Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
7 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Emigracja zarobkowa Polaków,
     
mariuniu
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 97
Nr użytkownika: 44.786

gall anonim
Stopień akademicki: magister
Zawód: politolog
 
 
post 1/01/2010, 19:23 Quote Post

...Może ktoś z forumowiczów ma jakieś autopsyjne ..refleksje .Zachęcam do dyskusji.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
korten
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.633
Nr użytkownika: 1.663

 
 
post 1/01/2010, 20:15 Quote Post

Autopsynie, mieszkam 20 lat w Kanadzie w tym samym miescie i jak na tutejsze warunki jestem raczej zasiedzialym mieszkancem Oakville.
Nie wiem czy kawlifikuje sie do "emigracji zarobkowej' czy raczej do tych co przeniesli sie na stale.Prawdopodobnie wrazenia beda inne.Dla zarobkowcow kraj krotkotrwalego osiedlenia jest tylko miejscem dorobienia sie( z wszystkimi zlymi stronami tego procesu), dla nas to juz raczej Homeland.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Thomuss
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 143
Nr użytkownika: 4.829

Stadhouder Republiki
Stopień akademicki: Poszukiwacz prawdy
Zawód: Antyfaszysta
 
 
post 4/01/2010, 2:12 Quote Post

Od ponad 3,5 roku jestem mieszkańcem angielskiego Leicester,leżącego w samym sercu UK. Wyjechałem z Polski z jasno określonym celem - najpierw stała, w miarę dobra praca, język no i poznanie innej kultury.Aktualnie mogę powiedzieć, że większość z celów została osiągnięta, poza językiem (rozumienie idzie bardzo dobrze, gorzej z formułowaniem własnych wypowiedzi smile.gif )ale pracuję cały czas nad tym. Docelowo chciałbym zamieszkać w Kanadzie lub USA, a to ze względu na przestrzenie - na tej małej wyspie trochę mi ciasno, poza tym Anglicy ciężko integrują się z emigrantami w pierwszym pokoleniu i ich dystans jest dosyć odczuwalny.Pod tym względem lepiej wypada chyba Szkocja, takie miałem wrażenie po ostatnich świętach i Sylwestrze, które spędziłem u mojego dobrego kolegi, zamieszkującego urocze miasteczko Stonehaven w hrabstwie Aberdeen. Jeżeli chcesz jakichś bardziej szczegółowych odpowiedzi, wal śmiało!:)Pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
korten
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.633
Nr użytkownika: 1.663

 
 
post 4/01/2010, 3:10 Quote Post

W kazdym nowym kraju pierwszych kilka lat jest trudnych, zanim przeskoczysz pewne bariery myslenia " po ichniemu".A po 20 latach to nowi emigranci dzialaja ci na nerwy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
mariuniu
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 97
Nr użytkownika: 44.786

gall anonim
Stopień akademicki: magister
Zawód: politolog
 
 
post 4/01/2010, 8:19 Quote Post

QUOTE(Thomuss @ 4/01/2010, 2:12)
Od ponad 3,5 roku jestem mieszkańcem angielskiego Leicester,leżącego w samym sercu UK. Wyjechałem z Polski z jasno określonym celem - najpierw stała, w miarę dobra praca, język no i poznanie innej kultury.Aktualnie mogę powiedzieć, że większość z celów została osiągnięta, poza językiem (rozumienie idzie bardzo dobrze, gorzej z formułowaniem własnych wypowiedzi  smile.gif )ale pracuję cały czas nad tym. Docelowo chciałbym zamieszkać w Kanadzie lub USA, a to ze względu na przestrzenie - na tej małej wyspie trochę mi ciasno, poza tym Anglicy ciężko integrują się z emigrantami w pierwszym pokoleniu i ich dystans jest dosyć odczuwalny.Pod tym względem lepiej wypada chyba Szkocja, takie miałem wrażenie po ostatnich świętach i Sylwestrze, które spędziłem u mojego dobrego kolegi, zamieszkującego urocze miasteczko Stonehaven w hrabstwie Aberdeen. Jeżeli chcesz jakichś bardziej szczegółowych odpowiedzi, wal śmiało!:)Pozdrawiam.
*


Okres wakacyjny 2007 spędziłem w Szkocji na tzw. emigracji zarobkowej Pracowałem w Livingstone i muszę stwierdzić ,że krajobrazy tam występujące są faktycznie absorbujące . Szkocja to kraj ludzi uprzejmych i zadowolonych z życia . Daje również przybyszom możliwości niezłego zarobku ,pozdrawiam
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
mariusz 70
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.883
Nr użytkownika: 51.390

mariusz kukowski
Stopień akademicki: pisze,czyta
Zawód: wykonywany:pracuje
 
 
post 4/01/2010, 8:53 Quote Post

Nie za bardzo rozumiem co ma dokladnie byc tym "odpowiadaniem".Ale zobaczmy...
Z Polski wyjechalem jakies 14 lat temu.Mialem od razu oferte pracy w pewnej miedzynarodowej fundacji,spedzilem najpierw kilka miesiecy w Londynie,pracujac i uczeszczajac na kursy jezykowe,pozniej zgodnie z ustaleniami trafilem do Hiszpani.Z dawnymi pracodawcami jestem nadal zwiazany,ale podstawa mojego utrzymania jest teraz praca w ochronie.Co mi dal wyjazd?
Korzysci finansowe bezdyskusyjnie,poza tym mozliwosc corocznego zwiedzania swiata co wykorzystuje z pelna konsekwencja,pewien dystans do polskich realiow,ale wcale nie w negatywnym tego slowa znaczeniu,znajomosc jezykow. Dom na zupelnym odludziu ,co po dziecinstwie spedzonym na PRL-owskim blokowisku bardzo sie docenia.Srodziemnomorski styl zycia,taki powolny, bezstresowy i w pelni doceniajacy uroki dobrej kuchni wink.gif
Lista minusow moze byc co najmniej tak samo dluga. sad.gif
Jezeli ten temat ma byc jakims poradnikiem dla sklonnych do wyjazdow zarobkowych to obecnie socjalistyczne Krolestwo Hiszpani szczerze odradzam.Bezrobocie najwyzsze w swiecie cywilizowanym,a wiec o robote trudno.Rodacy opuszczaja masowo polwysep jak zadzumiony.
Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 19/03/2010, 14:19 Quote Post

Jeszcze parę lat temu poleciłbym Irlandię jako miejsce pracy bez zmrużenia oka. Obecnie jest gorzej: o pracę trudno, choć zarobki jeszcze teraz są 3-4 razy wyższe niż w kraju.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 28/10/2013, 14:21 Quote Post

Sześcioletnie zaniechania Tuska i jego ferajny uderzą także i z tej strony:
http://wpolityce.pl/wydarzenia/65697-z-pow...taje-sie-faktem
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
ryba_pila
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 559
Nr użytkownika: 24.471

Stopień akademicki: dr hab. inz.
Zawód: Fizyk
 
 
post 28/10/2013, 14:47 Quote Post

Ja zamierzam wrocic w przyszlym roku z rodzina do Polski (po 7 latach w Niemczech). Mam nadzieje, ze nie okaze sie, ze po roku znowu szukam pracy na zachodzie...
Pensja adiunkta raczej nie zacheca, no nic zobaczymy.

Ten post był edytowany przez ryba_pila: 28/10/2013, 14:47
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Arheim
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.974
Nr użytkownika: 70.627

Stopień akademicki: MS
 
 
post 28/10/2013, 15:17 Quote Post

Problemem jest ze dlug rosnie I do tego bezrobocie ,kto bedzie splacac go, ciezko powiedziec wink.gif

Ten post był edytowany przez Arheim: 28/10/2013, 15:26
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Lord Mich
 

Capitaine
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.516
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)
 
 
post 28/10/2013, 15:20 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 28/10/2013, 15:21)
Sześcioletnie zaniechania Tuska i jego ferajny uderzą także i z tej strony:
http://wpolityce.pl/wydarzenia/65697-z-pow...taje-sie-faktem
*



QUOTE
Zaraz po otwarciu brytyjskiego rynku pracy w 2004 r. na Wyspy najczęściej przyjeżdżali mężczyźni, którzy po zadomowieniu się stopniowo sprowadzali z Polski żony i dzieci. Teraz zaczynają sprowadzać także rodziców w wieku emerytalnym

Dobrze że biorą emerytów do krajów zachodu, nie obciążą oni naszej tak bardzo infrastruktury tak bardzo.
Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 28/10/2013, 15:22 Quote Post

QUOTE(Lord Mich @ 28/10/2013, 15:20)
QUOTE(emigrant @ 28/10/2013, 15:21)
Sześcioletnie zaniechania Tuska i jego ferajny uderzą także i z tej strony:
http://wpolityce.pl/wydarzenia/65697-z-pow...taje-sie-faktem
*



QUOTE
Zaraz po otwarciu brytyjskiego rynku pracy w 2004 r. na Wyspy najczęściej przyjeżdżali mężczyźni, którzy po zadomowieniu się stopniowo sprowadzali z Polski żony i dzieci. Teraz zaczynają sprowadzać także rodziców w wieku emerytalnym

Dobrze że biorą emerytów do krajów zachodu, nie obciążą oni naszej tak bardzo infrastruktury tak bardzo.
Pozdrawiam!
*


Ta, jasne, bo przecież emeryci, jak pojadą do dzieci w Anglii czy Irlandii lub innej Francji, to przecież łaskawie z wypłacanych emerytur w Polsce zrezygnują, nie? laugh.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Lord Mich
 

Capitaine
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.516
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)
 
 
post 28/10/2013, 15:45 Quote Post

Z emerytur nie zrezygnują, ale nie będzie takich kolejek do lekarza, sklepu, bezpieczniejsze drogi itp. Nie będą raczej też głosować w wyborach. Same plusy.
Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Arheim
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.974
Nr użytkownika: 70.627

Stopień akademicki: MS
 
 
post 28/10/2013, 15:48 Quote Post

Pieniadze beda wydawac w Londynie z polskich emerytur ? confused1.gif

To ma byc plus?

Ten post był edytowany przez Arheim: 28/10/2013, 15:49
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Lord Mich
 

Capitaine
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.516
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)
 
 
post 28/10/2013, 15:51 Quote Post

Są i minusy. Zresztą za polskie emerytury w Londynie nie poszaleją (nawet biorąc pod uwagę niższe koszty życia)
Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

7 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej