Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Pilna potrzeba wprowadzenia cenzury prewencyjnej, Tylko praworządne wiadomości
     
Danielp
 

born in the PRL
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.501
Nr użytkownika: 1.267

 
 
post 19/07/2016, 17:11 Quote Post

QUOTE(gregski @ 19/07/2016, 16:21)
QUOTE
Mniej drastycznych zdjęc

QUOTE
Cenzura wobec falszywych alarmów bombowych które są zazwyczaj głupim żartem.

No dobra, ale jak to technicznie wykonać?
Powołać Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk który będzie nadzorował zamieszczane materiały?
*


Etyka / zdrowy rozsądek redaktorów.
"Czy to chce puścić jest konieczne" np to ze był fałszywy alarm na lotnisku w Modlinie. Ile razy tej wiosny Modlin był "atakowany przez wesołkow".
Zas jak redakcja puści newsa to skromna cztero piecio cyfroea nawiązką na PCK.
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
Sarissoforoj
 

Kwatermistrz Generalny
*******
Grupa: Supermoderator
Postów: 2.915
Nr użytkownika: 1.265

Stopień akademicki: mgr. inz.
Zawód: Emeryt
 
 
post 19/07/2016, 17:12 Quote Post

A co panowie powiedzą o tych widokach, które mieli okazje oglądać tam się znajdujący, czy to w Nicei, czy też pod WTC. Należy im zrobić pranie mózgu, aby wszystko wyplenić? A może wszędzie powinny stać przygotowane na ten przypadek parawany, aby błyskawicznie takie okropieństwa zasłaniać, tak na wszelki wypadek? Oczywiście, że nie. Więc i ja i inni mają prawo się o tym dowiedzieć i móc ocenić na własne oczy na co stać ludzi wobec siebie.

Słuch jest medium bardzo wąskopasmowym, w przeciwieństwie do wzroku. Przypomnijmy sobie informacje przekazywane o rzezi między Tutsi i Hutu. Zginęło ponad 500 000 ludzi. Bez obrazu dla większości była to beznamiętna statystyka. W pierwszej dekadzie 21 wieku prawie codzienne podawano informacje o wybuchach w Iraku i setkach zabitych. Bez pokazania tego, kogoś to w jakikolwiek obchodziło. A tu zginęło 80 osób i to pokazano. I od razu zrobiło wrażenie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
czarny piotruś
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.638
Nr użytkownika: 77.765

 
 
post 19/07/2016, 17:42 Quote Post

Epatowanie okrucieństwem w mediach dla zwiększenia oglądalności ( bo nie ukrywajmy to jest głównym celem zarządzających tym interesem) nie ma nic wspólnego z cenzurą lub jej brakiem. Natomiast mimo wszystko należałoby w jakiś sposób zabezpieczyć przed takimi widokami osoby wrażliwsze, dzieci itd.
Co do samej cenzury profilaktycznej ma ona jak najbardziej sens bo czasami nie wszystko należy ludziom mówić. I nie mam tu na myśli faktu, ze jakiś tam imigrant kogoś obmacywał w tłumie tylko poważniejsze rzeczy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
ku 250622
 

Unregistered

 
 
post 19/07/2016, 17:53 Quote Post

QUOTE(czarny piotruś @ 19/07/2016, 16:42)
Co do samej cenzury profilaktycznej ma ona jak najbardziej sens bo czasami nie wszystko należy ludziom mówić.

A tak dokładnie czego ludziom nie należy mówić ?
 
Post #19

     
Sarissoforoj
 

Kwatermistrz Generalny
*******
Grupa: Supermoderator
Postów: 2.915
Nr użytkownika: 1.265

Stopień akademicki: mgr. inz.
Zawód: Emeryt
 
 
post 19/07/2016, 17:58 Quote Post

QUOTE(czarny piotruś @ 19/07/2016, 17:42)
Epatowanie okrucieństwem w mediach dla zwiększenia oglądalności ( bo nie ukrywajmy to jest głównym celem zarządzających tym interesem) nie ma nic wspólnego z cenzurą lub jej brakiem. Natomiast mimo wszystko należałoby w jakiś sposób zabezpieczyć przed takimi widokami osoby wrażliwsze, dzieci itd.
Co do samej cenzury profilaktycznej ma ona jak najbardziej sens bo czasami nie wszystko należy ludziom mówić. I nie mam tu na myśli faktu, ze jakiś tam imigrant kogoś obmacywał w tłumie tylko poważniejsze rzeczy.
*


A kto tu mówi o przesadzaniu w pokazywaniu okrucieństwa. Przy obecnym upadku etosu dziennikarza, może lepiej samemu zobaczyć co się wydarzyło, niż wysłuchać steku kłamstw, np. zamiana zbrodni na informacje poprawną politycznie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
czarny piotruś
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.638
Nr użytkownika: 77.765

 
 
post 19/07/2016, 18:12 Quote Post

Jak dla mnie wystarczającą informacją będzie podanie, ze w mieście X w kraju Y w wyniku zamachu bombowego zginęło iluś ludzi plus jakiś ogólny plan. Natomiast pokazanie scenek rodzajowych z leżącymi kończynami i krwią na chodnikach czy pokazywanie porozjeżdżanych przez ciężarówkę ludzkich ciał to juz jest epatowanie. Osobiście widoki mi nie przeszkadzają , widziałem już kończyny z bliska ale nie życzę sobie by choć przypadkiem obejrzała to moja trzyletnia wnuczka czy inne dzieci. Jak kogoś takie widoki rajcują to niech sobie po necie szuka.
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Sarissoforoj
 

Kwatermistrz Generalny
*******
Grupa: Supermoderator
Postów: 2.915
Nr użytkownika: 1.265

Stopień akademicki: mgr. inz.
Zawód: Emeryt
 
 
post 19/07/2016, 19:13 Quote Post

QUOTE(czarny piotruś @ 19/07/2016, 18:12)
Jak dla mnie wystarczającą informacją będzie podanie, ze w mieście X w kraju Y w wyniku zamachu bombowego zginęło iluś ludzi plus jakiś ogólny plan. Natomiast pokazanie scenek rodzajowych z leżącymi kończynami i krwią na chodnikach czy pokazywanie porozjeżdżanych przez ciężarówkę ludzkich ciał to juz jest epatowanie. Osobiście widoki mi nie przeszkadzają , widziałem już kończyny z bliska  ale nie życzę sobie by choć przypadkiem obejrzała to moja trzyletnia wnuczka czy inne dzieci. Jak kogoś takie widoki rajcują to niech sobie po necie szuka.
*


I wszystko piękne, odebrałeś te informacje pomiędzy newsem o wzroście cen ogórków na targowiskach i odkryciem nowej planety w kosmosie. Ciekawe co wywarło na Tobie większe wrażenie?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
czarny piotruś
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.638
Nr użytkownika: 77.765

 
 
post 19/07/2016, 19:16 Quote Post

Ceny na targowiskach.
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
erde
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 263
Nr użytkownika: 53.933

Stopień akademicki: BANITA
Zawód:
 
 
post 19/07/2016, 19:52 Quote Post

QUOTE(czarny piotruś @ 19/07/2016, 18:12)
Jak dla mnie wystarczającą informacją będzie podanie, ze w mieście X w kraju Y w wyniku zamachu bombowego zginęło iluś ludzi plus jakiś ogólny plan. Natomiast pokazanie scenek rodzajowych z leżącymi kończynami i krwią na chodnikach czy pokazywanie porozjeżdżanych przez ciężarówkę ludzkich ciał to juz jest epatowanie. Osobiście widoki mi nie przeszkadzają , widziałem już kończyny z bliska  ale nie życzę sobie by choć przypadkiem obejrzała to moja trzyletnia wnuczka czy inne dzieci. Jak kogoś takie widoki rajcują to niech sobie po necie szuka.
*


Nie mam jeszcze wnuków rolleyes.gif ale jestem za wolnością słowa i przekazu w pełnym znaczeniu tych słów.Żyjemy w czasach gdzie przepływ informacji jest bardzo szybki więc takie zdjęcia uwiarygadniają tylko przekaz informacji.Bo dla wielu uwierzyć znaczy zobaczyć .
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
sir Francis Drake
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 455
Nr użytkownika: 97.822

 
 
post 19/07/2016, 20:23 Quote Post

QUOTE(gregski @ 19/07/2016, 16:40)
Bo po drastycznych naród źle śpi.
Jest wtedy znerwicowany, śpiący i mniej wydajny.
*




No to tak to motywuj
..
btw, specjalnie zadałem takie pytanie... ja też nie lubię drastycznych zdjęć.

Bo może sobie nie zdajesz sprawy, ale problem nie w drastyczności tych zdjęć, ale w tym, kto tę drastyczność będzie definiował...

i nagle może się okazać, że "drastyczny" = przedstawiający mulki-kulti w złym świetle...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
gregski
 

Pirat of the Carribean
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.067
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO
 
 
post 19/07/2016, 20:50 Quote Post

QUOTE
Bo może sobie nie zdajesz sprawy, ale problem nie w drastyczności tych zdjęć, ale w tym, kto tę drastyczność będzie definiował...

No właśnie!
Pamiętam gdy kiedyś jadłem kolację jak raz akurat w telewizorni leciały wiadomości. Ja w sumie byłem zupełnie nie przygotowany na drastyczne zdjęcia a tu ni z tego, ni z owego pokazują jak się Tusk ściska z Merkiel.
No sałatka grecka w gardle mi stanęła.
Co dla jednego hardcore dla drugiego lajcik. I odwrotnie.
Poza tym co zrobić z indywidualnymi możliwościami komunikacyjnymi?
Gosciu zrobi fotke telefonem i wyśle ją bezpośrednio do 173 swoich znajomych których numery ma w telefonie a ci mogą to przesłać to dalej każdy następnej setce odbiorców. I tak dalej...
I co ma potem zrobić biedny rząd?
Jak wytłumaczyć, że to nie jest to co widać, tylko na przykład ci śniadzi panowie chcieli zatańczyć przytulane tango...?
Trzeba by wprowadzić coś takiego jak "Rozmowa Kontrolowana" tyle, że dotycząca zdjęć.

No ale tu się pojawia następny problem.
Kto ma to robić? Kto ma słuchać i oglądać te straszne rzeczy?
Kogo wystawić na ryzyko nocnych koszmarów i deprawacji?

To nie są pytania które można zbyć wzruszeniem ramion. Tu chodzi o zdrowie psychiczne funkcjonariuszy!
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Lizergus
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 669
Nr użytkownika: 93.112

KorPog
 
 
post 19/07/2016, 21:04 Quote Post

Czy cenzura miałaby też dotknąć strony z materiałami typu gore?
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
nowy2002
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 744
Nr użytkownika: 72.585

Stopień akademicki: magister
 
 
post 19/07/2016, 21:47 Quote Post

Kolega Lizergus:
"Czy cenzura miałaby też dotknąć strony z materiałami typu gore?" Tak, jeżeli reżyserami będą wyznawcy religii pokoju.

Ten post był edytowany przez nowy2002: 19/07/2016, 21:48
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
Lizergus
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 669
Nr użytkownika: 93.112

KorPog
 
 
post 19/07/2016, 22:26 Quote Post

Czemu tylko oni? A np. meksykańskie kartele?

Ten post był edytowany przez Lizergus: 19/07/2016, 22:27
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.491
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 20/07/2016, 10:12 Quote Post

BLyy
Nie udowodniłeś niczego.
Miałeś udowodnić, że mieści się to w regule, jaką posługują się władze Francji! Nie Stanów Zjednoczonych.
Po drugie - czy podczas ataku na redakcję gazety i sklep mięsny doszło do tortur? Nastąpił zamach i o tym poinformowała prasa. Tu też nastąpił zamach i prasa o nim poinformowała. Co zmieni podanie faktu, że doszło do tortur?
WTC relacjonowano na żywo, jakbyś nie pamiętał.
To w Twojej interpretacji ta informacja nie podpada pod żaden z tych punktów.Znów pokazujesz tylko, że każdy według ciebie ma myśleć takimi samymi kategoriami, jak TY. Nie dopuszczasz innych możliwości.
Po drugie, nie udowodniłeś tezy, że we Francji czy w Niemczech działa taka sama cenzura, jak za komuny. A więc instytucjonalna i prewencyjna.
Więc, albo udowodnij, albo się z nich wycofaj.

Ten post był edytowany przez ChochlikTW: 20/07/2016, 17:45
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

5 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej