Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
19 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Polskie podatki, za wysokie czy za niskie?
     
misza88
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.035
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.
 
 
post 31/03/2015, 11:40 Quote Post

W Holandii(chyba kraju nie pomyliłem) bodajże kwoty wolnej od podatku nie ma w ogóle, i jakoś żyją.
Nie można mówić o samej kwocie wolnej od podatku w oderwaniu od całego systemu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Jacpi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 941
Nr użytkownika: 76.416

Jacek Piorecki
 
 
post 1/04/2015, 9:18 Quote Post

QUOTE(misza88 @ 31/03/2015, 11:40)
W Holandii(chyba kraju nie pomyliłem) bodajże kwoty wolnej od podatku nie ma w ogóle, i jakoś żyją.
Nie można mówić o samej kwocie wolnej od podatku w oderwaniu od całego systemu.
*


Akurat w Holandii jest . Nie ma jej w Bułgarii , na Węgrzech. Natomiast wysokość kwoty wolnej w stosunku do zarobków nie do końca przekłada się na gospodarkę. Za Wiki http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwota_wolna_od_podatku Natomiast w Polsce od 2009 roku kwota wolna od podatku nie była ruszana. Powoduje to, że zarabiający minimalną pensję płaca więcej podatku. Stąd wg mnie kwota wolna od podatku powinna wynosić tyle co dochód osiągnięty z minimalnej pensji.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Alexander Malinowski2
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.688
Nr użytkownika: 80.416

Alexander Malinowski
 
 
post 1/04/2015, 17:25 Quote Post

QUOTE(Jacpi @ 1/04/2015, 10:18)
Stąd wg mnie kwota wolna od podatku powinna wynosić tyle co dochód osiągnięty z minimalnej pensji.
*



Jestem uczciwym obywatelem, płacę podatki. Nie ma podatków, bez reprezentacji.

Tak może powiedzieć każdy Polak (właściwie od tego roku nie, bo rodziny wielodzietne od tego roku już nie płacą podatków w Polsce), nawet zarabiający minimalną pensję.

W krajach z kwotą wolną, część społeczeństwa jest wyłączonych ze wspólnoty tych, którzy są właścicielem i podmiotem demokratycznego państwa.

W krajach, gdzie w ogóle nie płaci się podatków, nie ma też w ogóle demokracji, jakieś Emiraty Arabskie, czy inne Arabie. Zdecydowanie wolę płacić podatki i radzę każdemu zapłacić, choć wdowi grosz.

Chciałbym też przypomnieć, że wdowi grosz przeważył szalę.

Ten post był edytowany przez Alexander Malinowski2: 1/04/2015, 17:26
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
misza88
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.035
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.
 
 
post 1/04/2015, 17:45 Quote Post

CODE
Akurat w Holandii jest.

A nie jest tak że jest kwota przy której nie należy się rozliczać, oraz kilka ulg, takich jak te u nas na dzieci, a kwoty wolnej od podatku nie ma?
http://www.holandia.co/node/23
CODE
Natomiast w Polsce od 2009 roku kwota wolna od podatku nie była ruszana. Powoduje to, że zarabiający minimalną pensję płaca więcej podatku.

Płacą więcej podatku w stosunku do czego?
W Polsce w rzeczywistości mamy podatek nałożony na pracę regresywny, ale to nie jest winą kwoty wolnej od podatku.
CODE
Jestem uczciwym obywatelem, płacę podatki. Nie ma podatków, bez reprezentacji.
Tak może powiedzieć każdy Polak (właściwie od tego roku nie, bo rodziny wielodzietne od tego roku już nie płacą podatków w Polsce), nawet zarabiający minimalną pensję.

Płacą podatki, przede wszystkim VAT i akcyzę, PiT stanowi relatywnie nie tak duży procent wpływów do budżetu. Natomiast zwróciłeś słuszną uwagę na to że do tej kwoty 3100 należy dodać ulgę na dzieci.

Ten post był edytowany przez misza88: 1/04/2015, 17:58
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 1/04/2015, 18:43 Quote Post

Powoli ale system podatkowy, premiujacy egoistów i singli zaczyna się zmieniać. Całe życie zarabiałem powyżej średniej, pracując w wielu miejscach naraz. Jednocześnie miałem na utrzymaniu żonę i troje dzieci, co jak łatwo przekalkulować, dzieliło moje zarobki przez 5 i czyniło moje życie niełatwym.
Polski system podatkowy i socjalny powinien udzielać wsparcia młodym ludziom, którzy mają dzieci, bo wtedy ich poziom życia drastycznie spada, i powoduje zubożenie wielu rodzin i zniechęca do posiadania więcej dzieci. Teraz, czy ja płacę 1, 32 czy płaciłbym 40% nie ma tak naprawdę znaczenia, bo moje dzieci są już samodzielne.

Ten post był edytowany przez Marek Zak: 1/04/2015, 18:43
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
leslawcyeslaw
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 57
Nr użytkownika: 95.902

Zawód: BANITA
 
 
post 5/04/2015, 17:31 Quote Post

QUOTE(Marek Zak @ 1/04/2015, 18:43)
Powoli ale system podatkowy, premiujacy egoistów i singli zaczyna się zmieniać.
*


A możesz napisac o się zmienia? Bo ja widzę, że rząd dodaje kolejne podatki i zwiększa ucisk podatkowy. I jeszcze przedstawia to jako sukcesy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 5/04/2015, 17:37 Quote Post

QUOTE
A możesz napisac o się zmienia? Bo ja widzę, że rząd dodaje kolejne podatki i zwiększa ucisk podatkowy. I jeszcze przedstawia to jako sukcesy.
/


Sa wprowadzane ulgi podatkowe dla posiadających dzieci. O rosnących podatkach w postaci zamrożenia progów i okwoty wolnej i o tym, że żaden poseł z żadnej opcji przeciwko temu nie protestuje pisalem tu wielokrotnie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
leslawcyeslaw
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 57
Nr użytkownika: 95.902

Zawód: BANITA
 
 
post 5/04/2015, 18:03 Quote Post

QUOTE(Marek Zak @ 5/04/2015, 17:37)
QUOTE
A możesz napisac o się zmienia? Bo ja widzę, że rząd dodaje kolejne podatki i zwiększa ucisk podatkowy. I jeszcze przedstawia to jako sukcesy.
/


Sa wprowadzane ulgi podatkowe dla posiadających dzieci.
*


Zobaczymy, czy coś z tego wyjdzie i czy to nie jest kolejna bajka propagandowa przed wyborami
QUOTE(Marek Zak @ 5/04/2015, 17:37)
O rosnących podatkach w postaci zamrożenia progów i okwoty wolnej i o tym, że żaden poseł z żadnej opcji przeciwko temu nie protestuje pisalem tu wielokrotnie.
*


Z tego co wiem, to Wipler był przeciwko. I paru PiSowców również. A zresztą, nawet jesli żaden z posłów opozycji by nie protestował to to i tak nie usprawiedliwia rządzących. Bo co, bo opzycja nie jest przeciwko to już można uznać, że wszystko jest OK? Sam przyznajesz, że władza podwyższa cały czas podatki, oraz, że służba zdrowia (nie tylko) to utrzymujący się relikt PRLu, ale mimo to dalej sadzisz propagandowe kwiatki o "kwitnącej", czy "gwałtownie się rozwijającej (laugh.gif)" Polsce. A kogoś, kto nie łyka propagandy sukcesu w przerażających ilościach i nie wierzy już w te bzdury wyzywasz od frustratów i tym podobnych.

Ten post był edytowany przez leslawcyeslaw: 5/04/2015, 18:04
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 5/04/2015, 18:05 Quote Post

Zamrażanie co roku płac zarabiając minimalną kwotę powoduje ich coroczne ubożenie co najmniej o wskaźnik inflacji. Przez ostatnich 7 lat nazbierało się tego trochę ....
 
Post #24

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 5/04/2015, 18:14 Quote Post

QUOTE
Sam przyznajesz, że władza podwyższa cały czas podatki, oraz, że służba zdrowia (nie tylko) to utrzymujący się relikt PRLu, ale mimo to dalej sadzisz propagandowe kwiatki o "kwitnącej", czy "gwałtownie się rozwijającej (laugh.gif)"  Polsce. A kogoś, kto nie łyka propagandy sukcesu w przerażających ilościach i nie wierzy już w te bzdury wyzywasz od frustratów i tym podobnych.
/


Widzę wiele złych rzeczy, które są reliktami komuny, monopolu i braku konkurencji. Z tych służba zdrowia, gdzie pacjent jest traktowany jak smieć. Inne relikty to państwowi przewoźnicy - PKP i LOT. Brak woli politycznej do rozwiązania tego obciąża rządzących.
W PRL działało tak WSZYSTKO i człowiek byl poddany monopolowi państwa wszędzie od rana do nocy. Teraz są to enklawy, ważne, ale jedynie enklawy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 5/04/2015, 20:01 Quote Post

QUOTE
Skoro te enklawy są ważne to nie można mówić o "gwałtownym rozwoju" czy "kwitnącej Polsce", bo one hamują rozwój naszego kraju, a twoje twierdzenia pozostają jedynie propagandowym bełkotem w który tak fanatycznie wierzysz. Więc nie powtarzaj tych  propagandowych bzdur bo się jedynie ośmieszasz.    Przyznajesz, że są enklawy i je nawet wymieniasz, a potem piszesz o gwałtownym rozwoju, a każdego kwestionującego twoje zdanie wyzywasz od frustratów. Schizofrenia?
/


Te enklawy są podobne także w krajach, ktore są przed nami o lata świetlne i tam też nie zostaly rozwiązane. Przeczytaj co o państwowej słuzbie zdrowia piszą choćby Anglicy. Znaczna część programów benny Hilla była o tym, jak beznadziejna jest tamtejsza służba zdrowia. W tak czołowym kraju jak Szwajcaria, narodowy przewoźnik Swissair zwyczajnie zbankrutował, a inni jak Sabena (such a bad experience, never again) podobnie już nie działa. Malev na Węgrzech także padł.
Te enklawy, będące na pograniczu państwa i gospodarki są slabościami wielu krajów i naprawdę nie wiadomo, jak nimi dobrze zarządzać. bo w grę wchodzi polityka.

Ten post był edytowany przez Marek Zak: 5/04/2015, 20:02
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
leslawcyeslaw
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 57
Nr użytkownika: 95.902

Zawód: BANITA
 
 
post 5/04/2015, 21:12 Quote Post

QUOTE
W tak czołowym kraju jak Szwajcaria, narodowy przewoźnik Swissair zwyczajnie zbankrutował, a inni jak Sabena (such a bad experience, never again) podobnie już nie działa. Malev na Węgrzech także padł.

No właśnie. Padł. A u nas takie molochy są utrzymywane przez państwo na siłę. Więc nie pisz, że tak samo lub podobnie jest na zachodzie, czy na Węgrzech, bo tam przynajmniej jak coś jest stratne to upada, a nie tak jak u nas jest utrzymywane na siłę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 5/04/2015, 21:26 Quote Post


W tak czołowym kraju jak Szwajcaria, narodowy przewoźnik Swissair zwyczajnie zbankrutował, a inni jak Sabena (such a bad experience, never again) podobnie już nie działa. Malev na Węgrzech także padł.
QUOTE
No właśnie. Padł. A u nas takie molochy są utrzymywane przez państwo na siłę. Więc nie pisz, że tak samo lub podobnie jest na zachodzie, czy na Węgrzech, bo tam przynajmniej jak coś jest stratne to upada, a nie tak jak u nas jest utrzymywane na siłę.
/


W wielu krajach utrzymywane są na siłę i nie jest to polska specjalnośc. Polityka przeważa. Dodam, że jestem przeciw.
A na Węgrzech, jak wieść gminna niesie, Wizzair z siedzibą w Budapeszcie jest własnością, no właśnie, czyją?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
leslawcyeslaw
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 57
Nr użytkownika: 95.902

Zawód: BANITA
 
 
post 5/04/2015, 22:14 Quote Post

QUOTE
W wielu krajach utrzymywane są na siłę i nie jest to polska specjalnośc. Polityka przeważa. Dodam, że jestem przeciw.

Polska nie, ale byłych demoludów jak najbardziej.
A to, że nie jest to tylko nasza specjalność ma być jakimś usprawiedliwieniem?
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
OGUREK
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.314
Nr użytkownika: 94.475

 
 
post 6/04/2015, 7:49 Quote Post

leslawcyeslaw, chciałbyś wszystko sprywatyzować czyli prawdopodobnie oddać w ręce zagranicznych państwowych firm?

Niestety nie da się, a poziom patologii w organizacji zależy przedewszystkim od jej wielkości. Wielkie prywatne korporacje mają często biurokracje i lipne stanowiska bardziej rozbudowane aniżeli firmy państwowe.

Również i te firmy mogą liczyć na "bailout" w czarnej godzinie...

Nic nie jest różowe i proste.
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

19 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej