Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Tajne organizacje spiskowe
     
Kamaz73
 

Pancerny Inseminator
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.187
Nr użytkownika: 22.254

Robert
Stopień akademicki: mgr in¿.
Zawód: zolnierz zawodowy
 
 
post 23/11/2011, 11:37 Quote Post

Wojtek K
Wręcz przeciwnie, i to nawet na łamach gazet o zasięgu ogólnopolskim
Słucham? Możesz podać przykłady?
Właśnie przeczytałem felieton Ziemkiewicza, gdzie jest link do tego: Ziemkiewicz nie jest miarodajny chociaż bardzo inteligentny.
Stwierdzam, że my żyjemy w jakimś totalnym matrixie, gdzie ogólnopolskie media prezentują jakąś alternatywną rzeczywistość, która ma mniej więcej tyle wspólnego z prawdą co za komuny
Gruba przesada. Poprostu skupiają się na filmowaniu najbardziej kontrowersyjnych zachowań gdy One mają miejsce. Tak samo nie relacjonowały spokojnie stojącej Blokady jak spojnej części marszu bo były bardziej dynamiczne zdarzenia. Robienie z tego halo zdaje się wskazuje że nie rozumiesz istoty dziennikarstwa które polega miedzy innymi na relacjonowaniu w środowisku konkurencyjności. Marsz iluś tam ludzi jest nudnym zajęciem nie przykuwającym uwagi zaś zadyma jak najbardziej zachęca do oglądania. Tak było jest i będzie. Za komuny o problemach nie informowano. Teraz jest na odwrót. Media epatują problemami zaś pozytywny przekaz schodzi na plan dalszy.
To zupełnie inny świat.
Ale jeżeli chce się coś przekazać w takim świecie to trzeba się dostosować i nie dopuszczać do tego by pokojowa demonstracja zamieniała się w zadymę. Niestety nikomu nie zależało na pokojowym demonstrowaniu. Zwolennicy zadym zbierali sie tygodniami i po prawej i lewej stronie. Nie widziałem zdecydowanych działań by temu zapobiec, poza czczym gadaniem. Organizatorzy zaś obydwu manifestacji są siebie warci. I jedni i drudzy wypierają się odpowiedzialności. I jedni i drudzy narzekają na media że relacjonowały nie to co trzeba. I jedni i drudzy ogłoszają że manifestacje zakończyły się sukcesem. I jedni i drudzy upatrują zła po nie swojej stronie. Naprawdę jak coś takiego czytam ( np Peany Dziadka Jacka tutaj) to mam wrażenie jakby niektórzy maszerowali w pozamykanych na świat limuzynach.

Jak widać, demonstranci - w ogromnej liczbie - spokojnie sobie maszerowali i niczego nie demolowali. W tym samym czasie trwały burdy, pokazywane przez media i sugerujące, że pokazywani na ekranie chuligani to uczestnicy Marszu Niepodległości, tyle że ów marsz był w tym czasie w zupełnie innym miejscu...
Bzdura Wojtek. Samochody stacji spalono 100 metrów od pomnika Dmowskiego. Na zdjęciach widać debili co sobie jeszcze zdjęcia robili na tle płonacego samochodu. To że wcześniej maszerowaliście spokojnie nic nie znaczy bo ta demonstracja zaczęła się i skończyła zadymami i agresją wobec policji oraz dziennikarzy. Niedostrzeganie tego faktu jak i tolerowanie tego w Waszych i lewackich środowiskach wystawia Wam naganną ocenę w oczach normalnych ludzi. Wychodzi przecież że jesteście siebie Warci i niczym poza hasłami się nie róznicie. Obydwie grupy nie akceptują własnego państwa, instytucji, porządku prawnego itd. Sorry ale to Was wyklucza z grona odpowiedzialnych ludzi do czegokolwiek pozytywnego dla kraju i społeczeństwa polskiego.
I sprawa najważniejsza - kto owych chuliganów tam zaprosił? Bo ja odnoszę wrażenie, że ich przybycie sprowokowali ci, którzy wzywali do blokady i którym ewidentnie zależało na tym, by doszło do "ustawki"... Sami się zaprosili bo taka manifa to idealna okazja dla nawalanki. Od tygodni informowano że na portalach społecznościowych trwa mobilizacja radykałów po obydwu stronach. Stosowne oświadczenia podawała nawet policja! Taki macie elektorat i takich zwolenników nad którymi nie panujecie i którzy zamiast cywilizować się radykalizują się. Popatrz co sie tutaj dzieje... tutaj niektórzy wręcz są zadowoleni iż spalono samochody stacji telewizyjnych, pobito dziennikarzy czy policjantów. To poprostu zwykła tłuszcza która nie rozumie co robi ani o co chodzi. I nikt z polityków poza PO nie zwraca na to uwagi. SLD/ RP chwalą swoich zaś PiS swoich. Ja jestem za tymi którzy widzą problem a nie gadają iż wszystklo jest OK.
Nie jest OK Wojtku.
A sprowadzenie niemieckich bojówkarzy do Polski w dniu Święta Niepodległości to skandal nad skandale. Całkowita zgoda... podobnie jak sprowadzanie prawicowych zadymiarzy z Serbii i Słowacji.

Ten post był edytowany przez Kamaz73: 23/11/2011, 12:02
 
User is offline  PMMini Profile Post #46

     
wojtek k.
 

IX ranga
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.666
Nr użytkownika: 47.450

wojciech kempa
 
 
post 23/11/2011, 12:15 Quote Post

QUOTE(Kamaz73 @ 23/11/2011, 11:37)
Wojtek K
Wręcz przeciwnie, i to nawet na łamach gazet o zasięgu ogólnopolskim
Słucham? Możesz podać przykłady?


Proponuję, byś rzucił okiem na wezwania do "zablokowania marszu faszystów". Oto jeden z setek cytatów:

- Uważam, że warszawiacy powinni wręcz obowiązkowo przyjść i zablokować marsz faszystów. Wszystkie osoby, które mieszkają w tym mieście nie powinny zapominać o tym, co działo się tutaj ponad 60 lat temu. Szczególnie w Warszawie powinno się dbać o to, by rasistowskie czy ksenofobiczne hasła nie były wznoszone na ulicach - podkreśla Chutnik.

Wokół Marszu Niepodległości stworzono wręcz atmosferę histerii...

QUOTE(Kamaz73 @ 23/11/2011, 11:37)
Jak widać, demonstranci - w ogromnej liczbie - spokojnie sobie maszerowali i niczego nie demolowali. W tym samym czasie trwały burdy, pokazywane przez media i sugerujące, że pokazywani na ekranie chuligani to uczestnicy Marszu Niepodległości, tyle że ów marsz był w tym czasie w zupełnie innym miejscu...
Bzdura Wojtek. Samochody stacji spalono 100 metrów od pomnika Dmowskiego. Na zdjęciach widać debili co sobie jeszcze zdjęcia robili na tle płonacego samochodu.


Prosiłem Cię o jakikolwiek dowód na związek tychże "debili" z organizatorami Marszu Niepodległości. Jak na razie mamy jedynie gołosłowne stwierdzenia, nie poparte jakimikolwiek dowodami...

QUOTE(Kamaz73 @ 23/11/2011, 11:37)
To że wcześniej maszerowaliście spokojnie nic nie znaczy bo ta demonstracja zaczęła się i skończyła zadymami i agresją wobec policji oraz dziennikarzy.


Proszę o dowód, że ci, którzy demolowali, byli pośród tych, którzy wcześniej maszerowali...

QUOTE(Kamaz73 @ 23/11/2011, 11:37)
Całkowita zgoda... podobnie jak sprowadzanie prawicowych zadymiarzy z Serbii i Słowacji.


I znów proszę o dowód wskazujący na to, iż organizatorzy Marszu sprowadzili "zadymiarzy z Serbii i Słowacji". Z tego, co mi wiadomo, ani jeden obywatel Serbii czy Słowacji nie został zatrzymany. Skąd wytrzasnąłeś informację, że takowi byli tego dnia w Warszawie confused1.gif

QUOTE(Kamaz73 @ 23/11/2011, 11:37)
Niedostrzeganie tego faktu jak i tolerowanie tego w Waszych i lewackich środowiskach wystawia Wam naganną ocenę w oczach normalnych ludzi. Wychodzi przecież że jesteście siebie Warci i niczym poza hasłami się nie róznicie.


To jest właśnie typowy język owego "matrixu", o jakim pisałem. Wyobraź sobie, że nie jestem ani członkiem, ani nawet sympatykiem ONR czy Młodzieży Wszechpolskiej. Nawet nie znam nikogo z członków wymienionych organizacji. Nie brałem też udziału w rzeczonym marszu... Tym bardziej nie mam związków ze środowikiem kiboli, nigdy też nie biłem się z policją.... Nie przeszkadza Ci to jednak w uciekaniu się do tego rodzaju argumentów, jak powyżej...

Tak oto zamiast poważnej debaty / merytorycznej dyskusji mamy przyszywanie łatek, mamy insynuacje i kłamstwa...

A wracając do meritum - dziennikarze pokazywali ok. 200 - 300 debili, którzy bili się z policją, sugerując, że tak właśnie wygląda "Marsz Niepodległości", gdy tymaczasem ów marsz był w tym czasie w innym miejscu - kilkanaście a może kilkadziesiąt tysięcy ludzi spokonie maszerowało przez miasto...
 
User is offline  PMMini Profile Post #47

     
Kamaz73
 

Pancerny Inseminator
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.187
Nr użytkownika: 22.254

Robert
Stopień akademicki: mgr in¿.
Zawód: zolnierz zawodowy
 
 
post 23/11/2011, 14:39 Quote Post

Wojtek K
Proponuję, byś rzucił okiem na wezwania do "zablokowania marszu faszystów". Oto jeden z setek cytatów:

- Uważam, że warszawiacy powinni wręcz obowiązkowo przyjść i zablokować marsz faszystów. Wszystkie osoby, które mieszkają w tym mieście nie powinny zapominać o tym, co działo się tutaj ponad 60 lat temu. Szczególnie w Warszawie powinno się dbać o to, by rasistowskie czy ksenofobiczne hasła nie były wznoszone na ulicach - podkreśla Chutnik.

Wokół Marszu Niepodległości stworzono wręcz atmosferę histerii...

Nie o to mi chodziło. Chociaż rozumiem bzdury wymawiane przez lewaków (faszyści zarzut ksenofobii itp). Chodziło mi o wyraźne wezwanie do łamania prawa przez KP. Fakt zorganizowania manify na trasie przemarszu MN nie jest takim czynem. Obydwie manify miały zgodę władz przecież.
Prosiłem Cię o jakikolwiek dowód na związek tychże "debili" z organizatorami Marszu Niepodległości. Jak na razie mamy jedynie gołosłowne stwierdzenia, nie poparte jakimikolwiek dowodami...
Gołosłowny? 4 godziny zapisu telewizyjnego to... gołosłowny? Wojtek... czy spalono te samochody 100 km od MN czy 100 metrów od celu tego zgromadzenia? Czy poza policja ktoś zapobiegał takim aktom? Ktos zlapał bandytów i doprowadził do policjantów? Nie... nikt nad tym nie panował a teraz wręcz się wybiela MN twierdząc iż Ci ludzie byli nie zwiazani z marszem. To skąd poniszczone radiowozy, samochody transmisyjne itp w pobliżu MN?
Proszę o dowód, że ci, którzy demolowali, byli pośród tych, którzy wcześniej maszerowali... Do obydwu zadym doszło w obrębie MN. Na placu konstytucji gdzie się zaczął i na placu na Rozdrożu gdzie się skończył. Dziwny zbieg okoliczności... prawda? Rozumiem że Twoim zdaniem byli tam przypadkiem.
I znów proszę o dowód wskazujący na to, iż organizatorzy Marszu sprowadzili "zadymiarzy z Serbii i Słowacji". Z tego, co mi wiadomo, ani jeden obywatel Serbii czy Słowacji nie został zatrzymany. Skąd wytrzasnąłeś informację, że takowi byli tego dnia w Warszawie
Zapis TV pokazuje gości z flagą Słowacką. Doniesienia policji stwierdzają przyjazd takich osób z Serbii i Słowacji na zaproszenie nie organizatorów a uczestników MN.
A wracając do meritum - dziennikarze pokazywali ok. 200 - 300 debili, którzy bili się z policją, sugerując, że tak właśnie wygląda "Marsz Niepodległości", gdy tymaczasem ów marsz był w tym czasie w innym miejscu - kilkanaście a może kilkadziesiąt tysięcy ludzi spokonie maszerowało przez miasto...
Zgadza się.. ale nie zmienia to faktu iz podczas tych demonstracji doszło do zadymy. Pisanie iż wszystko było OK i sugerowanie że "bandyci" byli tam przypadkiem jest uciekaniem od odpowiedzialności tych co ten marsz zorganizowali. Rozumiem ich że nie byli w stanie zapanować nad warchołami. Jestem w stanie też pojąć iż upraszali o zachowanie spokoju i byc może próbowali go zapewnić. Nie zmienia to jednak faktu iż podczas MN i tuż po doszło do zadymy w wyniku której straty poniosły miasto, policja i stacje telewizyjne.
Prawda więc jest taka że MN miał dwie twarze... jedną zgodną z prawem druga nie. Czy się to organizatorom podoba czy nie... ta zła musiała przysłonic tą dobrą i to do bandytów powinni kierować swoje pretensje a nie do policji, mediów itp.
Tymczasem czytając twoje opinie w tej kwestii odnoszę wrażenie że masz pretensję że wogóle media relacjonowały zamieszki. Sorry ale każdy by chciał by relacjonowały to co mu jest wygodne. Nie od tego są.
Relacje skoncentrowały sie na łamaniu prawa bo to jest dla nich temat chwytliwy i dlategoteż MN zakończył się totalną klapą, podobnie jak manifa "Blokujących". Okazało się że część zwolennikow MN jak i "Blokady" nie stosują się do żadnych zasad państwa prawa i żałosnym jest to że nawet tutaj ich wizja czasami zdobywa sympatię. KP dziękowała Antifie i ... policji że ich wyaresztowała! Na stronie MN mamy pretensje do świata że doszło do zamieszek zamiast do bandytów! Wskazuje to dobitnie iż zadymiarze byli niekontrolowaną ale tolerowaną częścią demonstracji.
Niewątpliwym sukcesem w tej katastrofie była frekwencja która sięgnęła 20 tysięcy ludzi. Szkoda że bandyci popsuli ten sukces. Poprostu ktoś wpadł na pomysł wykorzystania MN jako okazji do rozróby i to się łoży cieniem na cały ten marsz. Pretensje powinny być więc kierowane do swoich zwolenników z których część nie umiała zachować się godnie i zgodnie z prawem a nie do policji, miasta czy przeciwników politycznych. Ci ostatni mają swoje grzechy na sumieniu.
Na stronie zaś MN , pomimo katastrofy medialnej marszu, trwa hurraoptymizm wynikający z faktu frekwencji i nie dostrzegania że nikt tego nie zauważył poza samymi uczestnikami. Sygnał poszedł przecież zupełnie inny niż oczekiwany, acz zgodny z prawdą. Dla nich winę ponosza media a nie zadymiarze. Doszukuje się niestworzonych rzeczy ( prowokatorzy chuligani, jakieś tajne porozumienia mediow z policją o oczywistej antynarodowej wymowie, doszukuje się jakowyś bzdetnych powiązań pomiędzy lewica i policją itp) by tylko zamydlić wyraz iż cały wysiłek tysięcy ludzi został zaprzepaszczony.
Moim zdaniem i MN i "Blokada" w tym roku kompletnie się skompromitowały czego wyrazem jest stanowcze oświadczenie rządu potępiające obydwa środowiska polityczne. Ja się z tym zgadzam.
 
User is offline  PMMini Profile Post #48

     
wojtek k.
 

IX ranga
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.666
Nr użytkownika: 47.450

wojciech kempa
 
 
post 23/11/2011, 15:10 Quote Post

Powtarzam raz jeszcze - podaj dowody na związek zadymiarzy bijących się z policją z organizatorami Marszu Niepodległości...

Przypominam, że jest to forum historyczne, gdzie obowiązuje podstawowa zasada - opieramy się na źródłach. Na obecną chwilę żadnych źródeł potwierdzających związek owych zadymiarzy z organizatorami Marszu Niepodległości nie przedstawiłeś. Moralizowanie i lanie wody zostaw sobie na dysputy na innych forach... Tutaj skoncentrujmy się na faktach!

O ile bowiem wezwania do przemocy, padające ze strony organizacji lewackich, są faktem, który trudno jest podważyć, podobnie jak trudno jest kwestionować fakt zaproszenia niemieckich bojówkarzy, o tyle sugestie, iż organiztorzy Marszu Niepodległości postąpili podobnie, opiera się na bardzo wątłym fundamencie. Powiem więcej, na obecną chwilę są to jedynie niczym nie poparte spekulacje, podawane w formie pewnika...

QUOTE(Kamaz73 @ 23/11/2011, 14:39)
Doniesienia policji stwierdzają przyjazd takich osób z Serbii i Słowacji na zaproszenie nie organizatorów a uczestników MN.


Mam nadzieję, że zacytujesz owe "doniesienia policji" wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #49

     
Kamaz73
 

Pancerny Inseminator
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.187
Nr użytkownika: 22.254

Robert
Stopień akademicki: mgr in¿.
Zawód: zolnierz zawodowy
 
 
post 23/11/2011, 21:39 Quote Post

Wojtek K
Powtarzam raz jeszcze - podaj dowody na związek zadymiarzy bijących się z policją z organizatorami Marszu Niepodległości... Z organizatorami brak. Z uczestnikami jak najbardziej aż w nadmiarze jest. Marsz to nie tylko organizatorzy.
Przypominam, że jest to forum historyczne, gdzie obowiązuje podstawowa zasada - opieramy się na źródłach. Przekaz medialny jest źródłem historycznym które Ty z jakichś powodów starasz się pomijać.
Na obecną chwilę żadnych źródeł potwierdzających związek owych zadymiarzy z organizatorami Marszu Niepodległości nie przedstawiłeś. Oczywiście że nie. Gdybym znał to policja by juz widziała i organizatorów by wsadzono. Natomiast zadymiarze mają związek z uczestnikami marszu co nie wiem czemu ciagle pomijasz. Niewygodni zwolennicy prawicy?
Moralizowanie i lanie wody zostaw sobie na dysputy na innych forach... Tutaj skoncentrujmy się na faktach! I vice versa.
O ile bowiem wezwania do przemocy, padające ze strony organizacji lewackich, są faktem, który trudno jest podważyć, podobnie jak trudno jest kwestionować fakt zaproszenia niemieckich bojówkarzy, o tyle sugestie, iż organiztorzy Marszu Niepodległości postąpili podobnie, opiera się na bardzo wątłym fundamencie. Noo to juz jest chciejstwo lub manipulacja z Twojej strony. Sorry ale jak na razie dowodów na ściagnięcie antify niemieckiej przez organizatorów blokady również brak. Podobnie jednak jak w przypadku zadymiarzy prawicowych nikt się do nich nie przyznaje. Rozumiem że Twoje prawicowe serce postanowiło lewakami obarczyć organizatorow bez dowodów zaś prawicowych zadymiarzy uznawać za obiekt obcy. Jest to klasyczne chciejstwo Wojciechu. Ja uważam, bezdowodowo, iz obydwie grupy były jak najbardziej na miejscu w zgodzie z wolą organizatorów. Tyle że po zamieszkach oczywiście wszyscy się od nich poodcinali by w mediach się już bardziej nie kompromitować. Dowodów nie przedstawię poza tymi co przytoczyłem. Nie wystarczają do skazania ale dla badacza dziejow są wystarczające by widzieć konotacje. Myślę też że czas pokaże ich związki z prawicą podobnie jak z lewicą.
Powiem więcej, na obecną chwilę są to jedynie niczym nie poparte spekulacje, podawane w formie pewnika... Watłą? Oj jest to teza bardziej prawdopodobna niż zakładanie że przybyli na pl Konstytucji i na pl Na Rozdrożu przypadkiem. Podobnie jak zakładanie iż przypadkiem było wybranie przez niemieckich zadymiarzy jako schronienia budynku KP. Obydwie grupy były nieodłączna częścia tych manifestacji nad którymi nikt tak na prawdę nie miał kontroli. A to że teraz org ściemniają że nic nie wiedzieli itp jest tylko dowodem na ich typową hipokryzję które takie ekstrema zawsze mają w nadmiarze.
Mam nadzieję, że zacytujesz owe "doniesienia policji" Expose Premiera Tuska Ci nie wystarcza? No chyba że zakładasz iż walnął coś bez sensu. Poza tym jest dowod w postaci widocznej flagi Słowackiej.
No ale ja wiem... jak się czegoś nie chce uznawać to się nie uznaje przecież wiadomo że media kłamią itp pierdolety.
Przy okazji doniesienia Deutshe Welle podaje:
Niemieckie agencje piszą, że w „prawicowym marszu” wzięło udział kilka tysięcy osób. Wiele przyjechało z zagranicy, w tym z Węgier, Chorwacji, Serbii i Słowacji. "Niemcy atakują polskich policjantów w Warszawie. (...) Według niepotwierdzonych dotąd oficjalnie informacji wiodącą rolę w atakach mieli odegrać niemieccy anarchiści", podała agencja dapd.







 
User is offline  PMMini Profile Post #50

     
wojtek k.
 

IX ranga
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.666
Nr użytkownika: 47.450

wojciech kempa
 
 
post 24/11/2011, 13:50 Quote Post

QUOTE(Kamaz73 @ 23/11/2011, 21:39)
Powtarzam raz jeszcze - podaj dowody na związek zadymiarzy bijących się z policją z organizatorami Marszu Niepodległości... Z organizatorami brak. Z uczestnikami jak najbardziej aż w nadmiarze jest. Marsz to nie tylko organizatorzy.


To przedstaw dowody!

QUOTE(Kamaz73 @ 23/11/2011, 21:39)
Przypominam, że jest to forum historyczne, gdzie obowiązuje podstawowa zasada - opieramy się na źródłach. Przekaz medialny jest źródłem historycznym które Ty z jakichś powodów starasz się pomijać.
Na obecną chwilę żadnych źródeł potwierdzających związek owych zadymiarzy z organizatorami Marszu Niepodległości nie przedstawiłeś. Oczywiście że nie. Gdybym znał to policja by juz widziała i organizatorów by wsadzono. Natomiast zadymiarze mają związek z uczestnikami marszu co nie wiem czemu ciagle pomijasz. Niewygodni zwolennicy prawicy?


Nie przedstawiłeś żadnego dowodu. Zasypujesz forum insynuacjami, których nie jesteś w stanie podeprzeć żadnymi argumentami merytorycznymi. Budujesz akt oskarżenia, nie będąc w stanie podeprzeć go dowodami...

QUOTE(Kamaz73 @ 23/11/2011, 21:39)
Moralizowanie i lanie wody zostaw sobie na dysputy na innych forach... Tutaj skoncentrujmy się na faktach! I vice versa.
O ile bowiem wezwania do przemocy, padające ze strony organizacji lewackich, są faktem, który trudno jest podważyć, podobnie jak trudno jest kwestionować fakt zaproszenia niemieckich bojówkarzy, o tyle sugestie, iż organiztorzy Marszu Niepodległości postąpili podobnie, opiera się na bardzo wątłym fundamencie. Noo to juz jest chciejstwo lub manipulacja z Twojej strony. Sorry ale jak na razie dowodów na ściagnięcie antify niemieckiej przez organizatorów blokady również brak. Podobnie jednak jak w przypadku zadymiarzy prawicowych nikt się do nich nie przyznaje.


Jaja sobie robisz confused1.gif

Oto treść oświadczenia organizatorów blokady z 30 października 2011 roku:

Ruchy, środowiska i koalicje antyfaszystowskie wspierają się nawzajem w temperowaniu rozwoju skrajnej prawicy na kontynencie. Gdziekolwiek w Europie odbywają się tego typu marsze, lokalne społeczności otrzymują ponadregionalne wsparcie. To żadna tajemnica, a wręcz wspaniała tradycja ruchów antyfaszystowskich. Zarazem, im większe zagrożenie ze strony neofaszystów i nacjonalistów, tym większa i szersza jest mobilizacja społeczna. I tak na przykład 8-tysięczny marsz skrajnej prawicy w Dreźnie mógł zostać sparaliżowany dzięki 20-tysięcznej blokadzie, w której udział wzięło także kilkuset antyfaszystów z Polski, Czech, Słowacji czy Austrii. Jeszcze bardziej międzynarodowe były kilka tygodni temu blokady marszu brytyjskich nacjonalistów i rasistów z English Defence League w Londynie. Z kolei tam gdzie w odpowiednim momencie antyfaszystowska solidarność zawodzi, sytuacja rozwija się tak jak np. obecnie na Węgrzech.

Antyfaszyzm to działalność społeczna, edukacyjna i kulturalna. To także zdecydowane i masowe protesty uliczne. I tak, na wezwanie Porozumienia 11 listopada, antyfaszyści i sympatycy z całej Polski oraz zagranicy, wezmą udział w licznych prezentacjach, wykładach, debatach i wydarzeniach kulturalnych w ramach rozpoczynających się właśnie „Dni Antyfaszyzmu”. Nie ukrywamy, że ruch antyfaszystowski naszych zachodnich sąsiadów jest jednym z najbardziej doświadczonych na świecie. 20 tysięcy osób, które wzięło udział w kolorowych i skutecznych blokadach w Dreźnie świadczy tak o popularności jak i społecznym przełożeniu tego ruchu. Antyfaszyści z Niemiec wezmą więc udział w warszawskich prezentacjach i debatach wokół problemu europejskiej skrajnej prawicy, na które zarówno w ich jak i naszym imieniu serdecznie wszystkich zapraszamy. Antyfaszyści z Niemiec zapewne wesprą też warszawiaków w blokadzie przemarszu ONR, polskich fanów krzyża celtyckiego, „salutu rzymskiego” czy swastyki. [...]

Antyfaszyzm nie zna granic! Nie damy się zdyskredytować ani faszyzującym krzykaczom z ONR ani lekkomyślnym dziennikarzom zniżającym się do ONR-owskiego poziomu postrzegania świata! Zarówno ‘Porozumienie 11 listopada’, setki organizacji i projektów wokół niego zorganizowanych jak i tysiące Warszawiaków będą dumni, jeżeli faktycznie antyfaszyści z Amsterdamu, Sztokholmu, Paryża, Moskwy, Pragi czy Berlina wesprą naszą blokadę. Może wtedy także liczni zamieszkali w W-wie imigranci, dla których najazd na nasze miasto nacjonalistów wszelkiej maści oznacza dzień pełen niepokoju, odważą się wyjść z nami na ulice? 11 listopada zapraszamy do Warszawy wszystkich, którzy pomogą nam poczuć się tego dnia w naszym mieście bezpiecznie, pomogą zatrzymać skrajnie prawicowe zagrożenie. Zapraszamy wszystkich niezależnie od pochodzenia. Ze względu na historię. Porozumienie 11 listopada mówi wszystkim, którzy nie godzą się na skrajnie prawicowy comeback: Witajcie! Willkommen! Privet! Welcome! Faszyzm nie przejdzie! No pasaran!

Porozumienie 11 listopada 30.10.2011


Mam przytoczyć kolejne przykłady wink.gif

To nie jest żadna "wiedza tajemna" - wystarczy minimum chęci, aby zapoznać się z podstawowymi faktami...

QUOTE(Kamaz73 @ 23/11/2011, 21:39)
Rozumiem że Twoje prawicowe serce postanowiło lewakami obarczyć organizatorow bez dowodów zaś prawicowych zadymiarzy uznawać za obiekt obcy.


Nie tyle prawicowe serce, co rozum, który nakazuje mi szukać prawdy, a nie powtarzać w sposób bezmyślny insynuacji zbudowanych na mętnych fundamentach...
 
User is offline  PMMini Profile Post #51

     
Kamaz73
 

Pancerny Inseminator
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.187
Nr użytkownika: 22.254

Robert
Stopień akademicki: mgr in¿.
Zawód: zolnierz zawodowy
 
 
post 24/11/2011, 21:40 Quote Post

Wojtek K
To przedstaw dowody! Dowody czego? Tego że się zwoływali na marsz w necie czy przez komórki? Mało obrazków utarczek? W innym temacie przedstawiono listę (jak oszacowano) 4.5 tysiaca kibiców jadących na MN. O to Ci chodzi?
Nie przedstawiłeś żadnego dowodu. Zasypujesz forum insynuacjami, których nie jesteś w stanie podeprzeć żadnymi argumentami merytorycznymi. Budujesz akt oskarżenia, nie będąc w stanie podeprzeć go dowodami... Smutne że z przyczyn chyba sympatii nagle zapomniałeś że przekaz medialny na bierząco JEST dowodem w sprawie. Również w sądzie.
Oto treść oświadczenia organizatorów blokady z 30 października 2011 roku: Bardzo ładny dokument faktycznie pokazujący hipokryzję lewicy. Szkoda że dopiero teraz Ci się zachciało ale lepiej późno niż wcale. Masz rację Lewica zwoływała antifę niemiecką do Warszawy.
Nie tyle prawicowe serce, co rozum, który nakazuje mi szukać prawdy, a nie powtarzać w sposób bezmyślny insynuacji zbudowanych na mętnych fundamentach...
Mętnych? Powtarzam ... skąd nagle fakt palenia przez uczestników manifestacji samochodów na placu Na Rozdrożu czy lania się z policją na pl. Konstytucji stał się "mętny"? Bo nie pasuje do widzimisię? Przecież to nie nastąpiło 100 km od tego marszu a na samym początku jak i na koniec demonstracji! W bezpośredniej obecności demonstrantów!
Rozumiem że jak dla Ciebie : fakt przebywania kiboli i przestępców w ugrupowaniu marszu na samym początku i pod koniec był przypadkiem, podobnie jak fakt ich zachowania. Zebrali się tam przypadkowo a nie jako wyraz ich swoiście pojmowanej sympatii dla MN. Rozumiem że wielu spośród członkow MN zostało przez nich pobitych co b y dowodziło że byli tam bez żadnych konotacji o politycznym charakterze. Rozumiem że spiskiem należy tłumaczyć to że filmowano tych bandytów gdy samodzielnie wzięli się za bandatyzm. Przypadkiem też było że doszło do dewastacji miasta oraz sprzętu stacji tv z którym uczestnicy tego marszu nie mieli nic wspólnego pomimo zebrania się bandytów w miejscu ich zgrowadzenia.
Czy Ty widziałeś relację 4 godzinną z tego marszu bez komentarza na TVN 24? Czy z przyczyn sobie znanych nie bo cośtam?
Wiesz... może mamy inną wrażliwość ale twierdzenie iż prawicowi zadymiarze nieistnieją zaś wszystkiemu winne jest państwo, media, lewica czy ... nie wiem pedały jest wyrazem daleko posunietej manipulacji.
Na stronach kibicowskich od groma znajdziesz dowodów na to co policja twierdziła że bandyterka zwoływała się na ten Marsz. I twierdzenie że tak nie było jest dla mnie dowodem nieobiektywności w tej sprawie Wojtek.
Pisałem już wielokrotnie... przykro mi że ta inicjatywa skończyła się jak skończyła ale wina tego leży pośród części uczestników tej manifestacji. Twierdzenie iż byli to nieuczestnicy tej manifestacji ( co próbuja twierdzić org MN) jest poprostu dowodem ich kłamliwości. Cała Polska widziała częśc prawdy... która niektórym się poprostu nie podoba.
Taki jest ten świat... trzeba bardzo uważać jak się coś robi bo pomimo szczerych chęci przez nieuwagę może wyjść jak w przypadku MN czy Blokady wyszło... kompromitacja.








 
User is offline  PMMini Profile Post #52

     
wojtek k.
 

IX ranga
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.666
Nr użytkownika: 47.450

wojciech kempa
 
 
post 25/11/2011, 12:45 Quote Post

QUOTE(Kamaz73 @ 24/11/2011, 21:40)
Wojtek K
To przedstaw dowody! Dowody czego?


Dowody na to, że uczestnicy zamieszek, które miały miejsce w Warszawie 11 listopada, byli w jakikolwiek sposób powiązani z organizatorami Marszu Niepodległości...

Ja przedstawiłem konkretne dowody, jednoznacznie wskazujące na to, że:

1) organizacje lewackie, wspierane przez znanych dziennikarzy i celebrytów, wzywały do siłowego rozprawienia się z uczesnikami Marszu Niepodległości, przy czym pojawiły się nawet instrukcje, w jaki sposób należy walczyć z policją, jak należy zrobić koktajl Mołotowa itp.;
2) ogólnopolskie nawoływały do zablokowania Marszu Niepodległości i danie odporu "faszystom"
3) organizatorzy blokady zaprosili lewackich bojówkarzy z Niemiec.

Przy tym nie są to jakieś sugestie czy spekulacje, ale twarde dowody, które trudno jest podważyć, a które każda osoba, która zada sobie minimum trudu, bez problemu zdoła znaleźć...

czekam na anlaogiczne dowody mające potwierdzać rzekome związki choćby niewielkiej części zadymiarzy z organizatorami, ale nie potrafię się doczekać...

QUOTE(Kamaz73 @ 24/11/2011, 21:40)
Mało obrazków utarczek?


Tyle że w tym czasie, kiedy trwały owe utarczki, ów marsz był w innym miejsci i wyglądał tak:

http://www.youtube.com/watch?feature=playe...d&v=8zDBR-ikjIA

I o to mi przez cały czas chodzi - nikt nie potrafi przedstawić dowodów na rzekomy związek zadymiarzy z organizatorami Marszu Niepodległości, a wręcz ignorowane są fakty jednoznacznie temu przeczące. Natomiast serwuje nam się fałszywy obraz.

Twierdzisz, że to uczestnicy manifestacji palili samochody. Więc czekam na to, byś przedstawił jakikolwiek dowód na to!
 
User is offline  PMMini Profile Post #53

     
Kamaz73
 

Pancerny Inseminator
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.187
Nr użytkownika: 22.254

Robert
Stopień akademicki: mgr in¿.
Zawód: zolnierz zawodowy
 
 
post 27/11/2011, 18:45 Quote Post

Wojtek K
czekam na anlaogiczne dowody mające potwierdzać rzekome związki choćby niewielkiej części zadymiarzy z organizatorami, ale nie potrafię się doczekać...
Jest manipulacją i chciejstwem Wojtku zakładanie iż skoro nie ma wyrażnego nawoływania sformułowanego przez któregoś z organizatorów to nie istnieje problem. Dowody medialne takie jak zapis wielu stacji medialnych jak też dziesiątek dziennikarzy wyrażnie pokazuje fakt związku bandytów z tą manifestacją. Pisanie że wobec braku pisemnych zachęt, jak w wypadku lewackich organizacji ( chociaż prosiłbym podać źródło cytowanego materiału bo z tego co wiem się wypierają), Ci co dymili 100 metrów od pominka Dmowskiego są czymś innym niż uczstnicy marszu jest nieporozumieniem i zaprzeczaniem faktom.
Nie wiem czemu pomijasz zapis medialny jednocześnie powołując się na takie które Ci pasują.
Tyle że w tym czasie, kiedy trwały owe utarczki, ów marsz był w innym miejsci i wyglądał tak: Przepraszam wojtku ale to jest poprostu nieprawda. Zadymy zaczęły się grubo zanim marsz opuścił pl Konstytucji. Podobnie rzecz się ma z paleniem samochodów na pl Na Rozdrożu. Obydwa wydarzenia miały miejsce właśnie w obrębie tego marszu i dowodzenie tezy przeciwnej jest moim zdaniem grubym nieporozumieniem. Powtarzam. Widziałeś ponad 4 godzinną relację TVN 24 zapisującą całe zdarzenie?
To nie jest spekulacja tylko zapis na żywo tego wydarzenia. Spekulacją i manipulacją jest twierdzenie iż nagranie z You Tuba przeczy relacjom stacji telewizyjnych. Nie przeczy. Pokazuje inne oblicze tego samego zdarzenia. Oblicze wygodne dla organizatorów i uczestników. Podobnie jak relacje z 1 maja w czasach PRL. Tam też były jedynie same sukcesy i żadnych minusów. Niestety ciemną stronę MN pokazali dziennikarze wszystkich stacji telewizyjnych i dlategoteż symbolem stały się zadymy nielicznych zadymiarzy prawicowych a nie spokojny marsz normalnych ludzi.
Podobnie rzecz się ma z pokojową manifa "Blokujacych". Cóż z tego że główne siły manifestantów zachowywały się spokojnie skoro i tak pamietać będzie się wygłup antify na Nowym Świecie.
Stąd obydwie manifestacje zakończyły się klęską wbrew propagandzistom obydwu skrajnych środowisk. I to nie jest spekulacja ale fakt.
Doprawdy... nie wiem skąd u Ciebie taki pęd do próby dowodzenia tezy nie do obrony iż Ci co dymili byli tam przez nieporozumienie? Na portalach kibicowskich aż huczy od samozadowolenia iż nawalano się z policją.
pozdro
 
User is offline  PMMini Profile Post #54

     
misza88
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.035
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.
 
 
post 27/11/2011, 20:05 Quote Post


CODE
Dowody medialne takie jak zapis wielu stacji medialnych jak też dziesiątek dziennikarzy wyrażnie pokazuje fakt związku bandytów z tą manifestacją.

No tak tylko jaki to jeszcze będzie związek, bo jeżeli zaszedłbym na marsz "kolorowej niepodległej" i zaczął tam razem z grupką ludzi rzucać kamieniami w ludzi to związek byłby, związek na podstawie relacji między rzucającym a obrzucanym. Podobnie jak i na marszu niepodległości, związek z manifestacją mieli manifestujący bo manifestowali i zadymiarze bo robili zadymę, miała i policja bo w końcu tam była. A chyba nie o to w tym związku ma chodzić?
CODE
Ci co dymili 100 metrów od pominka Dmowskiego są czymś innym niż uczstnicy marszu jest nieporozumieniem i zaprzeczaniem faktom.

A zatem wrzucasz wszystkich do jednego worka? Myślisz że pojechali tam manifestować czy się "prać"? Stawiasz znak równości pomiędzy np. różnymi grupami rekonstrukcyjnymi a zadymiarzami? Nie widzisz różnicy?
CODE
Stąd obydwie manifestacje zakończyły się klęską wbrew propagandzistom obydwu skrajnych środowisk. I to nie jest spekulacja ale fakt.

Otóż to, a to wszystko moim zdaniem z dwóch powodów, zadymiarzy zarówno po jednej jak i po drugiej stronie, oraz wydania pozwolenia na marsz "Kolorowej Niepodległej", nie było to po pierwsze zgodne z prawem (było jawne nawoływanie do blokady MN) a przede wszystkim było to sprowokowanie wszystkich tych zadymiarzy, którym to wiele do wszczęcia burdy nie trzeba (analogicznie sytuacja wyglądała, a może i jeszcze wygląda na stadionach gdzie to policję wpuścili, co strasznie agresywnych kiboli rozwściecza i prowokuje).

Ten post był edytowany przez misza88: 27/11/2011, 20:07
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #55

     
Kamaz73
 

Pancerny Inseminator
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.187
Nr użytkownika: 22.254

Robert
Stopień akademicki: mgr in¿.
Zawód: zolnierz zawodowy
 
 
post 28/11/2011, 0:05 Quote Post

Mogę się zgodzić i też mam wrażenie że przegrali wszyscy poza ... bandytami. Szkoda że niektórzy nadal wierzą w sukces bo cośtam.
 
User is offline  PMMini Profile Post #56

4 Strony « < 2 3 4 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej