Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Skinhead, Za czy przeciw?
 
Czy popierasz to co oni sobą reprezentują i w co ślepo wierzą?
Tak [ 46 ]  [32.86%]
Nie [ 88 ]  [62.86%]
Nie mam zdania [ 6 ]  [4.29%]
Suma głosów: 140
Goście nie mogą głosować 
     
althaar
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 400
Nr użytkownika: 329

Zawód: prawnik
 
 
post 18/06/2004, 22:35 Quote Post

Tak się włączę, choć rzadko się udzialam w ogóle na tym forum, ale...
ankieta jest bez sensu, bo:
1) autor chyba nie ma zbyt wielkiego pojęcia o ruchu skinhead - nie żebym ja był jakimś specjalistą, ale to i owo się wie wink.gif - i do jednego wora wrzucił wszystkich.
Nie każdy skinhead to nazista, więc ciężko pisać zbiorczo o ich poglądach. Znam kilku skinheadów działających w NOP. Są nacjonalistami, ale nie podzielają poglądów nazistowskich. Za to na meczach mojej lokalnej drużyny (Victoria Jaworzno) spory odsetek obsady młyna to łysi chłopcy krzyczący "SS, SA, Victoria". No i zostają też jeszcze wspomniani SHARP-owcy. Przecież to 3 odmienne postawy. Jak można to zrównać?
2) sama ankieta jest tak ukierunkowana, aby sugerować odpowiedź negatywną, a głosujący niezbyt znają się na tym wszystkim i dla nich słowo "skinhead" oznacza łysego nazistę wysławiającego ideologię, obwieszonego swastykami, celtyckimi krzyżami itp. No, gratuluję szufladkowania stereotypów....
3) osobiście neguję tworzenie ankiet typu: "czy uważasz, że mordercy powinni być karani?", "czy pochwalasz poglądy nazistowskie?" -> po co to komu?
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
ugedej
 

?
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 561
Nr użytkownika: 1.240

?
Stopień akademicki: doktorant historii
Zawód: soldier
 
 
post 14/07/2004, 20:36 Quote Post

wink.gif
Nie popieram ich ale nie mam nic przeciwko im.
Niech sobie egzystują.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Nalotta
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 141
Nr użytkownika: 4.143

Zawód: archeolozka:)
 
 
post 14/03/2005, 17:02 Quote Post

Myślę, że opinia większości społeczeństwa na temat skinheadów jest bardzo stereotypowa. Chociaż nie znam żadnego skina osobiście, to jestem pewna, że nie każdy jest ciemną masą!
Tu jednak jest paradoks: gdy widzę skina/dresa/hooligana wolę wrócić się do domu i nie stawać im na drodze ph34r.gif
Możan więc powiedzieć, ze ja tez troche ich wszystkich wkładam do worka, ale naprawdę nie potrafię inaczej huh.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
sarna23
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 160
Nr użytkownika: 1.981

 
 
post 14/03/2005, 17:22 Quote Post

czy są ciemną masą czy nie to nie zmienia postaci sprawy, że trzeba być przeciwnym tego typu ruchom, których działanie oparte jest na żle, przemocy i ucisku.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Nalotta
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 141
Nr użytkownika: 4.143

Zawód: archeolozka:)
 
 
post 14/03/2005, 17:36 Quote Post

QUOTE(sarna23 @ Mar 14 2005, 06:22 PM)
czy są ciemną masą czy nie to nie zmienia postaci sprawy, że trzeba być przeciwnym tego typu ruchom, których działanie oparte jest na żle, przemocy i ucisku.
*



Jasne, masz rację-poglądów skinów nie należy tolerować, ale ich samych jako po prostu ludzi powinno się akceptować, w końcu każdy ma prawo do własnego zdania.
Chodzi mi tu o sytuacje, kiedy np. nauczyciel obniża ocenę takiemu uczniowi ze względu na to że jest skinem. I nie chodzi tu o ocenę z zachowania.
Z resztą przez nietolerancję nauczyciele obniżają oceny nie tylko skinom. ale także przedstawicielom innych subkultur, ale to już inny temat...
Pozdrawiam wszystkich cool.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 14/03/2005, 17:49 Quote Post

Jak tu kilka osób wspomniało jest kilka odłamów skinów.
NS,SHARP,RASH(Red Anarchist Skinheads),NR(Narodowo Radykalni),apolityczni... Nazistów nie popieram. Wielbienie Rudolfa Hessa (Hitlera oni najczęściej olewają) i nazywanie się "polakiem" jest dla mnie żałosne. Z SHARPami się nie zgadzam bo daleko mi od ich idei. To samo mogę powiedziec o RASHach. NR to nacjonaliści tylko,że łysi... Z tymi pod wieloma wzgledami się zgadzam (tylko za radykalnie panowie,za radykalnie smile.gif).

Reasumując ankieta jest bez sensu.

Ps. Skinheadzi pochodzą z Jamajki jakby co...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
sarna23
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 160
Nr użytkownika: 1.981

 
 
post 14/03/2005, 21:14 Quote Post

QUOTE
Chodzi mi tu o sytuacje, kiedy np. nauczyciel obniża ocenę takiemu uczniowi ze względu na to że jest skinem. I nie chodzi tu o ocenę z zachowania.
Z resztą przez nietolerancję nauczyciele obniżają oceny nie tylko skinom. ale także przedstawicielom innych subkultur, ale to już inny temat...

no nie oto mi chodziło, chodziło właśnie o ich chore poglądy i ich tępienie.
często inteligentni ludzie dają się w to wciagnąć - co w sumie przeczy ich inteligenci tongue.gif
wielu tępaków łapie się za coś takiego by mieć "przykrywkę" dla swej chorej brutalności czy też sadystycznych skłonności.

dla mnie poza jakąś tam ideologią i innym stylu ubierania nie różnią się w swej tępocie od drechów, dla których też inność oznacza wrogość
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Nalotta
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 141
Nr użytkownika: 4.143

Zawód: archeolozka:)
 
 
post 15/03/2005, 21:01 Quote Post

Dokładnie, z tym się zgadzam w 100%!
W ankiecie 4 czy tam 5 osób odpowiedziało tak. Chciałabym, żeby zabrali głos...
Jeszcze jedno pytanko: jakiej muzyki słuchają skini? Albo raczej jakie zespoły lubią?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
sadat
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 62
Nr użytkownika: 3.394

 
 
post 16/03/2005, 11:04 Quote Post


Boze, jaka durna "ankieta", po co zadawac pytania retoryczne, chyba tylko po to by ktos znudzony monotonia pogladow napisal cos odmiennego i zostal za to ukamieniowany przez pozostalych prawowiernych :-(

W mlodosci znalem wielu "skinow" i ten ruch nigdy nie mial silnej podbudowy ideologicznej, bylo kilku "starszych" bardziej oczytanych i zorientowanych, ale wiekszosc zachowan i pogladow inkorporowano sobie podczas seansow filmu "Romper Stomper". Chlopcy lubia wypic, komus dolozyc i czuja sie inni od reszty- ot tyle.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 16/03/2005, 16:51 Quote Post

Skini słuchają ska,oi(taki rodzaj punka),RAC (rock against comunism).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Czapajew
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 7.930

 
 
post 7/08/2005, 19:30 Quote Post

skini rasiści nigdy nie nalezeli do pierwotnego ruchu skinheads, nazywani sa nawet boneheads dla podkreślenia tego faktu, prawdziwi skinheads są apolityczni lub lewicowi(ruch wywodzi się z klasy robotniczej). zresztą polecam http://rash-polska.prv.pl/
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
pan_L.
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 92
Nr użytkownika: 6.637

 
 
post 7/08/2005, 22:42 Quote Post

Co do ankiety to się zgadzam - jest bez sensu, ale przyznam się że jestem trochę zmeczony więc nie będę uzasadniał bo mi się niechce, szczególnie że wyjaśnienia już padły....


QUOTE
Jeszcze jedno pytanko: jakiej muzyki słuchają skini? Albo raczej jakie zespoły lubią?

A na to moge jakoś odpowiedzieć, szczególnie że w tej chwili z moich głośników dobiega muzyka jednego z oiowych zespołów wink.gif i tak oto......
Co do Oi-a! (którego uwielbiam tongue.gif ):
- Lumpex'75 - z mojego pięknego miasta Gdańska wink.gif, The Gits, The Analogs, The Junkers, Ramzes & the Hooligans i chyba pierwszy oiowy zespół cockney rejects - ogólnie te zespoły należą do czołówki wśród moich ulubionych, oi! ogólnie nie ma raczej ideologi, jest to dobra muzyka do zabawy i zazwyczaj o zabawie, mówie się że to muzyka ulicy...
-RAC (muzycznie dobry, ale teksty nie dla mnie... rasistowskie, nazistowskie, skrajnie prawicowe):
Honor (niedawno umarł wokalista, niech mu ziemia lekką bedzie), Konkwista88, Legion, deportacja, Skrewdiver, Szwadron 97
A co do SKA to z nazistowskiego znam tylko People Haters

No i jeszcze zdarza się że słuchają Punk Rocka tyle że raczej starego, no i oczywiście nie ci wszyscy naziole, narodowcy, tylko ci z klimatów Oi! co to się wolą dobrze bawić niż wyrywać włosy hipom, Szczerze mówiąc sam też tego słucham, więc muzycznie blisko mi do skinów tongue.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
siristru
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 152
Nr użytkownika: 8.592

 
 
post 5/09/2005, 20:43 Quote Post

QUOTE(Filip II @ 14/03/2005, 19:49)
Jak tu kilka osób wspomniało jest kilka odłamów skinów.
NS,SHARP,RASH(Red Anarchist Skinheads),NR(Narodowo Radykalni),apolityczni... Nazistów nie popieram. Wielbienie Rudolfa Hessa (Hitlera oni najczęściej olewają) i nazywanie się "polakiem" jest dla mnie żałosne. Z SHARPami się nie zgadzam bo daleko mi od ich idei. To samo mogę powiedziec o RASHach. NR to nacjonaliści tylko,że łysi... Z tymi pod wieloma wzgledami się zgadzam (tylko za radykalnie panowie,za radykalnie smile.gif).

Reasumując ankieta jest bez sensu.

Ps. Skinheadzi pochodzą z Jamajki jakby co...
*



Ja bym jeszcze dodał Oi! To tacy łysi chuligani... swego czasu było ich sporo w Szczecinie i się napier... z Nazi Skinami. Ze Szczecina jest jeden z najbardziej znanych oi'owych kapel w Polsce: The Analogs. Mieli też swój klub: klub 77

Reasumując ankieta nie jest bez sensu, jednak utrudniło zrozumienie (co niektórym ) użycie skrótu myślowego: skinhead w domyśle ( w moim odczuciu) nazik smile.gif

Ps: faktycznie pochodzą z Jamajki. Biali zaadoptowali styl i wygląd czarnoskórych robotników z londyńskich (i nie tylko fabryk)

QUOTE(Nalotta @ 15/03/2005, 23:01)
Dokładnie, z tym się zgadzam w 100%!
W ankiecie 4 czy tam 5 osób odpowiedziało tak. Chciałabym, żeby zabrali głos...
Jeszcze jedno pytanko: jakiej muzyki słuchają skini? Albo raczej jakie zespoły lubią?
*




QUOTE(Filip II @ 16/03/2005, 18:51)
Skini słuchają ska,oi(taki rodzaj punka),RAC (rock against comunism).
*


zgadza się ale nazi skini słuchają jakiejś papy typu Honor... bleee mellow.gif taksty typu: "hebrajski korzeń wyrwij stąd"

Osobiście jestem przeciwkon skinheadom jakimkolwiek. Jest to grupa często przepełniona przemocą i nienawiścią. A neonazi ideologii wogóle nie będę komentował tongue.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Mała Marika
 

Asinus Asinorum
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 576
Nr użytkownika: 1.905

Marika Przyby³
Stopień akademicki: Poszukiwacz prawdy
Zawód: Skrzypaczka
 
 
post 21/09/2005, 10:31 Quote Post

A może chodzi o zwrócenie na siebie uwagi ? Na pokazanie się światu. Nie ważne co robimy, ważne żeby to ludzi szokowało, ważne żeby nie przechodzili obok nas obojętnie.
Ludzie dzisiejszych czasów, posuwają się do drastycznych metod, byle zabiegany świat zwrócił na Ciebie uwagę. Bo jeśli nie jesteś najlepszy, jesteś nikim.
Tak robią Skinheadzi (?) ale i wiele innych grup społecznych. We mnie oni wzbudzają strach. Strach przed tym, do czego prowadzi, dokąd zmierza świat. W bardzo złym kierunku.
Pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
tuxman
 

Hetman Polny imć Onufry Zagloba w służbie Forum!
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 4.809

 
 
post 21/09/2005, 12:18 Quote Post

Jak dla mnie ruchy tego typu sa po prostu wspolczesna forma skautingu...
O tyle o ile "wolnosc" i "niezaleznosc" mlodziezy (przynajmniej w ich umyslach) posunela sie na tyle daleko, ze wedlug nich nie potrzeba przestrzagac zadnych zasad - poza stworzonymi przez siebie...
To rodzaj mlodziezowego buntu...
rolleyes.gif
Tak dlugo jak Policja ma nad tym wszystkim piecze, jest OK.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej