14)
A ja jestem za. IMO powinna być jedna stawka VAT na wszystko i sam decyduję, na co wydam swoja kasę.
I nie ma co biadać, ze nam czytelnictwo upadnie. By czytać wcale nie jest niezbędne kupowanie książek. Sa np. biblioteki.I wcale nie jestem pewny, ze mamy się cieszyć z czytelnictwa np. brukowców.
*


By byc sytym , nie trzeba kupowac jedzenia , mozna dobrze pogrzebac po smietniku i cos sie znajdzie confused1.gif
Powaznie , biblioteki - to zalosny zart w wiekszosci malych miast lub miasteczek sa nie dofinasowane i zakupy ograniczane sa do minimum , a co sie kupuje Horrory , troche literatury kobiecej ( sorry za seksizm ) itp duperele .
Powazne pozycje historyczne lub naukowe dostepne sa tylko w bibliotekach akademickich .

przepraszam za brak polskich znakow jestem w pracy
*


Jeszcze kryminały, ente wydania lektur szkolnych, podstawowe podręczniki typu np. Wolski, Historia starożytna zdarzają się, bo zostały przysłane za komuny z rozdzielnika wink.gif. nominalnie dobre są dawne biblioteki wojewódzkie, bo ustawowo należy do nich dosyłać egzemplarze obowiązkowe, tylko pokażcie mi wydawnictwo dosyłające wszystkie obowiązkowe egzemplarze wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 28/09/2010, 11:37 Quote Post

QUOTE
pokażcie mi wydawnictwo dosyłające wszystkie obowiązkowe egzemplarze

Bo tych obowiązkowych egzemplarzy jest za duzo. jak masz drogą, niskonakładowa (np. 1000 egz) pozycję, to wysłanie 100 egz za friko jest powaznym kosztem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.121
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 28/09/2010, 11:47 Quote Post

QUOTE(balum @ 28/09/2010, 11:37)
QUOTE
pokażcie mi wydawnictwo dosyłające wszystkie obowiązkowe egzemplarze

Bo tych obowiązkowych egzemplarzy jest za duzo. jak masz drogą, niskonakładowa (np. 1000 egz) pozycję, to wysłanie 100 egz za friko jest powaznym kosztem.
*


Akurat te niskonakładowe i tak są z definicji nierentowne, po prostu ktoś zawsze sponsoruje takie wydanie, a jeśli nie to wydawnictwo bankrutuje. Próg zwrotu kosztów i gdzie można mieć nadzieję na jakiś minimalny zysk to nakład przynajmniej 5 tys. A problemy z egz. obowiązkowymi (rzeczywiście ok. 100) mają również krezusi rynku wydawniczego wink.gif

Ten post był edytowany przez szapur II: 28/09/2010, 11:50
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.320
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 28/09/2010, 11:47 Quote Post

Lancaster ma zupełną rację. W małych miasteczkach można pomarzyć o naukowych pozycjach, bo są za drogie i nie zamawiają takich pozycji. Dlatego jak czegoś biblioteka nie ma na stanie Balumie, to nawet czekanie nie pomoże. Jeżeli ktoś mieszka w mieście, gdzie są uczelnie, to może skorzystać z biblioteki uczelnianej. Kto jednak ma czas poza emerytami, aby siedzieć w czytelni? Żadna uczelnia nie wypożyczy książki osobie, która nie jest studentem lub pracownikiem naukowym.
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 28/09/2010, 11:50 Quote Post

QUOTE(szapur II @ 28/09/2010, 12:47)
QUOTE(balum @ 28/09/2010, 11:37)
QUOTE
pokażcie mi wydawnictwo dosyłające wszystkie obowiązkowe egzemplarze

Bo tych obowiązkowych egzemplarzy jest za duzo. jak masz drogą, niskonakładowa (np. 1000 egz) pozycję, to wysłanie 100 egz za friko jest powaznym kosztem.
*


Akurat te niskonakładowe i tak są z definicji nierentowne

Nieprawda. Sam wydałem pozycję nakładzie 1000 egz. Zarobiłem na niej. Egzemplarze obowiazkowe olałem. 20 egz jeszcze bym podarował. Ale 100? 10% przychodu? W Życiu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.121
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 28/09/2010, 11:53 Quote Post

QUOTE(balum @ 28/09/2010, 11:50)
QUOTE(szapur II @ 28/09/2010, 12:47)
QUOTE(balum @ 28/09/2010, 11:37)
QUOTE
pokażcie mi wydawnictwo dosyłające wszystkie obowiązkowe egzemplarze

Bo tych obowiązkowych egzemplarzy jest za duzo. jak masz drogą, niskonakładowa (np. 1000 egz) pozycję, to wysłanie 100 egz za friko jest powaznym kosztem.
*


Akurat te niskonakładowe i tak są z definicji nierentowne

Nieprawda. Sam wydałem pozycję nakładzie 1000 egz. Zarobiłem na niej. Egzemplarze obowiazkowe olałem. 20 egz jeszcze bym podarował. Ale 100? 10% przychodu? W Życiu.
*


W jakiej technice wydałeś tę książkę i jaki był koszt druku?. Jak wydałeś broszurkę (do 50 s.) to powiedzmy tak, rozumiem, że nie prowadzisz działalności gospodarczej w postaci prowadzenia wydawnictwa? wink.gif
Ps. A dostałeś ISBN wink.gif czy też olałeś? wink.gif

Ten post był edytowany przez szapur II: 28/09/2010, 11:55
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 28/09/2010, 13:14 Quote Post

QUOTE(szapur II @ 28/09/2010, 12:53)
W jakiej technice wydałeś tę książkę i jaki był koszt druku?. Jak wydałeś broszurkę (do 50 s.) to powiedzmy tak, rozumiem, że nie prowadzisz działalności gospodarczej w postaci prowadzenia wydawnictwa? wink.gif
Ps. A dostałeś ISBN wink.gif czy też olałeś? wink.gif
*


Koszt druku 8 zł za egz. ISBN jak najbardziej był. Bez niego VAT byłby 22%.
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
ajjjj
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 33
Nr użytkownika: 64.245

 
 
post 29/09/2010, 9:22 Quote Post

QUOTE(balum @ 28/09/2010, 11:14)
A ja jestem za. IMO powinna być jedna stawka VAT na wszystko i sam decyduję, na co wydam swoja kasę.
*


Dla mnie też powinna być 1 stawka na wszystko a nie jakieś preferowanie czegokolwiek. Takie zróżnicowanie stawek sprzyja tylko nadużyciom, czyli cwaniakom i złodziejom.
To oczywiście nie znaczy, że jestem za podnoszeniem stawek na książki, leki czy jedzenie. Powninni obniżyć stawki na wszystko inne. ONI natomiast wprowadzają wysokie podatki na coś "szkodliwego" a potem wszystko inne równają. Jak już zrównają książki z wódką to znowu na wóde podniosą. A potem znowu będą równać.


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 13/02/2011, 4:47
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
mariuniu
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 97
Nr użytkownika: 44.786

gall anonim
Stopień akademicki: magister
Zawód: politolog
 
 
post 29/09/2010, 10:21 Quote Post

Proszę pamiętać ,że o cenie książki decyduje też wydawca.
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Samuel Łaszcz
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.202
Nr użytkownika: 57.477

 
 
post 29/09/2010, 13:38 Quote Post

Jeżeli chcemy książki w tej samej cenie to możemy zapomnieć o pięknych okładkach, ilustracjach i lśniącym papierze. Skandal. Lepiej by na alkohol i papierosy dali 50 % i spokój, a nie inteligencję w kraju chcą ograbić doppelpunkt.gif doppelpunkt.gif censored.gif censored.gif wallbash.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
mariuniu
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 97
Nr użytkownika: 44.786

gall anonim
Stopień akademicki: magister
Zawód: politolog
 
 
post 29/09/2010, 14:13 Quote Post

QUOTE(Samuel Łaszcz @ 29/09/2010, 13:38)
Jeżeli chcemy książki w tej samej cenie to możemy zapomnieć o pięknych okładkach, ilustracjach i lśniącym papierze. Skandal. Lepiej by na alkohol i papierosy dali 50 % i spokój, a nie inteligencję w kraju chcą ograbić doppelpunkt.gif  doppelpunkt.gif  censored.gif  censored.gif  wallbash.gif
*


Nie wątpliwie twój postulat jest słuszny.
Jednak ,,O tempora , o mores"
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
ajjjj
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 33
Nr użytkownika: 64.245

 
 
post 29/09/2010, 14:40 Quote Post

QUOTE(Samuel Łaszcz @ 29/09/2010, 13:38)
Jeżeli chcemy książki w tej samej cenie to możemy zapomnieć o pięknych okładkach, ilustracjach i lśniącym papierze. Skandal. Lepiej by na alkohol i papierosy dali 50 % i spokój, a nie inteligencję w kraju chcą ograbić doppelpunkt.gif  doppelpunkt.gif  censored.gif  censored.gif  wallbash.gif
*


hehehe
na alkohol i papierosy jest duuuużo wyższy podatek niż proponowane tu 50%.
Przysłowiowe pół litra to prawie sam podatek biggrin.gif
Na głupią benzynę jest ponad 100%.
Nie wiem zresztą czemu chcecie wyższych podatków na cokolwiek, co za różnica czy wypłynie wam złotówka z kieszeni więcej przy zakupie butów czy płaszcza?
Oni wcale nie chcą ograbiać berdziej tych czy tamtych, poprostu chcą grabić tyle ile się da i żyłują podatki na maxa. Nie ma się co łudzić, żadnej dziury nam nie załatają sad.gif
QUOTE
Proszę pamiętać ,że o cenie książki decyduje też wydawca.

a o cenie natki na bazarku sprzedająca ją babuleńka, i co z tego?

Ten post był edytowany przez ajjjj: 29/09/2010, 14:44
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
alcesalces1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.681
Nr użytkownika: 19.375

Stopień akademicki: majster
Zawód: numerator
 
 
post 29/09/2010, 15:21 Quote Post

QUOTE(Samuel Łaszcz @ 29/09/2010, 14:38)
Jeżeli chcemy książki w tej samej cenie to możemy zapomnieć o pięknych okładkach, ilustracjach i lśniącym papierze. Skandal. Lepiej by na alkohol i papierosy dali 50 % i spokój, a nie inteligencję w kraju chcą ograbić doppelpunkt.gif  doppelpunkt.gif  censored.gif  censored.gif  wallbash.gif
*


Nie rozumiem dlaczego strawa duchowa miałaby być obciążona mniejszym vatem niż strawa dla ciała. Inteligencja to podobno taka grupa, która potrafi myśleć szerzej niż o własnym interesie klasowym.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej