Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
18 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Banknot 500 zł
     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.837
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 15/05/2013, 22:55 Quote Post

Przepraszam, nie zrozumiałem zabawy smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 15/05/2013, 22:56 Quote Post

QUOTE(Piegziu @ 15/05/2013, 22:50)
Dokładnie w rzeczy samej. Jestem za oczyszczeniem polskich banknotów z elementów niepolskich. wink.gif
*


To najlepiej z cyfr "arabskich " , które nota bene przywędrowały z Indii , w tak jednorodnym religijnie kraju winny być jedynie cyfry rzymskie wink.gif i maly quiz historyczno-matematyczny , jak ww cyframi zapisać nominały :
10
20
50
100
200 złociszy .
 
Post #32

     
elchullogrande
 

Rewolucjonista
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.476
Nr użytkownika: 60.239

Daniel
Stopień akademicki: mgr hist. i fil. pol
Zawód: taka jedna
 
 
post 15/05/2013, 22:56 Quote Post

QUOTE(Piegziu @ 15/05/2013, 22:50)
Dokładnie w rzeczy samej. Jestem za oczyszczeniem polskich banknotów z elementów niepolskich. wink.gif
*



A Mieszko to już Polak?

Jacek:
X
XX
L
C
CC

biggrin.gif

Ten post był edytowany przez elchullogrande: 15/05/2013, 22:57
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.837
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 15/05/2013, 22:59 Quote Post

QUOTE
10
20
50
100
200 złociszy .

X
XX
L
C
CC
W sumie ciekawy pomysł, zwłaszcza dla niewidomych (nie trzeba by było wymyślać specjalnych oznaczeń, wystarczyło by pogrubić cyfry).
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 15/05/2013, 23:05 Quote Post

elchullogrande & wysoki , molto bene obaj macie predyspozycje na Prezesa Narodowego Banku Polskiego , lub co najmniej Mennicy Państwowej , Gratulacje smile.gif
 
Post #35

     
elchullogrande
 

Rewolucjonista
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.476
Nr użytkownika: 60.239

Daniel
Stopień akademicki: mgr hist. i fil. pol
Zawód: taka jedna
 
 
post 15/05/2013, 23:07 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 15/05/2013, 23:05)
elchullogrande & wysoki , molto bene obaj macie predyspozycje na Prezesa Narodowego Banku Polskiego , lub co najmniej Mennicy Państwowej , Gratulacje  smile.gif
*



Niestety - ludzie, którzy prezesów NBP robili z ludzi, którzy ekonomistami nie byli już u władzy nie ma...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.319
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 15/05/2013, 23:11 Quote Post

QUOTE(elchullogrande @ 15/05/2013, 22:56)
A Mieszko to już Polak?
*


Tak, typowa wielkopolska "pyra". Z jego nasienia powstało pokolenie twarde jak kamień, co nawet swoje ostrze złamali na nim Niemcy.

Z jego nasienia powstało pokolenie twarde jak kamień
Bezdyskusyjna perla literacka.
Moderator N_S



Ten post był edytowany przez Net_Skater: 16/05/2013, 9:08
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
elchullogrande
 

Rewolucjonista
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.476
Nr użytkownika: 60.239

Daniel
Stopień akademicki: mgr hist. i fil. pol
Zawód: taka jedna
 
 
post 15/05/2013, 23:18 Quote Post

QUOTE(Piegziu @ 15/05/2013, 23:11)
QUOTE(elchullogrande @ 15/05/2013, 22:56)
A Mieszko to już Polak?
*


Tak, typowa wielkopolska "pyra". Z jego nasienia powstało pokolenie twarde jak kamień, co nawet swoje ostrze złamali na nim Niemcy.
*



To dyskryminacja Ślązaków i tych z Podlasia! Korfanty na 200 zł! I ktoś spod lasia. Albo z Podlasia. Na 150. Jest stamtąd ktoś znany, poza Frankowskim?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
Arbago
 

Pomorzanin
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.032
Nr użytkownika: 38.089

 
 
post 16/05/2013, 0:00 Quote Post

QUOTE
Ponadto, z tego co wiem, niegdyś obowiązywała reguła, zgodnie z którą najwyższy banknot musiał być równy połowie średniej pensji
Ferdas

Wielka Brytania ma banknot 50-funtowy. Spotykany jest on najczęściej w polskich kantorach i podczas wypłaty dużej gotówki z banku. Na co dzień najwyższy banknot to 20 funtów. Średnia pensja polskiego emigranta to 1200 funtów miesięcznie. Dalego dwudziestu funtom do 600.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 16/05/2013, 0:39 Quote Post

QUOTE(elchullogrande @ 15/05/2013, 23:18)
QUOTE(Piegziu @ 15/05/2013, 23:11)
QUOTE(elchullogrande @ 15/05/2013, 22:56)
A Mieszko to już Polak?
*


Tak, typowa wielkopolska "pyra". Z jego nasienia powstało pokolenie twarde jak kamień, co nawet swoje ostrze złamali na nim Niemcy.
*



To dyskryminacja Ślązaków i tych z Podlasia! Korfanty na 200 zł! I ktoś spod lasia. Albo z Podlasia. Na 150. Jest stamtąd ktoś znany, poza Frankowskim?
*


Fakt , myśmyśta powstrzymali wraże hordy mongolskie pod Legnicą , ciałami własnemi zasypując Legnickie Pole gdzie wdzięczność Ojczyzny ukochanej confused1.gif , Henryk Pobożny na banknot 1000 złotowy dry.gif się to nam Ślązakom należy jak dotacje dla rolników z UE , a co do Podlasia ...mamy wszak bilon i monety groszowe ... azali był tam kto ważny na Podlasiu i nie o Józefa Oleksego pytam ?
Frankowski ???? Co to za jeden lokalny sklepikarz czy rolnik innowator ?

Ten post był edytowany przez lancaster: 16/05/2013, 0:41
 
Post #40

     
Phouty
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.146
Nr użytkownika: 81.932

 
 
post 16/05/2013, 6:26 Quote Post

Już wiadomo, że jak się Phouty pojawia na danym wątku tego forum, to będzie oczywiście "wątek hamerykański". wink.gif
Wprawdzie nie o banknotach, ale o "twardej walucie", czyli...monetach!
W USA była na początku tego roku swego rodzaju wielka "rozróba", ponieważ ktoś zaproponował, ażeby wypuścić w obieg platynowe monety o nominale 1 000 000 000 000 dolarów. (Słownie: jeden trylion dolarów, oczywiście "po hamerykańskiemu", co się mimo wszystko równa jednemu bilionowi dolarów "po polskiemu")! wacko.gif
http://www.forbes.com/sites/beltway/2013/0...ever-or-insane/
Nie muszę chyba pisać, iż tego typu "pomysły" musiały wyjść z tak zwanego Białego Domu zamieszkałego przez plemię niejakiego Barracka Hussaina Obamy! mad.gif

Zastanawiam się więc, ilu to tak zwanych "kolekcjonerów" byłoby chętnych, ażeby nabyć tego typu okazy numizmatyczne? tongue.gif
(Już nie mówiąc o tym, iż oczami wyobraźni widzę siebie w sklepie, kupując pół funta bananów i płacąc tą "drobną" monetą)! elefant.gif
Faktem jest, iż społeczeństwo w USA przyzwyczaiło się do tego faktu, że praktycznie najwyższym obiegowym nominałem jest 20-to dolarówka, ponieważ bankomaty w USA wydają jedynie gotówkę tylko i wyłącznie w tym nominale.
Inną sprawą jest, iż posiadam taką 20-to dolarówkę w moim portfelu od co najmniej dwóch lat i do tej pory nigdy nie miałem okazji jej wydać. Od co najmniej ćwierć wieku "plastykowy pieniądz" tutaj króluje niepodzielnie!
Inną ciekawostką jest, że płacąc "plastykiem" w jakimkolwiek sklepie jest możliwość wypłacenia w kasie gotówki w zasadzie bez żadnych ograniczeń.
To znaczy, (na przykładzie kupna bananów), gdy kupuję pół funta bananów w sklepie wartości 25 centów, to mogę w kasie sklepowej podczas płacenia kartą, pobrać gotówkę w praktycznie nieograniczonym wymiarze. Niektóre (mniejsze) sklepy limitują taką wypłatę do 300 dolarów, jednakże sieci olbrzymich supermarketów nie mają takich restrykcji i jedynie limitem jest ilość posiadanej kasy na swoim własnym koncie żyroskopowym.
Bazując na moich własnych doświadczeniach podczas wakacji w Europie a także oczywiście w Polsce od 25 lat, to muszę przyznać, iż Europa jest około ćwierć wieku za USA "do tyłu" we wprowadzaniu w obieg "plastykowego pieniądza".
Proszę szanowni koledzy, nie bierzcie tego osobiście jako jakiś tam przytyk "cywilizacyjny", ponieważ jedynie stwierdzam prosty fakt, iż w obecnym skomputeryzowanym świecie, produkcja "tradycyjnych" środków płatniczych zrobiła się zbyt droga, więc jedynym "ekonomicznym" (i co ważniejsze logicznym) rozwiązaniem jest powszechne używanie plastyku jako powszechnego i uniwersalnego środka płatniczego.
BTW
Od roku 1981 nieprzerwanie do dzisiaj, moje wszystkie zarobki (wypłaty i tym podobne) są robione w systemie bezgotówkowym, polegającym na elektronicznym przelewie na moje konto.
Też muszę wspomnieć, iż moje wszystkie rachunki, opłaty i inne rozliczenia są też robione w 100% bezgotówkowo, czyli używając internetu, a co ciekawsze, to cały system (mam około 50 różnych periodycznych płatności miesięcznie), ustawiłem kompletnie na "automatic payment", czyli wogóle nie muszę się martwić o płacenie rachunków. Wszystko "robi się samo".
No i jak tu nie wykrzyknąć; "żyć nie umierać"?! rolleyes.gif

Nalezaloby zaznaczyc, ze wyzej wymieniony opis platnosci, aczkolwiek powszechny, nie wyeliminowal tradycyjnych metod. Uzywanie gotowki, oplaty przy pomocy czekow, w dalszym ciagu sa czesto stosowane.
Moderator N_S


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 16/05/2013, 9:14
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.320
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 16/05/2013, 9:25 Quote Post

Szkoda, że nie wprowadzili 500 zł. Zastanawia mnie tylko kto wybrał Jadwigę. Nie było innych, lepszych postaci?
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.319
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 16/05/2013, 9:46 Quote Post

A cóż złego w Jadwidze? Akurat będę bronił jej wizerunku. wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.970
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 16/05/2013, 9:50 Quote Post

QUOTE(elchullogrande @ 15/05/2013, 22:49)
Zresztą, ciekawe, czemu tylko Piastowie i Jagiellonowie...


W ramach zacieśniania więzów kulturowych z Niemcami powinniśmy wprowadzić na banknotach Mocnego...

To jeśli już się zabawiamy w zadania PWPW i Mennicy, co byście widzieli na polskiej wersji monet euro? O ile euro przetrwa, oczywiście. wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
elchullogrande
 

Rewolucjonista
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.476
Nr użytkownika: 60.239

Daniel
Stopień akademicki: mgr hist. i fil. pol
Zawód: taka jedna
 
 
post 16/05/2013, 9:52 Quote Post

QUOTE(Phouty @ 16/05/2013, 6:26)

BTW
Od roku 1981 nieprzerwanie do dzisiaj, moje wszystkie zarobki (wypłaty i tym podobne) są robione w systemie bezgotówkowym, polegającym na elektronicznym przelewie na moje konto.
Też muszę wspomnieć, iż moje wszystkie rachunki, opłaty i inne rozliczenia są też robione w 100% bezgotówkowo, czyli używając internetu, a co ciekawsze, to cały system (mam około 50 różnych periodycznych płatności miesięcznie), ustawiłem kompletnie na "automatic payment", czyli wogóle nie muszę się martwić o płacenie rachunków. Wszystko "robi się samo".
No i jak tu nie wykrzyknąć; "żyć nie umierać"?!  rolleyes.gif

Nalezaloby zaznaczyc, ze wyzej wymieniony opis platnosci, aczkolwiek powszechny, nie wyeliminowal tradycyjnych metod. Uzywanie gotowki, oplaty przy pomocy czekow, w dalszym ciagu sa czesto stosowane.
Moderator N_S

*



Jak to kiedyś pan Czarnecki: Nie mam zaufania do systemu bankowego. Jeden dobry haker i wszystko tracisz.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

18 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej