Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Jan Matejko, Piotr Włost sprowadza Cystersów do Polsk
     
Blad
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 29
Nr użytkownika: 48.168

 
 
post 12/08/2010, 1:09 Quote Post

Może ktoś ma obraz Jana Matejki pt. user posted imagePiotr Włost sprowadza Cystersów do Polski" w dużej (a przynajmniej w większej) rozdzielczości. Nigdzie nie mogę znaleźć opracowania tego obrazu, a obraz znajduje się w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Tutaj ten obraz jest powycinany bo nie jest widoczna tarcza z herbem rodu gryfitów, czy łabędź na Proporcu (czy jakkolwiek to się zwie) bardzo prosiłbym o wszelkie informacje związane z tym obrazem. Byłbym bardzo wdzięczny za opracowanie tego dzieła.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
p.bohonos
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 392
Nr użytkownika: 66.659

Przemyslaw Bohonos
Zawód: Dziennikarz
 
 
post 12/08/2010, 6:50 Quote Post




Za bardzo nie jestem w stanie Ci pomóc ale próbowałeś może na

http://www.mnwr.art.pl/CMS/wystawy/wystawy.html

i odszukać w wirtualnych wystawach?

Poza tym są tam różne kontakty do rzeczników itd. napisać do nic prośbę i niech coś przyślą. Ja jestem o tyle w dobrej sytuacji i należe do organizacji pozarządowej więc mogę śmiało prosić np. Urzędy o różne informacje. Ale ja bym napisał do nich i poprosił o przysłanie kopii tego obrazu w formacie np. pdf.

Pozdrawiam

Ten post był edytowany przez p.bohonos: 12/08/2010, 6:52
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Blad
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 29
Nr użytkownika: 48.168

 
 
post 12/08/2010, 23:43 Quote Post

No generalnie to próbowałem, a powiem więcej, mój kolega zagzwonił do muzeum i powiedział że im obraz skaradli. Panienka z muzeum była bardzo zdziwiona, że jak to skradli, no i Janusz odpowiedział że scaina do tego obrazu to jest natomiast nie ma obrazu. Niestety nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat.Pisałem również maile do muzeum z wielkim i bardzo uprzejmymi prośbami ale niestety zlekceważono moje gorące listy i zadna odpowiedź naie nadeszła. Jeżeli mógłbyś coś takiego zrobić byłbym niezniernie, ale to niezmiernie wdzięczny.

Ten post był edytowany przez Blad: 12/08/2010, 23:45
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
p.bohonos
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 392
Nr użytkownika: 66.659

Przemyslaw Bohonos
Zawód: Dziennikarz
 
 
post 13/08/2010, 6:48 Quote Post

QUOTE(Blad @ 13/08/2010, 0:43)
No generalnie to próbowałem, a powiem więcej, mój kolega zagzwonił do muzeum i powiedział że im obraz skaradli. Panienka z muzeum była bardzo zdziwiona, że jak to skradli, no i Janusz odpowiedział że scaina do tego obrazu to jest natomiast nie ma obrazu. Niestety nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat.Pisałem również maile do muzeum z wielkim i bardzo uprzejmymi prośbami ale niestety zlekceważono moje gorące listy i zadna odpowiedź naie nadeszła. Jeżeli mógłbyś coś takiego zrobić byłbym niezniernie, ale to niezmiernie wdzięczny.
*




Nie ma sprawy; jestem w IDK, powinni mnie dość dobrze potraktować tym niemniej jednak nic nie mogę obiecać.
Ale to,że im obraz skradli? Ciekawe kiedy...przecież gdyby to było ostatnio na czasie to by chyba o tym mówili w TV albo gdzieś?

(kiedy pisałem do Archiwum Państwowego to też mi się wydawało,że nic nie osiągnę ale jednak uzyskałem to co chciałem wink.gif
Postaram się zrobić co się da.

pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Blad
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 29
Nr użytkownika: 48.168

 
 
post 15/08/2010, 17:19 Quote Post

nie,, oczywiście że nie skradli tylko po prostu nie pokazali go na swoich zdjęciach na stronie internetowej. Po prostu go zdjeli podczas robienie prezentacji. Nigdzie też o nim nie wspominają. Dziękuję serdecznie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
p.bohonos
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 392
Nr użytkownika: 66.659

Przemyslaw Bohonos
Zawód: Dziennikarz
 
 
post 18/08/2010, 14:01 Quote Post

Otrzymałem wiadomość od p. Sędzikowskiej z działu inwentarzy, że obraz jest w takim formacie jaki go podałeś tj. np. herb rodu gryfitów nie jest powycinany tylko taki po prostu jest smile.gif twórca celowo nie namalował go w pełnym wizerunku.


a to sobie ostatnio czytałem :

http://www.przyszloscwprzeszlosci.info/his...rawie-prawdziwa
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Blad
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 29
Nr użytkownika: 48.168

 
 
post 27/08/2010, 16:15 Quote Post

QUOTE(p.bohonos @ 18/08/2010, 13:01)
Otrzymałem wiadomość od p. Sędzikowskiej z działu inwentarzy, że obraz  jest w takim formacie jaki go podałeś tj. np. herb rodu gryfitów nie jest powycinany tylko taki po prostu jest smile.gif twórca  celowo nie namalował go w pełnym wizerunku.


a to sobie ostatnio czytałem :

http://www.przyszloscwprzeszlosci.info/his...rawie-prawdziwa
*




Gwarantuję że ten obraz jest wiekszy bo mam fragmenty o które mi chodzi ale nie mam całości. Z resztą to co mam to tak marnej jakości że nic nie mogę z tym zrobić

user posted image

to jest np widoczny herb Gryfitów


Ten post był edytowany przez Blad: 27/08/2010, 16:17
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej