Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Skinhead, Za czy przeciw?
 
Czy popierasz to co oni sobą reprezentują i w co ślepo wierzą?
Tak [ 46 ]  [32.86%]
Nie [ 88 ]  [62.86%]
Nie mam zdania [ 6 ]  [4.29%]
Suma głosów: 140
Goście nie mogą głosować 
     
Gasio
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 154
Nr użytkownika: 838

 
 
post 10/06/2004, 14:46 Quote Post

Witam. Moim zdaniem ich wiedza i poglądy są bardzo ograniczone. Osobiście ich w ogóle nie rozumiem a już na pewno nie popieram ich haseł. Ich ideały oraz poglądy moim zdaniem są tak nie zrozumiałe jeśli popatrzy się na karty historii. Przecież jak oni mogą zgadzać się, a wręcz ślepo być zafascynowanym polityką Hitlera. Przecież ich rodziny na pewno cierpiały przez tą polityke a oni teraz swoimi hasłami i zachowaniem propagują tamte hasła ( tj. z okresu władzy Hitlera i nie tylko). Naprawdę chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat bo dla mnie to wstyd, że takie coś ma miejsce. Zapraszam do debaty.. dry.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Rothar
 

Primus Lictor
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.682
Nr użytkownika: 176

Krzysztof Bylinowski
Stopień akademicki: mgr nauk ekonom.
 
 
post 10/06/2004, 15:25 Quote Post

A czy niebo jest niebieskie? (poza tym, że czasem pochmurne)

(przeniesione do działu Gadu-Gadu)
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Ciubus
 

III ranga
***
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 256
Nr użytkownika: 582

 
 
post 10/06/2004, 17:18 Quote Post

Nie popieram , powiem więcej - dziwi mnie taka postawa. Ludzie ci nie są świadomi do czego może prowadzić polityka jak Hitlera. Nie chcą albo nie mogą dostrzec ogromu zła jakie poczyniła cała hitlerowska machina..... Być może są niedoedukowani i ślepo zapatrzeni w tą ideologię... Lecz moim zdaniem, propagowanie takich haseł i uwielbianie hitlera nie prowadzi do niczego dobrego.. ph34r.gif ph34r.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Barkida
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 180
Nr użytkownika: 1.074

Stopień akademicki: mgr
Zawód: stroiciel
 
 
post 13/06/2004, 21:51 Quote Post

To chyba oczywiste, że nie można poprzeć ich poglądów!

Nie znam nikogo z tego kręgu i nie chcę nikogo obrażać ale wydaje mi się, że ci ludzie nie należą do elity intelektualnej kraju..

Wszyscy dobrze wiemy do czego doprowadziła polityka Hitlera i tylko naprawde ludzie albo zupełnie pozbawieni sumienia albo nie znający historii mogą uważać, że taka postawa jest dobra.

Wydaje mi się, że im podoba się władza. To są prawdopodobnie ludzie, którzy wychowali się w trudnych warunkach (i nie śmieję sie teraz). Możliwe, że zawsze nimi pomiatano wszyscy(silniejsi) znęcali się nad nimi a jak się dowiedzieli, że istnieją ludzie którzy mogą im pomóc, którzy zawsze się za nimi wstawią i nawet będą mogli zabić bez skrupułów w obronie "godności" kolegi to postanowili się do nich dołączyć. Wtedy można mówić, że to całe ich życie.. Tak to chyba działa. W sumie to podobnie jak sekty..

W każdym razie ja nie popieram tego typu grup.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Cerberus
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 229
Nr użytkownika: 832

 
 
post 14/06/2004, 20:18 Quote Post

SKINI DO JASKINI!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
chrobry
 

Dziesięciotysięcznik
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 188
Nr użytkownika: 385

 
 
post 16/06/2004, 12:24 Quote Post

Ja raczej skinów nie popieram smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
krzystofer
 

Semper Invictus
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.602
Nr użytkownika: 1.005

 
 
post 17/06/2004, 19:28 Quote Post

Ja do skinheadów nic nie miałem, ale dwa lata temu szedłem sobie spokojnie do koleżanki z osiedla sąsiedniego i podeszlo do mnie dwóch kolesi w spodniach z dresu. Jako że mam długie włosy chcieli mi je ściąć. I gdybym nie uciekł to by to zrobili naprawdę, dlatego nie popieram skinheadów.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Necrotrup
 

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.743
Nr użytkownika: 1.208

 
 
post 17/06/2004, 19:42 Quote Post

1. Nie mieszajmy dresów i skinheadów.
2. Skinhead skinheadowi nie równy. Wśród skinheadów można spotkać wielu inteligentnych ludzi, często zafascynowanych historią i narodową tradycją. Jeśli chodzi o to, w co woerzą skinheadzi i czy ich popieram, to jeśli słyszę, że są przeciwni agresywnej propagandzie homoseksualizmu jako stylu życia, masowej imigracji do Europy z krajów Trzeciego Świata grup ludności nieasymilujących się z tubylcami czy dyktaturze poprawności politycznej, to ich popieram. Jeśli z kolei słyszę o kulcie Rudolfa Hessa (bo to on, a nie Hitler jest głównym symbolem ogólnoeuropejskiego ruchu narodowosocjalistycznego) albo o zwiększeniu ingerencji państwa w gospodarkę, to mam zdanie diametralnie przeciwne.
3. Mam długie włosy, nigdy nie spotkały mnie tego powodu żadne przykrości ze strony skinheadów, choć wielu poznałem osobiście, dlatego wiem, o czym piszę.
4. Na koniec zagadka futurologiczna: czy już w XXI wieku dojdzie do pierwszej próby wprowadzenia szariatu we Francji?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Necrotrup
 

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.743
Nr użytkownika: 1.208

 
 
post 17/06/2004, 19:45 Quote Post

Jeszcze jedna refleksja. W co, według autora ankiety, ślepo wierzą skinheadzi? Czy autor ankiety do skinheadów zalicza wyłącznie NSowców, czy także SHARPowców, którzy niewątpliwie skinheadami są?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Gasio
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 154
Nr użytkownika: 838

 
 
post 17/06/2004, 22:00 Quote Post

QUOTE(Necrotrup @ Jun 17 2004, 08:45 PM)
Jeszcze jedna refleksja. W co, według autora ankiety, ślepo wierzą skinheadzi? Czy autor ankiety do skinheadów zalicza wyłącznie NSowców, czy także SHARPowców, którzy niewątpliwie skinheadami są?

A więc autor Ci napisze o co mu chodziło.. a więc jeśli chodzi o to mianowicie w co wierzą czy jakie poglądy wyznają to chyba się mija z celem pisanie tu tego, gdyż ogólne założenia ich są jasne i proste do przyswojenia osobą postronnym. Dokładne pisanie o tym mija się z celem, gdyż każdy skinhead ma swój cel w tym i trudno pisać ich poglądy jako jedną całość. Co do tego kogo zaliczam to tak NS i SHARP są na liście. dry.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Necrotrup
 

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.743
Nr użytkownika: 1.208

 
 
post 18/06/2004, 12:43 Quote Post

Tym, którzy nie wiedzą kto to SHARP-owcy wyjaśniam, że skrót ten oznacza SkinHeads Against Racial Prejudice, myslę, że nie trzeba tego tłumaczyc na polski. Jak w tym momencie można mówić o jednolitości ruchu skinheadów, którą zdaje się zakładać autor pytania?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Jasnogród
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 859
Nr użytkownika: 50

 
 
post 18/06/2004, 12:57 Quote Post

Zamiast skinheada w ankiecie powinno stać słowo nazista - i byłoby większe skonkretyzowanie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Gasio
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 154
Nr użytkownika: 838

 
 
post 18/06/2004, 16:05 Quote Post

QUOTE(Necrotrup @ Jun 18 2004, 01:43 PM)
Tym, którzy nie wiedzą kto to SHARP-owcy wyjaśniam, że skrót ten oznacza SkinHeads Against Racial Prejudice, myslę, że nie trzeba tego tłumaczyc na polski. Jak w tym momencie można mówić o jednolitości ruchu skinheadów, którą zdaje się zakładać autor pytania?

Człowieczku widzę, że czepiasz się każdego wyrazu... więc jeśli Ci coś nie pasuje to nie pisz proste.. Pojęcie to traktować należy ogólnie - skinhead a nie wdawać się w dokładne analizowanie ruchów i odłamów skinhead'ów. dry.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Necrotrup
 

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.743
Nr użytkownika: 1.208

 
 
post 18/06/2004, 18:58 Quote Post

Jak zapatrujesz się na obywateli polskich i to, w co ślepo wierzą?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
Gasio
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 154
Nr użytkownika: 838

 
 
post 18/06/2004, 21:41 Quote Post

QUOTE(Necrotrup @ Jun 18 2004, 07:58 PM)
Jak zapatrujesz się na obywateli polskich i to, w co ślepo wierzą?

Prosiłbym, żebyś wyrażał się konkretami i bardziej jasno a nie zadawał mi moim zdaniem pytania, które znacznie odbiegają od ankiety.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

4 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej