Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> To konkurs czy olimpiada ?
     
Schleiser
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 21.179

Alan Zych
Zawód: uczeñ
 
 
post 8/09/2006, 11:35 Quote Post

Piszę trochę po niewczasie ale dopiero teraz znalazłem te forum. Brałem udział w dwóch ostatnich edycjach: Od Cedyni do Orszy oraz Od Obertyna do Wiednia. Mam jedną refleksję: "Konkurs jest prestiżowy, bo trudny, a trudny, bo nie na temat." Wyjasniam już dlaczego. Etap szkolny można przebrnąć bez większych problemów, lecz trafiając na szczebel wojewódzki (w moim przypadku to Częstochowa) można załamać ręce. Pojawiają się pytania luźno związane z tematem, np. Jakiego sławnego rycerza pokonał Zawisza Czarny na turnieju w miejscowości o włosko brzmiącej nazwie. Napisałem "faworyta gospodarzy". Po drugie zdarzają się pytania spoza zakresu czasowego konkursu, np. bitwa pod Obertynem była w 1531r., a pytanie dotyczyło nazwy ziemi, którą Polska uzyskała bądź utraciła w 1526r. Po trzecie, gdzie nie kopnąć tam ludzie ściągają, a komisja jakby nagle oslepła i ogłuchła. Miłej zabawy ale nie liczcie na wygraną i nie sugerujcie się, że to konkurs o militariach, więcej jest o polityce, sztuce i jednostkach. Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini Profile Post #46

4 Strony « < 2 3 4 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej