Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
39 Strony « < 37 38 39 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Obwód Kaliningradzki, dlaczego należy dla Rosji?
     
Ja(nie)historyk
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 30
Nr użytkownika: 101.679

 
 
post 28/07/2017, 21:38 Quote Post

Wiem że to nie takie proste, ale dziwie się że po 89 roku ani Polska ani Litwa nie odebrali Rosji tego Obwodu kaliningradzkiego (oczywiście w sposób niemilitarny).Pewnie zaraz by były roszczenia Niemiec że to im z historycznego punktu widzenia bardziej się te ziemie należą.Teraz jakby Rosja chciała nas zaatakować to ma uproszone zadanie bo z nią graniczymy właśnie przez ten Obwód kaliningradzki.
 
User is offline  PMMini Profile Post #571

     
Grapeshot
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.682
Nr użytkownika: 79.211

Steven Murphy
Zawód: Marine Engineer
 
 
post 28/07/2017, 22:40 Quote Post

Ci Rosjanie 82.02%, to od kiedy tam są? Jaka ludność pozostała tam po wypędzeniu/wybiciu Niemców?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #572

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.320
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 31/07/2017, 0:49 Quote Post

QUOTE(Ja(nie)historyk @ 28/07/2017, 21:38)
Wiem że to nie takie proste, ale dziwie się że po 89 roku ani Polska ani Litwa nie odebrali Rosji tego Obwodu kaliningradzkiego (oczywiście w sposób niemilitarny).

Nie ma szans aby Obwód Kaliningradzki otrzymała Polska lub Litwa. Jedyna opcja to nagły najazd na to terytorium, ale nie zapominajmy o tym, że Rosjanie nie daliby sobie tego odebrać siłą, a nikłe znaczenie Polski i Litwy na arenie międzynarodowej nie przyniosłoby wsparcia w tych dążeniach.

 
User is offline  PMMini Profile Post #573

     
Alexander Malinowski 3
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.569
Nr użytkownika: 100.863

Alexander Malinowski
Zawód: Informatyk
 
 
post 15/09/2020, 15:21 Quote Post

https://historia-wyzynaelblaska.pl/granica-...-wschodnich.php

Czy prawdziwe są informacje, że Polacy w kwietniu 1945 usiłowali utworzyć władze miejskie w Królewcu?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #574

     
artie44
 

IX ranga
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.638
Nr użytkownika: 66.451

Stopień akademicki: magister
 
 
post 3/10/2020, 23:23 Quote Post

AM3
CODE
https://historia-wyzynaelblaska.pl/granica-...-wschodnich.php

Czy prawdziwe są informacje, że Polacy w kwietniu 1945 usiłowali utworzyć władze miejskie w Królewcu?

Pewnie chmieliśmy i działaliśmy, ale reszta to miejska legenda. Pewnie Rokossowski może by chciał, ale Stalin nie.
 
User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #575

     
El_Slavco
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 953
Nr użytkownika: 47.579

 
 
post 4/10/2020, 15:56 Quote Post

QUOTE(Ja(nie)historyk @ 28/07/2017, 22:38)
Wiem że to nie takie proste, ale dziwie się że po 89 roku ani Polska ani Litwa nie odebrali Rosji tego Obwodu kaliningradzkiego (oczywiście w sposób niemilitarny).Pewnie zaraz by były roszczenia Niemiec że to im z historycznego punktu widzenia bardziej się te ziemie należą.Teraz jakby Rosja chciała nas zaatakować to ma uproszone zadanie bo z nią graniczymy właśnie przez ten Obwód kaliningradzki.
*


Jak ty to sobie wyobrażasz? Nie było i nie ma żadnych podstaw prawno-dyplomatycznych dla takich działań. Od 1945 r. to jest część ZSRR/Rosji. Część!!!! Nie żadna republika czy część autonomiczna. Ani Polska ani Litwa nie mają żadnych praw do Obwodu Królewieckiego. A nie mają od 1945 r. gdy rozwiązano państwo pruskie. Rosjanie mogliby co najwyżej np. sprzedać ten obwód, ale musieliby po 1. nie zdawać sobie sprawy ze znaczenia militarnego tego obwodu (a zdawali sobie skoro go utworzyli), 2. co z ludnością rosyjską? Wysiedlić wszystkich? Gdyby zostali to mielibyśmy (albo Litwini) to samo co Ukraińcy na wschodzie: zielone ludzi i wojenkę hybrydową

Ten post był edytowany przez El_Slavco: 4/10/2020, 16:04
 
User is offline  PMMini Profile Post #576

39 Strony « < 37 38 39 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej