Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Skinhead, Za czy przeciw?
 
Czy popierasz to co oni sobą reprezentują i w co ślepo wierzą?
Tak [ 46 ]  [32.86%]
Nie [ 88 ]  [62.86%]
Nie mam zdania [ 6 ]  [4.29%]
Suma głosów: 140
Goście nie mogą głosować 
     
Ciołek
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 873
Nr użytkownika: 9.200

 
 
post 27/09/2005, 9:27 Quote Post

Rzeczywiście, pytanie zawarte w ankiecie jest bardzo tendencyjne, w sumie autor z góry założył, jaka powinna być "prawidłowa" odpowiedź. Ja osobiście znam wielu skinheadów i wiem, że nie można ich wrzucać do jednego worka. Nawet wśród NS-ów nie ma jednej dominującej ideologii, nie wszyscy wierzą w Adolfa, część na przykład popiera jedynie pewne założenia narodowego socjalizmu, które nie mają nic wspólnego z anty-polskością czy tzw. obozami śmierci.
Jeśli chodzi o muzykę RAC, to nie wszystkie zespoły mają teksty rasistowskie czy antysemickie, odważę się nawet stwierdzić, że zdecydowana mniejszość piosenek zawiera takie treści.
Wielu skinheadów to po prostu młodzież, która traktuje uczestnictwo w tym ruchu jako sposób spędzania wolnego czasu, a wydaje mi się to lepsze od mającego miejsce w innych subkulturach ćpania, chlania czy słuchania piosenek typu "o k... mać, o k... jego mać".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
pagan
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 9.445

Zawód: u czen
 
 
post 30/09/2005, 19:48 Quote Post

Ankieta bez sensu, a stawianie w jednej linijce Honoru i Legiona to dla mnie idi otyzm. Te 2 zespoły mają kompletnie różne i wrogie sobie ideologie. Legion hołduje katolicyzm, śpiewa o polskiej historii i biciu niemców, natomiast honor jest antyklerykalny, nawiązuje do mitologii skandynawskiej oraz narodowego socjalizmu ponadnarodowego. Osobiście lubie obydwie kapele choć nie do końca się z nimi zgadzam- Legion dla mnie ateisty jest zbyt klerykalny a Honor dla mnie jako Polaka zbyt prohitlerowski.
Osobiście jestem skinem NR i wcale nie chodze po ulicy, nie napadam staruszek i nie bije l udzi za to że nie podoba mi się ich wyraz twarzy. My narodowi radykałowie jestesmy po prostu gorliwymi patriotami którzy czasem biora sprawy w swoje ręce. Wierzymy w państwo narodowe i dążymy do stworzenia wielkiej niepodległej Polski? Czy jest w tym coś złego? Niestety przez idiotów dla których skinhead to tylko napierdalanie i który ch ideologia ogranicza się do obwieszania się swaściorami mamy taką opinie jaką mamy. Owszem bierzem y czasem spra wy w swoje ręce, ale zapewnieam że nikt kto żyje uczciwie, jest Polakiem (nie obywatelem Polski ale Polakiem) i swoim zachowaniem nas nie sprowokuje nie dozna od nas żadnej kr zywdy. Wybaczcie mi forme ale widząc lewaka opluwającego flage bądź też hołdującego anarchie będąca przeciwieństwem państwa nie mogę pozostac obojętny i wtedy działam.
Z resztą to temat rzeka- zainteresowanych zachęcam do zapoznania się z pojęciami narodowego radykalizmu i nacjonalizmu
Chwała Wielkiej Polsce
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
Wojownik z Jury
 

III ranga
***
Grupa: Banita
Postów: 127
Nr użytkownika: 8.340

Zawód: uczen
 
 
post 30/09/2005, 20:11 Quote Post

nie wiem czy to co mogą robić skinhedzi w polsce ma jakiś sens.większe pole do popisu mają w krajach europy zachodniej gdzie ludzie z odległych krajów przybywają do ich ziemi ojczystej i żerują na tym na co musieli pracować ich ojcowie i dziadowie.W polsce prześladowanie np:osób z rumuni czy innych krajów nie ma najmniejszego sensu ponieważ Polakom można przypisać cechy wyglądu z każdego rejonu europy.O osobach z innych kontynentów nie będe się wypowiadał.Chyba ze jakiś czarny brat przyjechał pomagać(np taki czarny ekonomista)do polski przyjeżdzają raczej wykształeceni ludzie któzy chcą tu studiować a do krajów europy zachodniej po to aby dostać obywatelstwo i zasiłek.
Może post był zawiły ale ...swoje powiedziałem
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Necrotrup
 

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.743
Nr użytkownika: 1.208

 
 
post 30/09/2005, 21:06 Quote Post

Powiedzcie, w którą stronę ma się zwrócić człowiek nie wierzący w równość ras, w potrzebę budowy społeczeństwa wielokulturowego, konieczność ustępowania innym narodom w imię wyrządzonych im przez kogoś tam krzywd, polityczną porawność, tolerancję dla zjawisk ewidentnie negatywnych, nie wstydzący się swego białego koloru skóry i swej orientacji hetero? Poza nurtem narodowym praktycznie nie znajdzie dla siebie naturalnego środowiska.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
wilczy88szaniec
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 15.936

sebastian
Zawód: uczen
 
 
post 29/03/2006, 9:34 Quote Post

dry.gif wiecie... jestem skinheadem, i boli mnie to, że nie wiedząc nic o tej subkulturze, która jest podzielona na wiele odłamów, wypowiadacie się... i to tylko negatywnie... żal mi was panowie... zamiast nas tu obsmarowywać, weźcie się do jakiejś roboty, żeby ten kraj znów rósł w siłę i zyskał znaczenie jakie miał jakieś 500 lat temu...

Załączona/e miniatura/y
Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
Alex Clockwork
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 416
Nr użytkownika: 14.061

Wojtek
Stopień akademicki: mgr
 
 
post 23/04/2006, 12:52 Quote Post

jak dla mnie jest różnica pomiędzy określeniem o pochodzeniu z Jamajki a stwierdzeniu o przyjęciu pewnych elementów z kultury imigrantów jamajskich
edit:jesli twierdzisz że ruch skinheads pochodzi z Jamajki to można to rozumieć w tem sposob iż tam powstał i z tamtąd wywodzi się wiekszość jego "twórców"

aby nasze rozważania przyblizyć troche tematyce historycznej (bo jednak jest to forum historyczne) można zastosować porównanie :
sarmatyzm wywodzi się z Tucji i Krymu=skinheadzi pochodzą z Jamajki
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
Wjtwat
 

Unregistered

 
 
post 28/11/2011, 16:08 Quote Post

Osobiście uważam że skin headzi to ludzie w większości o dość niskiej wiedzy o ideologii którą wyznają. Poziom intelektualny także często pozostawia wiele do życzenia.

Ostatnio jak czytałem teksty nazistowskiej muzyki z piosenki można wnioskować że Waffen SS walczyło pod Stalingradem....

Dlatego tutaj warto przytoczyć z filmu "Indiana Jones i ostatnia krucjata" słowa Indiana Jones które powiedział w Berlinie do pewnego nazisty:

"Wy, naziści, zamiast palić książki, powinniście zacząć je czytać"

Nie czytają książek i pewnie nie wiedzą że Waffen SS nie walczyło pod Stalingradem...

Ten post był edytowany przez Wjtwat: 28/11/2011, 16:10
 
Post #37

     
Necrotrup
 

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.743
Nr użytkownika: 1.208

 
 
post 30/11/2011, 20:09 Quote Post

A od kiedy ska jest nazistowską muzyką?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 1/12/2011, 0:16 Quote Post

QUOTE(Necrotrup @ 30/11/2011, 20:09)
A od kiedy ska jest nazistowską muzyką?
*


nie jest i nigdy nie była , ale leży u podstaw ruchu skinhead , który w swych pierwocinach był biało czarny , wręcz caraibsko - brytyjski smile.gif :
http://www.youtube.com/watch?v=Hbv4jvGdFxw
 
Post #39

     
kmat
 

Podkarpacki Rabator
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 10.054
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 1/12/2011, 11:42 Quote Post

Andrea$
CODE
A dlaczego nikt takiego pytania nie zada tym, co wierzą w komunizm i lewicę - przecież też wiadomo, do czego prowadzi taka polityka.

Bo to nie temat o tym rolleyes.gif

Necrotrup
CODE
A od kiedy ska jest nazistowską muzyką?

Ktoś tak twierdzi?

lancaster
CODE
nie jest i nigdy nie była , ale leży u podstaw ruchu skinhead , który w swych pierwocinach był biało czarny , wręcz caraibsko - brytyjski smile.gif :

Pierwociny to jednak czysto brytyjscy bootboysi i harmodsi. Wpływy rudeboysów to jednak wtórna sprawa.
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
Muszynianin
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 164
Nr użytkownika: 73.015

 
 
post 1/12/2011, 12:51 Quote Post

Temat jest bardzo nieostry. Czy dotyczy tych legendarnych pierwszych apolitycznych skinheads, którzy chyba nawet w Polsce nie zaistnieli, czy polskich skinów, parodii pierwowzoru, którzy lubili sobie pohajlować, powielbić panów A. Hitlera i R. Hessa i ponosić swastyki tu i ówdzie? Towarzystwo to, zwane często nazi-skinami, ma na sumieniu wiele pobić z ofiarami śmiertelnymi włącznie, przejęcie rządów w wielu tzw klubach kibica (szczególnie widoczne w końcu lat 80-tych i w latach 90-tych, później na skutek m.in represji symbole zeszły do podziemia). To przemiłe towarzystwo przeszło również na pozycje polityczne, biorąc na siebie rolę bojówek czy osłony ugrupowań nacjonalistycznych (narodowych) i/lub skrajnej prawicy. Z jednym mogę się zgodzić w 100%

CODE
Poziom intelektualny także często pozostawia wiele do życzenia.


Poza liderami to się często zgadza. Ale nie uogólniałbym że to cecha polskich skinów. To raczej cecha środowisk pełnych przemocy i niezdolnych do dialogu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
Necrotrup
 

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.743
Nr użytkownika: 1.208

 
 
post 1/12/2011, 19:57 Quote Post

Obok legendarnych pierwszych skinheadów, którzy brali wzory z imigrantów z Jamajki w Wielkiej Brytanii i faktycznie w Polsce nie zaistnieli, mamy obok naziskinów jak najbardziej zarówno SHARPowców jak i apolitycznych Oi!owców.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
Muszynianin
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 164
Nr użytkownika: 73.015

 
 
post 1/12/2011, 20:17 Quote Post

QUOTE(Necrotrup @ 1/12/2011, 19:57)
Obok legendarnych pierwszych skinheadów, którzy brali wzory z imigrantów z Jamajki w Wielkiej Brytanii i faktycznie w Polsce nie zaistnieli, mamy obok naziskinów jak najbardziej zarówno SHARPowców jak i apolitycznych Oi!owców.
*



A jak oceniasz stosunek Sharp:Oi:NS w Polsce? 1:1:98 ??
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
kmat
 

Podkarpacki Rabator
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 10.054
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 3/12/2011, 22:48 Quote Post

CODE
mamy obok naziskinów jak najbardziej zarówno SHARPowców

Wszystkich dziesięciu.
CODE
jak i apolitycznych Oi!owców.

Różnie z tą apolitycznością bywa..
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
Papkin78
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 69
Nr użytkownika: 73.602

Zawód: amator
 
 
post 21/12/2011, 12:20 Quote Post

Przejrzałem temat i niezła beka z autora ankiety - wrzucił do jednego wora wszystkich skinów, choć z kontekstu chodzi mu tylko o bonhedów...smile.gif Z tego, co koledzy wymienili wcześniej, poza apolitycznymi oiowcami czy sharpowcami, którzy są antyfaszystami!, są np. również red skini - skini komuniści... w Polsce jeszcze nie spotkałem, ale na na Zachodzie zdarzają sięsmile.gif
pozdro dla normalnych
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej